Zvolen – Poprad 2:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:6 (kon.) | Detva – Nové Zámky 1:5 (kon.)
Košice – Miskolc 5:4 (po pr.) | Trenčín – Banská Bystrica 3:4 (kon.) | Nitra – HC Slovan 2:4 (kon.)
HK Nitra
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 05.02.2021, 19:30 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Posledná tretia tretina v Nitra Aréne bola na góly najbohatšia. Dokopy sme v nej videli tri presné zásahy, Slovan najprv išiel do dvojgólového vedenia po presnom zásahu od Bortňáka, za domácich neskôr iskierku nádeje vykresal Slovák. Napokon však skóre zápasu uzavrel za hostí Valach a tak Slovan zvíťazil na ľade súpera 4:2!

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! (21:56:01)

59:32
    Nemcova strela nebola presná a domácim sa nepodarilo ani dorážka.

59:12
    Navyše sa domácim v tejto presilovke nedarí. Cowley je na striedačke, takže to je 6 na 4 v prospech Nitry.

58:29
    Ešte tu je presilovka pre domácich, ale času je už málo na dva góly.

58:15
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Zigo – 2 min., podrazenie).

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:46
    Domáci brankár musel späť do svojej bránky, Slovan má buly v útočnom pásme.

57:10
    Nitrianska bránka je prázdna! Domáci to skúšajú so 6 hráčmi na ľadovej ploche.

56:49
    Oddychový čas hostí.

56:29
    Slovan Bratislava dal gól!

Hostia idú opäť do vedenia o dva góly! Krátko pred koncom tretej tretiny je znova Nitra vo veľmi zlej situácii, k puku sa dostal JURAJ VALACH a jeho tvrdá strela končí v sieti, puk prešiel všetkým čo mu stál ov ceste – 2:4!

56:04
    Nasleduje reklamná prestávka.

55:41
    Hostia pohodlne držia hru ďaleko od svojej bránky, ešte musí Slovan určitú dobu vydržať v tomto tempe aby získal tri body.

55:03
    Zakázané uvoľnenie hostí.

54:37
    Slovan pokračuje v zodpovednom defenzívnom výkone v posledných chvíľach. Čas sa domácim pomaličky kráti.

54:22
    Nitra momentálne kombinuje vo vlastnom pásme, Slovan túto rozohrávku vysoko napáda.

53:42
    Domáci razom ožili, ale hostia sú teraz v defenzíve pozorní a súpera do ďalšej šance nepúšťajú.

53:01
    No uvidíme, ako tento gól ovplyvní obraz hry do konca tretej tretiny. Nitra má stále šancu doma bodovať, ale potrebuje streliť ešte aspoň jeden gól.

52:01
    Nitra dala gól!

Tak predsa len prichádza kontaktný gól domáceho tímu a bdue z toho dráma do konca! Mezei našiel presnou prihrávkou MAREKA SLOVÁKA, ktorý vyslal tvrdú a presnú strelu na hosťujúcu bránku a na tento pokus bol Noskovič bezmocný – 2:3!
    Asistencie: Branislav Mezei.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 8. Dauda (Finlay, Tvrdoň), 53. Slovák (Mezei) – 2. Zigo (Broddzinski, Sersen), 35. Šišovský (Harris, Štajnoch), 42. Bortňák (Rapáč, Ranford), 57. Valach

HK Nitra: Cowley (Beržinec) – Mezei, Vitaloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Hřebíček, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Finlay – Fominykh, Dauda, Foget – Molnár, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Múčka
    HC Slovan Bratislava: Noskovič (Beke) – Sersen, Broddzinski, Bačik, Štajnoch, Maier, Ališauskas, Beňo, Valach – Šišovský, Kytnár, O'Donnell – Zigo, Harris, Urbánek – Ranford, Bortňák, Rapáč – Uram, Jendek, Kundrik

Rozhodčí: Martin Korba, Marek Žák – Lukáš Kacej, Adam Jurčiak – Juraj Konc st.