Vltavín – Karlovy Vary 2:1 (kon.) | Rakovník – Motorlet 0:1 (kon.) | Domažlice – Sokolov 1:2 (kon.)
SK Rakovník
0:1 (0:1)
FK Motorlet Praha
Sobota 02.10.2021, 10:15Česká fotbalová liga (A) • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Zdravím vás u desátého kola České fotbalové ligy. Společně se zaměříme na souboj týmů SK Rakovník a FK Motorlet Praha.

SK Rakovník

Domácím fotbalistům se nevede. Ne ovšem, že by to bylo nějak jiné od nedokončené minulé sezony. Je to spíš hodně podobné. Rakovník se po deseti odehraných zápasech nachází těsně nad posledním sestupovým místem. A to jen o skóre. Má totiž na kontě pouhých šest bodů, tedy stejně jako Sokolov, který je na samotném chvostu. Domácí by tedy nutně potřebovali začít bodovat.

Počínání pražského celku si v současném fotbalovém ročníku můžeme popsat jako průměr. A to absolutní. Hostující tým se totiž v tabulce nachází na osmém místě ze šestnácti. Z deseti zápasů si dokázal připsat patnáct bodů, což je devět bodů od prvního Králova Dvora a taktéž devět bodů od posledního Sokolova nebo také svého dnešního soupeře, proti kterému bude favoritem.

SK Rakovník: Zach – Ainca Ahostinho, Červený, Doucoure, Hamouz, Hradecký, Joao Felipe, Matheus, Modesto, Rendla (C), Traore
    Náhradníci: Ahmin, Duchoň, Hejda, Na Nbatche, Novotný, Nwachukwu, Pešek

FK Motorlet Praha: Mihálek – Akosah-Bempah, Čepelák (C), Dolejš, Gilián, Hauer, Krajinský, Rataj, Rayan. Walter, Žížala
    Náhradníci: Dvorský, Fotr, Hrubeš, Nátr, Scharf.

1

1
    Úvodní rozehrávky se ujali domácí fotbalisté. Pokus o dlouhý nákop ovšem nebyl přesný a čeká nás tak vhazování Motorletu.

3
    V úvodních minutkách se na míči více drží domácí fotbalisté. Zajímavostí je, že v jejich týmu najdeme Joaoa Felipeho, jenž před pár lety přicházel jako velký talent do pražské Slavie.

5
    Zatím čekáme na nějaký prvotní průnik k bráně jednoho z týmů. Brankáři mohou být v klidu.

7
    I nadále jsou to hlavně fotbalisté Rakovníka, kteří jsou o něco aktivnější. Většinou se snaží útočit po svém pravém křídle.

9
    První střelecký pokus na domácí branku. Rána zpoza pokutového území ovšem minula levou tyč.

12
    V posledních chvílích se mi zdá, že otěže zápasu trošku převzali hosté, kteří nyní více kombinují s míčem.

14
    Většinu doby zápas zatím vypadá spíše jako boj kolem středu hřiště a nejinak je tomu i v posledních chvílích.

16
    Na nějakou větší brankovou příležitost i nadále čekáme. Viděli jsme jednu střelu mimo bránu.

17
    Rohový kop nyní zahrávali hráči domácího týmu a z něj už zakončení přišlo. Hlavička ovšem mířila pouze na brankáře a ten tak dokázal jednoduše zakročit.

19
    Utkání je zatím i nadále poměrně vyrovnané Oba týmy se střídají v tom, kdo má o něco více ze hry. Teď jsou to pro změnu hráči Rakovníka.

23
    I nadále čekáme na nějakou dobrou brankovou příležitost. Z tohoto ohledu zápas příliš aktrativní není.

24
    Nyní se na míči drží hráči hostujícího celku a snaží se najít cestu blíže k brankáři soupeře.

28
    Mezi oběma celky z obrázku hry není velký rozdíl. Oba týmy se teď pokusili o střely. ta domácí z úhlu byla vyražena,, ta hostující po zemi zase mířila o kousek vedle.

35
    Oba týmy se snaží něco vymyslet, i nadále se ovšem hraje spíše v prostřední části hřiště.

37
    Pokus o střelený přízemní centr hostující celku bl obranou uvnitř vápna odvrácen a ani v tomto případě však nepřišlo nějaké nebezpečné zakončení akce.

38
    Na druhé straně byl pak zablokován centr z levé strany. Ani domácí tým se tak k ohrožení branky v tomto případě nedostal.

39
    Domácí gólman chytá míč a soupeř se tak musí opět stáhnout více do obrany. Ani tento útok tak nějaký větší úspěch slavit nemohl.

40
    O nedovolený zákrok se z hostující strany na polovině hřiště nejednalo. Domácímu hráči se však z trávníku moc ochotně zvedat nechce.

42
    Trošku se nám přiostřuje. Nyní byl poslán k zemi jeden z hostujících fotbalistů a v tomto případě se podle rozhodčího o nedovolený zákrok už jednalo.

44
    Motorlet právě vstřelil branku!
    Hostující tým dostal k dispozici pokutový kop a ten byl úspěšně proměněn. DANIEL ŽÍZALA se trefil po zemi do levého dolního rohu.
    44. ŽIŽALA - 0:1

45

První poločas zápasu je za námi a byl poměrně vyrovnaný. Jediného gólu jsme se dočkali až v samotném závěru, kdy Daniel Žížala s přehledem proměnil pokutový kop Motorletu. Hosté tak vedou 1:0.

46

46
    Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Doucoure, přichází Hejda.
    Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Červený, přichází Nwachukwa.

47
    Uvidíme, s čím domácí tým vstoupí do druhého poločasu utkání. Ztrácí totiž jeden gól.

49
    Pro Rakovník to nebude jednoduché. V prvním poločase hráli se svým soupeřem vyrovnanou partii bez větších šancí, v závěru ovšem přišel inkasovaný gól z penalty.

51
    Z e skvělé pozice teď zahrával hostující tým standardní situaci. Střela sice zeď obletěla, neletěla ovšem do prostoru, který by pro brankáře nebyl řešitelný.

52
    Přízemní centr z rohového kopu byl odvrácen obrano. Následoval tak další rohový kop, ovšem ani ten nebyl zakončen.

54
    Nedlouho poté dostali k dispozici rohový kop i domácí fotbalisté. Brankář soupeře ale dokázal míč vyboxovat mimo nebezpečí.

56
    Zdá se mi, že Motorlet má ve druhém poločase o něco větší převahu. Je velmi pravděpodobné, že mu k tomu pomohl gól ze závěru první půle.

59
    Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Ainca, přichází Na Nbatche.

61
    Střídání v týmu FK Motorlet Praha: ze hřiště odchází Rataj, přichází Fotr.
    Střídání v týmu FK Motorlet Praha: ze hřiště odchází Krajinský, přichází Scharf.

64
    Zatím to úplně nepůsobí tak, že by se domácí tým měl zvednout k nějakému většímu odporu. Rakovník totiž hru celkem bez problémů kontroluje.

65
    Naopak hosté i nadále útočí, střela z levé strany vápna po centru byla zblokována na rohový kop.

67
    Rakovník se sice dopředu blíže k bráně soupeře občas dostává, nikdy to ovšem nedotáhne do té fáze, že by nějakým větším způsobem ohrozil brankáře.

70
    Je ovem pravda, že se v posledních chvílích domácí více drží na míči než v úvodu poločasu. Uvidíme, zda jim to pomůže k tomu, aby se dočkali vyrovnání.

71
    Došlo ke střetu dvou fotbalistů. Jedná se o hostujícího hráče v poli a domácího brankáře, Oba jsou nyní ošetřování.

72
    Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Hamouz, přichází Ahmin.
    Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Matheus, přichází Novotný.

74
    Po rohovém kopu hostujícího týmu se jeden z jeho hráčů v pokutovém území snažil najít místo ke střele. To se mu ovšem moc nepovedlo, protože nastřelil jen protihráče.

74
    Žlutou kartu dostává Fotr (FK Motorlet Praha).

76
    Motorlet bez problémů brání svůj hubený náskok. Nevybavuju si snad ani jednu velkou šanci domácího týmu z druhého poločasu.

78
    Teď jsme byli svědky rohového kopu Rakovníka. Brankář si na centrovaný míč od praporku ovšem znovu počkal a vyboxoval jej pryč z nebezpečí.

79
    Žlutou kartu dostává Ahmir (SK Rakovník).

80
    Hosté zahrávali standardní situaci, z níž přišla přímá střela na bránu. Byla poměrně tvrdá, mířila ale směrem na gólmana a ten ji tak dokázal vyrazit.

82
    Střídání v týmu FK Motorlet Praha: ze hřiště odchází Rayan, přichází Nátr.

84
    Motorlet zatím i nadále bez větších komplikací drží svoje vedení. Uvidíme, zda vůbec přijdou nějaké větší domácí šance.

85
    Zatím to totiž úplně nevypadá. Rakovník sice občas zahrává rohové kopy, žádné přímé nebezpečí z toho ovšem pro brankáře nevzniká a ten se většinou sám poradí.

87
    Motorlet nyní vhazuje nedaleko půlicí čáry a drží svého soupeře daleko od své brány. Čas se krátí.

88
    Žlutou kartu dostává Akosah-Bempah (FK Motorlet Praha).

90
    Základní hrací čas nám končí. Poslední šance pro domácí tým něco s výsledkem ještě udělat a poprat se o nějaký bodový zisk,

90+1
    Rakovník k tomu bude mít ještě čtyři minuty. Přesně tolik totiž nastavil hlavní rozhodčí.

90+2
    Zatím jsou však domácí hráči s míčem na své polovině a nedaří se jim dostat na dostřel soupeřově bráně.

90+3
    Teď už blíže dostali, míč jim byl ovšem odkopnut pouze na vhazování.

90+4
    Nejspíš poslední dlouhý nákop končí pouze u brankáře a vypadá to tak, že si hosté svůj náskok už dokáží udržet.

90+5
    Tak ještě nepřichází hvizd. Stále se však Rakovníku nedaří a nedaří dostat se do pozice, odkud by mohl ohrozit bránu Motorletu.

90+6

Utkání je za námi a končí vítězstvím pražského Motorletu 0:1. Jediný gól padl v závěru prvního poločasu, když Daniel Žížala proměnil pokutový kop. Ve druhé půli se tomu pak moc důležitého nestalo, host dokázali svůj náskok bez problémů ubránit.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný den. (12:20:20)