Vlašim – Brno 1:2 (kon.) | Táborsko – Ústí n. L. 3:0 (kon.) | Jihlava – Žižkov 4:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
4:3 (2:2)
FK Viktoria Žižkov
Neděle 01.05.2022, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 27. kolo

Vysočina si tak po výhře 4:3 připsala do tabulky tři body a má jich na svém kontě 38 a posunula se na sedmé místo. Žižkov zůstává po porážce na 14 bodech. (19:55:38)

27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. O góly rozhodně nebyla nouze, což je zde málo vídaný počin, většinou padne tak jedna branka a dnes jich bylo k vidění sedm. Již jasný sestpující Žižkov mohl hrát bez nervů a bylo to na jeho hře znát. Hosté šli do vedení již ve druhé minutě, když se trefil Vandas. Domácí srovnali po půlhodině hry zásluhou Selnara. Hosté šli podruhé do vedení zásluhou Gabriela. Vysočina ale do poločasu srovnala krok zásluhou Talla. Na začátku druhé půle poslal Jihlavany do vedení Peřina. Pražané srovnali rok v 65. minutě zásluhou Sixty. Když už to vypadalo na dělbu bodů, trefil se dvě minuty před koncem Belaid.

90+3

90+3
    Domácí hosty již k nějaké další akci nepouští a drží míč na své útočné polovině.

90+2
    Ke střele se dostal Fares Shudeiwa, ale jeho pokus byl zblokován do autu.

90+1
    Útočná akce Vysočiny byla zastavena neb se domácí ocitli v ofsajdu.

90
    Druhý poločas bude o tři minuty delší.

90
    Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Daniel Richter, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

90
    Do vápna na rohový kop jde i gólman Pavel Halouska.

88
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Lukáš Zoubele z brankové čáry poslal míč pod sebe a osamocený TIJANI BELAID již neměl problém trefit odkrytou bránu.

87
    Do vápna vběhl s míčem Lukáš Zoubele, ale míč poslal vysoko nad.

85
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Lukáš Musil.
    ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Filip Vedral.

83
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází Vojtěch Novák, přichází Lukáš Jančura.
    ze hřiště odchází David Sixta, přichází Daniel Richter.

83
    K rozehrávce standardní situace se postavil Tijani Belaid, odcentroval na zadní tyč, ale Vojtěch Křišťál se k přesné hlavičce nedostal.

82
    Poblíž velkého vápna byl faulován Jakub Selnar.

81
    Radek Křivánek dostal míč za obranu, pokusil se o zakončení, ale míč šel mimo bránu.

79
    Tarek Aggoun se ve vápně dostal ke skluzu, aby zásahl míč, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.

78
    Kdyby si Jakub Selnar lépe zpracoval míč, tak by domácí byli blízko vstřelené branky.

78
    Jakub Selnar chtěl vysunou Farese Shudeiwu, ale ten se přes Josefa Bazala nedokázal prosadit.

Jaroslav Wollmann

Branky: 30. Selnar, 45. Tall, 50. Peřina, 88. Belaid – 2. Vandas, 43. Š. Gabriel, 65. Sixta

Karty:   74. T. Vlček (JIH) – 49. Súkenník (ZIZ)

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, T. Vlček, Krčík, Peřina – Lacko (C) (85. Vedral), Tureček (73. Belaid) – Selnar (85. Musil), Zoubele, Fila (57. Křivánek) – Tall (73. Shudeiwa).
    Náhradníci: Vejmola – T. Svoboda.

Trenér: Jan Kameník

FK Viktoria Žižkov: Halouska – Bazal, Žežulka, Š. Gabriel, Aggoun – Súkenník (C), Sixta (83. D. Richter) – Osmančík (53. Voltr), Batioja (53. Reteno Elekana), Novák (83. Jančura) – Vandas.
    Náhradníci: Soukup – Soungole, Kopičár.

Trenér: Daniel veselý

Rozhodčí: Kotala – Dohnálek, Žurovec