L. Mikuláš – Senica 2:1 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:0 (kon.) | Trnava – Sereď 0:1 (kon.)
Pohronie – Zlaté Moravce 0:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
0:1 (0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Sobota 05.03.2022, 15:00 • Mestský štadión Žiar nad Hronom • Niké liga • 1. kolo

Je za nami 1. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o záchranu. V stretnutí, ktoré by sa pre svoju dôležitosť dalo charakterizovať aj ako šesťbodové sa proti sebe poslavili celky Pohronia a Zlatých Moraviec. Domáci okrem dobrého úvodu zápasu, v ktorom po dobrých príležitostiach zmarili aj pokutový kop, nič iné nepredviedli. V strede poľa boli veľmi, veľmi slabý a práve preto sa museli brániť až v jedenástich. Naopak Zlaté Moravce môžu poďakovať svojmu gólmanovi Lukáčovi, ktorý dokázal ihneď v úvode zápasu vychytať penaltu. Hostia hrali po ťažkom úvode výborne a kontrolovali hru. O jediný gól zápasu sa v 29. minúte postaral výstavnou strelou spred šestnástky Mondek, ktorého zásah je jednoznačným ašpirantom na gól mesiaca. V 90. minúte mali domáci na kopačkách vyrovnanie no opäť sa vo výbornom svetle ukázal brankár Vionu Lukáč, ktorý s chladnou hlavou vyriešil aj túto situáciu. S konštatovaním, že Vion berie zo Žiaru nad Hronom 3 body po víťazstve 1:0 sa s Vami od klávesnice lúči Adam Pančák. (17:49:04)

90+3

90+3
    Hostia sú v týchto chvíľach tam, kde im to najviac vyhovuje. Na svojej útočnej polovici.

90+1
    Hlavný arbiter nadstavil na štadióne v Žiari nad Hronom ešte 180 sekúnd.
    90. Famózny zákrok Lukáča

90
    Pohronie malo obrovskú tutovku! Mužom zápasu dnes pravdepodobne bude brankár hostí Lukáč. Ten teraz ukázal priam famózny zákrok po tom, čo v 100% príležitosti z tesnej blízkosti vychytal jedného z domácich.

90
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Taofiq Jibril, prichádza Tomáš Ďubek.

88
    Fofana si podľa čiarového arbitra počínal v súboji proti Chrenovi nedovolene, čo sa nepáči domácim fanúšikom.

87
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Karol Mondek, prichádza Martin Chren.

86
    Mondek sa snažil po zisku lopty od Čögleya presadiť v útoku sám, no vo vápne bol zastavený domácimi obrancami.

83
    Pohronie sa snaží v tesnej blízkosti útočného vápna o vytvorenie si otvorenej šance na vyrovnanie.

82
    Dvojica Jibril-Suľa teraz s istotou narobila vrásky na tvári domácich obrancov. Tí to ale stihli ubrániť ešte pred zakončením.

81
    Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Alexandros Kyziridis, prichádza Samuel Suľa.

79
    Hostia sa dostali do obrovskej šance, keď to Grozdanovski napálil z veľkého uhla na Le Gianga, ktorému sprvoti toto zakončenie narobilo veľké problémy.

79
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Ismaël Diomandé.

77
    Domáci si teraz nerozumeli v útoku a práve toto u nich vyvoláva veľkú nervozitu.

75
    Pohronie ožíva, ožívajú aj domáci fanúšikovia. Čaká nás ešte veľmi zaujímavých 15 minút na štadióne v Žiari nad Hronom.
    73. Penalta

73
    Gólmani aj naďalej kraľujú tomuto duelu! Kyziridis strelil na bránu Le Gianga len ľahučkú streli, ktorej smer jednoznačne vystihol domáci gólman. Pohronie naďale živý šancu na nejaké body z tohto duelu.

72
    Bola nariadená penalta pre Zlaté Moravce. Po faule Kokovasa v obrovskej šanci hostí je vedikt hlavného arbitra jasný.

70
    Čaká nás záverečných 20 minút stretnutia. Dokáže Pohronie v dobrej fazóne ešte zdramatizovať tento duel?

67
    Domáci zostávajú naďalej v tlaku. Steinhübel sa výborne otáčal v šestnástke, zakončenie napokon bolo zblokované. Z druhej vlny zakončoval ešte Mihálik, no aj jeho zakončenie stačili hosťujúci obrancovia zblokovať.

64
    Pohronie má teraz dobrú fazónu, čo cítia aj domáci fanúšikovia. Efektivita domácich ale aj naďalej zostáva na bode mrazu.
    61. Alexandros Kyziridis (ZMO)

61
    Zlaté Moravce mali veľkú šancu, keď zakončenie jedného z nich zblokoval v poslednej chvíli Steinhübel.

59
    Fofana ostáva po čistom zákroku ležať na zemi. Pravdepodobne to dostal do holene.

58
    Pohronie je v týchto minútach na trávniku o niečo lepšie, no aj naďalej platí stav 0:1 pre Vion.

55
    Jibril si výborne našliapol do útoku. Následne odcentroval na opačnú stranu na Kyziridisa, ktorý si robil priestor v šestnástke, avšak domáci obrancovia stačili zblokovať túto strelu.

52
    Čögley centroval do šestnástky, Mondek, na ktorého tento center mieril, na loptu nedosiahol.

50
    Žltú kartu dostáva David Bangala (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

49
    Strela Mihálika približne z 30 metrov mieri mimo bránu hostí.

48
    V druhom dejstve nesledujeme zatiaľ nič zaujímave, strelou na bránu Le Gianga to teraz skúšal strelec jedinégo gólu v tomto stretnutí, Mondek.

46
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Marián Šmatlák, prichádza Ahmed Fofana.

Fauly 6:9

Po úvodných 45 minútach stretnutia medzi domácim Pohroním a hosťami zo Žiaru nad Hronom konštatujeme, že celkom jednoznačne vedú po prvom polčase hráči Vionu 0:1. Domáci môžu byť radi, že je to len jednogólové manko pre nich, pretože počet gólových šancí na strane hostí bol väčší. Aj napriek tomu, že domáci začali lepšie, za čo boli odmenení aj pokutovým kopom, po jeho nepremení, keď Lačného vychytal Lukáč sa úplne utiahli. Pre Pohronie je toto jedna z posledných šancí v tejto sezóne na udržanie sa vo Fortuna lige a v druhom polčase teda potrebujú s istotou prepnúť na vyšší level. Ten za začne približne o 16:01.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Hlavný arbiter Sedlák pridal ku prvému dejstvu navyše ešte jednu minútu.

44
    Aj napriek tomu, že domáci teraz držia loptu na svojich kopačkách, tak je to také zväčša bezduché.

41
    Domáci musia s istotou do druhého dejstva niečo zmeniť. Za tento výkon si v polčasovej prestávke pravdepodobne dobrého slová nevypočujú.

40
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Milan Šimčák, prichádza Stelios Kokovas.

38
    Domáci po zisku lopty ako keby čakali na to kým sa niekto pokúsi ukázať do voľného priestoru a práve toto je to čo ich najviac brzdí v útočnej aktivite.

37
    Pohronie úplne zlyháva v týchto momentoch na strede poľa.

34
    Takmer sme sledovali druhého kandidáta na gól mesiaca. Nádherná obaľovačka Jibrila mieri tesne nad bránu.

34
    Vion drží loptu na súperovej polovici.

32
    Hostia pokračujú vo výbornej hre. Center na Jibrila minul menovaného len o pár centimetrov.
    29. Karol MONDEK - 0:1

29
    Zlaté Moravce dali gól!
    Tak toto je jedna veľká nádhera! Karol Mondek zostal pri rohu úplne osamotený pred šestnástkou, kde sa aj dostal ku odrazenej lopte po centri na bližšiu tyč. Neváhal a ihneď vypálil z voleja. Strelou vymietol pravú šibenicu brány Le Gianga. Jednoznačný kandidát na gól mesiaca.
    27. Zakončenie Slobodu

27
    Sloboda výborne vystrašil Le Gianga, keď sa dostal ku odrazenej lopte a zakončoval spred šestnástky. Prízemná lopta tesne míňa bránu.

26
    Mondek vyrazil dopredu, zastavil ho však domáci trávnik.

25
    Mondek si výborne narazil s Jibrilom a práve druhý menovaný centroval pred domáceho gólmana. Tam loptu tesne podletel Sloboda.

24
    Center jedného z hostí na zadnú žrď mieri na ochrannú sieť za bránou Le Gianga.

23
    Lačný sa dostal ku streleckému pokusu z voleja v šestnástke Vionu. Lopta ale mieri len na tribúnu za bránou.

21
    Domáci Mihálik hľadal zaujímavou prihrávkou v šestnástke Steinhübela. Celkom jednoznačný ofsajd, ktorý je v tejto chvíli aj odmávaný.

19
    Vion v dobrej fazóne. Jibril šibrinkoval s loptou v šestnástke, no po zákroku Le Gianga budeme sledovať len ďalší rohový kop.

18
    Veľká šanca pre Vion! Mondek sa naskytol nikým nechránený v území medzi päťkou a hranicou šestnástky. Famózny Le Giang.

16
    Kyziridis teraz dobre posunul loptu na Neofytidisa, no toho odzbrojil domáci obranca. Rohový kop pre Vion.

14
    Po tom veľmi vášnivom úvode, ktorý jednoznačne zvládli lepšie domáci sa teraz dostávajú viac do zápasu aj hostia. Aktuálne je Vion na útočnej polovici.

12
    Domáci centrovali loptu do vápna, na ňu však nedosiahol dnešný najväčši hriešnik tohto stretnutia, Lačný.

11
    Neofytidis iba odkopol loptu mimo ihriska z vlastnej polovice.

10
    Domáci aj naďalej v držaní lopty, no terajšiu príležitosž im prekazila chybná rozohrávka.

8
    Vion sa teraz potrebuje upokojiť, domáci sú výborne nabudení na toto stretnutie a úvodné minúty zápasu im vychádzajú zjavne podľa predstáv.
    7. Penalta

7
    Tak toto je obrosvký hriech! Miloš Lačný kopol jedenástku úplne zle a gólman Lukáč zvládol túto veľkú možnosť domácich.

6
    Žltú kartu dostáva Peter Čögley (FC ViOn Zlaté Moravce).

6
    Bola nariadená penalta pre Pohronie.

3
    Hostia mali zaujímavú príležitosť, keď z ľavej strany ihriska centroval z priameho kopu kapitán Vionu Čögley, avšak domáci túto príležitosť zvládli.

2
    V úvode sme sledovali viacero nepresností, no aj napriek tomu konštatujeme, že hostia sú v hre viac a snažia sa kontrolovať hru.

1
    Úvodný výkop mali na starosti hostia a tak logicky sú ihneď pri lopte.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: P. Le Giang (C) – Šimčák, Štrba, Klabník, Sanneh – Bangala, Mihalík, Steinhübel, Šmatlák – Chrien, Lačný.
    Náhradníci: Slančík – Straka, Kokovas, Kapor, Sandal, Diomandé, Prachar, Fofana, Ožvolda.
    Trenér: Martin Bittengl

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Čonka, Menich, Bednár, Čögley (C) – Grozdanovski, Neofytidis – Kyziridis, Sloboda, Mondek – Jibril.
    Náhradníci: Richter – Horák, Švec, Chren, Duga, Kolesár, Haspra, Suľa, Ďubek.
    Trenér: Ľuboš Benkovský

Rozhodca: Sedlák – Štrbo, Kmec.

V zápase prvého kola skupiny o záchranu s úvodným výkopom o 15. hodine sa medzi sebou stretnú celky Pohronia a Zlatých Moraviec. Pôjde o súboj dvoch posledných mužstiev tabuľky. Domáce Pohronie je na úplne poslednom 12. mieste so ziskom 10 bodov. Zlaté Moravce sú na 11. mieste so ziskom 19 bodov. Prípadná výhra Pohronia by mohla znamenať ešte akú takú nádej na udržanie sa v najvyššej futbalovej súťaži. Pohronie v poslednom zápase Fortuna ligy prehralo na pôde Ružomberku 0:1 a Zlaté Moravce nestačili na Sereď s ktorou prehrali po výsledku 1:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Adam Pančák

Branky: 29. Mondek

Karty:   50. Bangala (POH) – 6. Čögley (ZMO)

Neproměněná penalta: 7. Lačný (POH), brankář Lukáč zneškodnil – 73. Kyziridis (ZMO), brankář P. Le Giang zneškodnil

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 19:15.
    FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: P. Le Giang (C) – Šimčák (40. Kokovas), Štrba, Klabník, Sanneh – Bangala, Mihalík, Steinhübel, Šmatlák (46. Fofana) – Chrien (79. Diomandé), Lačný.
    Náhradníci: Slančík – Straka, Kokovas, Kapor, Sandal, Diomandé, Prachar, Fofana.

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Čonka, Menich, Bednár, Čögley (C) – Grozdanovski, Neofytidis – Kyziridis (81. Suľa), Sloboda, Mondek (87. Chren) – Jibril (90. Ďubek).

Rozhodčí: Sedlák – Štrbo, Kmec