Ufa – Domžale 0:0 (kon.) | Ventspils – Bordeaux 0:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Pjunik 2:1 (kon.)
Jūrmala – La Fiorita 6:0 (kon.) | Constanta – Arnhem 2:2 (kon.) | Kajrat – Alkmaar 2:0 (kon.)
Rudar Velenje – FCSB 0:2 (kon.) | Kutaisi – Víkingur Reykjavík 3:0 (kon.) | Čichura – Maribor 0:0 (kon.)
H. Haifa – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Balzan – Slovan Bratislava 2:1 (kon.) | Dudelange – KF Drita 2:1 (kon.)
RB Lipsko – Häcken 4:0 (kon.) | APOEL – Flora 5:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Valletta 1:1 (kon.)
Djurgården – Mariupol 1:1 (kon.) | Honvéd – Niederkorn 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – Admira 3:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Niš 2:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Vaduz 1:0 (kon.) | Molde – Laçi 3:0 (kon.)
Jagiellonia – Rio Ave 1:0 (kon.) | Soligorsk – Lech Poznaň 1:1 (kon.) | Dinamo Brest – Atromitos 4:3 (kon.)
Linz – Lillestrøm 4:0 (kon.) | Nordsjaelland – AIK Stockholm 1:0 (kon.) | Olimpija Lublaň – Crusaders 5:1 (kon.)
Sutjeska – Alaškert 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Valur 1:0 (kon.) | New Saints – Lincoln 2:1 (kon.)
Hajduk Split – Slavia Sofia 1:0 (kon.) | Genk – Fola 5:0 (kon.) | Zabrze – Trenčín 0:1 (kon.)
B36 Tórshavn – Besiktas 0:2 (kon.) | St. Gallen – Sarpsborg 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Apollon Limassol 1:2 (kon.)
Partizan Bělehrad – Riteriai 1:0 (kon.) | Atalanta BC – FK Sarajevo 2:2 (kon.) | Hibernian – Asteras 3:2 (kon.)
Osijek – Rangers 0:1 (kon.) | Spartak Subotica – Sparta 2:0 (kon.) | Dundalk – Larnaka 0:0 (kon.)
Aberdeen – Burnley 1:1 (kon.) | Dunajská Streda – Dinamo Minsk 1:3 (kon.) | Stjarnan – Kodaň 0:2 (kon.)
Sevilla – Újpest FC 4:0 (kon.)
Górnik Zabrze
0:1 (0:1)
AS Trenčín
Čtvrtek 26.07.2018, 20:00 • Ernesta Pohla, Zabrze • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

To je ode mě z dnešního přenosu vše, děkuji Vám za pozornost! (21:57:09)

V nastaveném čase se již nic zásadního nestalo. Trenčín se dokázal ubránit v klidu i v posledních minutách zápasu a do odvety si bude odvážet jednogólový náskok na svého soupeře. I ve druhém poločase byl Trenčín aktivnějším týmem a zhruba v posledních dvaceti minutách již přestal více útočit a mobilizoval své síly do bránění a to se jim proti Górniku vyplatilo a zvítězili tedy rozdílem jedné branky z prvního poločasu, kterou dával Azango v 39. minutě zápasu.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:11. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 10:3. Fauly: 13:16.

90+4

90+1
    Míč je u brankáře Trenčína a ten se nerozpakuje k rychlému rozehrání. Avšak musí, neboť už jednu žlutou kartu má.

90
    Ještě čtyři minuty, hlavní rozhodčí z Finska, nastaví nad rámec základní hrací doby.

88
    I přesto, že se Trenčín již víceméně posledních dvacet minut spíše jen brání, tak se Górnik nedostává do žádného tlaku a ani si nedokázal vytvořit vyloženou brankovou příležitost.

87
    Čas se domácím krátí a branka by jim do odvetného zápasu hodně pomohla a zvýšila tak sebevědomí.

86
    Žlutou kartu dostává Šemrinec (AS Trenčín).

84
    Centr na tyč odvrací obránce domácího celku a velké štěstí, že ta hlavička byla razantní a míč odskočil nad branku, jinak by měl tendenci skončit v brance.

84
    Obě mužstva již dvakrát vystřídala a každé má tedy ještě jedno střídání k dispozici. Nyní standardní situace pro hosty...jak s ní naloží?

83
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Čataković, přichází Ubbink.

80
    Jeden z hráčů Trenčína se pěkně prokličkoval a uvolnil na pravé straně a dostal se i do zakončení, ale nakonec minul branku.

78
    Střídání v týmu Górnik Zabrze: ze hřiště odchází Liszka, přichází Biedrzycki.

78
    Trenčín již tolik neútočí a spíše se brání na polovině hřiště.

76
    Po faulu následovala standardní situace domácích a centr propadl před branku, ale následně nikdo z hráčů v bílém dresu nestačil jej tečovat a míč doputoval až za branku do zázemí.

74
    Nepovedený centr z levé strany na pravou stranu a míč končí v zázemí. Odkop od branky hostí.

73
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Sleegers, přichází Bukari.

72
    Že v tomto utkání nepadne mnoho branek se dá očekávat a zatím se tahle prognóza vyplňuje.

71
    Ani tento rohový kop Górniku nepřinesl nic a obránce v klidu odhlavičkoval míč do bezpečí.

70
    Až nyní se opět začíná hrát.

69
    Poté se všichni hráči seběhli k inkriminovanému místu a něco si vzájemně vyříkávali. Rozhodčí nyní uklidňuje situaci na hřišti.

68
    Vyrovnání to není, ale došlo k souboji před brankou, kde zůstává na trávníku ležet jeden z hráčů Trenčína.

67
    Rohový kop pro domácí mužstvo....dočká se po něm vyrovnání?

65
    Rozhodčí si nenechá opravdu nic líbit a dává Angulovi ihned žlutou kartu za protesty.

65
    Tohle však ofsajd pravděpodobně nebyla a Angulo se ihned rozčiluje směrem k rozhodčímu.
    64. Angulo pravděpodobně v ofsajdu nebyl, podle rozhodčího ano.

64
    A další ofsajd pro Górnik a tentokrát to ani lavička domácího celku nenese vůbec dobře!

63
    Hra nyní postrádá nějakou souvislost a oba celky ztrácí míč ihned po jeho zisku.

61
    Střídání v týmu Górnik Zabrze: ze hřiště odchází Smuga, přichází Urynowicz.

61
    Z následné standardní situace domácího celku vzešel centr, na který si počíhal Šemrinec a ten vyráží míč.

60
    No a Smuga za tento šlapák musel bezpodmínečně vidět žlutou kartu.

59
    Nyní faul na hráče Trenčína a poslední fauly jsou poměrně hodně ostré!

58
    Liszka se snažil zakroutit míč k vzdálenější levé tyči, ale nakonec minul branku Trenčína.

57
    Standardní situace pro Górnik z dobré pozice, kdy byl faulován Żurkowski, který to nelibě nesl.

55
    A opět pohledně začínající akci zastavil ofsajd a Górnik, i když dopravil míč do branky, tak již dávno předtím signalizoval pomezní svým praporkem, že se daný hráč nacházel v ofsajdové linii.

53
    Snaha o přihrávku z levé strany před branku, ale míč neprošel přes dva bránící hráče Górniku.

52
    Jeden z hráčů polského celku se rozeběhl na dlouhou přihrávku, ale dle pomezního rozhodčí se nacházel v hlubokém ofsajdu.

50
    Centr z levé strany bez problémů zachytil Loska a ihned vykopává míč.

49
    Zakončení hostů, ale míč šel hodně vysoko nad branku.

48
    Dobře to nyní myslel jeden z hráčů Trenčína na svého spoluhráče, který si nabíhal za obranu, ale poslední obránce skluzem zastavil míč.

47
    I začátek druhého poločasu začal v režii Trenčína, který kombinuje na polovině hřiště.

46

První poločas nám nabídl rychlý fotbal s minimem šancí. Trenčín sice pak o něco zvolnil, ale i nadále diktoval tempo hry a nakonec se jim podařilo dosáhnout jediné a prozatím vedoucí branky. Górnik se před branku Trenčína dostává sporadicky,ale vždy z toho byl menší závar před brankou Trenčína, avšak obrana v čele s Šemrincem si prozatím vždy poradila.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Blíží se koncovka prvního poločasu a Trenčín se snaží držet míč na polovině hřiště a dohrát tak poločas.

43
    Trenčín rozehrával z levé strany v blízkosti šestnáctky, ale obrana domácího celku velmi rychle získala míč pod svou kontrolu.

42
    Žlutou kartu dostává Wolniewicz (Górnik Zabrze).
    39. Phlip AZANGO - 0:1

39
    Trenčín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PHLIP AZANGO, který se prosazuje svou pěknou střelou po přihrávce Čatakoviće! Trenčín se ujímá vedení v tomto zápase.

37
    Loska zachytává vysokou střelu bezpečně do svých rukavic a míč nepustil za svá záda.

36
    Snaha o útok po levé straně, přízemní přihrávka do pokutového území, ale zde si míč v klidu převzal domácí obránce a ten jej vyváží ven z před brankového prostoru.

35
    ... po něm zakončení, ale míč směřuje vedle pravou tyč a ani tohle nebude znamenat první branku tohoto utkání.

34
    Rohový kop pro hostující celek...

31
    Trenčín kombinuje s míčem uprostřed hrací plochy a jejich soupeř velmi poctivě napadá jejich rozehrávku.

30
    Půl hodina hry je za námi a zatím jsme neviděli žádnou branku a nikterak vážnou situaci, která by mohla znamenat potenciální zásah.

28
    Nyní dva hráči svedli vzdušný souboj uprostřed hřiště, naštěstí se ani jednomu z nich nic nestalo a hra pokračuje.

27
    Rychlost hry směrem na branku z pohledu hostů trochu opadla a nyní opravdu sledujeme nezáživnou pasáž hry uprostřed hrací plochy.

25
    Nyní se hraje převážně mezi šestnáctkami a oba celky se snaží o nějaký konstruktivní útok, ale obrany obou týmů jsou dobře připravené na dnešní duel.

24
    Žlutou kartu dostává Yem (AS Trenčín).

23
    Po delší době se podařilo zaútočit i domácímu celku a ihned to byla nebezpečná střela z levé strany k pravé tyčce, ale obránce Trenčína skluzem odvrátil míč do zázemí.

21
    Ani tento rohový kop nepřinesl Trenčínu vůbec nic a zatím se mírný favorit zápasu prezentuje svou větší územní převahou.

20
    Trenčín se dostal opět ke svému dalšímu rohovému kopu, bude nyní úspěšnější než v předchozích situacích?

19
    Nakonec střela z dálky a míč šel kousek nad branku domácího celku.

18
    Hosté zahrávali svůj další rohový kop, ale ani z tohoto nedokázaly dostat míč směrem na branku a budou vhazovat na pravé straně hřiště.

16
    Nyní nepřesná střela Čatakoviće a míč šel vedle levou tyčku.

15
    Po čtvrt hodině hry si ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnější situaci a územní převaha je na straně Trenčína.

15
    Centr nebyl příliš ideální a Šemrinec ihned chytá míč a rozehrává na své spoluhráče.

14
    A domácí nyní udělali svým útokem trochu rozruchu před brankou Trenčína, nakonec je z toho roh pro domácí.

13
    Hosté se zatím marně dostávají přes dobrou obranu Zabrze.

12
    Z něho vzešly dva pokusy o centr před branku a s každým si poradila domácí obrana.

12
    Trenčín bude zahrávat rohový kop...

11
    Loskův výkop nezachytil nikdo z jeho spoluhráčů a míč je opět na kopačkách Trenčína.

11
    Snaha o dlouhý pas na Manceho, ale ten nebyl dostatečně rozeběhnutý a Loska má míč ve své náruči.

9
    Sledujeme poměrně rychlý fotbal, ale zatím bez vážných šancí na jednu či druhou branku.

8
    Trenčín opět přebírá míč a snaží se svým útokem překvapit svého soupeře, ale tento útok nevyšel a míč je v bezpečí u brankáře domácího celku.

7
    ... a ten se nakonec nepodařil dle jejich představ a rozhodčí píská pravděpodobně nedovolený zákrok a Loska bude odkopávat od své branky.

6
    Rohový kop pro hosty...

5
    Teď už se i hosté dostali k pěkné střele na branku a Šemrinec si připisuje svůj první vážnější zákrok.

4
    Trenčín stále aktivní a snaží se rozhodit svého soka svou rychlou a přímočarou hrou směrem dopředu.

3
    V úvodních minutách zápasu mají míč převážně hosté, ale zatím se ke střele na branku nedostávají.

2
    Ihned na začátku utkání vyvářejí fanoušci na stadionu velmi hlučnou kulisu.

1

Górnik Zabrze: Loska – Wolniewicz, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz – Żurkowski, Smuga, Liszka, Matuszek (C) – Jimenez, Angulo.
    Náhradníci: Bielica – Biedrzycki, Michalski, Koj, Urynowicz, Ambrosiewicz,
    Ryczkowski

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Lawrence, Šulek, Julien – Čataković, El Mahdioui (C), Zubairu – Sleegers, Mance, Azango.
    Náhradníci: Morgos – Skovajsa, Ubbink, Umeh, Bukari, Van Arnhem, Slávik

Rozhodčí: M. Gestranius – J.P. Aravirta, M. Alakare (všichni FIN).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V prvním předkole Górnik přešel přes moldavský celek Zaria Balti, kterého porazil po výsledcích 1:1 a 1:0. V Polsku se i již rozeběhl nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže, do které Górnik vstoupil remízou 1:1 s celkem Korona.

AS Trenčín
    Trenčín narazil v prvním předkole na celek z Černé Hory a to na tým Buducnost. Na jejich hřišti Trenčín slavil výhru po výsledku 2:0 a na svém hřišti pak sehrál remízu 1:1. Slovenský tým je mírným favoritem, avšak s polským celkem se dá očekávat vyrovnaná bitva s pravděpodobným minimem branek.

Oba celky se spolu ještě nepotkaly a dnešní zápas bude pro něj jejich premiérou. Jak dopadne, to sledujte v on-line přenose, ve kterém nebudou chybět ani videa z gólových a důležitých situací!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.