Ústí n/L – Slavia 3:4 (po pr.) | Havířov – Litoměřice 1:3 (kon.) | Frýdek-M. – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Benátky n/J – Přerov 3:0 (kon.) | Kolín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Šumperk – Vsetín 2:7 (kon.)
Kadaň – Jihlava 2:5 (kon.) | Prostějov – Třebíč 1:2 (kon.)
AZ Havířov
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 30.10.2021, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 17. kolo

Z dnešního utkání si hosté odvážejí všechny 3 body po výhře 3:1. V poslední třetině dal Jícha gól na 2:1 a poté se při havířovské hře v powerplay prosadil do prázdné brány i Koláček.

Já se s Vámi z dnešního přenosu loučím a brzy zase napočtenou. (19:04:04)

59:57
    Jícha dobruslil nahozený puk a snažil se ještě rychle trefit odkrytou bránu z velkého úhlu, ale trefil pouze tyč.

59:43
    Pechanec po kombinaci trefil pouze vlastního hráče.

59:18
    AZ znovu s 6 hráči v poli.

59:17
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Roman Přikryl – 2 min., faul loktem).
    58:28 Josef KOLÁČEK - 1:3

58:28
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté se prosazují do odkryté brány, po tom co domácí chybují v rozehrávce. Kadlec vybojoval puk a přihrál jej JOSEFU KOLÁČKOVI, který puk propálil i přes obránce do odkryté klece. Asistence: Martin Kadlec.

58:23
    Havířov vyhnán s pukem až na vlastní půlku.

58:11
    AZet začíná kombinaci.

58:02
    Havířov zkouší hru bez brankáře. Vhazovat se bude před Králem.

58:02
    Oddechový čas pro domácí.

57:48
    Bednářův pokus od pravého mantinelu končí na betonech Krále.

57:27
    Válkova střela byla zablokována.

56:54
    Maruna rychle najel do pásma po levém křídle a následně vystřelil. Král drží puk ve své výstroji a hra je přerušena.

56:27

56:10
    Havířov kombinuje.

55:31
    Hosté se osvobozují.

54:51
    V kombinaci se puk dostal od Hudečka na Doktora na druhou stranu. Ten z první trefil roztáhnutého Krále.

54:32
    Doktor ihned po vhazování nahazuje na bránu. Střela končí na betonu.

54:27
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Procházka – 2 min., hákování).

54:09
    Havířov zakládá nový útok.

53:21
    Kottek se dostal k puku a střílí z mezikruží. V tom mu ale lehce zabránil bránící hráč a střela bránu neohrozila.

Dnešní utkání sleduje 656 diváků.

52:42
    Havířov se při rozehrávce nedomluvil a je to icing.

52:29
    AZet rozehrává od vlastní brány.

51:58
    Icing hostů.

51:25
    Hudečkova střela z mezikruží byla zblokována.
    50:19 Josef JÍCHA - 1:2

50:19
    JOSEF JÍCHA zvyšuje na 2:1, když se k němu dostal puk zpoza brány od Procházky. Poté už měl jednoduchou práci překonat ležícího Fučíka. Asistence: Ondřej Procházka a Tomáš Urban.

50:06
    Jícha najel z pravého křídla až k brankovišti a pokoušel se překvapit střelou na první tyč. Fučík připraven.

49:18
    Doktorova střela od modré šla pouze do betonů Krále.

49:04
    Kratochvil vypálil, ale puk se ve schrumáži před bránou zpomalil a vyklouzal ven. Následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

48:42
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

48:29
    Doktorova střela šla pouze do betonů a pak do rohu hřiště.

47:54
    Grochův pokus z velkého úhlu neslavil úspěch.

47:11
    Hudeček jel s Dostálkem proti Výtiskovi. Podařilo se přehodit jeho hůl, ale Dostálkovo zakončení nemělo potřebnou razanci.

46:44
    Litoměřice zakládají nový útok.

45:40
    Koláček nahrál z levého křídla na najíždějícího Pajera. Ten z prostoru mezi kruhy vypálil pouze do horní tyče, která zacinkala.

44:54
    Jícha objel bránu a nabil do mezikruží Procházkovi. Ten z první vystřelil, ale bránu netrefil.

44:35
    Litoměřice rozehrávají od vlastní poloviny.

43:52
    Havířovu se nedaří usadit v pásmu.

43:11

42:13
    Havířov rozehrává z vlastní půle.

41:09
    Hudeček střílí od modré, ale betony Krále připraveny a následně se k šanci dostal Dostálek po přihrávce od Hudečka, ale z této šance z velké blízkosti taky nic nebylo. Hra přerušena.

40:59

40:43
    Grochovo nahození letí vedle brány.

40:05
    Hosté se dostali k puku po vhazování a ihned míří do útoku.

40:01

Statistiky ve druhé třetině:
    Střely 10:9
    Zblokované střely 7:3
    Vhazování 7:5
    Vyloučení 0:1

Ve druhé třetině jsme gól neviděli a tak se do šaten odchází za stavu 1:1. Šance sice byly na obou stranách, ale skóre se nepohnulo. Havířov hrál jednoduše a byl aktivnější. Uvidíme co přinese poslední třetina základní hrací doby. Ta začne zhruba v 18:30 hodin.

40:00

39:42
    Koláčkův průnik k bráně se nevydařil a Chroboček získal puk.

39:25
    Bednářova střela byla tečována do ochranné sítě. Vhazování před Králem.

38:42
    Dostálek vystihl Rouhovu přihrávku a dostal puk do středního pásma.

37:11
    Smola se po chybě AZetu v rozehrávce dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus vyrazil Fučík.

36:52
    Hosté rozehrávají od své brány.

36:18
    Icing domácích.

36:08
    Válek šel do rychlého úniku sám na gólmana. Při pokusu o blafák nechal puk pod sebou a brankoviště pouze přejel. Hra přerušena.

35:47
    AZet zavedl puk do pásma, ale následně byl Doktor obklíčen v rohu kluziště a Litoměřice jdou dopředu.

34:47
    Dostálkův pokus od modré skončil pouze na betonech.

34:27
    Hostům se nedaří dostat z pásma a AZet dostal několik příležitostí. Pastor střílel od modré, ale puk skončil v ochranné síti. Vhazování před Králem.

33:10
    Maruna zavezl puk do pásma, ale poté upadl a ztratil puk.

31:48
    Sihvonen se po chybě Havířova v útoku octl sám v jízdě na gólmana. Nic závažného nevymyslel a pouze vypálil z úrovní kruhů. Jeho pokus Fučík zlikvidoval a vyrazil.

31:25
    Havířov rozehrává od vlastní brány, ale po nepřesnosti se dopouštějí icingu. Vhazování před Fučíkem.

31:02
    Icing Litoměřic.

30:23
    Maruna se po souboji v rohu dostal k puku a střílel z otočky. Jeho střela šla jen těsně nad přední tyč.

29:41
    Hlaváčovo nahození tečoval někdo před bránou, ale puk se odrazil vedle.

29:15
    Procházka vyslal střelu od pravého křídla, ale Fučík měl svou lapačku připravenou. Hra přerušena.

28:28
    Hudeček zajel do útoku a poté z otočky střílel. Jeho pokus zablokovaný.

27:20
    Sihvonen našel v mezikruží opuštěného Holého, ten byl v obrovské šanci a měl dostatek času na zakončení. Jeho pokus šel však z velké blízkosti pouze nad.

26:36
    Výtiskova rána od modré ihned po vhazování proletěla jen těsně kolem levé tyče Fučíka.

26:31
    Zakázané uvolnění AZetu.

26:15
    Maruna se snažil z rohu protlačit do brankoviště, ale k zakončení se nedostal.

25:50

25:42
    Hlaváč nahodil na bránu, ale kotouč neměl dostatečnou razanci aby ohrozil Krále.

25:13
    AZet kombinuje. Střelu vzal na sebe Bednář od levého kruhu, Ale Král vyrazil.

24:07
    Chrobočkova střela od modré proletěla chumlem hráčů a dopadla na beton Krále. Poté se odrazila do rohu. Litoměřice se osvobozují.

23:50
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., držení).

22:52
    Po chybě Mrowiece se dostali k puku hned tři hostující hráči. Koláček vzal střelu na sebe, ale Fučík byl připraven.

21:49
    Procházkova střela z mezikruží byla zblokována.

20:53
    Bednář najel do pásma a ihned vystřelil. Jeho střela šla vedle a zaduněla na zadním plexi.

20:32
    Litoměřice jsou v pásmu.

20:09
    Havířov získal puk po vhazování, ale následně jej poslal na zakázané uvolnění.

20:01

Statistiky po 1. třetině:
    Střely 12:12
    Zblokované střely 5:5
    Vyloučení 1:3
    Vhazování 9:6

Byli jsme svědky první třetiny. Hokej byl velice pohledný se spoustou šancí na obou stranách. Nejprve šli do vedení hosté po gólu Sihvonena, ale AZet dokázal využít přesilovku a srovnat zhruba za 2 minuty. Druhá třetina začne zhruba v 17:46 hodin.

20:00

19:49
    Po chybě Mrowiece se k puku dostal Pajer a vybruslil si do mezikruží odkud střílel. Fučík připraven.

19:01
    Pechanec se s Bednářem octli v přečíslení. Pechancovu přihrávku netrefil golfákem druhý jmenovaný a tak Litoměřice získávají puk.

18:41
    Výtiskovo nahození od modré lapil do lapačky Fučík a měl dost času rozehrání.

17:26
    Koláček přihrával z levého kruhu do mezikruží na Urbana. Ten trefil ve velké šanci pouze tělo Fučíka.

17:04
    Hostům se znova nedaří udržet se v pásmu.

16:46
    Havířov se osvobozuje.

16:28
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Dominik Paś – 2 min., krosček).

16:07
    Havířov s pukem ve vlastní třetině.

15:15

15:01
    Havířov znovu rozehrává od vlastní brány.

14:18
    AZetu se nedaří dostal z vlastního pásma při vlastní přesilové hře. Litoměřice mají puk na svých holích a získávají tak čas.

13:15
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., hrubost).

13:00
    Dostálek zavezl puk po pravém křídle a nahrával na druhou stranu, kde najížděl Hudeček. Ten však puk v rychlosti netrefil.

12:30
    Pechanec nabídl puk Bednářovi před bránu. Jeho střela šla jen těsně vedle.

12:13
    Havířov se dostal do pásma a kombinuje.

11:44

11:23
    Kadlec nahodil puk na bránu z rohu kluziště a Fučík jej přikryl. Hra přerušena.

11:08

10:40
    Pechanec přihrává od pravého kruhu do mezikruží na hůl Severy, ale ten se ke střele nedostal.

09:40
    Doktor střílí od pravého kruhu a tečuje pouze beton Krále.
    09:00 Antonín PECHANEC - 1:1

09:00
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZet využívá přesilovou hru a srovnává skóre na 1:1. Po kombinaci vypálil od modré Lukáš Bednář a jeho pokus tečoval před bránou ANTONÍN PECHANEC, který jej dopravil za záda gólmana. Asistence: Lukáš Bednář a Jiří Severa.

08:27
    Bednář vypálil od modré a Kratochvil se snažil tečovat střelu. Král byl připraven a hra je přerušena.

08:08
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Výtisk – 2 min. + 2 min., nedovolené bránění).

07:56
    Holý nahodil puk od modré a bránící hráč si puk skoro srazil do vlastní brány.
    06:33 Riku SIHVONEN - 0:1

06:33
    Hosté se ujímají vedení. RIKU SIHVONEN se nejlépe zorientoval v předbrankové schrumáži a zasunul puk pod Fučíka. Asistence: Roman Přikryl a Lukáš Válek.

06:04
    Mrowiecovu střelu od modré si pohlídal gólman.

05:33
    Litoměřice se dostávají k puku u vlastní brány po nepřesnosti AZetu.

04:52
    Havířov rozehrává od vlastní brány.

04:30
    Koláček se probruslil do útoku a vystřelil pouze vedle havířovské brány.

04:02
    Korímova střela od modré je sražena mimo kluziště. Vhazování před bránou Krále.

03:35
    Střela Jebavého byla sražena do rohu.

03:26
    Přikryl se dostal do pásma a z levého kruhu vystřelil zápěstím. Fučík proti tomuto pokusu vystavil svou lapačku a hra je přerušena.

02:33
    Pechanec udržel puk v útočném pásmu a zpoza brány přihrával do brankoviště. Kotouč ale nenašel Grocha, kterého odstavil tělem bránící hráč.

02:19
    Chroboček se dostal k odraženému puku a vystřelil. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě a hra je přerušena.

02:00
    Ofsajd hostů.

01:41
    Severa obkroužil bránu a puk se mu nepovedlo zastrčit za záda Krále. Poté vyzkoušel střelu od modré Korím. Taky neúspěšně.

01:15
    Hudeček přihrával přes celou šíři hřiště, ale puk nenašel spoluhráče.

00:43
    Doktor přerušil souhru hostů a získává puk.

00:07
    Litoměřice se po vyhraném buly dostávají do útočného pásma a začínají svou kombinaci.

00:01

Vítám Vás z havířovské Gascontrol Arény, kde se zhruba za 20 minut představí celky AZ Havířov a Litoměřice. Přeji příjemný sportovní zážitek.
    Statistické srovnání obou týmů:

Zdroj: hc-havirov.cz

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 15z. (3 – 2 – 2 – 8), skóre 38:49, 15 bodů

AZ v patnácti utkáních nasbíral stejné množství bodů. Tým se v sérii těžkých zápasů se silnějšími týmy nemůže chytit a navíc ho trápí i marodka v obranných řadách. Posledních pět zápasů je to nahoru a dolů. Havířov v nich posbíral sedm bodů. Po výhře v Jihlavě (3:5), přišla prohra se Vsetínem (1:4), pak v derby na Porubě (4:5sn) a vítězství s Přerovem (3:2p).

Naposledy Havířov zajížděl do Vrchlabí. Opět to byl zápas, který rozhodovaly zbytečné chyby. V úvodu první třetiny zahrávali domácí přesilovku, kterou nevyužili. AZ dostal výhodu jednoho muže na ledě v 6. minutě, ale zahrál ji prachbídně. Vrchlabí vystihlo přihrávku Chrobočka a Ondřej Rohlík překonal v oslabení Štipčáka. AZ měl šance Dostálka, Doktora a Mrvy, jenže domácí hrozili z protiútoků a trefili i tyčku havířovské brány. Ve druhé třetině bylo Vrchlabí lepší, mělo více šancí i střel. Plochobradský měl minimálně tři „loženky“, ale ujalo se až nahození Tomáše Kynčla ve 38. minutě. AZ chtěl vyrovnat, ale sám si situaci zkomplikoval, když tým nastoupil později ke třetímu dějství. Vzápětí hrál dvojnásobné oslabení, to sice ubránil, ale góly už v zápase, ani při hře v šesti, nedal. Vrchlabí zvítězilo nad Havířovem 2:0.

HC STADION Litoměřice, 2. místo, 15z. ( 10 – 1 – 1 – 3), skóre 57:44, 33 bodů

Poslední zápasy Kališníků skončily rozdílem maximálně dvou gólů. Po výhře se Slavií (4:3), přišla prohra na ledě hegemona soutěže Třebíče (4:6). Doma to nevyšlo se Sokolovem (4:5) a následovala porážka na Hané s Prostějovem (4:2). Naposledy STADION hrál doma severočeské derby se Slovanem.

No a vstup do zápasu měli Kalíšníci „raketový“. Dvacet vteřin po prvním buly se trefil finský blesk Riku Sihvonen, ten vyslal touš nechytatelně z pravého kruhu. Slovan kontroval v úvodu Trávníčkem, který Krále překonal z bezprostřední blízkosti. STADION znovu odskočil, tentokrát díky Ondřeji Procházkovi, který ukázal svou chladnokrevnost. V polovině zápasu dal Kališníkům dvougólový náskok, v přesilovce 5 na 3, Riku Sihvonen. Čtvrtý gól Litoměřic přidal Josef Jícha z dorážky. Slovan se nevzdal a utkání ještě zdramatizoval, trefy Trávníčka a Bláhy už ale nic nezmohly. Kališníci útočný nápor Lvů ústáli i při power-play, a proti Ústí brali tři body za výhru 4:3. Na střely to bylo vysoko 51:21 pro Litoměřice.

Vítáme vás u on-line přenosu z 16. kola CHANCE ligy. Domácí AZ Havířov bude hostit Stadion Litoměřice. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Wróbel

Branky a nahrávky: 9. Pechanec (L. Bednář, Severa) – 7. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 51. J. Jícha (O. Procházka, T. Urban), 59. Koláček (M. Kadlec)

AZ Havířov: Fučík (Štipčák) – Groch, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec, Korím, Stuchlík – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Severa, Maruna (C), Handl – M. Hrubec, Paś, Mrva.
    HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – Kottek, P. Marcel, J. Holý (A), Výtisk (C), Pinkas, Jebavý (A), Černohorský – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – T. Urban, J. Jícha, O. Procházka – M. Kadlec, Koláček, Pajer – Smola, Berka, Rouha.

Rozhodčí: Úlehla, Vrba – Hanzlík, Roischel