Hannover – Mönchengladbach 3:0 (kon.) | RB Lipsko – Rostock 2:0 (kon.) | Hertha – Union Berlín 2:3 (kon.)
Hoffenheim – Freiburg 1:4 (kon.)
Hertha BSC
2:3 (0:1)
1. FC Union Berlín
Středa 19.01.2022, 20:45 • Olympiastadion, Berlín • Německý pohár • Osmifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:48:23)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 10:16.

Je konec. Union Berlín zvítězil na půdě Herthy 3:2.
    Do začátku zápasu vlétli hosté velmi aktivně, ale i přes velké šance se neprosadili v prvních minutách. V 11. minutě už ovšem ano, když se prosadil Voglsammer z voleje. Ve 34. minutě nejprve sudí odpískal hostům penaltu, ale následně ji odvolal pro ofsajd. V nastavení první půle dala Hertha gól, ale ten nebyl uznán pro ofsajd.
    Začátek druhé půle byl pořádně hektický. V 50. minutě si totiž vstřelil vlastní branku Stark a Union šel do vedení 2:0. O čtyři minuty později přišla další vlastní branka, ale tu si dal hostující Khedira. Ovšem o minutu později se prosadil Knoche a Union vedl 3:1. V 90+4. minutě snížil Serdar, ale to už bylo pozdě.
    Union zvítězil na půdě Herthy 3:2.

90+5
    90+4. Suat SERDAR - 2:3

90+4
    Hertha právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na 2:3 těsně před koncem nastaveného času! Po centru z pravé strany přišlo zakončení hlavou, které hostující hráč chtěl vykopnout, ale trefil pouze do SUATA SERDARA, od kterého se balón odrazil za brankovou čáru.

90+3
    Selke se sice dostal ke střele z otočky, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.

90+2
    Hra je opět přerušená, protože Belfodil zůstal ležet po faulu, ale bude to Union, který bude mít míč na své straně.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Heintz, přichází Jaeckel.

89
    Union je velice blízko postupu, neboť vše hraje v jeho karty a hosté drží míč.

88
    Mittelstatd se sice dostal ke střele, ale jeho pokus letěl nad bránu soupeře.

87
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Darida, přichází Selke.

84
    Hned tři hráči se střetli v souboji uprostřed hrací plochy a lékaři jsou povoláni na hrací plochu.

82
    Míč skončil jen v zámezí a Hertha sice bude mít autové vhazování, ovšem nevypadá to na něco nebezpečného.

80
    Domácím zbývá deset minut na vstřelení dvou branek.

78
    Tousart pálil překvapivě z dálky, ale jeho pokus skončil jen vedle brány.

77
    Pekarík sice dostal pas do vápna, ale po jeho hlavičce se nedostala Hertha do zakončení.

Michal Raška

Branky: 54. Khedira (vla.), 90+4. Serdar – 11. Voglsammer, 50. Stark (vla.), 55. Knoche

Karty:   16. Serdar (HER) – 43. Öztunali (UNB)

Hertha BSC: Schwolow – Klunter (46. Pekarík), Stark (58. Gechter), Boyata (C), Mittelstadt – Tousart, Ascacibar (75. Boateng) – Richter (46. Maolida), Darida (87. Selke), Serdar – Belfodil
    Náhradníci: Christensen – Boateng, Dardai, Ekkelenkamp, Gechter, Maolida, Pekarík, Plattenhardt, Selke

Trenér: Tayfun Korkut

1. FC Union Berlín: Luthe – Baumgartl, Knoche, Heintz (90. Jaeckel) – Ryerson (71. Trimmel), Khedira, Oczipka – Öztunali (64. Haraguči), Promel (C) – Kruse (71. Becker), Voglsammer (64. Behrens)
    Náhradníci: Ronnow – Becker, Behrens, Endo, Giesselmann, Haraguči, Jaeckel, Mohwald, Trimmel

Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Sinn