Vladivostok – Soči 4:0 (kon.) | Kunlun – Ufa 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Toljatti 1:3 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 2:1 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Dynamo Moskva
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Dinamo Riga
Čtvrtek 02.11.2017, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dynamo Moskva a Dinamo Riga.

Dinamo Riga odehrálo sedmadvacet zápasů s bilancí 1-4-3-19. Tým vybojoval 14 bodů a je na posledním místě Západní konference. Skóre má 41:83. Z posledních pěti zápasů vyhrálo Dynamo jen dva. Poradilo si s Čerepovcem 3:2 v prodloužení a Omsk 1:0 v prodloužení. Riga nestačila na Novosibirsk 2:3 v prodloužení, Dynamo Minsk 1:2 v prodloužení a Petrohrad 2:3.

Dynamo Moskva odehrála osmadvacet zápasů s bilancí 10-4-1-13. Nachází se na osmém místě Západní konference. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jeden. Poradil si s Podolskem 5:1. Nestačil na Ufu 2:3, Bratislavu 2:4, Spartak Moskvu 0:2 a Novgorod 0:1 v nájezdech.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Kuzněcov) – Rylov, Kutějkin, I. Nikulin, Volkov, D. Višněvskij, Korjagin, Solovjov – Tarasov, Boyd, Salminen – Brjukvin, Varnakov, A. Těreščenko – Ignatuškin, Alexejev, Markovin – Igumnov, Arťuchin, J. Jakovlev – Dm. Kazionov.

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – K. Redlihs, Stollery, Galvinš, Salmela, Zile, Ališauskas, Balinskis, Pujacs – Bičevskis, M. Redlihs, Lipsbergs – Žerděv, Skvorcovs, Meija – Indrašis, Kristo, McMillan – Čistov, Batna, Gegeris.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ibatulin – Michel, Nikolajev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:15
    Zápas začíná v poklidném tempu, jako první se do šacen dostali domácí. Jakov Rylov nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře.

01:10
    Brandon McMillan se dostal do brejku, rozhodl se pro forhendový blafák, ale kotouč mu sjel z hole, a tak snadno zasáhl domácí Alexandr Jerjomenko.

01:55
    Karl Stollery přichází na led, a tak rozehrává od své branky. Sledujeme klidnější pasáž hry. Hra se přelévá bez zakončení za strany na stranu.

02:33
    Dmitrij Kazionov nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat.

03:04
    Daniil Tarasov se pokoušel pro své spoluhráče vybojovat lepší pozici v útočném pásmu, ale obrana Rigy si dokázala snadno poradit.

04:03
    Brandon McMillan odvedl dobrou práci v útočném pásmu, vypracoval šanci, do které ale nepřesně přihrál. A tak přenechává místo na ledě kolegovi.

04:32
    Michail Varnakov se málem probojoval do šance, ale poskakující kotouč nedokázal zpracovat.

04:46
    Nikolaj Žerděv po střelu s domácím Dmitrijem Markovinem skončil na brankové konstrukci. Je otřesený, odchází na střídačku, následně mizí v kabině.

05:41
    Michail Varnakov vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval hostující hráč.

05:48
    Moskva se neudržela v útočném pásmu, a tak se musí bránit. Guntis Galvinš zakončoval od modré, jeho tvrdou ránu zablokoval Alexandr Jerjomenko.

06:29
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, Danny Kristo pokračoval v akci. Jeho spoluhráč zakončoval od modré čáry. Jeho ránu kryje domácí brankář. Hra je přerušena, komerční přestávka.

06:46
    Vladimir Brjukvin pokračoval v akci, kterou začal jeho spoluhráč. Jenže se do zakončení neprobojoval. Hraje tak Riga.

07:13
    Domácí celek má kotouč za svou brankou, a tak může v poklidu vystřídat. Čerstvé síly posílá do hry také Riga.

07:48
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Na úvodní branku ale čekáme.

08:33
    Mikelis Redlihs výborně vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář. Vhazovat se bude před brankou Moskvy.

09:37
    Mnoho šancí k vidění není. Hosté se sice usadili v útočném pásmu, ale bez zakončení.

09:52
    Krišjanis Redlihs vypálil z mezikruží. Jeho ránu jeden z domácích obránců zablokoval, Alexandr Jerjomenko tak zasahovat vůbec nemusel.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme aktivnější hru hostujícího celku.

11:08
    Stanislav Čistov se pohyboval před brankou, ale letící puk zpracovat nedokázal. A tak hrají domácí.

11:30
    Gints Meija nahazoval od modré čáry na bránu, domácí Alexandr Jerjomenko přerušuje hru. Vhazovat se bude před domácí brankou.

11:59
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Volkov – 2 min., podražení).

12:56
    Přesilovou hru sice hrají hosté, ale do útočného pásma se RIga dostat nemůže. Naopak útočí Moskva.

13:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anssi Salmela – 2 min., hákování).

13:59

14:49
    Ivan Igumnov vybojoval kotouč před brankou, ještě hledal spoluhráče, ale tato přihrávka už byla pravděpodobně zbytečná.

15:23
    Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, nikdo se do výraznější šance nedostal.

15:52
    Guntis Galvinš výborně za svou brankou vybojoval puk, a tak se může směr hry otočit.

16:56
    Hra je po delší pasáží ve středním pásmu přerušená. Vhazovat se bude před brankou Rigy. Domácí vybojovali kotouč, v akci pokračoval Ivan Igumnov. Ten se ale do střelecké pozice nedostal.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:33
    Hra je nyní přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Domácí brankář nemohl vůbec zasahovat proti případným střelám.

18:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, kotouč mají pod kontrolou domácí. Jmenovitě Maxim Solovjov.

18:15
    Gunars Skvorcovs vedl rychlou protiakci. Nabízel se mu na přihrávku Nikolaj Žerděv. Ten ale pas nedostal.

18:40
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

19:01
    Riga má kotouč pod kontrolou a pokouší se v závěru první dvacetiminutovky prosadit.

19:29
    Roberts Lipsbergs nedosáhl na dlouhou přihrávku, a tak ani nemohl zakončit.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina mnoho šancí nepřinesla. Tu asi největší měl ve druhé minutě hostující Brandon McMillan, který ale svůj brejk neproměnil. Po dvaceti minutách platí nerozhodný stav.

20:01

20:30
    Zápas, ve kterém zatím čekáme na první branku, pokračuje druhou třetinou.

20:48
    Krišjanis Redlihs rozehrává od své branky, hosté se nikam neženou.

21:00
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Dynama.

21:29
    Anssi Salmela dobře vypálil, jeho střela zápěstím byla zablokovaná, a tak brankář vůbec zasahovat nemusel.

22:00
    Na výraznější střelecký pokus ve druhé třetině stále čekáme.

22:30
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:52
    Hosté prostrčili puk za domácí branku tak šikovně, že z toho nebyl icing, a tak mohou hráči v bílém střídat.

23:44
    Domácí hokejisté se propracovali do útočného pásma, ale do výraznější šance se zatím dostat nemohou.

24:01
    Dmitrij Višněvskij neuspěl od modré čáry, jeho rána byla zablokovaná.

25:25
    Arťom Volkov si jako obránce sjel do dobré střelecké pozice. Jeho rána mířila ke vzdálenější tyči, ale puk se do brány nevešel.

25:36
    Jakov Rylov výborně vypálil do modré čáry. Jeho ránu snadno kryje brankář Janis Kalninš ve své rukavici.

25:48
    Domácí celek má nyní více ze hry, ale do brejku se po chybě Moskvy dostali hosté. Nikolaj Žerděv nepřekonal brankáře Alexandra Jerjomenka z bezprostřední blízkosti.

26:31
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Mnoho šancí k vidění není. Optickou převahu mají domácí.

27:02
    Ani nadvakrát nedokázali domácí střelci překonat brankář Rigy. Následovat bude komerční přestávka, a pak buly v útočném pásmu domácích.

27:20
    Zápas pokračuje dál. Domácí celek má převahu, kterou ovšem nedokáže přetavit v úvodní gól.

28:16
    Emils Gegeris se pokoušel domácím překazit rozehrávku, což se mu podařilo. Hrají tak hosté v útočném pásmu.

28:43
    Je to velký boj, ani jeden celek nechce chybovat. V tomto zápase mnoho branek pravděpodobně neuvidíme.

29:56
    22:18, střelecky je mírně aktivnější domácí celek, ale zatím ani jedna rána nebyla gólová. Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

30:24
    Jevgenij Arťuchin se propracoval do útočného pásma. Rychlou přihrávkou hledal spoluhráče na modré čáře, ale přihrávku přesnou neposlal.

30:49
    Domácí fanoušci ženou své oblíbence vpřed. Slyšet je také menší skupiny fanoušků Rigy.

31:25
    Jeden z rozhodčích špatně přešlápl, a tak uklouzl. Od fanoušků sklidil pochopitelně škodolibý potlesk.

32:05
    Na výraznější střeleckou šanci dlouhou dobu čekáme. K vidění mnoho šancí není.

32:19
    Komerční přestávka.

32:19
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Georgij Kuzněcov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

32:40
    Michail Varnakov se dostal do brejku při vlastním oslabení. Nezakončil. Ještě hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče. Ani ten ale nevystřelil přesně.

33:22
    Přesilovka se hostujícímu celku vůbec nedaří, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

33:42
    Dinamo se až nyní probojovalo do útočné třetiny, Alexandr Jerjomenko musí být pozorný.

34:40
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, Miks Indrašis se pokoušel něco vymyslet. Puk do lepší pozice ale nedostal.

35:02
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Více ze hry mají jednoznačně hokejisté Rigy.

35:28
    Dinamo rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Hosté se zatím nemohou propracovat do útočného pásma.

35:57
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Moskvy.

36:16
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., vražení na hrazení).

36:18
    Domácí hokejisté mají v závěru třetiny početní výhodu, během které se mohou pokusit změnit bezbrankový stav.

36:38
    Riga velmi dobře napadá, a tak domácí mají velké problémy se založením přesilovkové akce.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:15
    Hosté výborně vyhazují přes všechny čáry, brankář Alexandr Jerjomenko rychle rozehrává na své spoluhráče.

37:40
    Hosté šetří cenný čas. Domácí se dostali do úmyslného postavení mimo hru. Vhazovat se bude před bránou Dynama.

38:00
    Domácím se početní výhoda vůbec nedaří, znovu přicházejí o pásmo.

38:16

38:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Stále platí bezbrankový stav.

39:00
    Hlasatel právě oznámil posledních šedesát sekund hry druhé třetiny.

39:09
    Andrej Kutějkin vypálil, ale jeho pokus byl zablokovaný.

39:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., nedovolené bránění).

39:12
    Nyní přesilovka pro domácí celek.

39:25
    Hosté výborně vybojovali puk a dostali jej až za branku soupeře.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I po čtyřiceti minutách platí bezbrankový stav. 27:19, střelecky jsou aktivnější domácí, ale oba brankáři drží čisté konto.

40:01

41:11

41:16
    Hostující celek se dokázal ubránit, domácí hráči přesilovku proměnit nedokázali.

41:41
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

41:52
    Danny Kristo vypálil od modré čáry, jeho pokus snadno kryje Alexandr Jerjomenko.

43:04
    Sledujeme rychlý hokej, který ovšem mnoho šancí nenabízí. Stále čekáme na úvodní branku zápasu.

43:24
    Miks Indrašis od modré čáry vypálil, jeho pokus zablokoval obránce domácích, a pak i brankář.

44:15
    Hostující obránce Karl Stollery vybojoval kotouč u své branky, domácí se nemohou dostat do šance. Podobně bezmocní jsou také hosté.

45:14
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, čelí velkému tlaku domácích. Hru uklidňuje Georgijs Pujacs.

45:40
    Miks Indrašis se k puku nedostal, byl u něho dříve domácí hráč. Moskva má momentálně mírnou optickou převahu.

46:00
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., hákování).

46:30
    Janis Kalninš má kotouč za svou brankou, hosté přesilovkovou akci musí znovu rozehrávat.

47:30
    Krišjanis Redlihs se sice probojoval do útočného pásma, ale od modré čáry mohl branku ohrozit jen těžko.

48:00

48:13
    Sledujeme rychlý hokej, nyní se po zakázaném uvolnění a komerční přestávce bude vhazovat před domácí bránou.

48:40
    Domácí Michail Varnakov se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se mu to.

48:56
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Anssi Salmela – 2 min., hrubost).

Dnešní utkání sleduje 3 458 diváků.

49:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., hákování).

49:13
    Dlouhou přesilovku pět na tři hrající domácí. Ilja Nikulin to zkoušel od modré. Minul bránu.

49:29
    Ilja Nikulin vypáli znovu ze stejné pozice. Tentokrát jeho ránu kryje brankář Janis Kalninš.

49:36
    Domácí celek přišel o kotouč, a tak se málem dokázali hosté osvobodit.

50:00
    Janis Kalninš výborně vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti.

50:21
    Domácí si dávají přednost v zakončení. Následně trefil Ilja Nikulin tyč!

50:45
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilovce pět na tři a domácí celek vede! Tvrdou nechytatelnou ránou od modré čáry všechny hráče i brankáře prostřelil ILJA NIKULIN. Asistence: Dmitrij Višněvskij a Vladimir Brjukvin.
    50:45 Ilja NIKULIN - 1:0

51:01

51:20
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dustin Boyd – 2 min., hrubost).

51:27
    Riga právě vstřelila branku!
    Velmi rychle je vyrovnáno. I hosté využívají přesilovou hru. Z hranice brankoviště doklepl kotouč za brankáře soupeře BRANDON MCMILLAN. Asistence: Karl Stollery a Anssi Salmela.
    51:27 Brandon MCMILLAN - 1:1

52:35
    Hosté se pokouší získat vedení na svou stranu, a tak musí být domácí obrana pozorná.

53:10
    36:25, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku. Více ze hry má domácí celek, ale nemůže se prosadit.

53:32
    Gints Meija byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

54:30
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže do výraznější šance probojovat.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny.

56:16
    Hraje se spíše ve středním pásmu, šancí je k vidění naprosté minimum.

57:10
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do pásma.

57:41
    Hra je přerušena, po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:47
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, hostující brankář Janis Kalninš rychle rozehrává.

58:06
    Michail Varnakov měl na hokejce rozhodující branku, ve vyložené pozici ale svůj nástroj zlomil.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry, ani jednomu celku se podle všeho do prodloužení nechce.

59:22
    Mikelis Redlihs hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávku zastavila obrana.

59:44
    Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina nabídla dvě branky. Domácí se prosadili jako první, hosté pak vyrovnali. Následovat tedy bude pětiminutové prodloužení se systémem náhlá smrt.

60:01

60:06
    Oba týmy zahajují prodloužení opatrnou hrou, ani jeden z nich nechce chybovat.

60:34
    Mikelis Redlihs se usadil v útočném pásmu, ale při kličce nechal puk za sebou. Hrají tak domácí.

61:00
    Hosté se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

61:41
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., držení protihráče).

62:02
    Ilja Nikulin kombinuje v útočném pásmu, dobře vypálil. Ale minul bránu.

62:23
    Moskva se nastěhovala na útočnou třetinu, kde rozehrála přesilovku. Hosté se se štěstím osvobozují.

63:13
    Dynamo se znovu dostalo do zakončení, Ivan Igumnov minul od modré.

63:41

63:57
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře. Hosté se nemohou dostat z pásma.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy, které rozhodnou o tom, kdo vyhraje tento duel.

V poslední minutě nastavení jsme výraznější šanci neviděli, a tak bude muset zápas rozhodnout loterie zvaná samostatné nájezdy.