Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)
Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Ottawa Senators
Sobota 02.02.2019, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (03:46:19)

Československá stopa v utkání:
    Dominik Simon (Pittsburgh) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:57
    Christián Jaroš (Ottawa) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:28

1. Jake Guentzel (Pittsburgh) 2+0
    2. Bryan Rust (Pittsburgh) 2+0
    3. Nick Bjugstad (Pittsburgh) 0+1

A je tu konec! Ve třetině třetině, jsme viděli hned 4 branky. Za domácí se ve 49. minutě prosadil Prust, který trefil přesně horní růžek. V 54. minutě se prosadil Bødker, který využil přesilovou hru a o 2 minuty později se prosadil po individuální akci Duchene, který snížil na rozdíl jedné branky! Drama netrvalo příliš dlouho, když se v 58. minutě prosadil Guentzel a přiřkl 2 body domácím.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 40, Hosté – 40.

59:50
    Kotouč za brankou DeSmithe.

59:41
    Parádní obranný zákrok Jaroše, který skočil do střely jednoho z hostujících hráčů!

59:10
    Kotouč ve středním pásmu, Ottawa bude muset vyklidit třetinu domácích.

58:59
    Ottawa kombinuje ve třetině Pens.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

58:39
    Pokus přes celé hřiště minul odkrytou klec, máme tu icing.

58:15
    Ottawa to zkouší se 6ti hráči v poli!
    57:08 Jake GUENTZEL - 5:3

57:08
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je parádní odpověď domácího týmu! Crosby táhl přečíslení 3 na 2, krásnou nahrávkou pod hokejkou dostal kotouč na JAKEA GUENTZELA, který se prosazuje střelou na první tyč!
    Asistence: Sidney Crosby a Brian Dumoulin.

56:50
    Wilson nabral rychlost a dostal se do slibné šance, jeho pokus ale nakonec nemířil do branky.

56:20
    Ceciho střelu od modré tečoval hráč, ale DeSmith se dobře zorientoval a zasáhl!

56:05
    Ottawa je Duchenovým gólem hodně povzbuzená a najednou je jí plný led!

55:08
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak pozor, Ottawa se poprvé v utkání dostává do kontaktu! MATT DUCHENE se rozjel s kotouče, projel obranou Pens jak nůž máslem a samostatný únik zakončil přesnou střelou po ledě! Asistence: Maxime Lajoie a Anders Nilsson.

54:50
    Oba týmy dnes nehrají zrovna v rukavičkách, na hity vede Ottawa 42 – 31.

54:05
    Tečovaný kotouč skončil v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
    53:46 Mikkel BØDKER - 4:2

53:46
    Další přesilovková branka hostujícího týmu! Stone obral o kotouč za brankou protihráče, nezazmatkoval a krásnou nahrávkou do kruhu pro vhazování našel MIKKELA BØDKERA, který se střelou z jedničky prosadil.
    Asistence: Mark Stone.

53:12
    Chabot se dostal k dělovce od modré, DeSmith v poslední chvíli máchl lapačkou zasáhl!

52:43
    Chabot byl příliš nedočkavý přejel do útočného pásma rychle – offside.

52:26
    Domácí tým vyhrál buly a ihned odpaluje kotouč přes všechny čáry.

52:18
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Nick Bjugstad – 2 min., hákování).

51:59
    Ottawa se po delší době usadila ve třetině soupeře a vynutila si další faul.

51:20
    Dzingel se snažil překvapit rychlým zakončením kolem tyče,ale DeSmith byl připravený.

50:50
    Po delší době se k zákroku dostal i DeSmith, který si hravě poradil se střelou od mantinelu. Následuje komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:05
    Domácí tým stále nemá dost a je znovu ve třetině Sens.
    48:05 Bryan RUST - 4:1

48:05
    A další branka v podání domácího týmu! Bjugstad vyhrál buly, kotouč se dostal na mantinel na Kessela, který krásnou krosovou nahrávkou našel volného BRYANA RUSTA, který měl trochu času na zamíření a kotouč poslal o břevno do branky!
    Asistence: Phil Kessel a Jack Johnson.

47:58
    Letang vypálil od modré, Nilsson vyrazil kotouč před sebe, kde byl Crosby,ale domácí kapitán se z dorážky neprosadil!

47:20
    Ryan Dzingel vypálil ze středu hřiště, DeSmith zasáhl výborně lapačkou!

46:40
    Thomas Chabot vypálil od modré, DeSmith měl zakrytý výhled,ale kotouč nakonec zamířil vedle tyče.

45:28
    Johnson smolně tečoval kotouč na vlastní branku,ale DeSmith dával pozor a uklidnil situaci. Následuje komerční přestávka.

44:58
    Pens vysunuli napadání a Ottawa má znovu obrovské problémy s rozehrávkou.

44:05
    Stone vypálil z otočky,ale jeho pokus byl hodně slabý a nemířil mezi 3 tyče.

43:18
    Guentzel zavezl kotouč do třetiny a nahrál Simonovi, český útočník bohužel netrefil přesně.

42:50
    Duchene zavezl kotouč do třetiny,ale následnou nahrávkou před branku nenašel spoluhráče a ztratil kotouč.

42:14
    Anders Nilsson musel zasahovat ihned po buly,ale hostující brankář si poradil a kotouč za svá záda nepustil.

41:59
    Nillson si pohlídal mezírku u tyče a připsal si první zákrok v poslední třetině.

41:10
    Duchene se dostal ke střele ze středu hřiště, jeho pokus DeSmith v pohodě kryje lapačkou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:50
    Chabot zapracoval výborně do obrany a přerušil tlak Pittsburghu.

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

40:01

A je tu konec i druhé třetiny. V tomto dějství se prosadily obra týmy. Ve 32. minutě se prosadil Rust, který navýšil vedení, když trefil nechytatelně horní růžek. Ottawa zabrala a vynutila si přesilovou hru, kterou v 35. minutě využil střelou z brankoviště Ryan. Domácí tak stále vedou o 2 branky a Ottawa bude muset hodně přidat, pokus chce ještě přemýšlet o srovnání skóre.
    Střely po 2. třetině: Domácí – 30, Hosté – 24.
    Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Nilsson dobře zasáhl proti střele od mantinelu.

39:09
    Nepřesná nahrávka Kessela skončila icingem.

38:07
    Nilsson se výborně zorientoval v brankovišti a pokryl volný kotouč.

37:20
    Pittsburgh je na kotouči a snaží se vymyslet cestu do útočné třetiny.

36:40
    Rust se snažil vystřelit ze středu kluziště,ale rána mu nesedla a kotouč zamířil do rohu.

35:50
    Domácí jsou inkasovaným gólem lehce zaskočení a poprvé v zápase se ozývá domácí publikum.
    35:00 Bobby RYAN - 3:1

35:00
    A je tu první branka Senátorů! Duchene výborně udržel kotouč ve třetině a dostal ho na Dzingela do rohu, ten si počkal na rozjetého BOBBY RYANA, který se z bezprostřední blízkosti prosadil.
    Asistence: Ryan Dzingel a Matt Duchene.

34:40
    Pens se ihned po vhazování osvobozují.

34:18
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jared McCann – 2 min., sekání).

33:40
    Domácí měli další obrovskou šanci,ale čárový rozhodčí přerušuje hru pro offside!
    31:36 Bryan RUST - 3:0

31:36
    A je tu další gól v podání domácích! Kessel nejprve minul kotouč v dobré pozici, ale následně ho dojel a krásnou nahrávkou našel na středu volného BRYANA RUSTA, který se nemýlil a trefil přesně horní růžek!
    Asistence: Phil Kessel, Nick Bjugstad

30:50
    Jaroš si dobře počkal na Persona a odebral mu kotouč.

30:10
    De Smith si dobře vybruslil poradil si se střelou ze středu hřiště. Následuje komerční přestávka.

29:37
    Hosté zvládli další oslabení úspěšně.

28:07
    Jean-Gabriel Pageau vyhazuje kotouč a šetří čas pro hosty.

27:44
    Patric Hörnqvist zamířil do kabin, uvidíme jestli se do zápasu ještě vrátí.

27:20
    Pittsburgh se usadil ve třetině Ottawy a kombinuje podél mantinelů.

26:46
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., faul loktem).

26:30
    Hra je teď hodně neuspořádaná a kotouč je stále ve středním pásmu.

25:30
    Domácí se usadili ve třetině soupeře a vytváří si neskutečný tlak. Nyní jeden z domácích minul kotouč před prázdnou brankou!

24:05
    Dominik Simon se dostal do samostatného úniku, jeho pokus likviduje Nilsson betonem!

22:37
    Marcus Pettersson vypálil od levého mantinelu, jeho pokus nadělal NIlssonovi obrovské problémy,ale hostující brankář si nakonec poradil.

21:08
    Letang vypálil od modré, jeho pokus se nevešel mezi 3 tyče.

20:33
    Guentzel se znovu dostal ke střele po nahrávce od Crosbyho, tentokrát si Nilsson poradil.

20:01

20:01

A je tu konec první třetiny. Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se už ve 4. minutě prosadil Blueger, který vsítil svůj první gól v NHL! Pittsburgh byl většinu první třetiny aktivnějším týmem a vytvářel si více šancí. V 18. minutě se prosadil po krásné nahrávce Guentzel, který navýšil náskok. Ottawa se v průběhu první třetiny zvedla,ale DeSmith byl pozorný.
    Střely po první třetině: Domácí – 11, Hosté – 10.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:29
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Garrett Wilson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).

19:26
    Brady Tkachuk se pokusil zavést kotouč do třetiny,ale ihned za modrou čárou o něj přišel.
    17:55 Jake GUENTZEL - 2:0

17:55
    A je tu další branka! Domácí těsně před přestávkou navyšují své vedení! Sidney Crosby dostal kotouč v rohu kluziště, nabral rychlost a krásnou backhandovou nahrávkou našel volného JAKEA GUENTZELA, který se střelou z jedničky nemýlil!
    Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.

17:44
    Matt Cullen se snažil proháčkovat ke střele, ale hostující obránce ho odzbrojil povedeným bodyčkem.

17:05
    Ottawa se usadila ve třetině domácích, ale střela Ceciho trefila blokujícího protihráče.

16:31
    Pens stále vysoko napadají rozehrávku soupeře a neustále z toho sbírají jeden puk za druhým.

15:58
    Nyní se delší dobu hrálo ve třetině Pittsburghu, bylo to poprvé od začátku utkání, kdy si Senátoři vytvořili souvislejší tlak!

15:20
    Ryan Dzingel nabral rychlost ve středním pásmu a pěknou kličkou si vytvořil prostor ke střele, DeSmith si připsal další těžký zákrok betonem!

14:18
    Zack Smith vypálil spíše propagační střelu od mantinelu z pořádné vzdálenosti,ale k kotouče se k překvapení všech otřel o tyč!

13:29
    Ceci si pořádně zavařil, když rozjel přečíslení 2 na 0 Pens, ale následně kopl do vrtule a chytil nahrávku, která mířila na volného domácího hráče.

13:05
    Casey DeSmith výborně zareagoval na teč těsně před ním a kotouč vyrazil ramenem ven!

12:50
    Nepovedená rozehrávka Letanga skončila icingem. Ottawa se tak zadarmo dostala do třetiny soupeře.

12:16
    Domácí tým je zatím mnohem aktivnější, za vše mluví i počet střel – 7:4.

11:56
    Dzingel se ihned zapojil do útočné akce,ale bohužel pro hosty se dostal do offsidu.

11:21
    Marcus Pettersson vypálil od modré, jeho pokus Nilsson neviděl, ale díky dobrému postavení ho kotouč trefil!

11:02
    A další vyhození kotouče v podání Sens.

10:28
    Díky dobré obranné práci Jean-Gabriel Pageaua se Ottawa konečně osvobozuje.

09:58
    Pens jsou s kotoučem u soupeřů a obstřelují branku Nilssona.

09:44
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

08:57
    Pittsburgh je s kotoučem stále ve třetině soupeře a motá hostující hokejisty.

08:08
    Patric Hörnqvist vypálil ihned po vhazování, jeho pokus Nilsson vyrazil ramenem!

07:55
    Nick Bjugstad hledal chytrou nahrávkou kolem první tyče volného spoluhráče, ale Nilsson dobře zasáhl a kotouč odrazil hokejkou.

06:50
    Kris Letang nerozehrál přesně a ke kotouči se na chvilku dostali hosté, ale domácí bek své zaváhání napravil a získal puk zpět.

06:10
    Kotouč skončil po střele jednoho z domácích hráčů v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

05:28
    Pěkná útočná akce po ose Simon – Crosby skončila střelou vedle.

04:40
    Ottawa je po obdrženém gólu lehce zaskočená a na kotouči jsou stále domácí!
    03:19 Teddy BLUEGER - 1:0

03:19
    Domácím se vysoké napadání vyplatilo! Cullen získal kotouč na mantinelu a nahrál ho do druhé vlny na najíždějícího TEDDY BLUEGERA, který nechytatelnou střelou golfem trefil horní růžek! Domácí hráč si tak při druhém zápase v NHL připisuje první gól v nejlepší soutěží!
    Asistence: Matt Cullen

02:42
    Slibně rozjetý útok domácích končí čárový rozhodčí pro offside.

02:20
    Nilsson má za sebou také první zákrok, když betonem vyrazil pokus od modré.

01:05
    Brady Tkachuk se dostal ke střele po krásné kličce na střed hřiště, domácí brankář si připsal první zákrok.

00:01
    Úvodní buly pro Ottawu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pittsburgh na tom není v posledni době o moc lépe. Z posledních 5ti odehranych utkání má také pouhé 2 výhry a to když si poradil s Arizonou a v posledním zapase s Tampou Bay. Toto utkání domácí vyhráli 4:2, když se přesně dokazali trefit Sheahan, Kessel, Crosby a Letang. I Tučňáci dnes odehrají prvmi utkání po pauze a uvidíme jak do posledno casti vstoupí. V tabulce Východní konference najdeme Pens na 6. místě s 60 body.

Senators se v poslední době příliš nedaří. Z posledních 5ti zápasů vyhráli pouhé 2, když si poradili s Coloradem a Carolinou. Posledni zápas odehráli Sens 23.1 s Coyotes a prohráli 2:3. Na listinu střelcu se zapsali Ryan a Dzingel. Senators se dnes tak pokusi napravit předchozí zaváhání a do konce sezóny vstoupit vítězně. V tabulce Východní konference najdeme Ottawu na posledním 16. místě se 43 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Stone – 22+28
    2. Duchene – 20+27
    3.Chabot – 10+29

Dobré ráno, vítám vas u utkání zámořské hokejové NHL! Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Pittsburgh Penguins a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 4. Blueger (Cullen), 18. Guentzel (Crosby, Letang), 32. Rust (Kessel, Bjugstad), 49. Rust (Kessel, J. Johnson), 58. Guentzel (Crosby, Dumoulin) – 35. B. Ryan (Dzingel, Duchene), 54. Bødker (Mark Stone), 56. Duchene (Lajoie, A. Nilsson)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Letang, Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Simon, Crosby, Guentzel – Kessel, Malkin, Rust – Hörnqvist, Pearson, Blueger – Cullen, McCann, Bjugstad – G. Wilson.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš – Dzingel, Duchene, B. Ryan – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Z. Smith, Pageau, Pääjärvi – N. Paul, Tierney, Bødker.

Rozhodčí: Mclsaac, Sutherland – Miller, Alphonso

Diváci: 18,618