Vladivostok – Soči 4:0 (kon.) | Kunlun – Ufa 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Toljatti 1:3 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 2:1 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 02.11.2017, 17:00 • Arena 2000 • KHL

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:19:26)

Statistiky po třetí třetině:
    Střely na branku: 10:10
    Vyloučení: 1:1
    Vyhraná vhazování: 6:6

Jaroslavl si ve třetí třetině hlídal nabitý výsledek. Svého soupeře nepouštěl do nějakých velkých šancí a nedal mu žádnou naději na zisk nějakých bodů. Celý zápas prakticky rozhodly čtyři minuty ve druhé třetině, kdy se domácím podařilo dát ihned čtyři branky a udali tak směr zápasu.

59:08
    Puk za brankou Novgorodu a Jaroslavl může pomalu a jistě slavit dnešní vítězství. Fanoušci v hledišti již slaví.

58:50
    Domácí se dali jen na bránění a do útoku se již vůbec nehrnou.

57:37
    Novgorod se opět rozjíždí ze středního pásma a snaží se o další útok, ale čas jim kvapí a dát alespoň tři branky a poslat zápas do prodloužení by byl jeden velký zázrak.

57:00
    Dokonce zápasu zbývají tři minuty a nyní nesledujeme nic důležitého.

55:10
    Hosté se snaží a hrají více s pukem, ale v útočné třetině soupeře jsou zatím bez šance a domácí hrají s velkou lehkostí a vyhazují puky.

54:12
    Brandon Kozun ujel sám na Lisutina, ale ten si popojel z branky a jeho pokus chytá!

53:32
    Po komerční pauze se pokračuje, Novgorod je nyní v pásmu soupeře, ale domácí se velmi dobře brání.

52:18
    Brandon Kozun se dostal k dorážce u pravé tyčky, ale Lisutin se rychle přesunul a chytá!

51:50
    Domácím nyní stačí držet puk jako nyní a ví, že dnes dosáhnou na body.

50:20
    Domácí tuto přesilovku nevyužívají, ale zahraná byla dobře a Lisutin byl v neustálé permanenci.

50:17

49:53
    Následně další šance, kdy Lisutin lehl před branku a myslel si, že je puk někde pod ním, ale nakonec se objevil před brankou. Naštěstí pro něho jej jako první vzal obránce Novgorodu a ten vyhazuje.

49:07
    Puk se jen odrazil od Lisutina a hráč domácích se snažil o dorážku. Avšak neuspěl a Lisutin ucpal mezeru mezi betony.

48:17
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Zacharčuk – 2 min., nedovolené bránění).

48:10
    Domácí se chystali vystřelit, ale nakonec se Novgorodu daří dostat puk do středního pásma.

47:20
    Až nyní Sudnicin přerušuje hru svým zásahem a následuje komerční pauza.

46:15
    Sledujeme nyní svižný hokej bez přerušení. Ani jeden z brankářů nemusel čelit velké šanci a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

45:20
    Domácím se daří si hlídat nájezdy soupeře a nedovoluje mu jakoukoliv zdlouhavou kombinaci ve svém pásmu.

44:25
    Hra víceméně ve středním pásmu a puk má Novgorod.

43:08

42:48
    Teď je již Sudnicin donucen zasahovat a ukrývá puk do své lapačky.

42:30
    Novgorod operuje v útočné třetině, ale zatím bez střelby.

41:37
    Hosté v plném počtu a nyní budou hrát přesilovou hru.

41:08
    Polunin však podrazil protihráče a oslabuje svůj celek.

40:55
    Až nyní se dokázal dostat do útočné třetiny a usadit se zde.

40:08
    Jaroslavl bude dohrávat ještě přes minutu a půl přesilovou hru.

40:01

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na branku: 16:8
    Vyloučení: 2:3
    Vyhraná vhazování: 14:8

Ve druhé třetině jsme viděli gala představení Lokomotivu. Ten dokázal úplně otočit hru a svými čtyřmi brankami v rozmezí čtyř minut dal Novgorodu najevo, že dnes na dosažení nějakých bodů to bude mít již hodně těžké.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36
    Tak přece jen si ještě Jaroslavl zahraje část přesilové hry po podražení Gračova.

39:35
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Gračov – 2 min., podražení).

39:02
    Ke konci třetiny se toho již příliš nevede a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

38:00
    Zbývají poslední dvě minuty druhé třetiny a puk je za brankou Lisutina.

37:12
    Lisutin musí být v pozoru, obrana Novgorodu nepůsobí zrovna kompaktním dojmem.

36:37

36:28
    Domácím se daří opět vyhodit a toto oslabení zvládne.

35:30
    Střela od modré, ale ta byla blokována Mosaljovem. Následně se do úniku dostával hráč Jaroslavle, ale neměl potřebnou rychlost.

34:35
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., hrubost).

34:35
    Následně z protiútoku byl závar před Sudnicinem a opět se strhla menší roztržka a bude se vylučovat.

34:26
    Nebezpečné nahození před branku Lisutina, nakonec nemusel zasahovat.

33:58
    Střela z pravé strany mířila mimo branku Sudnicina.

33:03
    Hosté bojují o puk v útočném pásmu domácích, nakonec byl Lokomotiv úspěšnější a zahajuje útok.

32:25
    Oba vyloučení jsou opět na ledě.

32:10
    A to znamená, že se Novgorod zase osměluje a o tom svědčí nahozený puk od Vladimira Galuzina a Sudnicin musí být v pozoru. Nakonec má puk ve své moci.

31:14
    Novgorod se dostal do útočného pásma, ale bez střelby na Sudnicina, následně byl puk vyhozen do středního pásma. Hra se nyní, zejména od domácích zklidnila.

30:25
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ivan Zacharčuk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., hrubost).

30:25
    Ale nyní se jim podařilo vystřelit a Sudnicin musel zasahovat. Následně se strhla hromadnější bitka a určitě se bude vylučovat.

29:49
    Jaroslavl během necelých čtyř minut úplně otočil vývoj utkání a Novgorod se stále nemůže z tohoto šoku vzpamatovat.

29:10
    Novgorod má nyní velké problémy, čelí velkému tlaku soupeře. Avšak tento závar před Lisutinem zvládl.

27:51
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Tahle třetina rozhodně patří Jaroslavli, kdy čtvrtou branku dává JEGOR AVERIN a střídající Lisutin velmi brzy kapituluje. Asistence: Daniil Apalkov a Denis Mosaljov.

26:20
    Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Ivan Lisutin.
    26:20 Alexandr POLUNIN - 3:1

26:20
    No a Jarosllvl je hodně nyní na koni a po pěkné kombinaci přišla pěkná střela od modré od Rafikova a ALEXANDR POLUNIN se dobře orientoval před brankou a dorazil vyražený puk do branky. Asistence: Nikita Čerepanov a Rušan Rafikov.
    25:48 Denis MOSALJOV - 2:1

25:48
    Domácí ihned na začátku využívají přesiovou hru. kdy základem všeho bylo vyhrané buly, následná přihrávka od Averina před branku a DENIS MOSALJOV posílá svůj celek do vedení. Asistence: Jegor Averin.

25:33
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Pavel Medveděv – 2 min., podražení).

25:17
    Jaroslavl více ožil a tlačí se nadále před branku Galimova.
    24:20 Jegor KORŠKOV - 1:1

24:20
    A máme tu vyrovnání! JEGOR KORŠKOV dostal přihrávku od Kraskovskeho, který vybojoval puk ve středním pásmu a ujížděl po pravé straně. Pak přišla zmíněná přihrávka před branku a Korškov již neměl problém umístit puk tam, kam patří. Asistence: Pavel Kraskovskij.

23:39
    O něco více má nyní puk domácí mužstvo, ale jakmile přejdou do útoku, tak Novgorodu se daří vždy vyhodit do středního pásma.

22:25
    Začátek druhé třetiny je vcelku vyrovnaný a sledujeme hru nahoru a dolů bez větších šancí.

20:58
    Buly v pásmu domácích a následný přechod do útoku se domácím nepodařil.

20:35
    Snaha hráče Jaroslavle přihrát zpoza branky nevyšla a Galimov nemusel čelit žádnému ohrožení.

20:01

Statistiky po první třetině:
    Střely na branku: 9:6
    Vyloučení: 1:2
    Vyhraná vhazování: 12:6

První třetina nám přinesla jednu branku, kterou dal Daugavinš. Jaroslavl měl pak velkou šanci na srovnání ve hře pět na tři, ale tuto přesilovou hru nevyužil a do druhé třetiny půjde s vědomím jednobrankové ztráty.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:23

18:16
    Jaroslavl se velmi dobře brání a nedovoluje soupeři nic v jejich obranném pásmu.

17:33
    Minuta přesilovky pro hosty je pryč a Sudnicin zatím nemusel vůbec zasahovat.

16:23
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., faul kolenem).

15:46
    Hosté v plném počtu. Jaroslavl měl několik závarů před brankou Galimova, ale ten to se svou obranou ustál a skóre se nám nemění.

15:31
    Dugin je již na ledě a pokračuje hra pět na čtyři. Domácí jsou zaparkováni v útočné třetině a snaží se o vstřelení branky.

14:39
    Jaroslavl má nyní velkou příležitost vyrovnat ve hře pět na tři!

14:14
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., vysoká hůl).

13:31
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jegor Dugin – 2 min., hákování).

13:10
    Avšak před dalším nahozením musel Galimov dávat pozor.

12:45
    Jegor Averin se snažil o změnu, ale jeho nahození neskončilo na žádné čepeli z jeho spoluhráčů.

12:00
    Domácí se nyní nemohou dostat k puku a hosté nyní mají více ze hry, avšak bez šancí na branku soupeře.

10:58
    Domácí se snaží o srovnání stavu ale puk jen proletěl před brankou Galimova a Novgorod vyváží puk.

09:47
    Jaroslavl si nyní v útoku příliš nerozuměl a Novgorod otáčí hru. Sudnicin musel kontrolovat puk u jeho pravé tyčky.
    07:26 Kaspars DAUGAVINŠ - 0:1

07:26
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A je tu první branka tohoto zápasu. Dugin srdnatě bojoval o puk u mantinelu a už se zdálo, že puk ztratí. Avšak nakonec přišla přihrávka od Želdakova na modrou, odkud přišla střela, kterou před brankou tečuje KASPARS DAUGAVINŠ. Asistence: Jegor Dugin a Grigorij Želdakov.

06:50
    Po střele zasahuje Sudnicin a chytá puk do své lapačky. Následuje komerční pauza.

06:30
    Rok Tičar se snažil po pravé straně projít, ale přes obránce Jaroslavle se nedostal.

05:41
    Hra je zatím vyrovnaná, domácí měli jednu větší příležitost. Novgorod se zatím zastřeluje.

04:29
    Jurij Sergijenko vystřelil, Sudnicin si připisuje zákrok. Vhazování po jeho levici.

03:50
    Denis Barancev nyní uklidňuje hru za svou brankou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.

02:50
    Petri Kontiola dostal hezky puk zpoza branky před branku, ale scházela mu přesnost a nepřesně zakončil. První velká šance domácích.

02:21
    Apalkov se dostal ke střele, Galimov vyráží.

02:03
    Po dalším zakázaném uvolnění hostů se vhazovalo před Galimovem, který ihned po buly zasahuje a má puk ve své lapačce.

01:27
    Nyní se i Novgorod dostal do útočného pásma, ale na branku se mu vystřelit nepodařilo.

00:49
    Nahozený puk od modré jen Galimov vyrazil a vznikla nebezpečná situace před jeho brankou. Hráč Jaroslavle se snažil o dorážku, nakonec se puk dostává ven.

00:21
    Ihned na úvod zápasu se Novgorod dopouští zakázaného uvolnění, vhazování před brankářem hostů.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Kronwall (C), Nakládal, Čerepanov, Ljubuškin, Rafikov, Koledov, Afanasjev, D. Osipov – Iljenko, Alexejev, Lugin – Korškov, Polunin, Kraskovskij – Apalkov (A), Averin (A), Mosaljov – Kadějkin, Kontiola, Kozun.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lisutin (S. Galimov) – Grigorev, Sergijenko, Kundrátek, Želdakov, Barancev, P. Medveděv, Kurbatov – S. Kosticyn, Gračov, Mozer – Smolin, Stoljarov (C), Galuzin (A) – I. Zacharčuk, Paršin, Žukov – Tičar, Muršak, Daugavinš (A) – Dugin.

Rozhodčí: Alexander Sergeyev, Yury Tsyplakov – Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnes se utkají týmy, které mají velmi blízko sebe co se týká v postavení v tabulce.

Nachází se na čtvrté příčce se 48 nasbíranými body. Do minulého zápasu jej zdobila slušná forma. Avšak v minulém kole jim po delší době sebral všechny body tým z Čerepovcem. Jaroslavl byl v tomto zápase favoritem a očekávalo se od něj vítězství. Yashin byl hrdinou zápasu, neboť dokázal jako jediný vstřelit branku a Jaroslavl tak prohrál 0:1!

Naopak Novgorod je na tom úplně opačně. V předchozích zápasech jen prohrával, případně remizoval a pak prohrál v nastavení. Avšak v minulém kole přišla výhra za dva body, kdy porazili 1:0 Dynamo Moskvu po nájezdech. Bude to znamenat začátek vítězné šňůry nebo šlo jen o náhodu? Novgorod doposud posbíral 44 bodů a je na slušném pátém místě tabulky Západní konference.

Posledních pět vzájemných zápasů

První zápas letošní sezóny vyšel vítězně 3:0 pro Novgorod a nyní je na Lokomotivu, aby oplatil soupeři porážku.

Nižnij Novgorod Jaroslavl 3 : 0 (2017)
    Nižnij Novgorod Jaroslavl 1 : 3 (2017)
    Nižnij Novgorod Jaroslavl 1 : 3
    Jaroslavl Nižnij Novgorod 0 : 3
    Jaroslavl Nižnij Novgorod 1 : 2pp

?Favorit utkání?
    Favoritem tohoto utkání je Jaroslavl, avšak bude důležité jakou stopu na nich nechala porážka v minulém zápase a nakolik se Novgorod pozvedl výhrou nad Dynamem Moskva v minulém zápase.

Československá stopa v utkání
    Jaroslavl
    Jakub Nakládal: 4+11 =15 bodů; +/- = 6; průměrný čas na ledě = 21:12.

Novgorod
    Tomáš Kundrátek: 1+4 = 5 bodů; +/- = 0; průměrný čas na ledě: 21:35.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 25. Korškov (Kraskovskij), 26. Mosaljov (Averin), 27. Polunin (Čerepanov, Rafikov), 28. Averin (Apalkov, Mosaljov) – 8. Daugavinš (Dugin, Želdakov)