Ufa – Domžale 0:0 (kon.) | Ventspils – Bordeaux 0:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Pjunik 2:1 (kon.)
Jūrmala – La Fiorita 6:0 (kon.) | Constanta – Arnhem 2:2 (kon.) | Kajrat – Alkmaar 2:0 (kon.)
Rudar Velenje – FCSB 0:2 (kon.) | Kutaisi – Víkingur Reykjavík 3:0 (kon.) | Čichura – Maribor 0:0 (kon.)
H. Haifa – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Balzan – Slovan Bratislava 2:1 (kon.) | Dudelange – KF Drita 2:1 (kon.)
RB Lipsko – Häcken 4:0 (kon.) | APOEL – Flora 5:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Valletta 1:1 (kon.)
Djurgården – Mariupol 1:1 (kon.) | Honvéd – Niederkorn 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – Admira 3:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Niš 2:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Vaduz 1:0 (kon.) | Molde – Laçi 3:0 (kon.)
Jagiellonia – Rio Ave 1:0 (kon.) | Soligorsk – Lech Poznaň 1:1 (kon.) | Dinamo Brest – Atromitos 4:3 (kon.)
Linz – Lillestrøm 4:0 (kon.) | Nordsjaelland – AIK Stockholm 1:0 (kon.) | Olimpija Lublaň – Crusaders 5:1 (kon.)
Sutjeska – Alaškert 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Valur 1:0 (kon.) | New Saints – Lincoln 2:1 (kon.)
Hajduk Split – Slavia Sofia 1:0 (kon.) | Genk – Fola 5:0 (kon.) | Zabrze – Trenčín 0:1 (kon.)
B36 Tórshavn – Besiktas 0:2 (kon.) | St. Gallen – Sarpsborg 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Apollon Limassol 1:2 (kon.)
Partizan Bělehrad – Riteriai 1:0 (kon.) | Atalanta BC – FK Sarajevo 2:2 (kon.) | Hibernian – Asteras 3:2 (kon.)
Osijek – Rangers 0:1 (kon.) | Spartak Subotica – Sparta 2:0 (kon.) | Dundalk – Larnaka 0:0 (kon.)
Aberdeen – Burnley 1:1 (kon.) | Dunajská Streda – Dinamo Minsk 1:3 (kon.) | Stjarnan – Kodaň 0:2 (kon.)
Sevilla – Újpest FC 4:0 (kon.)
VMFD Žalgiris Vilnius
1:0 (0:0)
FC Vaduz
Čtvrtek 26.07.2018, 19:00 • LFF stadionas, Vilnius • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den u sledování prvního utkání druhého kola o Evropskou ligu! V tomto duelu se utká litevský Žalgiris Vilnius, který se střetne s Vaduzem. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vilnius V prvním kole vyzval Klanksvik. V prvním utkání na domácí půdě soupeře vyhráli 1:2. Nejprve se prosadil Antal, jenže poté vyrovnal domácí Bjartalid z penalty. Nicméně v poslední minutě vstřelil vítěznou branku Mbodj. V druhém utkání si pohlídali remízu 1:1, když se za Vilnius prosadil opět Antal.

Vaduz vyzval v prvním kole bulharské Levski. V prvním utkání je porazili 1:0 díky přesné trefě Coulibalyho. V odvetném utkání prohráli 3:2 a postoupili díky více gólům na půdě soupeře. Za Vaduz se trefil opět Coulibaly a Tadič, za Levski Bus, Belaid a Cabral.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

VMFD Žalgiris Vilnius: Bartkus- Baravykas, Mbodj, Tomič, Slinjgard- Blagojevič- Antal, Simkovič, Manzorro, Mikoliunas- Louis
    Náhradníci: Vitkauskas- Filipov, Klimavicius, Malec, Marquinhos, Nyuiadzi, Simkus

FC Vaduz: Hirzel- Goppel, Wieser, Muntwiler, Vitija- Drazan, Gajič, Brunner- Coulibaly, Mathys- Tadič
    Náhradníci: Buchel- Babič, Buhler, Dossou, Frick, Luchinger, Sele

Rozhodčí: István Vad (HUN).

1

2
    Utkání začalo mírnou aktivitou domácího celku.

3
    Utkání se hraje velmi opatrně. Oba celky budou hrát ze zabezpečené obrany.

4
    Vilnius kombinuje na své polovině hřiště, nicméně zatím se mu moc nedaří ohrozit bránu Hirzela.

5
    Ke střele se dostal domácí Šimkovič, nicméně jeho střela byla nepřesná.

6
    Na druhé straně se k zakončení dostal Vitja, jenže ránu úspěšně blokuje Mbodj.

7
    Nepřesná kombinace domácích končí mimo povolenou výseč. Goppel vhazuje.

8
    Blagojevič fauloval Mathyse. Vaduz bude zahrávat volný přímý kop.

9
    Prvních deset minut utkání je takových oťukávacích. Snad se oba týmy zlepší.

10
    Slinjgard se nedokázal dostat přes dobře postaveného Brunnera.

11
    Vitja je zatím hodně vidět. Zahrává standardní situace a jako obránce podniká výlety na útočnou polovinu.

12
    Vaduz se spíš brání, ale i tak není pod žádným velkým tlakem.

13
    Těžiště hry je především uprostřed hřiště, kde se bojuje o každý míč.

14
    Tadič se hnal do rychlého brejku, ovšem Manzorro se včas vrátil a odpravil míč do bezpečí.

15
    Blagojevič se dostal k zakončení, nicméně opět domácí netrefili bránu.

16
    Mathys nevybíravě fauloval Tomiče, když se hnal za volným míčem.

17
    A další faul. Tentokrát ze strany hostujícího Drazana.

18
    Teď jsme mohli vidět řadu hlaviček kolem půlicí čáry.

19
    Litevský celek z hlavního města je dál aktivnější, nicméně Vaduz si stále hlídá to svoje.

20
    Po dvaceti minutách platí stále bezbrankový stav.

21
    Ke střele se dostal hostující Coulibaly. Rána šla do středu brány, kde Bartkus neměl problém.

22
    Hra je zatím hodně nezáživná. Domácí kombinují na své polovině hřiště.

23
    Vilnius dominuje, jenže zatím s emu vůbec nedaří finální fáze.

24
    Pár jedinců podporuje svůj oblíbený celek, který je zatím rozhodně lepší.

25
    K centru se odhodlal Mikoliunas. Hledal Louise, jenže ten byl dobře pokrytý hostujícím obráncem Wieserem.

26
    Gajič dobře zasáhl v obran a svým mocným odkopem nechává vydechnout svůj celek.

27
    První velká příležitost utkání! Domácí Antal přebral míč, vystřelil, jenže ve velice dobré pozici opět přestřelil bránu soupeře.

28
    A další dobrá šance domácích, nicméně i Šimkovič míjí bránu.

29
    Domácí Vilnius vystřelil pětkrát a všech pět střel šlo mimo bránu Hirzela, který zatím nemusel předvést své umění.

30
    Po půlhodině hry stále platí bezbrankový stav.

31
    Žlutou kartu dostává Mathys (FC Vaduz).

32
    Rohový kop pro hostující celek.

33
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Mbodj.

34
    Vaduz lehce vytasil drápky. Uvidíme, zda tak bude i nadále pokračovat.

35
    Brunner zkazil lacinou přihrávku a domácí se lehce dostali k míči.

36
    Domácí uklidňují situaci na své útočné polovině.

37
    Rohový kop pro litevský celek z hlavního města.

38
    Domácí dál kombinují, Vaduz čeká nejspíš na poločasovou přestávku, kde trenér rozdá snad lepší pokyny.

39
    Antal se nedokázal probít přes klubko hostujících hráčů.

40
    Posledních pět minut první půle.

41
    Vaduz se dostal do rychlého brejku. Brunner přihrál Coulibalymu, jenže jeho pokus blokuje Baravykas, který zachránil domácí od velké pohromy.

42

44
    Ten byl zahrán hodně bídně. U míče je domácí záložník Mikoliunas.

45
    Rozhodčí Vad se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas utkání mezi Vilniusem a Vaduzem, který končí bezbrankovou remízou. Domácí začali mnohem lépe, nicméně své šance nevyužili. Na konci půle se hra vyrovnala, ale i tak nejsme svědky atraktivního duelu. Snad se to brzy zlepší.

46

47
    Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Mathys, přichází Luchinger.

48
    Trenér Vaduzu logicky obměnil kádr. Uvidíme, jak to s ním zamává.

49
    Brunner si nedovoleně pohrál s Blagojevičem. Manzorro ihned rozehrává.

50
    Domácí krouží kolem pravého křídla, nicméně Vaduz vstoupil do druhé půle živěji než do té první.

51
    Rohový kop pro hostující Vaduz.

52
    Obrovská šance týmu z Lichnštejnska! Gajič si krásně naskočil na načechraný míč. Naneštěstí pro jeho tým ovšem trefuje břevno Bartkusovy brány.

53
    Hosté se lepší minutu od minuty a můžeme sledovat již vyrovnané utkání.

54
    Rohový kop pro klub z malé země vedle Švýcarska.

55
    Tentokrát si nebezpečnou situaci domácí pohlídali.

56
    Ke střele se dostal Coulibaly, ovšem stejně jako jeho soupeř tak i on míjí bránu.

57
    Žlutou kartu dostává Blagojevič (VMFD Žalgiris Vilnius).

58
    Domácí Vilnius si koleduje. V druhé půli předvádí velice průměrný výkon.

59
    Žlutou kartu dostává Luchinger (FC Vaduz).

60
    Po hodině hry stále platí bezbrankový stav.

61
    K volnému přímému kopu se postavil Šimkovič, jenže jeho rána končí zhruba metr od levé tyče Hirzela.

62
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Šimkovič, přichází Nyuiadzi.

63
    Gajič se dostal opět k zakončení, nicméně opět netrefil bránu. Dnes jsou obě branky snad zakleté.

64
    Antal to opět zkoušel přes dva hráče, jenže opět neuspěl.

65
    Žalgiris drží míč na své polovině hřiště a pomalu uklidňuje hru.

66
    Držení míče je padesát na padesát. V druhém poločase se naprosto vše vyrovnalo.

67
    Domácí dál kombinují. Tentokrát se dostali až k hranici pokutového území.

68
    Manzorro se zbytečně ukvapil. U míče je Drazan.

70
    Posledních dvacet minut prvního utkání 2.předkola o Evropskou ligu.

71
    Nadále se bojuje. Kdo dá branku, tak bude mít velkou výhodu po zbytek tohoto defenzivního dvojutkání.

72
    Hostující trenér chystá druhé střídání v utkání.

74
    Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Brunner, přichází Dossou.

75
    Německý trenér Vaduzu Vrabec posiluje střed hřiště, kde se Brunner vydal ze všech sil.

76
    I domácí trenér Urbonas podruhé obmění kádr.

77
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Manzorro, přichází Šimkus.

79

80
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Slinjgard.

81
    Posledních deset minut utkání a vypadá to, že zápas skončí bezbrankovou remízou, ale radši ještě nepředbíhejme. Vzhůru do poslední fáze!

82
    Žalgiris je opět mírně lepší, avšak Vaduz si prošel peklem v první půli. Tohle je pro ně hračka.

83
    Domácí trenér pošle do hry posledního žolíka.

84
    Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Louis, přichází Malec.

85
    Louis nepředvedl vůbec nic a tak ho nahrazuje slovenský chalan Malec.

87
    Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LIVIU ANTAL, který potvrzuje dobrý výkon z tohoto utkání a střílí veledůležitý gól, který bude znamenat strašně moc. Asistenci si připisuje Slinjgard.

88
    Vaduz spěchá do útoku. Uvidíme, zda dokáže ještě vyrovnat.

89
    Vilnius drží míč a kombinuje na své polovině hřiště.

90
    Rozhodčí István Vad se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Tadič, přichází Babič.

90+2
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

90+3
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení. Vaduz spěchá do útoku.

90+4

Sledovali jsme první utkání 2.předkola Evropské ligy mezi Vilniusem a Vaduzem, který končí výhrou domácího celku 1:0, kterou zařídil Antal. První půle byla pro domácí dobrá, jenže v druhé byli o něco málo lepší hosté, kteří dokonce trefili tyč. Jenže v posledních minutách se blýskl Antal, který posunul o krok blíž litevský celek do dalšího kola.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:52:59)