NY Rangers – Washington 4:2 (kon.) | Columbus – Dallas 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 5:6 (po pr.)
Toronto – Vancouver 7:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 2:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 4:1 (kon.) | Chicago – Carolina 6:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Dallas Stars
Pátek 05.02.2021, 01:07 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets po dvou porážkách opět zvítězil, když doma na druhý pokus porazil Dallas Stars 4:3, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý. (03:59:03)

Tři hvězdy utkání

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+1
    2. Jack Roslovic (CBJ) 1+1
    3. Cam Atkinson (CBJ) 1+0

Česká a slovenská stopa

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště?

Joonas Korpisalo (CBJ) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 60:00
    Anton Chudobin (DAL) – 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 58:34

Columbus Blue Jackets oplatil Dallasu Stars porážku z předešlého vzájemného zápasu před dvěma dny. Domácí do utkání vstoupili lépe a po dvaceti minutách vedli o dvě branky. Jako první se prosadil již ve třetí minutě Oliver Bjorkstrand, jenž překonal Chudobina střelou z velkého úhlu na bližší tyč. V sedmnácté minutě dal první branku v sezoně Jack Roslovic, který po Robinsonově přihrávce vystřelil z kruhů přesně pod horní tyč.

Zkraje druhé části se dostal Dallas na dostřel, když Roope Hintz v přesilovce hezky ztečoval pas Gurjanova před brankou k levé tyči. Ovšem za šest minut si Blue Jackets vzali dvoubrankový náskok zpět. Patrik Laine vybojoval na pravém kruhu puk a byť byl zády k brance, behkendem zakončil přesně mezi vyrážečku a beton Chudobina. Přesto ale Dallas znovu snížil. Výborně hrající Alexandr Radulov totiž dvě a čtvrt minuty před odchodem do kabin zakončil pohlednou kombinaci s Miro Heiskanenem.

Třetí část hry přinesla opětovné vedení Columbusu o dvě branky. Cam Aktinson si totiž sjel před branku na přihrávku Bjorkstranda a usměrnil puk mezi betony gólmana. V čase 43:42 tak vstřelil svůj 200. gól v základní části NHL. O osm minut později byl sice Jamie Benn zapomenut před brankou a hezky vymíchal Korpisala, ale srovnat už Dallas i přes závěrečný tlak umocněný přesilovkou nestihl – 4:3.

59:59
    Pět sekund před koncem základní části měl Radulov puk na ose hřiště útočného pásma. Jenže třikrát s ním zamíchal a jeho střílená přihrávka před branku už přišla pozdě. Tohle ruská hvězda protaktizovala.

59:32
    John Klingberg nezastavil kotouč na levé straně útočné modré a musí pro puk do středního pásma.

58:59
    Po pár přihrávkách Dallasu přišla konečně střela. Odražený puk si našel Nick Foligno a jeho zkouška trefení prázdné klece nedopadá úspěšně.

58:40
    Anton Chudobin je na střídačce a nyní hraje Dallas v šesti proti čtyřem.

58:22
    Foligno prohrál buly a Dallas se tak drží před brankou Korpisala.

58:18
    Vypadá to, že Zach Werenski je zpět na střídačce, ale signalizuje, že na dohrání zápasu to asi nebude.

58:18
    Boone Jenner před brankou podrazil Roope Hintze a jde na dvě minuty ven. A bude si určitě přát, aby na trestné zůstal přesně 102 sekund.

58:08
    Nyní už tomu tak je a Dallas to zkusí v šesti hráčích bez gólmana.

57:49
    Columbus opět vyhazuje puk až na druhou stranu. Anton Chudobin kontroluje, kam kotouč směřuje a také sleduje, zda bude odvolán na střídačku.

57:29
    Tak až nyní se Stars dočkali a kombinují v útočném pásmu. Tvrdá rána Jamieho Benna ale byla sražená.

56:59
    Texier dokázal zahrát tak, aby se nepískal icing. Domácí stále dobře drží obrannou modrou a nepouští Dallas do tlaku.
    56:08 Zach Werenski kvůli zranění odjíždí z ledu

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Bjorkstrand (Grigorenko, S. Jones), 17. Roslovic (Robinson, Werenski), 28. Laine (Domi, Texier), 44. Atkinson (Bjorkstrand, Roslovic) – 22. Hintz (Gurjanov, Radulov), 38. Radulov (Heiskanen, Dickinson), 52. Ja. Benn (Radulov)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Laine, Domi, Texier – Bjorkstrand, Riley Nash, Grigorenko – N. Foligno (C), M. Koivu, Jenner (A) – Atkinson (A), Roslovic, Robinson.
    Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Oleksiak, Heiskanen, Pysyk, Hanley – Ja. Benn (C), Pavelski, Radulov – Gurjanov, Hintz, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Caamano, Robertson, L'Esperance.

Rozhodčí: Brandon Blandina, Francis Charron – Travis Toomey, Shandor Alphonso