Montreal – New Jersey 1:4 (kon.) | Boston – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 1:0 (kon.)
Chicago – Detroit 6:1 (kon.) | Colorado – Dallas 5:1 (kon.) | San Jose – Vegas 5:2 (kon.)
Boston Bruins
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Pátek 22.09.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • Příprava NHL

Z tohoto přípravného duelu už je to všechno, přeji Vám příjemný vstup do pátečního dne. (03:55:35)

Československá stopa v utkání
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:42
    Radko Gudas (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:51
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:32.

1. Kenny Agostino (BOS) 1+1
    2. Zdeno Chára (BOS) 0+0
    3. Tuukka Rask (BOS) 31 zák., 1 gól, 96,8%.

Střely na branku: 29 – 31 (10:9, 8:12, 9:8, 2:2).

Je dobojováno! Medvědi z Bostonu za sebou mají zatím nejtěžší zkoušku, když po výhrách nad Montrealem a Detroitem měli co dělat s týmem Philadelphie. Ta byla po Sanheimově trefě blíže svému prvnímu vítězství v základní hrací době v právě probíhající přípravě, jenže o pár chvil později v čase 46:39 vyrovnal domácí zadák Paul Postma a dostal zápas do prodloužení. V něm málem rozhodl Giroux, který trefil tyč, nicméně šťastnější nakonec byl Boston, o jehož třetí výhře v řadě rozhodl Kenny Agostino.

63:20 Kenny AGOSTINO - 2:1

63:20
    Bruins právě vstřelili branku!
    Rovných sto sekund před naplánovaným koncem prodloužení zápas končí! Stalo se tak k velké radosti domácího obecenstva, které může slavit po přihrávce Dantona Heinena a úspěšném zakončení KENNYHO AGOSTINA, který zakončil svůj únik forhendovým blafákem nad pravý beton ležícího Lyona. Asistence: Danton Heinen.

62:42
    Travis Konecny zablokoval střelu Carla a vrátil puk mezi modré čáry. U puku jsou hokejisté Bostonu.

62:20
    Zach Senyshyn napřáhl ke střele příklepem, se kterou si Lyon poradil. Puk poté vyletěl do ochranné sítě a vhazovat se bude po pravici hostujícího strážce branky.

61:33
    Po Filpppulově střele zápěstím ještě z bekhendové strany dorážel Sanheim, nicméně Tuukka Rask byl opět pozorný.

60:50
    Po opatrném startu do prodloužení bylo málem rozhodnuto hned z první střely. Tu z osy hřiště vyslal Claude Giroux a trefil tyčku za již překonaným Lyonem! Bruins poté raději vyhodili na icing.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 27 – 29 (10:9, 8:12, 9:8).

Po dvou bezbrankových třetinách se diváci v bostonské TD Garden nějakých těch gólů přece jenom dočkali. Z první změny skóre ale měla radost pouze střídačka Flyers, která oslavila trefu Sanheima. Vedení Letců však vydrženo jen pár sekund, v 47. minutě dorovnal skóre na aktutálních 1:1 Paul Postma. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:48
    Právě slovenský čtyřicátník se postaral o jednu z posledních střel v základní hrací době, nicméně jeho rána od modré nebyla přesná.

59:13
    Zablokovaných střel je dnes hodně málo, dobrou práci před svou brankou teď odvedl Chára, který přes sebe nepustil zakončení Simmondse.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:05
    Anton Blidh si udělal prostor ke střele, z prostoru mezi kruhy však o nějaký ten decimetr netrefil Lyonovu klec.

57:13
    Moc střeleckých příležitostí v posledních sekundách k vidění není. Možná se to změní po dalším zakázaném uvolnění, tentokrát v podání Bostonu.

55:54
    Philadelphia ještě zůstala v útočném pásmu, po vyražené střele Gudase puk ale utekl na útočnou polovinu Medvědů, odkud hosté vyhodili na icing.

54:29

54:14
    Až Jordan Weal se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, jenže ta postrádala potřebnou přesnost a Rask zůstal nezaměstnán.

53:40
    Čtveřice Bostonu si v oslabení hlídá puk a nepouští Letce do žádného přesilovkového tlaku.

52:36
    Hostující kapitán Giroux se po vhazování zapojil do souboje o puk. Ten vydoloval sám pro sebe, ale z mezikruží ho nedostal přes Raska.

52:29
    Gabriellemu se nelíbilo odpískání jeho faulu. K trestu za nedovolené bránění tak dostal i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Následuje přesilovka Flyers!

52:19
    Sean Couturier si z pravé strany najel až k brance, mezírku ve výstroji Tuukky Raska ale nenašel a finský gólman raději přerušil hru.

51:53

51:23
    Nash vyhrál buly ve středním pásmu, díky čemuž Bruins pošetřili čas a nakonec i zakončili. Lyon s Gabrielleho švihem moc práce ale neměl.

50:57
    Jakub Voráček nezkrotil puk u modré čáry, vzápětí se s ním hostující hráči vraceli už ze středního pásma – ofsajd.

50:40
    Letcům tahle přesilovka zatím moc nevychází, Raska z předbrankového prostoru lehce vystrašil jen Wayne Simmonds.

49:53
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Anton Blidh – 2 min., sekání).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:12
    Hra je po dvou slepených gólech hodně kouskovaná, tentokrát pruhovaní muži zastavili čas po přihrávce rukou.

48:57
    Oba týmy v plném počtu.

48:01
    Flyers vydolovali puk z klubka těl po vyhraném vhazování Girouxe. Voráčkova následná střela z mezikruží pak gólové parametry neměla.

47:48
    O pár sekund později Bostonu znovu nevyšla rozehrávka, puk domácím hráčům utekl až na zakázané uvolnění.

47:30
    Po reklamní pauze se Bostonu nedařilo usadit v útočném pásmu. Z toho resultoval i odpískaný ofsajd.

46:57
    Vzájemné osekávání Michaela Raffla a Paula Postmy vyřešili hlavní rozhodčí menšími tresty pro oba zúčastněné.
    46:39 Paul POSTMA - 1:1

46:39
    Tak i Medvědi se dočkali první gólové radosti v tomto zápase! Riley Nash dojel k levému rohu, odkud přihrál na modrou Agostinovi. Ten ještě posunul kotouč na PAULA POSTMU a ten svou dělovkou propálil všechny překážky včetně brankáře Lyona. Asistence: Kenny Agostino, Riley Nash.

46:23
    Lyon teď ustál obrovský nápor Bruins a zlikvidoval několik zakončení během pár sekud. Na střídajícím brankáři Philadelphie si teď postupně vylámali zuby Kenny Agostino, Danton Heinen a nakonec také dorážející Matt Grzelcyk.
    44:57 Travis SANHEIM - 0:1

44:57
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers na konci pětačtyřicáté minuty prolamují střelecké trápení a jdou do vedení! Provorov v pádu přihrál z obranné modré čáry před sebe na Couturiera, jenž ještě prodloužil puk k rozjetému TRAVISI SANHEIMOVI. Ten dojel před levý kruh a rychlou střelou zápěstím překonal clonícího Postmu i bezmocného i kapitulujícího Raska. Asistence: Sean Couturier, Ivan Provorov.

44:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., podražení).

44:13
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., vysoká hůl).

43:46
    Boston je i po druhé přestávce pod obrovským tlakem, Lauzon jej teď vysvobodil a ze středního pásma alespoň propagačně otestoval Lyona.

43:18
    Po několika hlušších vteřinách o sobě dal vědět Taylor Leier, jehož bekhendovou střelu pohotový zákrok Raska do branky nepustil.

42:10
    Travis Sanheim po vyhraném vhazování od Nolana Patricka spíše jenom tak nahazoval z pravého konce útočné modré čáry, Rask navíc zasahovat nemusel.

41:58
    Toho se pokusil využít Voráček, který vypálil z pravé strany. Rask si ale poradil a usnadnil spoluhráčům život, když přerušil hru.

41:38
    Unavená domácí pětice se zmohla jen na vyhození přes všechny čáry. Po icingu musí Bruins zůstat na ledové ploše.

40:50
    Třetí dvacetiminutovka začala tlakem Philadelphie. Konecny z několika mála metrů ale minul a následný pokus Provorova zastavil Tuukka Rask.

40:01
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Brian Elliott, přichází Alex Lyon.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 21 (10:9, 8:12)

Flyers ve druhé třetině otočili statistiku střel na branku na svou stranu. K tomu jim napomohly především přesilové hry, nicméně nevyužili ani jednu z celkových šesti početních výhod a do závěrečné třetiny se tak půjde za trvajícího bezbrankového stavu.

40:00

39:47
    Gudas si u hrazení dvakrát počkal na Gabrielleho. Kromě toho se v závěru třetiny už nic nestane.

39:23
    Sean Couturier byl hodně důrazný před brankou, kde snažil dotlačit puk do sítě po Haagově dalším pokusu od modré. Ani teď z toho první branka zápasu ale nebyla.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:50
    Letci jsou živější i po skončení přesilovky, ani Haagův příklep z delší vzdálenosti na překonání Raska ale nestačil. Bude se vhazovat po levici finského gólmana.

37:13

37:08
    Travis Sanheim vyslal tvrdou střelu od modré čáry, jenže Rask na kotouč dobře viděl a schoval jej ve výstroji, aby přerušil hru.

36:37
    Travis Konecny dostal nabito do pravého kruhu, Rask se však stihl přesunout společně s pukem a ten alespoň vyrazil.

35:55
    Filppula a Simmonds nadělali v předbrankovém prostoru obrovské zmatky, oba dohromady hned čtyřikrát zakončovali, ale Rask i nyní odolal.

35:13
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Anders Bjork – 2 min., sekání).

34:50
    Ivan Provorov zkusil střelecké štěstí nápřahem od modré, nicméně finský brankář Bostonu zasahovat nemusel.

34:01
    Giroux vyhrál buly nad Bergeronem a založil další akci Flyers. Zakončoval ji MacDonald, jehož příklep z delší vzdálenosti narazil na bezchybného Raska.

33:26
    Bývalý zadák Winnipegu Paul Postma vystřelil švihem z místa mezi pravým kruhem a modrou čárou. Briana Elliotta v nedbalkách ale nenašel.

32:42
    Hostující gólman s ledovým klidem zastavil střelu zápěstím z pravého kruhu, odkud jeho pozornost prověřil Kenny Agostino.

32:14

30:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Noel Acciari – 2 min., držení protihráče).

25:32

23:34

23:32
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Paul Postma – 2 min., hákování).

21:34
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min., podražení).

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 10:9.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:30
    Brandon Carlo zablokoval Voráčkovu střelu z levého kruhu a započal tím kontr Bostonu. Na jeho konci byl neúspěšný Jesse Gabrielle.

17:17
    Boston se usadil v útočné třetině, vytěžil z toho pokusy Pergerona a Crosse, které Elliott v obou případech úspěšně vyrazil. Na druhé straně pak Raska otestoval Wayne Simmonds.

16:32
    Kenny Agostino minul zařízení ze zakončení z mezikruží. Flyers poté rychle otočili hru, ale Leier nakonec vypálil jen zpoza modré čáry a Rask se překvapit nenechal.

15:47
    Dobré třídání Letců okořenily střely Raffla a Coutiriera. Rakouský útočník trefil pouze Raska, který pak nemusel zasahovat proti nepřesné dorážce.

15:08
    Hra je přerušené po Morinově střele, se kterou neměl Tuukka Rask žádné větší potíže. Na nařízené buly se staví Couturier a Senyshyn.

14:01
    Český tvrďák Radko Gudas propálil několik těl v mezikruží. Elliott měl stížený výhled, ale i tak puk letící po ose hřiště zastavil.

13:31

13:16
    Až v blížícím se konci domácí přesilovky zahrozilo z hokejky Zacha Senyshyna. Elliott střelu z levého kruhu lapil.

12:21
    Ani teď není početní převaha o jednoho muže moc znát. Nic na tom nezměnila ani střela Taylora Leiere, kterou před Elliottem zastavil Grzelcyk.

11:31
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jordan Weal – 2 min., sekání).

11:07
    Na ledě se nám pořádně přitvrdilo. Mezi celou řadu hitů se přesto vtěsnala šance Postmy. Na druhé straně Weal dobře zablokoval pokus Senyshyna.

10:13
    Spooner vyhrál buly po hostujícím icingu. Toho domácí ale nevyužili, Crossova následná rána z dálky letěla mimo klec Flyers.

09:52
    Nebezpečí před bývalém brankářem St. Louis a Calgary! Elliott měl co dělat, aby udržel kotouč ve hře po Carlově střele z vrcholku pravého kruhu a nepříjemné dorážce Anderse Bjorka.

09:15
    Samuel Morun bohužel pro hosty nepropálil obranný blok v podobě Brandona Carla. Od něj se puk odrazil do střední třetiny.

08:57
    A ještě jednou Aders Bjork, jenž se v přípravě zatím její ve velmi dobrém světle. Nyní prověřil Elliotta střelou zápěstím z těžkého úhlu.

08:28
    Boston se po faulu ještě udržel v útočném pásmu a zároveň na kotouči, Anders Bjork ho při zakončení od modré na Elliotta ale nenasměroval.

07:30
    Hosté v další přesilovce nevystřelili ani jednou. Haag teď pro změnu jenom nahodil puk, který se dostal na hokejky Bruins.

07:19

06:10

05:19
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Zach Senyshyn.

05:19
    Hra ve čtyřech se odehrává v poklidném tempu, jen menší pozdrav od modré čáry na Raska vyslal Samuel Morin.

04:10
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Wayne Simmonds – 2 min., sekání).

04:08
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Andon Blidh – 2 min., sekání).

04:07
    Flyers se v ponechané výhodě dostali do útočného pásma, jenže Jakub Voráček zblízka neprotlačil kotouč za domácího brankáře.

03:01
    Patrice Bergeron má za sebou první střelu na branku v nové sezóně, pokus z pravého kruhu přes výstroj Briana Elliotta však neprošel.

02:33
    Philadelphia se na ledě zatím hledá, nyní špatně rozjela útok a vyhodila puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Elliottem.

02:18

01:57
    Až v závěru přesilové hry se dostal ke střele zpoza kruhů, Rask jeho zakončení zápěstím ale zneškodnil.

01:00
    Letcům to v brzké přesilovce moc neklape, domácí k nim velmi rychle přistupují a Rask zatím nečelil žádnému ohrožení.

00:18
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jesse Gabrielle – 2 min., nedovolené bránění).

00:01

Boston Bruins: Rask (Subban) – Postma, Carlo, Chára (C), Grzelcyk, Cross, Lauzon – Bjork, Agostino, Senyshyn, Nash, Cave, Bergeron, Heinen, Spooner, Acciari, Marchand, Blidh, Gabrielle.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Gudas, Provorov, MacDonald, Hagg, Morin, Sanheim – Konecny, Raffl, Couturuer, Simmonds, Giroux (C), Weal, Filppula, Lindblom, Leier, Patrick, Voráček.

Rozhodčí: McIsaac, O´Halloran – Sericolo, Brisebois.

Letci před sebou mají 51. sezónu v NHL, ve které by rádi vylepšili loňské jedenácté místo z konečné podoby Východní konference. Kdo v létě čekal od generálního manažera Rona Hextalla velké změny, tak se mýlil. Kromě brankáře Briana Elliotta totiž do Pensylvánie přišel ze známých jmen jen finský útočník Jori Lehtera ze St. Louis. Možná ještě více se však Flyers budou spoléhat na výkony Nolana Patricka, kterého si vybrali jako dvojku draftu. Flyers mají za sebou tři přípravné duely s NY Islanders. Všechny tři dopadly shodně 3:2, přičemž Philadelphia se radovala jen jednou po prodloužení.

Domácí tým v létě prošel jen minimálními změnami, když tentokrát neprišel o žádnou z opor a stejně tak nepřivedl žádné nové zvučné jméno. Medvědi jsou zatím v přípravě stoprocentní. Mají za sebou dva zápasy, ve kterých nejprve porazili Montreal 3:2 a předevčírem i Detroit, a to v poměru 4:2. Trenér Bruce Cassidy nasadil do těchto duelů dvě odlišné sestavy, tudíž žádný z hráčů zatím bodově nevyčnívá, nejproduktivnějším mužem je s dvěma body za gól a nahrávku Auston Czarnik. Nutno ale dodat, že část opor dosud ještě neodehrála ani minutu, což by se dnes mělo změnit.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z přípravného zápasu před novou sezonou NHL. Od jedné hodiny se proti sobě postaví Boston Bruins a Philadelphia Flyers!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 47. Postma (Agostino, Nash), 64. Agostino (Heinen) – 45. Sanheim (Couturier, Provorov)

Philadelphia Flyers: Elliott (41. Lyon) – Gudas, Provorov, MacDonald, Hagg, Morin, Sanheim – Konecny, Raffl, Couturuer, Simmonds, Giroux (C), Weal, Filppula, Lindblom, Leier, Patrick, Voráček.

Rozhodčí: McIsaac, O´Halloran – Sericolo, Brisebois