Salernitana – Janov 1:0 (kon.) | Turín – Juventus 0:1 (kon.) | Sassuolo – Inter 1:2 (kon.)
US Sassuolo Calcio
1:2 (1:0)
Inter Milán
Sobota 02.10.2021, 20:45Italská Serie A • 7. kolo

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc. (22:39:54)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:19.

Zápas je za námi. Inter Milán nakonec otočil průběh a získává tři body. Hodně mu to k tomu pomohl nástup Edina Džeka, který jeden gól dal a poté se nechal faulovat na penaltu, jež byla proměněna. Sassuolo si tak i přes dobrý výkon neodnese ze zápasu nic. Může to být pro něj poměrně kruté, ale tak to prostě je.

90+5

90+4
    Müldürův centr byl opět zblokovaný Di Marcem. Jeho následné dlouhé vhazování bylo soupeřem v klidu odvráceno.

90+3
    Zatím se Sassuolu vůbec nedaří dostat se k bráně soupeře. Inter navíc bude zahrávat rohový kop.

90+2
    Místo toho ovšem opět pálil Barella. I tento jeho pokus zpoza pokutového území letěl nad bránu.

90+2
    Domácí budou vhazovat kousek od svého pokutového území. Potřebovali by se ale co nejdříve dostat na opačný konec.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec základního hracího času zápasu.

90
    Inter se nám na závěr utkání zatáhl do defenzivy. Sassuolo teď bude mít poslední možnosti se ještě prosadit a vyrovnat.

89
    Domenico Berardi to zkusil přímo na bráno. Bylo to ovšem z úhlu a neprosadil se tak. Z tohoto místa měl spíš centrovat.

89
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Danilo D'Ambrosio.

88
    Po nedovoleném zákroku Škrinira budou domácí fotbalisté zahrávat standardní situaci z dobré pozice na levé straně.

87
    Domenico Berardi se nyní s pomocí spoluhráčů dostal do střelecké pozice a zpoza pokutového území. Tuto jeho ránu ale dokázal Handanovič nadvakrát zkrotit.

86
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Gianluca Scamacca.

86
    Ťukes v pokutovém území nyní předvedli hráči Interu. Martínez to ale už překombinoval a místo střely ještě přihrával. To nebyla dobrá volba.

85
    Sassuolo se určitou dobu drželo na útočné polovině a snažilo se najít cestu k bráně. To se mu ale nepodařilo. Čas se celkem krátí.

84
    Bůhví, jak by to vypadalo, kdyby hrál třeba i bývalý hráč Teplic od začátku. Po jeho příchodu se totiž Inter začal prosazovat.
    83. Neuznaný gól Džeka

83
    Edin Džeko hraje po příchodu na hřiště velmi dobře a nyní se podruhé gólově prosadil. Tato jeho trefa ovšem nemůže být uznána z důvodu ofsajdu.

81
    Inter se nyní bude nažit často držet a soupeře k němu moc nepouštět. je pravda, že takový parádně hrající Boga se od tak 60. minuty vytratil. A přes něho šly skoro všechny útoky Sassuola.

80
    Žlutou kartu dostává Giacomo Raspadori (US Sassuolo Calcio).

80
    Sassuolo tak ztratilo nadějně vypadající zápas a nyní se bude muset hodně snažit, aby se mu podařilo vůbec znovu vyrovnat. Lehké to jeho hráči mít nebudou.

79
    Trochu mi přijde, že podobná situace se urodila na konci prvního poločasu na druhé straně. Tam to ale nebylo na hranici pokutového území, ovšem mimo něj. Rozhodčí v tomto případě neodpískal ani faul. Tohle je určitě nelíbí domácím fanouškům.
    78. Lautaro MARTÍNEZ - 1:2

78
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    LAUTARO MARTÍNEZ svou penaltu poslal na pravou stranu do protipohybu brankáře a hosté se tak dostávají do vedení.
    76. Žlutá karta

76
    Po skvělé průnikové přihrávce na Džeka vyběhl gólman Consigli (SAS) z brány a bosenského útočníka poslal k zemi. Vidí za to tak žlutou kartu a navíc se bude kopat další pokutový kop!

75
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Hamed Traorè.

75
    Celkově se mi druhý poločas zdá takový méně záživný než ten první. Zajímavé momenty skončily paradoxně po vyrovnávacím gólu Edina Džeka.

74
    Džeko se nyní po přízemní přihrávce ke střele nedostal. Dobře totiž zasáhl obránce Ferrari, který míč zastavil a poslal pryč.

73
    Nicoló Barella je v zápase hodně aktivní a možná až trochu moc přemotivovaný. Je to možná způsobeno i tím, že dnes nevyužil ani jedné ze svých střel.

72
    Nyní se zbytečného faulu ve skluzu dopustil Vidal. V tomto případě rozhodčí kartu neudělil. Nedalo by se ale asi divit, kdyby ano.

71
    Začíná se přitvrzovat. Barella navíc získal žlutou kartu za řeči k rozhodčímu, který před tím odpískal Škriniarův faul na Djuričiće-

70
    Žlutou kartu dostává Maxime López (US Sassuolo Calcio).

70
    Žlutou kartu dostává Nicoló Barella (Inter Milán).

69
    Hra nám jinak trochu utichla. Nyní nevidí šance ani na jedné straně. Inter tak euforie po vstřeleném gólu úplně dobře využít nedokázal.

67
    Žlutou kartu dostává Ivan Perišić (Inter Milán).

67
    Domácí to ale pochopitelně nechtějí vzdát. Dlouhou dobu hráli velmi dobře a skóre je nyní vyrovnané.

65
    Sassuolo se od čtyřnásobného střídání Interu do útoku nedostává skoro vůbec. Bude to pro něj složité.

64
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Giacomo Raspadori.

64
    Zatím se ovšem od vyrovnávacího gólu Milán do žádné další brankové příležitosti nedostal. Nic na tom nezměnil ani rohový kop, po němž pálil nepřesně z dálky Barella.

63
    Na to samozřejmě ale nehraje. A domácí to v posledních přibližně třiceti minutách jednoduché mít nebudou.

62
    Pro Sassuolo by ovšem byl takový obrat krutý. Domácí si za dosavadní průběh zápasu určitě zaslouží si z něj něco odnést.

61
    Inter se samozřejmě bude snažit využít svého momenta. A ideálně rychle otočit vývoj zápasu.

60
    Pro Sassuolo tak přicházejí těžké chvíle. Hrálo totiž lépe i ve druhém poločase. Své další šance ovšem nevyužilo a pak nastoupil Džeko...
    58. Edin DŽEKO - 1:1

58
    Tak tohle bylo opravdu rychlé! Ivan Perišić odcentroval z levého křídla, na míč si naběhl EDIN DŽEKO, který jej uklidil do sítě. Velmi povedené střídání Inzaghiho!

57
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Arturo Vidal.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Matteo Darmian.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Federico Dimarco.
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Edin Džeko.

57
    Po dlouhé době se Inter vydal také dopředu. Barellův centr byl sražen na rohový kop. A vzápětí se kopal hned druhý. Ani jeden z nich ovšem nebyl úplně nebezpečný. Brozović sice pálil, trefil ovšem jen spoluhráče a navíc se pískal útočný faul.

56
    Naopak Inter je i nadále v útlumu a druhý poločas od něj zatím není vůbec dobrý.

55
    Celkově levé strana Sassuola je hodně při chuti. Tentokrát pálil Rogério, po teči protihráče ovšem bližší tyč minul.

53
    Znovu Boga na levém křídle a tentokrát jej bránili hned tři protihráči. Rozhodl se tedy přihrát Rogériovi, jehož následný centr obrana odvrátila pouze k Berardimu. Ten si navedl míč na střelu a opět vypálil, tentokrát však bránu přestřelil.

52
    Jeremie Boga hraje opravdu dobrý zákon. Nyní se z úhlu z levé strany pokutového území snažil najít spoluhráče. Obrana Interu ale zafungovala správně.

51
    Naopak Sassuolo bude chtít tímto způsobem hrát co nejdéle, když to pořád jde. Zatím moc nevidím změnu oproti prvnímu poločasu.

50
    Kromě úvodní střely Perišiće se hosté zatím blíže k bráně soupeře nedostali. Čekal jsem asi o něco větší úvodní nápor.

49
    Teď se ovšem domácí tým dostal do útoku. Z levé strany vápna nakonec zakončil přízemní střelou Rogério, brankář Handanovič míč dokázal vykopnout.

48
    Uvidíme celkově, s čím týmy do druhého poločasu vstoupí. Tipoval bych územní převahu Interu, Sassuolo se nejspíš naopak trochu stáhne.

47
    To by byl špatný úvod pro domácí. Nic se ovšem nestalo a mohou tento první rychlý útok Interu ve druhé půli hodit za hlavu.

46
    Ivan Perišić nyní zakončoval z otočky a bylo nejspíš věší šance, než se na první pohled zdálo. Bránu soupeře ovšem trefit nedokázal.

46

První poločas utkání je za námi a zatím sledujeme zajímavou podívanou. Sassuolo hraje velmi obstojně a po trefě Domenica Berardiho z penaltového puntíku dokonce vede 1:0. Oba týmy měly i další šance, žádný další míč ale už v síti neskončil. Inter tak potřebuje ještě více přidat.

45+2

45+1
    Obrovská chyba v obraně Interu nebyla potrestána! Defrel získal míč po krátké přihrávce a hnal se dopředu. Obhodil si Handanoviče, po střetu s nímž mimo vápno upadl. Rozhodčí ovšem faul trošku k mému nepochopení neodpískal. Slovinský gólman se totiž minimálně dotkl hlavy francouzského útočníka a ten tak nemohl pokračovat dál.

45
    Interu se ani nadále nedaří dostat opět k míči. To nám skoro končí základní hrací dobu prvního poločasu. Tipuji, že nastavení příliš dlouhé nebude.

44
    Lautaro Martínez nyní navíc v útoku zbytečně fauloval, domácí tým se tak u míče udrží o něco déle.

43
    Sassuolo by naopak velmi ráda dohrálo poločas už za stejného stavu a proti si nyní kombinuje s míčem na vlastní polovině.

42
    Dumfries si konečně dokázal trochu obhodit Rogéria, toho však zastoupil López, který míč před Nizozemcem vzal a zažehnal tak možné nebezpečí.

41
    Uvidíme, zda Inter ještě do konce poločasu něco vymyslet. zatím má pouze jednu střelu mezi tři tyče. Akce totiž obvykle nedotahuje až do konce.

40
    První poločas nás tak zatím úplně nenudí. Vidíme brankové příležitosti na obou stranách a poměrně atraktivní fotbal.
    39. Berardiho bombu vytáhl Handanovič

39
    Berardiho skvělá rána nejspíš padala pod horní tyč, Handanovič tak musel zasáhnout a vytáhnout míč mimo bránu.

39
    Grégoire Defrel trošku pokazil protiútok svého týmu, když dlouho čekal s přihrávkou. V té době, kdy ji vyslal, byl totiž Filip Djuričić už pokrytý.

38
    Ani v jednom případě se o penaltu nejednalo. Martínez se sesunul spíš sám a Škriniar upadl při pokusu o střelu.

37
    Teď to v pokutovém území Sassuolu už ovšem celkem hoří. Ani Martínez, ani Škriniar nedokázali na malém vápna zakončit.

36
    Tohle ovšem byla další možnost Interu. Nemžeme říct, že by hosté žádné šance v zápase neměli.
    35. Zajímavě zahraná standardka Interu gólem neskončila

35
    Skvěle kopnutý volný kop Çalhanoğluem mohl skončit gólem. Míč byl ještě prodloužen na levou tyč, tam se ale jednomu z hostů nepovedlo zakončit. Defrel totiž skvěle zasáhl a balon odkopl pryč.

34
    Je ovšem pravda, že v posledních chvílích už se domácí fotbalisté do útoku nedostávají tak jednoduše jako před nějakou dobou.

33
    Sassuolo však i nadále předvádí skvělý výkon a rozhodně nemůžeme říct, že by v prvním poločase bylo horším celkem nebo nezaslouženě vedlo. Spíše naopak.

32
    Nejpilnějším střelcem Interu je tak zatím právě záložník Barella. Ani jedna z jeho střel ovšem v síti neskončila a jeho tým tak stále prohrává.
    31. Barella ani nadvakrát nedostal míč do branky

31
    Nicoló Barella dvakrát zakončoval po rohovém kopu. První jeho pokus byl zblokován, proti tomu druhému z hranici vápna už musel Consigli dobře zasáhnout.

30
    Rogério si zatím počíná proti Dumfriesovi skvěle a odebírá mu balony. Jedna z hvězd EURA tak zatím nemůže ukázat, proč si vysloužila přestup do Interu.

29
    Nějaký interský tlak a snaha o vyrovnání zatím nepřichází. Sassuolo se totiž už opět nachází na útočné polovině. Jeho standardní situace ovšem nebyla nebezpečná.

28
    Boga je zatím skvělý a Škriniar moc neví, co s ním. Tentokrát přihrál Lópezovi, jehož následná střela byla nepřesná.

27
    Denzel Dumfries vhazoval už skoro na úrovni rohového praporku. Correa jeho hod prodloužil směrem do pokutového území, tam byl ovšem nachystán pouze bráníc hráč.

26
    Zatím však toto kombinování nevede vůbec k ničemu. Obrana Sassuolo až na úvod zápasu zatím nemá se svým milánským soupeřem moc problémy.

25
    Hned po gólu soupeře ale začal být Inter aktivnější a drží si více na míči. Opravdu nevím, co před penaltou zamýšleli. Takto by totiž měli hrát celou dobu.

24
    Lautaro Martínez ve vápně nedosáhl na balon a propustil jej tak na sebe. Denzel Dumfries ale nebyl tak daleko a Sassuolo se tak úspěšně ubránilo.

23
    Inter tedy muset začít hrát. Už takových deset minut totiž nepředvedl vůbec nic. Soupeř je v současných chvílích opravdu lepší.
    22. Domenico BERARDI - 1:0

22
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    Samir Handanovič sice skvěle vystihl směr a skočil i hodně daleko, DOMENICO BERARDI ale svůj pokutový kop parádně umístil přesně k tyči a otevírá tak skóre.
    22. Penaltový zákrok

22
    A teď to potvrdil. Po jeho kličce na levé straně pokutového území jej podkopl Milan Škriniar a není o čem. Píská se penalta!

21
    Hlavně právě Boga na levé straně dělá svému soupeři poměrně velké problémy...

20
    Jeremie Boga dostal dlouhý balon na levou stranu a opět se pokoušel prodrat do vápna. Nakonec to skončilo tak, že ani jeden z domácích fotbalistů nedokázal zakončit.

19
    Inter je v posledních minutách celkem v útlumu a řekl bych, že soupeř je momentálně lepší. Hostům se nedaří držet na míči.

18
    Ani třetí rohový kop fotbalistů Sassuola nebyl nijak nebezpečný. Standardní situace a rohy zatím týmům příliš nejdou.

17
    Jeremie Boga se z levého křídla dostával do pokutového území. Vydal se ovšem proti přesile a nepadl. Penalta se dle mého správně nepíská.

16
    Rozehráli jej na krátko. Po chvíli přišel centr z pravé strany, byl ale až příliš dlouhý a míč tak skončil až v zámezí.

16
    Hra se nakonec přesunula ještě na pravou stranu a po přihrávce Berardiho střílel Müldür. Jeho pokus byl ovšem sražen obránce na roh.

15
    Nyní s míčem už nějakou dobu kombunují domácí fotbalisté. Pokoušejí se o útok po levé straně. Uvidíme, jestli to k něčemu povede.

14
    Tempo zápasu nám nyní trochu upadlo a nehraje se tak rychle. Ubylo i střel, kterých bylo v úvodu poměrně hodně.

13
    Druhý rohový kop Interu Milán v zápase znovu příliš nebezpečný nebyl. Došlo jen k prodloužení centr směrem k druhé tyči, tam se však nikdo z fotbalistů v bílém nenacházel.

12
    Inter se i nadále více drží na míči. Od šance Barelly se ovšem do nějaké dobré střelecké pozice zatím neprokombinoval.

11
    Ivan Perišić byl chycen v ofsajdovém postavení. To však hosty nemusí zas tak moc trápit. Nebyl v nějaké střelecké pozici.

10
    Sassuolo zahrávalo standardní situaci z levé strany. Rogério ale centr celkem hodně přepálil a míč tak skončil až v zámezí. Následuje odkop od brány.

9
    I Sassuolo nám však poměrně dost už zahrozilo a Inter si tak bude muset dávat pozor i v obraně. Viděli jsme poměrně úvod utkání.

8
    Z následného rohového kopu pak přišla hlavička obránce Vlada Chiricheşe. Mířila ovšem přesně na slovinského gólmana, který to tak teď měl jednoduché.
    8. Defrelův pokus vyráží Handanovič

8
    Na druhé straně po zaváhání obrany pálil Defrel. Trochu při tom ale uklouzl a Samir Handanović tak jeho ránu na bližší tyč dokázal vyrazit.
    7. Barella v první šanci zápasu minul

7
    Teď už jsme ovšem velkou šanci a střelu viděli. Nicoló Barella dostal míč do skvělé pozice v pokutovém území, pravou tyč brány ale minul!

6
    Naopak Inter se s míčem u kopaček poměrně často nachází na polovině soupeře. Na první střelu ovšem stále čekáme.

5
    Již v úvodních minutách se nám ukazuje, že Inter bude podle předpokladů dominantním týmem. Jeho soupeř se zatím vůbec nedokáže dostat na dostřel bráně.

4
    Hostující tým zahrával svůj první rohový kop. Centr ovšem pokutovým územím soupeře jen tak proletěl a brankář Consigli tak nemusel zasahovat.

3
    Na tyhle situace a ztráty míčů si domácí tým musí dát pozor. Inter jim už dal celkem velké varování. Moc ke gólu totiž nechybělo.

2
    Rychlý úder ale mohl přijít na druhé straně. Inter získal míč a Correa vysunul Calhanoglua. Ten na míč ale o kousek nedosáhl a balon tak sebral brankář Consigli.

1
    Úvodní rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří s míčem stále kombinují a poprvé hledají cestu k bráně soupeře.

1

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş, G. M. Ferrari, Rogério – Maxime López, Frattesi – D. Berardi, Djuričić, Boga – Defrel.
    Náhradníci: Pegolo – Goldaniga, Magnanelli, K. Ayhan, Peluso, Raspadori, Harroui, Traorè, Toljan, Kyriakopoulos, Scamacca, Henrique.

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Correa, Lautaro Martínez.
    Náhradníci: Cordaz, I. Radu – Gagliardini, Alexis Sánchez, Vecino, Džeko, Kolarov, Ranocchia, Arturo Vidal, Dimarco, D'Ambrosio, Darmian.

Rozhodčí: Pairetto L..

Inter Milán

Loňský suverénní mistr, který ligu ovládl s velkým dvanáctibodovým náskokem, zatím letos tak dominantní není. Ano, ani současné třetí místo se čtrnácti získanými body a čtyřbodovou ztrátou na první Neapol není úplně špatné, ale přece jen zatím to není tak ideální. Není se čemu úplně divit. Někdo jako Romelu Lukaku se nenahrazuje jednoduše. Jestli to taky vůbec jde. I přes to všechno bude Inter v zápase poměrně jasným favoritem.

Domácímu celku se vstup do sezony nepovedl úplně podle představ. Sassuolo ze šesti odehraných zápasů získalo sedm bodů, což ho momentálně řadí na dvanáctou příčku tabulky. V minulém ročníku přitom skončilo na osmé pozici. V posledním kole ukončili domácí fotbalisté sérii tří porážek, když doma dokázali přetlačit nováčka Salernitanu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Milánský Inter ovšem bude trošku věští sousto.

Zdravím vás u sedmého kola kola Serie. Společně se zaměříme na souboj týmů US Sassuolo Calcio a Inter Milán.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Filip Krůza

Branky: 22. D. Berardi (pen.) – 58. Džeko (Perišić), 78. Lautaro Martínez (pen.)

Karty:   70. Maxime López (SAS), 76. Consigli (SAS), 80. Raspadori (SAS) – 67. Perišić (INM), 70. Barella (INM)

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür, Chiricheş, G. M. Ferrari, Rogério – Maxime López, Frattesi (86. Scamacca) – D. Berardi, Djuričić (75. Traorè), Boga – Defrel (64. Raspadori).

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni (57. Dimarco) – Dumfries (57. Darmian), Barella, Brozović, Çalhanoğlu (57. Arturo Vidal), Perišić – Correa (57. Džeko), Lautaro Martínez (89. D'Ambrosio).

Rozhodčí: Pairetto L.