Chambly – Monaco 4:5 (po pr.) | Angers – Caen 3:1 (kon.) | Auxerre – Saint-Étienne 3:0 (po pr.)
Bastia – Nancy 2:0 (kon.) | Les Herbiers – Guingamp 1:2 (po pr.) | Rennes – PSG 0:4 (kon.)
Les Herbiers VF
1:2 (0:0)
EA Guingamp
Středa 01.02.2017, 18:00 • Stade Massabielle • Francouzský pohár • 1/16 finále

Je dobojováno! Les Herbiers srdnatě bojovalo a proti Guingampu si vynutilo půlhodinové prodloužení, v něm ale o deseti hrajícím domácím začaly rychle docházet síly a o postupu En Avantu do čtvrtfinále Coupe de France rozhodl ve 113. minutě Mathieu Bodmer. To je z mé strany vše, příště na počtenou! (20:30:51)

118
    Guingampští fotbalisté přišli o míč na polovině hřiště, domácí se ale daleko nedostali a balon skončil v autu.

117
    Žlutou kartu dostává Giresse (EA Guingamp).

115
    Hosté mají míč i nadále pod kontrolou, fotbalisté Les Herbiers se ne a ne dostat k souvislé kombinaci.

113
    Guingamp právě vstřelil branku!
    Zdá se, že nedotlačí, jelikož MATHIEU BODMER vrací sedm minut před koncem prodloužení favorizovanému Guingampu vedení!

111
    Pichot si připsal další povedený zákrok, načež se hosté navíc provinili faulem, a tak budou mít hráči Les Herbiers spoustu času na rozehrávku.

109
    O deseti hrající domácí se vydali do protiútoku, který ale skončil nedaleko před pokutovým územím Guingampu.

108
    Hosté se dvakrát v krátkém časovém sledu prokousali do zakončení, nicméně ani jedna z těchto střel ale Pichota neohrozila.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První prodloužení skončilo.

104
    Domácí to přehnali s agresivitou při napadání a byl jim odpískán faul, hráči v bílých dresech budou mít spoustu času na rozehrávku.

103
    Veškerý děj se stále odehrává na útočné polovině Guingampu, první poločas nastavení je však již téměž u konce.

101
    Střídající Blas to zkusil z levé strany, Pichot si však s jeho pokusem z ostrého úhlu poradil.

100
    Po nepovedené akci Guingampu bude následovat pouze odkop od Pichotovy svatyně.

98
    Ze zajímavě se rodícího protiútoku Guingampu nakonec žádné nebezpečí pro Pichota nepramenilo, domácí odkopli míč až k půlící čáře.

96
    Domácí fotbalisté se srdnatě brání a už jen něco málo přes dvacet minut je dělí od penaltového rozstřelu.

95
    Nyní se hráči Les Herbiers usadili na útočné polovině, ale nic z toho. En Avant už zakládá protiakci.

93
    Domácí se nikam neženou a pouze se brání, ani se není čemu divit, poněvadž jasný outsider hraje bez vyloučeného stopera Traorého.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Užuž se zdálo, že o vítězi tohoto utkání je rozhodnuto, domácí ale dokázali favorita šokovat vyrovnávacím gólem v 89. minutě, o který se postaral Luigi Glombard. Zápas mezi třetiligovým Les Herbiers a účastníkem Ligue 1 z Guingampu tak půjde do prodloužení!

90+3
    Druhý poločas skončil.
    V Les Herbiers se slaví!

90
    Před námi je ještě tříminutové nastavení.

89
    Les Herbiers právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelné, v samotném závěru se třetiligovému celku podařilo vyrovnat! LUIGI GLOMBARD se stal hrdinou domácího týmu a vypadá to, že půjdeme do prodloužení!

87
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: ze hřiště odchází Gbelle, přichází Bonnet.

87
    Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Thibault Giresse, jehož pokus ale zeď postavená brankářem Pichotem dokázala zblokovat.

86
    Tak to je obrovská komplikace pro Les Herbiers, domácí budou dohrávat v deseti kvůli druhé žluté kartě pro Traorého!

84
    Schusterův centr do pokutového území hosté odvrátili do bezpečí a už zakládají další protiakci.

82
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází De Pauw, přichází Blas.

81
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: ze hřiště odchází Laidouni, přichází Glombard.

81
    Hráči Les Herbiers měli k dispozici roh, ale o balon snadno přišli a fotbalisté Guingampu už zakládají další protiútok.

80
    Domácí kapitán Schuster už se po zdlouhavém ošetřování vrátil na trávník, stále to ale vypadá, že není zcela v pořádku.
    Guingamp má v tuto chvíli k postupu blíže.

78
    O chvilku později to vzal na sebe Alexandre Mendy, který ale tentokrát výrazně přestřelil.

77
    Kapitán En Avantu Thibault Giresse mohl zvýšit na 2:0 pro hosty, jeho rána se ale zastavila na tyči!

75
    Na držení míče je to 60% ku 40% ve prospěch Guingampu, hráči prvoligového celku v této fázi zápasu navíc prakticky nepouštějí domácí k balonu.

74
    Hosté se dostali k exekuci přímého kopu z nadějné pozice, tentokrát ale mohl Pichot zůstat v klidu.

72
    Favorit se dvacet minut před koncem přeci jen dostává do vedení, míč za Pichotova záda dostal ALEXANDRE MENDY!

70
    Domácí ovšem vybojovali rohový kop, po němž se dostal k hlavičce Gace, který ale netrefil míč podle svých představ.

68
    Po Briandově ztrátě míče se vydal kupředu právě Adama Sarr, který se ale tentokrát do zakončení neprokousal.

67
    Po povedené kombinaci domácích se ke střele z nadějné pozice dostal Sarr, s jehož pokusem si ovšem Johnsson snadno poradil.

65
    I po hodině hry domácí drží bezbrankový stav, nechme se překvapit, jaký vliv na zbytek zápasu bude mít trojice střídání.

62
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Coco, přichází Briand.

61
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Diallo, přichází Deaux.

61
    Střídání v týmu Les Herbiers VF: ze hřiště odchází Houla, přichází Sarr.

59
    Guingamp teď byl blízko otevření skóre, Pichot si ale připsal skvělý zákrok a udržel bezbrankový stav!

57
    Giresse s Mendy se daleko nedostali, fotbalisté Les Herbiers hrají s favoritem po změně stran vyrovnanou partii.

56
    Další protiakce Guingampu skončila těsně za půlící čarou a domácí už opět míří kupředu.

55
    Phojo utekl po pravém křídle a poté našel na ose hřiště volného Schustera, domácímu kapitánovi ale střela nevyšla.

52
    Žlutou kartu dostává Diallo (EA Guingamp).

52
    Domácí stoper Kalifa Traoré za svůj nešetrný skluz vyfasoval žlutou kartu.

50
    Fotbalisté Les Herbiers nyní dokonce vybojovali rohový kop, z této standardky ale žádné nebezpečí pro Johnssona nepramenilo.

48
    Domácí se na začátku druhé půle na chvilku usadili na útočné polovině, záhy ale o balon přišli.

46

A ta je nyní u konce, sudí Thual ukončuje první půli za stavu 0:0. Favorizovaný Guingamp měl zcela jasnou převahu, nicméně domácí se brání velmi obětavě a stále drží bezbrankový stav. Co nabídne druhý poločas? To začneme zjišťovat v 19:01.

45+1

45
    První poločas bude o jednu nastavenou minutu delší.

44
    Z následné standardky Les Herbiers žádné nebezpečí pro Johnssona nepramenilo a hosté už zakládají další protiútok.

43
    Fernando Marçal za svůj nedovolený zákrok na polovině hřiště vyfasoval žlutou kartu.

40
    Nakonec se k hlavičce dostal stoper Traoré, jehož pokus ovšem mířil přímo do míst, kde stál připravený Johnsson.

39
    Domácí k velké radosti publika vybojovali svůj první rohový kop, z něj ale žádné nebezpečí pro Johnssona nepramenilo.

37
    Gbelle přišel o míč ve středu hřiště a na druhou stranu se okamžitě vydal Nil De Pauw, který i vystřelil, jeho pokus ale postrádal přesnost.

36
    Guingamp má jasnou převahu, ve finální fázi se však hosté stále trápí a třetiligový celek pořád drží naději na úspěch.

34
    Po nepovedené rozehrávce brankáře Pichota se míče ujali hosté a záhy se jim podařilo vybojovat další autové vhazování.

32
    Půlhodina hry je za námi a domácí stále drží bezbrankový stav, ačkoliv tlak En Avantu neustále sílí.

30
    Nyní ovšem Nil De Pauw zbytečně fauloval ve středu hřiště, hráči Les Herbiers tak budou mít dostatek času na rozehrávku.

28
    Domácí mají obrovské problémy s rozehrávkou, prakticky veškerý děj se tak odehrává poblíž jejich pokutového území.

27
    Alexandre Mendy se dostal k další hlavičce uvnitř pokutového území, jeho zakončení ale postrádalo přesnost.

25
    Před Pichotem teď vznikl neuvěřitelný závar, nikdo v bílém dresu ale nedokázal dorazit míč do sítě!

23
    Guingampští jsou i nadále aktivnější. Favorit tohoto utkání vybojoval další rohový kop, ani po této standardce ovšem Pichot nemusel zasahovat.

21
    Hlavička Bodmera proletěla vysoko nad břevnem domácí svatyně, Matthieu Pichot už si chystá balon k odkopu.

20
    Guingampští se dostali k exekuci rohového kopu, z nějž ovšem žádné nebezpečí pro Pichota nepramenilo.

18
    Po laciné ztrátě míče v podání domácích mohl na druhou stranu zamířit Nil De Pauw, jenž ale rovněž zaváhal a nabídnutou příležitostí pohrdl.

16
    Hostující kapitán Giresse se pokusil o individuální průnik, moc daleko se ovšem nedostal.

15
    Hosté prakticky neustále drží míč na svých kopačkách, do šancí se ovšem zatím nedostávají, defenzíva Les Herbiers stále odolává.

13
    Mendy to zkusil z dobrých pětadvaceti metrů, rána mu ovšem příliš nesedla a Pichot bezpečně skryl balon ve své náruči.

11
    Karljohan Johnsson nyní poslal dalekonosný nákop na útočnou polovinu, kde se Guingampští zmocnili míče a zakládají další akci.

10
    První příležitost pro domácí! Kapitán třetiligového ceku Anthony Schuster se prokousal až do zakončení, jeho střela ale Johnssona neohrozila.
    Snímky ze Stade Massabielle

8
    Centr Nilla De Pauwa proletěl pokutovým územím bez povšimnutí, Gbelle už zakládá protiakci Les Herbiers.

6
    Domácí faulovali při napadání, fotbalisté Guingampu tak budou mít spoustu času na rozehrávku.

5
    Zatím sledujeme typické pohárové utkání, ani jeden z týmů se v úvodu zápasu nikam nežene a vše podstatné se odehrává ve středu hřiště.

3
    Hostující záložník Mathieu Bodmer to zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho střela ale nebyla přesná.

1

Les Herbiers VF: Pichot – Phojo, Konaté, Traoré, Gace – Flochon, Gbelle, Laidouni, Tigroudja – Houla, Schuster "C"
    Náhradníci: Danfa, Ba, Glombard, Fahrasmane, Bonnet, Sarr, Salles

EA Guingamp: Johnsson – Leveque, Kerbrat, Sankoh, Marçal – De Pauw, Bodmer, Diallo, Giresse "C", Coco – Mendy
    Náhradníci: Blas, Mané, Deaux, Guivarch, Briand

Rozhodčí: Thual – Saint-Cricq Lompre, Lombard.

EA GUINGAMP

En Avant bude jasným favoritem tohoto klání, v posledních letech se Guingamp zařadil k tradičním celkům Ligue 1 a v nejvyšší francouzské soutěži mu momentálně patří osmá příčka. Od prosincové výhry nad PSG Guingamp v Ligue 1 nezvítězil, nicméně i tak bude horkým favoritem na postup. Do osmifinále se En Avant prokousal díky vítězství nad Le Havrem.

LES HERBIERS VF

Les Herbiers momentálně působí ve třetí nejvyšší francouzské soutěži, ve které jsou navíc až čtrnáctí s nulovým náskokem na sestupové pásmo. V poháru už však domácí dokázali přejít přes Orléans, Limoges a naposledy i Gazélec Ajaccio, a to po dramatické přestřelce 4:3.

Hezký den. Co nejsrdečněji vás vítám u sledování osmifinálového klání Coupe de France, v němž Les Herbiers VF přivítá favorizovaný EA Guingamp. Tak si to od18 hodin nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.