Rumunsko – Sev. Irsko 1:1 (kon.) | Norsko – Rakousko 1:2 (kon.) | Skotsko – Izrael 1:1 (kon.)
Slovensko – Česko 1:3 (kon.)
Slovensko
1:3 (0:0)
Česko
Pátek 04.09.2020, 20:45 • Národný futbalový štadión, Bratislava • Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 2

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.
    88. Ivan SCHRANZ - 1:3

88
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci se nakonec také dočkají branky, i když je to jen malá náplast na velkou ránu! Trochu lacinou rozehrávku Vladimíra Coufala vystihl IVAN SCHRANZ, který se následně přiřítil s míčem až na hranici pokutového území, odkud se nádherně trefil do levé tyče, od které se míč odráží do brány. Bez asistence.
    86. Michael KRMENČÍK - 0:3

86
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi to zase skvěle sehráli, díky čemuž se radují už ze třetího gólu! Vladimír Darida si našel nějaký prostor v pokutovém území, který využil k pěkné patičce na MICHAELA KRMENČÍKA, který sice míč netrefil úplně čistě, ale stejně střelou k levé tyči dokázal Dominika Greifa překonat. Asistence: Vladimír Darida.

86
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Petr Ševčík.

75
    Žlutou kartu dostává Juraj Kucka (Slovensko).

72
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Michael Krmenčík.

68
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Lukáš Provod.

65
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Ivan Schranz.
    53. Bořek DOČKAL - 0:2

53
    Naši fotbalisté skórují během pěti minut podruhé a opravdu hodně se přiblížili k výhře! BOŘEK DOČKAL už od začátku věděl, že bude pálit do středu brány, o čemž ale neměl tušení Dominik Greif, který šel z jeho pohledu doprava, takže nemohl zasahovat.

53
    Lukáš Masopust nádhernou patičkou dozadu uvolnil nabíhajícího Vladimíra Coufala, který se tak dostal do šestnáctky, kde byl Norbertem Gyömbérem poslán k zemi. Píská se tedy penalta, Slovák navíc vidí žlutou kartu.

52
    Penalta pro Česko!

49
    Žlutou kartu dostává Róbert Boženík (Slovensko).
    48. Vladimír COUFAL - 0:1

48
    Češi ze své aktivity těží vytouženou branku a zpočátku druhé půle jdou do vedení! Vypadalo to, že Jakubu Janktovi se zprvu přihrávka před bránu vůbec nepovedla, ale trestuhodně ji nikdo ze slovenských hráčů nedokázal jistě odvrátit. Místo toho Dominik Greif jen špičkou rukavic tečoval míč k VLADIMÍRU COUFALOVI, který z těžké pozice dokázal míč dopravit do odkryté sítě. Asistence: Jakub Jankto.
    46. Další šance českého týmu

46
    Hned na úvodu poločasu byli Češi zase blízko gólu! Po centru byl před Dominikem Greifem velký zmatek, o zakončení se tam pokoušeli Lukáš Masopust či Alex Král, ale nakonec se ke střele nedostal nikdo!

45+1
    Nastavují se dvě minuty.
    45. Dočkalova šance v závěru poločasu

45
    Vladimír Coufal ještě naposledy v první půli hledal ve vápnu sparťanského útočníka. To se mu nepovedlo, i když míč srazil obránce k Bořkovi Dočkalovi, který to zkusil z hranice pokutového území, ale napálil jen prvního soupeře v cestě!

33
    Pozor, tak Slováci už ve 33. minutě musí vynuceně střídat! Za hřiště tedy odchází Lukáš Štetina, kterého nahrazuje Martin Valjent. Uvidíme, jestli tyto střídaní nějak ovlivní dění na hřišti.

32
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Štetina, přichází Martin Valjent.
    25. Darida ve velké šanci poslal míč nad břevno

25
    První nádherná česká kombinace bohužel těsně nekončí gólem! Vladimír Darida se dostal na hranici šestnáctky, kde si nádherně vyměnil míč s Lukášem Masopustem, díky čemuž mohl zakončovat z opravdu dobré pozice. Míč však český záložník posílá jen nad horní tyčku!
    21. Vaclík napravil svou velkou chybu a nakonec pokus Slováků chytil

21
    Tomáš Vaclík při rozehrávce vyrobil zcela zbytečnou chybu, která málem znamenala první branku! Ani jeden ze tří slovenských hráčů ho však naštěstí pro něj nedokázal překonat.

17
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Adam Zreľák.

11
    Lukáš Masopust se zničehonic s míčem zjevil v pokutovém území, kde se místo zakončení pokusil o přihrávku, která však byla složitá. Mohl přihrávat na Vladimíra Daridu nebo Adama Hložka, avšak přihrál přesně mezi ně, takže se k ním balón ani nedostal.
    5. Kucka otevřel účet zápasu, ale branka kvůli ofsajdu neplatí

5
    Ondrej Duda luxusním centrem našel za obranou soupeře Juraje Kucku, který sice hlavičkuje nechytatelně do sítě, ale jeho radost moc dlouho netrvá, protože asistent rozhodčího signalizuje ofsajd!

4
    Faul si připisuje také Vladimír Darida, který raději skluzoval unikajícího Lukáše Haraslína. Za to vidí žlutou kartu.

Lukáš Mihal

Branky: 88. Schranz – 48. Coufal (Jankto), 53. Dočkal (pen.), 86. Krmenčík (Darida)

Karty:   49. Boženík (SVK), 53. Gyömbér (SVK), 75. Kucka (SVK) – 4. Darida (CZE)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 0:12. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:22.
    Slovensko: Greif – Pekarík, Štetina (32. Valjent), Škriniar, Gyömbér – Hrošovský, Lobotka – Kucka (C), Duda (17. Zreľák), Haraslín – Boženík (65. Schranz).
    Náhradníci: Rodák, Kuciak – Valjent, Šatka, Mihalík, Schranz, Bero, Zreľák, Niňaj, Sabo, Koscelník, Ďuriš.

Česko: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Darida, Král – Masopust (86. Ševčík), Dočkal (C), Jankto (68. Provod) – Hložek (72. Krmenčík).
    Náhradníci: Pavlenka – Hovorka, Brabec, Provod, Krmenčík, Ševčík, Kúdela, Kalvach, Matějů.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA)