Oostende – Beerschot 2:1 (kon.) | Westerlo – Sint-Truiden 2:2 (kon.) | St.Gilloise – Waasland-Beveren 5:1 (kon.)
Mouscron – Cercle Brugge 2:3 (kon.) | Genk – Gent 2:1 (kon.)
KV Oostende
2:1 (1:1)
KFCO Beerschot Wilrijk
Sobota 06.04.2019, 18:00 • Versluys Arena, Ostende • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 3. kole skupiny o Evropskou ligu se proti sobě utkají týmy KV Oostende a KFCO Beerschot Wilrijk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v květnu minulého roku na půdě Wilrijku, kde ale Oostende vyhrálo 2:0. Dnes se navíc bude hrát ve Versluys Aréně v Ostende. Tento stadion nabídne kapacitu pro 8 400 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Oostende se ve skupině o EL nachází na třetím místě se třemi body a skóre 3:3. V prvním zápase totiž prohrálo doma s Eupenem 1:2, ale následně dokázalo vyhrát v Charleroi 2:1.
    Wilrijk je momentálně na pátém místě s jedním bodem a skóre 2:3. Nejprve remizoval na půdě Westerla 1:1 a posléze v domácím prostředí podlehl St. Truiden 1:2.

KV Oostende: Ondoa – Faes, Milović, Nkaka, Nastić – Bataille, Vandendriessche, Coopman, Canesin, F. Sakala – De Sutter.
    Náhradníci: Dutoit – De Bock, Nouri, Marquet, Boonen, Vanlerberghe, Guri.

KFCO Beerschot Wilrijk: Vanhamel – Mboko, Pryčyněnko, Bourdin, Grisez – Maes, De Mets, van Hyfte – Bughridze, Vanzeir, Tissoudali.
    Náhradníci: Nolle – van den Bergh, De Jonghe, Dudouit, Placca, Brogno.

Rozhodčí: Wim Smet.

1

3
    Hostující hráč se skvěle dostal přes obranu, ale následně nedokázal zakončit.

4
    Posléze se dopředu vydalo Oostende, které sice získalo rohový kop, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.

5
    Posléze měl Wilrijk přímý kop, ovšem následná rána skončila zblokována ve zdi.

7
    Hostující hráč se nyní ocitl v ofsajdovém postavení a u míče tak bude soupeř.

9
    Začátek utkání patří spíše hostujícímu týmu, který nyní získal další volný kop a může se tak dostat do vedení.

10
    Ale centr Alexandera Maese skončil opět pouze u obrany Oostende.

12
    Domácí se dostali dopředu po levé straně, ale přihrávka Sakaly skončila jen u gólmana Vanhamela.

14
    Nyní se Oostende dostalo do velké šance, ovšem zakončení Sandera Coopmana bylo zblokováno!

15
    Následný rohový kop ale nepřinesl nic vážnějšího a u míče tak je opět hostující celek.

16
    Domácí obránce parádně vystihl přihrávku na levé straně a vytvořil tak rychlý brejk, který ale skončil předčasně.

18
    Tom De Sutter se dostal kolem soupeře, ale posléze zakončil jen vedle pravé tyče.

20
    Beerschot právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Po přihrávce se k míči dostal EULOGE PLACCA, který s ním urazil ještě několik desítek metrů a posléze zpoza vápna zakončil k levé tyči.
    20. Euloge PLACCA - 0:1

22
    Opět se Wilrijk dostal do velké šance, ale tentokrát předvedl brankář Ondoa parádní zákrok.

23
    Následný roh hostů ale nepřinesl nic nebezpečného a míč skončil v moci domácího brankáře.

24
    Fashion Sakala se ocitl v dobré šanci, ale hostující obránce předvedl skvělý obranný zákrok.

26
    Oostende se snažilo projít po pravé straně, ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího.

28
    Hosté šli málem do dvoubrankového vedení, ale střela Euloge Placcy skončila na horní tyči!

30
    Půl hodina hry je u konce a Wilrijk stále vede nad domácím mužstvem 1:0.

31
    Poslední minuty je ovšem Oostende velice nebezpečné, ale ani tentokrát se po rohu nedostali domácí ke střele na bránu.

33
    Nyní se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího, která znamenala, že se domácí hráč provinil faulem.

35
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Po obrovské chybě hostujícího obránce se dostal do velké šance Fashion Sakala, ovšem toho brankář vychytal, ale na dorážku SANDERA COOPMANA už nestačil a domácí tak srovnávají na 1:1.
    35. Sander COOPMAN - 1:1

37
    Málem bylo dokonce otočeno, ale rána domácího hráče byla zblokována a následuje rohový kop.

39
    Po vstřelené brance ze strany domácích je nyní Oostende lepším týmem na hřišti.

40
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Denis Pryčyněnko, přichází Jan van den Bergh.

41
    Fashion Sakala nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul a Wilrijk tak má volný kop z pravé strany.

43
    Opět se domácí dostali dopředu, ale nyní si s centrem poradili hosté bez problémů.

44
    Oostende má míč na svých kopačkách, ale není to směrem dopředu momentálně nic velkého.

45

První poločas je u konce a stav utkání je zatím 1:1. Do zápasu lépe vstoupil Wilrijk, který si vytvořil několik šancí a nakonec se ve 20. minutě radoval, jelikož se prosadil Euloge Placca. Ve 36. minutě ale srovnal do prázdné brány Coopman. Druhá půle tak bude ještě velice zajímavá.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

47
    Hosté jsou u míče na své polovině a snaží se něco vymyslet.

49
    Tom van Hyfte se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus skončil jen vedle pravé tyče.

51
    Posléze se navíc Wilrijk dopustil faulu na své polovině hrací plochy.

53
    Nyní si domácí obrana poradila s útokem hostujícího celku bez nějakých problémů.

55
    Hosté si vytvořili dvě velké šance, ale Fabrice Ondoa předvedl skvělý zákrok!

57
    Oostende sice dává gól, ale už předtím byl odpískán faul domácího hráče a branka tak není uznána.

59
    Špatná přihrávka domácích a u míče tak je opět hostující tým.

60
    Hodina hry je u konce a stav utkání je stejný jako po poločase 1:1.

62
    Opět přišel nedovolený zákrok ze strany hostů a u míče tak je Oostende.

63
    Následně sice letěl centr do vápna, ale ten odhlavičkoval hostující obránce.

64
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Fashion Sakala, přichází Indy Boonen.

66
    Domácí se radovali z branky, kterou vstřelil Kevin Vandendriessche, když se dostal se štěstí k míči a zakončil, ovšem po zhlédnutí videa rozhodčí tento gól neuznává díky ruce!
    66. Neuznaná branka domácího týmu.

68
    Ovšem Oostende se opět snaží dostat dopředu po pravé straně a je ve druhém poločase lepším týmem.

70
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Tom van Hyfte, přichází Diego Montiel.

71
    Opět přišlo zakončení domácích, ale to skončilo nakonec vedle hostující svatyně.

73
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Aristote Nkaka, přichází Jordi Vanlerberghe.

74
    Euloge Placca získal pro svoje mužstvo volný kop z levé strany a Beerschot Wilrijk má šanci se dostat zpět do vedení.

76
    Hra je přerušena, jelikož hostující hráč potřebuje ošetření od lékařů.

78
    Byla nařízena penalta pro Oostende. Hostující hráč zahrál rukou uvnitř vápna po centru z pravé strany a po zhlédnutí videa rozhodčí ukázal na pokutový puntík.
    78. Penaltová ruka hostujícího hráče.

80
    Domácí otáčí zápas a jdou do vedení 2:1! K pokutovému kopu se postavil JORDI VANLERBERGHE, který vypálil k pravé tyči, kde šel i brankář, který se viditelně dotkl míče, ale nedokázal jej vyboxovat!
    80. Jordi VANLERBERGHE - 2:1

81
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Ayrton Mboko, přichází Jimmy De Jonghe.
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Tom De Sutter, přichází Sindrit Guri.

82
    Opět jsou u míče hosté, ale ti o něj ve středu hrací plochy nakonec přišli.

83
    Wilrijk sice poslal centr do vápna z pravé strany, ale ten nic nepřinesl.

85
    Útočná akce hostů opět nic nepřinesla a pomalu to vypadá, že tři body zůstanou doma.

87
    Tarik Tissoudali si udělal místo a následně vystřelil, ovšem jeho pokus skončil vedle levé tyče a následuje rohový kop.

89
    Ovšem posléze skončil míč jen v moci brankáře Fabrice Ondoy, který zkoušel přes celé hřiště překvapit brankáře soupeře, jenž byl mimo svou šestnáctku, ale tenhle pokus skončil právě u hostujícího gólmana, který si míč bez problémů zpracoval.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90+1
    Opět si Fabrice Ondoa sebral míč ze vzduchu po centru z levé strany.

90+2
    Canesin nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul a Wilrijk tak získal volný kop.

90+3
    Posléze se hosté dostali do vápna z pravé strany, kde šel k zemi Irakli Bughridze, ale nakonec je to pouze rohový kop pro hostující tým.

90+4
    Ovšem ani nyní se hostům nepodařilo vymyslet nic vážnějšího.

90+5
    Domácí dávají gól, ale ten nakonec neplatí, jelikož pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu!

90+6

Je konec. Oostende dnes zvítězilo na domácí půdě nad Wilrijkem 2:1. Do zápasu lépe vstoupil Wilrijk, který si vytvořil několik šancí a nakonec se ve 20. minutě radoval, jelikož se prosadil Euloge Placca. Ve 36. minutě ale srovnal do prázdné brány Coopman. Ve druhém poločase bylo domácí mužstvo jasně lepším týmem a nakonec se dočkalo branky v 80. minutě, kterou dal z pokutového kopu Vanlerberghe.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:6.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:53:20)