Chabarovsk – Barys 0:1 (kon.) | Vladivostok – Jokerit 1:4 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Kunlun 8:0 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 5:0 (kon.) | Soči – N.Novgorod 2:0 (kon.)
HK Soči
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 30.10.2021, 16:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Československá stopa:

Marek Hrivík (NNO) – 0+0, 2 hity, čas na ledě 17:50 (18:54:52)

Statistiky:

Střely na bránu: 19 – 22
    Vhazování: 18 – 29
    Trestné minuty: 6 – 4
    Bloky: 20 – 10
    Hity: 11 – 21

Zápas je za námi. Z vítězství se nakonec radují hráči Soči, pro něž je to třetí úspěch za sebou, Takový počin se jim povedl poprvé v sezoně. Nižnij Novgorod byl nesjpíš o něco lepším celkem, nedokázal se ale prosadit a proto odjíždí od Černého moře s prázdnou.

59:34
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., držení).

59:32
    Teď už ovšem Tichomirov musel vrátit do své branky. Na nějaké zdramatizovaní zápasu už to nevypadá.

59:00
    Torpedo opět hraje bez gólmana. Teď už ovšem potřebuje vstřelit dva góly. Má na to minutu.
    58:24 Arťom NIKOLAJEV - 2:0

58:24
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hostující hra bez brankáře měla opravdu krátkého trvání. ARŤOM NIKOLAJEV totiž chvilku po vhazování ze středního pásma poslal kotouč na branku a byl přesný. Svým druhým dnešním gólem tak svůj tým přibližuje vítězství. Asistence: Amir Garajev.

58:17
    Hostující branka prázdná, Nižnij Novgorod to zkouší v šesti!

57:50
    Teď to jeden z hostů při střídání jeho spoluhráčů zkusil individuálně a také po přejezdu modré čáry vystřelil, Hellberg vykopl puk betonem.

57:09
    Soči si však svůj náskok zatím hlídá bez větších komplikací, čas se přitom už začíná krátit.

56:30
    V posledních minutkách už se hráči hostujícího celku více dostávají do útoku. Také to může souviset s tím, že se Soči chce více soustředit na obranu.

54:54
    Teď už to bylo možná o něco složitější. I s dalším nahozením od modré čáry si ale domácí gólman poradil a puk nepustil.

54:05
    Až teď musel Hellberg zasahovat. Proti nahození od mantinelu z dálky to ale měl hodně jednoduché.

52:52
    Torpedu se po inkasovaném gólu nedaří. Stále totiž čekáme na nějakou jeho šanci či vůbec pořádnou střelu. Soči naopak tato branka uklidnila.

51:35
    Skóre tak zůstává na stavu 1:0 a hosté se stále drží na dostřel. Kdyby však akce Garajeva skončila gólem, už by to pro ně bylo těžké. Na to se ovšem nehraje.

50:40
    Amir Garajev si během přečíslení dva na jednoho stáhl puk kolem obránce a byl sám před gólmanem, na něhož taktéž zkusil kličku. V souboji s dalším bránícím hráčem ale už nedokázal zakončit přesně.

50:00
    Hosté se po gólu soupeře zatím nedokázali dostat do nějaké šance. Ještě jim zbývá deset minut do konce.

49:30
    Že by se nám tak Soči blížilo ke své třetí výhře za sebou? To se v letošní sezoně zatím ani jednou nestalo.

48:45
    Naopak domácímu celku může tohle hodně do závěru zápasu pomoci. Od konce druhé třetiny totiž nebyl lepším týmem, teď se ale dostal do vedení...

48:15
    Hosté tak budou muset ještě více zapnout, protože už ztrácejí a jejich vetší aktivita z poslední doby tak je momentálně k ničemu.
    47:30 Arťom NIKOLAJEV - 1:0

47:30
    Teď už ovšem ano a je to domácí tým, kdo se prosazuje jako první! Kirill Peťkov najel s pukem do útočného pásma po pravém křídle a z blízkosti jej poslal před bránu. Tem kotouč první dojel ARŤOM NIKOLAJEV, který nám konečně protrhl bezbrankové skóre. Asistence: Kirill Peťkov, Amir Garajev.

47:00
    Plynulý a rychlý průběh třetí třetiny nám i nadále pokračuje. Větší šance však během sedmi prvních minut nepřišla.

46:26
    Na druhé straně musel Hellberg zasáhnout, to se mu bez větších potíží podařilo.

45:40
    Další domácí střela střela přišla po zpomalení z pravého kruhu, kotouč ale z dobré pozice prostor mezi třemi tyčemi minul.

44:49
    Gól by si opravdu o něco více zasloužili hosté, na ten ovšem i nadále čekáme.

44:05
    O něco aktivnější jsou i nadále hosté, už to ale není tak velký rozdíl jako koncem prostřední dvacetiminutovky.

43:21
    Vstup do třetí třetiny je rychlý a prakticky se nepřerušuje. Vypadá to tak, jako by se plynule navázalo na závěr prostřední části.

42:17
    Už to vypadalo na zaváhání při domácí rozehrávka, kotouč se ale nakonec odrazil až za bránu a k úniku tak nedošlo.

41:18
    Z podobné pozice přišla střela i na druhé straně kluziště. Tahle byla o něco lepší, brankář Tichomirov ale zasáhl vyrážečkou.

40:23
    První zákrok pro domácího gólmana ve třetí třetina. Miele vjel s kotoučem do útočného pásma a z vrcholu kruhu vystřelil. Trefil pouze prostředek brány.

40:01

Ani prostřední dvacetiminutovka nám gól nepřinesla. Její první polovinu byl o něco lepší domácí celek, ve zbytku pak ovšem Torpedo, které mělo dvě dobré šance a závěrem i poměrně velký tak. Ke vstřelení úvodní branky to ale nestačilo a skóre je tak i nadále 0:0.

40:00

39:53
    Pět minut a dvacet dva sekund dlouhou pasáž ukončuje až zakázané uvolnění Soči. Do druhé sirény už ale moc času nezbývá.

38:58
    Po další dlouhé kombinaci už přišla střela z první z vrcholu pravého kruhu, puk se ale zastavil až o zadní mantinel.

38:02
    Domácí jsou vždy rádi, když alespoň posunou puk do středního pásma. Tato převaha Torpeda ovšem nevede k nebezpečným zakončením.

37:30
    Soči ale v posledních minutách svému soupeři nestíhá a nyní tahá za kratší konec. Stav je však i nadále bezbrankový.

36:31

36:22
    Nejspíš ani přicházet nebudou, protože kotouč je opět v neutrální zóně.

35:55
    Nyní už opět kombinují v útočném pásmu, střely ovšem zatím nepřicházejí.

35:03
    Hosté se nyní sami nepřesnou přihrávkou vyhnali z útočného pásma. Ani jejich třetí přesilovka tak zatím nemá pro ně ideální průběh.

34:31
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jegor Babenko – 2 min., podrážení).

33:21
    Ovšem přišel pouze protiútok dva na jednoho v podání hostů, který byl ovšem nakonec dobruslen a nedošlo ani k zakončení.

32:48
    Torpedo pomalu přebírá iniciativu a nyní jsou hosté o něco aktivnějším celkem na ledě. Bude to pokračovat i po přerušení, protože soupeř vyhodil jen na zakázané uvolnění.

31:35
    Za námi je přitom už více jak polovina utkání. Jestli to bude takto pokračovat i nadále, tak se gólu snad nedočkáme. Jen tedy v tom případě, kdyby se Torpedu podařilo využít jednu ze svých ojedinělých, ale velkých šancí.

31:10
    Momentálně je to na střely 11:5 pro domácí. Hosté ale měli větší příležitosti. Tato statistika nám vypovídá o tom, že moc ofenzivní zápas nevidíme.

31:00
    Po chybě v domácí obraně přišla po křižné přihrávce střela z první z pravého kruhu, pul v síti ale neskonči.

29:55
    A hra se nám navíc opět srovnala a nyní se hraje nahoru dolů. Akce však střelami obvykle zakončeny nejsou.

29:05
    Nyní už ale vidíme druhou trošku delší pasáž bez přerušení po sobě. Čas nyní tedy utíká rychleji.

28:07
    Nějaké tutovky ale i nadále nepřichází. Nejblíže góly tak stále byli hosté, kteří trefili tyč. Momentální převaha Soči moc potíží Tichomirovi nepřináší.

27:03
    Oproti úvodu třetiny nyní více i nadále hrají hokejisté Soči, kteří jsou nyní aktivnější. Soupeř spíše jen vyhazuje do středního pásma.

25:54
    Jurij Alexandrov se svým dlouhým skluzem dostal z obranného pásma a dokonce to vypadalo na přečíslení dva na jednoho. Jeho přihrávka ale byla ztečována a puk skončil až v rohu kluziště.

25:00
    První minuty prostřední části zatím nejsou tak plynulé jako první třetina. Naopak nám ale trochu přibylo zajímavých momentů. Nyní se v útoku více drží hráči Soči.

24:26
    Nyní v útočném pásmu kombinovali i domácí hokejisté a i oni tak poprvé ve druhé třetině zahrozili. Poslední ze střel byla sražena do ochranné sítě.

23:25
    To se ale třeba nyní může změnit, Torpedo se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

23:00
    Přesilovka hostům alespoň v tom, aby byli v úvodu druh třetiny aktivní. Soupeři se nedaří udržet delší dobu na kotouči.

22:30
    Z ničeho nic přišla hostující střela z levého kruhu a puk se zastavil až o horní tyč!

22:23
    Ani druhá přesilová hra Nižného Novgorodu gól ani moc šancí nepřinesla. I nadále tak čekáme na první gól zápasu.

21:23

20:37
    Hostující tým hraje i nadále přesilovou hru. Jeho první kombinace k zakončení nevedla a kotouč skončil ve středním pásmu.

20:01

První třetina zápasu je za námi a moc vzruchu nám nepřinesla. Nebo vlastně žádný. Viděli jsme dlouhé pasáže bez přerušení, šance na ani jedné ze stran ovšem ne. Brankáři tak své nuly drží bez větších problémů. Uvidíme, zda se to změní ve druhé periodě.

20:00

19:40
    Hostující pětici utekl kotouč do středního pásma a vypadá to, že nic zajímavého už se v první periodě nestane.

19:23
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Šen – 2 min., sekání).

19:12
    Až odlet kotouč na domácí střídačku zapříčinil to, že rozhodčí musel fouknout do píšťalky. Bude se vhazovat v obranném pásmu Soči.

18:26
    Další čtyřminutová pasáž bez přerušení a stále pokračujeme. Nyní je o něco málo aktivnější domácí tým, je to ale nepatrné.

17:02
    Přechody do útoku se nedaří ani na jedné straně. Neviděli jsme ani jeden nějaký náznak rychlý akce skrz obrana a vlastně ani po křídle. Obrany tyto pokusy rychle rozbíjejí.

16:17
    A i nadále se moc nepřerušuje. Hra nám sice nabízí plynulý obrázek, je to ovšem takové neslané nemastné.

15:25
    Zápas zatím, včetně přesilových her, vypadá spíše jako boj ve středním pásmu. Mezi oběma týmy není v první třetině prakticky žádný rozdíl.

14:37
    A když gólmani mají práci, tak je něco takového. K Tichomirovi se odrazil kotouč od mantinelu a hostující brankář jej bez problémů skryl pod lapačku.

13:27
    Stále čekáme na nějakou větší brankovou příležitost. Obě obrany fungují dobře a své soupeře k nebezpečným střelám moc nepouštějí.

12:45
    Ani přesilovka Torpeda nebyla příliš nebezpečná. Alespoň se ovšem nějakou dobu drželo v útočném pásmu.

12:27

11:25
    Pěkná kombinace byla zakončena pouze nepřesnou střelou od modré a domácí se následně vydali do přečíslení. Ani oni však tuto situaci nedokázali zakončit přesně.

10:50
    I přesilová hra Torpeda začíná vyhozením soupeře z pásma. Uvidíme, zda bude tato početní výhoda nebezpečnější.

10:27
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Miščenko – 2 min., podrážení).

10:27
    Práce i pro domácího gólmana proti střele z pokleku z první z levého kruhu. Bylo to ale celkem z úhlu, Hellberg se tedy nemusel přetrhnout.

09:54
    Až nyní přichází přerušení. Tichomirov lapil střelu od mantinelu a kotouč už ze svého náručí nepustil. Následuje komerční přestávka.

09:36
    Již šest minut nemuseli rozhodčí ani jednou písknout do píšťalky a my jsme se tak ani nenadáli a polovina první třetiny je za námi.

08:59
    Tichomirov nyní už musel zasahovat proti trošku nebezpečnější střele z první. Bez problémů ale vykopl svůj beton.

08:26
    Teď už střela na bránu Torpeda přišla, poslední desítky sekund ale paradoxně vypadají tak, že více hrají hosté.

07:26
    Mírnou převahu v držení kotouče zatím mají domácí hokejisté, k čemuž jim mohla pomoci i přesilová hra. Tichomirov ale zasahovat moc nemusí.

06:45
    Již přes tři minutky se hraje vez přerušení. Šance nám však tato plynulá pasáž nepřináší. Naopak čas rychle ubíhá.

05:50
    První početní výhoda zápasu nám nepřinesla snad jedinou střelu na bránu. Gólman tak mohl být úplně v klidu. Celkově zatím čekáme na nějakou slušnější šanci.

05:33

04:51
    A další vyhození kotouče na opačnou stranu kluziště v podání Nižného Novgorodu, jeho brankář v oslabení ještě nemusel zasahovat.

04:25
    Domácímu týmu se jeho první přesilová hra zatím vůbec nedaří. Soupeř se totiž už dvakrát osvobodil.

03:33
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mark Marin – 2 min., držení).

02:10
    Nyní musel být na druhé straně pozorný i Tichomirov, kolem jehož brankovišti jsme viděli závar. Kotouč ale za brankovou čarou neskončil a hostující gólman jej přikryl pod lapačku.

01:25
    Utkání nám odstartovalo a už jsme viděli jedno vhazování před domácím gólem. Dá se očekávat, že by zápas měl být poměrně vyrovnaný.

00:01

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Dyblenko, Miščenko, J. Alexandrov, N. Sedov, Valencov, Kamalov, Zorkin, Smirnov – Babenko, Feoktistov, Glotov – A. Nikolajev, Garajev, Peťkov – Kolgotin, Kotljarevskij, P. Šen – Romajev, Alijev, Melničenko.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (P. Kočetkov) – J. Martynov, Pajgin, Turbin, Lennström, Marin, M. Orlov, M. Fedotov – Miele, Agostino, Žafjarov – Hrivík, Ilja Fedotov, Zaar – A. Michejev, Šenfeld, Čechovič – Urakov, Gončaruk, Belevič.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Ščeňov – Parikov, Stroganov.

Československá stopa

Martin Bakoš (SOC) – momentálně zraněný
    Marek Hrivík (NNO)

Ani z pohledu hostujícího týmu to zatím není úplně podle přestav. Momentálně se totiž nachází mimo pozice, které budou v závěru základní části zaručovat postup do vyřazovacích bojů. Nižnij Novgorod je v západní konferenci devátý s 23 získanými body. Na klíčové osmé místo přitom ztrácí tři bodíky. Loni se Torpedo do play-off dostalo. V jeho prvním kole sice vypadlo jasně 4:0 na zápasy s favorizovanou Kazaní, i v tomto roce však bude určitě chtít do vyřazovací části proniknout.

HK Soči

Domácí celek se nachází na samotném chvostu západní konference. Jeho momentální rozpoložení je však nejlepší v dosavadním průběhu sezony, protože dokázal vyhrát dva zápasy v základní hrací době po sobě. V obou případech to bylo výsledkem 3:1. Nejprve proti Viťazu, naposledy pak proti moskevskému Spartaku. Je však pravda, že na celkové výsledky Soči může a nejspíš i má vliv poměrně rozsáhlá marodka. Také z tohoto důvodu má na kontě pouze 18 bodů z 24 odehraných zápasů.

Zdravím vás u zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se spolu utkají týmy HK Soči a Torpedo Nižnij Novgorod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 48. A. Nikolajev (Peťkov, Garajev), 59. A. Nikolajev (Garajev)

Rozhodčí: Ovčinnikov, Ščeňov – Parikov, Stroganov