SV Zulte-Waregem
Středa 01.02.2017, 20:30 • Stadion am Kehrweg • Belgický pohár • Semifinále

To je ode mne vše. Užijte si zbytek večera a u dalších fotbalových přenosů nashledanou. (22:30:09)

Z postupu se nakonec zaslouženě radují hráči SV Zulte-Waregem!
    Ve 2. poločase si hostující celek s přehledem pohlídal postup. Nejprve se v 77. minutě krásnou dalekonosnou ranou prosadil Brian Hamalainen a postup zpečetil v 89. minutě hlavičkou Luca Marrone. Domácí KAS Eupen nedokázal ani v jednom ze zápasů vsítit gól a v domácím poháru tak končí v semifinále, což se však dá považovat za velký úspěch!
    SV Zulte-Waregem si tak zahraje finále, ve kterém vyzve tým Oostende, který dokázal ve 2. semifinálovém klání přehrát Genk po výsledcích 1:1 a 0:1.

90+1

90+1
    Domácí mají poslední možnost na vstřelení čestného gólu. Mají volný přímý kop.

90
    Nastavovat se bude 1 minuta.
    89. MARRONE - 0:2

89
    Waregem právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Po rohovém kopu se nekompromisní hlavičkou prosazuje LUCA MARRONE a potvrzuje tak postup svého týmu.

88
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem, odchází Leye, přichází Gueye.

87
    Ofsajd a v něm jeden z hráčů Eupen.

86
    Kotel fanoušků hostů jásá. moc dobře ví, že k postupu mají blízko. Domácí se snaží s výsledkem ještě něco udělat, obrana Waregem však pracuje velmi dobře.

84
    Faul domácích, kteří se zdají být frustrovaní z vývoje utkání.

83
    Waregem teď drží míč daleko od své brány a nikam nepospíchá.

82
    Domácí svírají svého soupeře, k žádné střele se však ještě nedostali.

80
    Nyní už to budou mít domácí velice těžké. Musí vstřelit 3 góly, aby postoupili v poháru dál.

77
    Žlutou kartu dostává Chrostophe Lepoint (WAR)
    77. HAMALAINEN - 0:1

77
    Dlouhý aut, zpětná přihrávka a krásná střela na vzdálenější tyč z hranice pokutového území. Autorem této krásné střely je BRIAN HAMALAINEN.

75
    Hostující fanoušci se chytají za hlavy! To, co teď neproměnil Lepoint (WAR) se jen tak nevidí. Vybojoval míč uprostřed pokutového území, tvrdou ránu však poslal vysoko nad.

73
    Nový muž na hřišti Jeffren (EUP) byl faulován, domácí zahrávají volný přímý kop z dobré pozice.

71
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem; odchází A.Cordaro, přichízá S.Coopman.

70
    Z rohu domácí nic nevytěžili, míč mají hosté.

69
    Po krásné individuální akci se k centru dostal Dompe (EUP), obrana odvrací na roh.

68
    Střídání v týmu KAS Eupen; odešel Ocansey, nahradí ho Jeffren.

68
    Hostující obrana zblokovala centr. Z následného rohu se domácím podařilo vyprodukovat pouze nepřesnou hlavičku.

66
    Waregem má nyní více ze hry, domácí hrají dost pasivně.

63
    Tyč! Hosté byli blízko vstřelení branky, přízemní střela z dobré pozice však rozezvonila pouze brankovou konstrukci.

62
    Leye (WAR) poslal do vápna hezký centr, Mbaye ho musel krotit na dvakrát.

61
    Po zblokovaném centru rozehrávali hosté rohový kop, míč se povedlo vyboxovat brankáři domácích.

60
    Domácí jsou aktivnější i ve 2. poločase. Nyní dlouho obléhali pokutové území Waregemu, úspěšní však nebyli.

59
    V posledních minutách byla vidět řada nepřesností na obou stranách. Ani jednomu z týmů se nedaří kombinační hrou překonat obranu soupeře.

56
    Ofsajd a v něm chycen Lepoit (WAR).
    54. Garcia (EUP)

Krásný přímý volný kop v podání Luise Garcia.

54
    Luis Garcia (EUP) poslal vyslal krásnou střelu, která mířila do pravého horního růžku branky. Gólman Bossut se však vyznamenal a skóre se tedy nemění.

53
    Luca Marrone je na hřišti pouhých 8 minut a už dostává žlutou kartu. Domácí nyní mají možnost přímého kopu z hranice vápna.

52
    Teď měli hosté smůlu. Jejich útočník v slibné pozici netrefil míč.

51
    Domácí rozehrávali volný přímý kop, míč si ve vzduchu našel brankář Bossut.

50
    Dlouhý nákop hostujícího gólmana skončil v náručí brankáře domácích.

48
    Slibná šance hostů. Centr našel hlavu Leyeho, jeho zakončení však postrádalo razanci.

46
    V úvodu 2. poločasu měli domácí dobrou šanci po centru z volného přímého kopu, vytěžili roh.

46
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem; do druhého poločasu nenastoupí Souahilo Meite, místo něj si zahraje Luca Marrone.

46

Hráči obou týmů jsou již na hřišti, druhý poločas každou chvíli začne.

V prvním poločase jsme se bohužel gólu nedočkali. Blíže k němu však měli hráči domácího Eupen, kteří měli více ze hry a dostávali se do zajímavých situací. Žádnou z nich se jim však proměnit nepovedlo, a tak je zápas stále otevřený. Blíže k postupu však má Waregem, protože díky výhře 1:0 v prvním utkání mu bezbranková remíza bohatě stačí.

45+1

45+1
    Dlouhé autové vhazování do vápna domácích Waregemu gól nepřineslo.

Bude nastavena 1 minuta.

44
    Severin (WAR) se provinil faulem a domácí měli možnost volného přímého kopu, gólman Bossut však slabé zakončení lapil v náručí.

43
    Nepřesná kombinace domácích. Vhazovat budou borci v bílém.

41
    Dlouhým autem do pokutového území se nyní prezentoval Diallo (EUP), ohrožení branky z toho však nebylo.

40
    Ze standardní situace dokázali hosté vytěžit roh. Ten však zahráli špatně a Mbaye bude odkopávat od své brány.

40
    Diallo (EUP) nyní fauloval, uvidíme volný přímý kop.

39
    Eupen nyní předvádí hodně riskantní hru. Dvakrát do rozehrávky zapojili svého gólmana a v obou případech si koledovali o inkasování branky.

38
    Domácím nyní nevyšla finální přihrávka, škoda, mohlo to být přečíslení 2 na 1.

35
    Hamalainen (WAR) se ujmul vhazování u půlící čáry. V posledních minutách se hra hostů zlepšila.
    33. Sylla (EUP)

33
    A mohlo to být 1:0. Velkou šanci však domácí nedokázali využít! Na krásný centr nedosáhl Mamadou Sylla (EUP).

33
    Hra se přiostřuje, hosté cítí, že v dnešním zápase zatím nejsou lepší a snaží se vse vyompenzovat tvrdší hrou.

30
    Hra se po dlouhé době přesunula na polovinu domácích. Waregem bude mít volný přímý kop.

29
    Domácím se z rohu nepodařilo ohrozit branku hostů.

28
    Na dlouhý nákop si opět naběhl Mamadou Sylla (EUP), který je v posledních minutách velmi aktivní, a vybojoval pro domácí roh

26
    Teď dostal Leye (WAR) v souboji parádně nafackováno od jednoho z domácích borců. Ani teď však rozhodčí nevytahuje žlutou kartu.

25
    Sylla je nejspíše v pořádku a bude moci pokračovat.

24
    M.Sylla (EUP) zůstává po souboji ležet na trávníku, nesjpíše půjde o nějaké svalové potíže, uvidíme, jak to s ním bude vážné.

23
    Babacar Mbaye (EUP) teď předvedl hodně nepovedený odkop od své brány, vhazovat budou hosté.

22
    A opět jsou to domácí, kteří měli dva dobré centry do pokutového území hostů. Oba však byly odvráceny obránci.

20
    Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a nebezpečnější.

17
    Domácí se dožadují penalty a dle mého názoru zcela oprávněně. Na krásnou průnikovou přihrávku si naběhl Sylla (EUP) a hostující gólman mu skočil pod nohy. Rozhodčí však ukazuje, že brankář zahrál míč, penalta se tedy nepíská.

16
    Velice nepřesný pokus teď vyslal jeden z domácích borců. Střela mu vůbec nesedla.

15
    Eupen zahrával volný přímý kop ze slibné pozice. Vysoký centr však bez problémů odvrátila obrana.

13
    Domácí nyní vyslali dva dlouhé centry za obranu hostů, ani jeden se však neujmul.

11
    De Fauw (WAR) td velice nešetrně dohrál v souboji protihráče, rozhodčí však žlutou kartu zatím nevytahuje.

10
    Borci v bílém se snaží prokombinovat k bráně domácích, nedaří se jim však projít přes výborný obranný blok.

9
    Zatím se dá toto utkání označit jako "atraktivní" jen velmi těžko. Kombinace postrádají přesnost a hra se přelévá ze strany na stranu.

7
    Po sérii nepřesností měl Waregem k dispozici volný přímý kop, nevyřešil ho však vůbec dobře a u míče jsou nyní domácí.

6
    Peter Hackengerg (EUP) se dostal do zakončení, jeho hlavička však postrádala razanci.

5
    První nebezpečná situace se odehrála před brankou Waregem. Přízemní centr odvrátila obrana jen na roh.

3
    A máme zde první roh, který rozehráli hostující borci. Žádné ohrožení branky se však nekonalo.

2
    Hlavně neinkasovat. Tak se dá vyjádřit hlavní cíl obou týmů. Zatímco hostům by stačila remíza 0-0, domácí musí minimálně jeden gól vstřelit.

1
    Zápas nám právě začal, jako první se do útoku žene domácí Eupen, hrající v černých dresech. Hosté oblékli dresy bílé.

1

KAS Eupen: Mbaye-Hackenberg, Diallo, Blondelle, Al-Abdulrahman-Garcia, Diagne, Arna L., Dompe, Sylla-Ocansey
    Náhradníci: Bassey A., Dufour, Jamabo, Jeffren, van Crombrugge, Wague

SV Zulte-Waregem: Bossut-De Fauw, Baudry, Severin, Hamalainen-Meite, Lepoint, Lerager-Cordaro, Leye, Madu
    Náhradníci: Ankersen, Bala, Coopman, Gueye, Marrone, Naessens, Steppe.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy už se letošní sezoně střetly. Kromě již zmiňovaného prvního semifinálového utkání vyhrálo Waregem v úvodním kole Jupiter League hladce 3:0.

Za zmínku jistě stojí i nynější forma obou týmů. Zatímco domácí Eupen z posledních 4 zápasů získal pouhý jeden bod, Waregem ze 4 zápasů dokázalo hned 3 vyhrát. I to svědčí o kvalitách hostujícího týmu.

Hostujícímu týmu se zatím v poháru poměrně daří. Na své cestě do semifinále obdržel pouze dvě branky, neinkasoval ani v prvním semifinálovém utkání a vytvořil si tak skvělou pozici pro odvetu.
    V domácí lize má na svém kontě 46 bodů z 24 zápasů a patří mu třetí příčka. Na první Club Bruggy přitom ztrácí pouhé tři body. Největším úspěchem Waregemu je bezesporu vítězství v Belgickém poháru v roce 2006. Pokud bychom tedy měli vybrat favorita dnešního utkání, měl by to být právě hostující celek.

Cesta do semifinále

1. kolo
    Cappelen – SV Zulte Waregem 1:2
    Osmifinále
    ASV Geel – SV Zulte Waregem 1:2 (po prodloužení)
    Čvrtfinále
    SV Zulte Waregem – St. Truiden 2:0

KAS Eupen
    Nováček nejvyšší Belgické soutěže si zatím v letošním poháru vede nad očekávání skvěle. V osmifinále dokázal vyřadit aktuálního lídra Belgické nejvyšší soutěže Club Bruggy, což se nepoštěstí každý den.
    V domácí lize je to ale velké trápení. Eupen se nachází na 13. místě se ziskem 21 bodů z 24 zápasů, což není příliš dobrá vizitka.

1. kolo
    KSV Roeselare – KAS Eupen 2:3
    Osmifinále
    KAS Eupen – Club Bruggy 3:2
    Čtvrtfinále
    KAS Eupen – Kortrijk 4:0

Zdravím všechny fotbalové fanoušky, zvláště ty, co fandí belgickému fotbalu! Belgický pohár má dnes na programu druhý zápas semifinálového dvojutkání. Společně budeme sledovat duel mezi domácím KAS Eupen a SV Zulte-Waregem.

Důležitá informace na začátek:
    1. semifinálový zápas se odehrál 18.1.2017 a SV Zulte-Waregem zvítězilo na domácí půdě 1:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.