Novosibirsk – Barys 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kunlun – Jokerit 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Čerepovec – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Viťaz – Minsk 3:1 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Red Star Kunlun
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Jokerit Helsinky
Pátek 05.02.2021, 17:00 • Arena Mytišči • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 15:44 (6:17, 2:12, 7:15), vhazování 27:23, hity 12:13, čas v útoku 12:25 – 16:49, vyloučení 4:5, využití 0:1.

Československá stopa:

Vojtěch Mozík (KUN) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 20:05
    Andrej Šustr (KUN) 0+0, čas na ledě 18:44
    David Sklenička (JOK) 0+1, 4 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 19:11
    Jakub Krejčík (JOK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:22 (19:15:09)

Favorizovaný Jokerit po dvou debaklech zabral a dokázal otočit zápas s Kunlunem, který naopak nebodoval posedmé v řadě. Helsinský celek měl obrovskou převahu už v první třetině, jenže jediný gól vstřelil bývalý třinecký Ocelář v dresu Kunlunu Werek.
    Až po polovině zápasu konečně spolehlivého Šikina překonal dorážkou Skleničkovy rány zblízka Hännikäinen a v závěru odmítl prodloužení krásným průnikem v přesilovce nejproduktivnější hráč finského celku O´Neill.

59:41
    David Sklenička od červené čáry netrefil opuštěnou klec Kunlunu.

58:57
    Po rychlé přesilovkové kombinaci pálí nepřesně Werek.

58:10
    Šikin zůstává na střídačce, domácí to zkusí v pěti proti čtyřem s prázdnou bránou.

58:10
    Oddechový čas pro domácí.

58:10
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Vjačeslav Leščenko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., držení).

57:25
    Jokerit mohl zápas definitivně zlomit, jenže Ikonenova střela zazvonila o tyčku!
    55:56 Brian O'NEILL - 1:2

55:56
    Jokerit právě vstřelil branku!
    V závěru přesilovky domácí vyhodili, jenže brankář Jukuri rychle rozehrál a získává cennou asistenci. Puk si totiž vzal kotouč ve středním pásmu BRIAN O'NEILL, elegantně s ním objel bránícího hráče a procedil kotouč mezi Šikinovy betony.
    Asistence: Alex Grant, Samuel Jukuri.

55:15
    Vjačeslav Leščenko padl obětavě do rány Jensenovi, zprava poté doráží z těžkého úhlu jen do brankáře Savinainen.

54:48
    Z ideální pozice na levém kruhu pálí bez přípravy golfákem vedle Iiro Pakarinen.

54:10
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ryan Sproul – 2 min., krosček). Henrik Haapala skončil po jeho zákroku na kolenou za bránou.

53:30
    Dnešní čínsko-finské utkání sleduje v Mytišči 391 diváků. Nic moc, ale o 391 více, než činí průměrná návštěva na českých zimních stadiónech.

52:40
    Kunlun sevřel hostující pětici do pravého zámku, ale nakonec nikdo nenašel pravé místo a čas ke střele.

52:03

51:33
    Hunter Shinkaruk vyprášil Jukurimu betony povedeným švihem z pravého kruhu.

51:05
    První minuta se nevydařila, úderná formace Kunlunu musí pro puk zpět za vlastní bránu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 8. Werek (Shinkaruk, Collins) – 32. Hännikäinen (D. Sklenička), 56. O'Neill (A. Grant, Jukuri)

Red Star Kunlun: Šikin (J. Smith) – Chelios, Sproul, Mozík, Šustr, Baldajev, Pedan, Starikov – Wong, Lockhart, S. Foo – Šaškov, Toropčenko, Leščenko – Nikolišin, P. Foo, A. Lazarev – Shinkaruk, Werek, Collins – Bakanov.
    Jokerit Helsinky: Jukuri (Ignatjev) – Lööv, Lepistö, Pudas, J. Krejčík, D. Sklenička, A. Grant – Savinainen, O'Neill, Nicklas Jensen – H. Ikonen, Hännikäinen, Mäenalanen – Norman, Haapala, Pakarinen – Junttila, Anttila, Pihlström.

Rozhodčí: Ansons, Ščeňov – Berseňov, Judin