Štrasburk – Remeš 1:1 (kon.) | Angers – Brest 1:3 (kon.) | Clermont Foot – Nice 1:0 (kon.)
Montpellier – Auxerre 1:2 (kon.) | Toulouse – Lorient 2:2 (kon.) | Rennes – Ajaccio 2:1 (kon.)
Lille – PSG 1:7 (kon.)
Montpellier HSC
1:2 (1:0)
AJ Auxerre
Neděle 21.08.2022, 15:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Auxerre se dočkalo prvního vítězství po návratu do Ligue 1 a má stejně bodů jako dnešní soupeř. Pro Montpellier to je zbytečná ztráta. (17:06:18)

Zatímco první půle byla nudná, tak druhá opravdu nikoliv. Všechno začalo po třiceti sekundách, kdy sudí vytáhl přímou červenou kartu pro Fayada. O pět minut později ukončil své působení na trávníku také Niang při svém debutu za Auxerre, když naskočil do obránce v domácím vápně a rozhodčí mu sdělil, že jeho pracovní směna trvala zhruba 300 sekund. Ano, Niang skutečně přišel na plac na startu druhé půle.

Při hře deset na deset se Auxerre v porovnání s prvním poločase zlepšilo a dočkalo se odměny. Po chybě Omlina nasadil Da Costa jesle Cozzovi a udeřil do protipohybu gólmana. Hosté najednou byli v laufu a nepatrně aktivnější. Utekly tři minuty a Sakho podrážel ve vápně, Autret vstřelil z utažené penalty k tyči vítěznou trefu.

Domácí pak zvolili taktiku v podobě nákopu před Costila, ale ten už neinkasoval. Závěr ještě doprovodila ještě dvě vyloučení a v posledních minutách pobíhalo po hřišti osmnáct fotbalistů. Nejprve Da Costa nesmyslně fauloval rozehrávajícího Savaniera, vzápětí nedohrál ani domácí kapitán, jelikož přejel Achillovku M'Changamy a ihned tušil, že to byl pořádný zkrat.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:13.

90+6
    90+4. Červená karta

90+4
    To jsou věci, bude se dohrávat devět na devět. Čtvrté vyloučení ve druhém poločase, přičemž třetí přímá červená karta. Může za to tvrdý skluz Savaniera z pravé strany na Achillovku Da Costy a domácí kapitán hned věděl, že je zle. Soupeři se omlouval a vyloučení přijal bez protestů.

90+4
    Théo Sainte-Luce centroval z levé strany do obránce, při dalším centru pak pokryli hosté vzdálenější tyčku.

90+3
    Karta pro Costila za zdržování hry.

90+3
    Costil odkopával středem až k Omlinovi. Domácí se následně prezentovali nepřesným centrem na pravou stranu na Tchata.

90+2
    Kenji van Boto rozehrál po levé straně, hosté pak vrátili balón nejprve na půli a následně až ke Costilovi. Skvěle nyní tahají čas.

90+1
    Auxerre přečkalo centr z levé strany, navíc vzápětí vybojoval van Boto faul na půli proti Maouassovi.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Germain se přihlásil o centr z pravé strany, nastavil hlavu před Jubala, ale umístil balón vedle levé tyče Costila.

89
    Théo Sainte-Luce podržel balón na levé straně, v závěru kombinace nezvládl Maouassa centr na vzdálenější tyč na Tchata.
    88. Červená karta po 2. žluté

88
    Hosté budou dohrávat v devíti, Da Costa je celkově třetím vyloučeným hráčem druhého poločasu, když fauloval rozehrávajícího Savaniera z pravé strany po odehrání míče domácím kapitánem. V součtu se šlapákem na Omlina z úvodu celého duelu moc není o čem.

88
    Nuno Da Costa byl na levé straně oloupen Tchatem a domácí vykopávají.

87
    Germain trkl hlavou do centru z pravé strany, ale Costil měl lehkou práci v malém vápně.

86
    Nuno Da Costa mohl jít z půle sám, byl úplně volný za obranou, ale ještě na vlastní obranné polovině, takže ofsajd v žádném případě. Jenže dostal nahrávku na paty.

85
    Po centru Savanierův si našel Maouassa odražený balón a napral jej z pravé strany na kratší tyč, kde čekal Costil.

83
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Beni Makouana.
    ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Maxime Esteve.
    ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Valère Germain.

83
    Chazrí byl přistižený v ofsajdu na levé straně.

82
    Střídání v týmu AJ Auxerre:
    ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Rayan Raveloson.

82
    Savanier viděl na pravé straně Tchata, jeho centr odvrátila obrana. Rýsuje se závěrečný tlak Montpellieru.

81
    Na domácí lavičce se chystá dvojí střídání.

80
    Nuno Da Costa prohrál jeden na jednoho, domácí vhazují zhruba na půli.

78
    Savanier tlačil balón přímo do brány, Costil jej vyboxoval u delší tyče a následně se pískal faul domácích u lajny.

78
    Autret fauloval na levé straně Chazrího, nařízený zkrácený roh pro domácí celek.

77
    Zajímavý centr Savaniera na první tyčku, Costil se míče vůbec nedotkl.

77
    Faitout Maouassa seběhl na levou stranu za dva, nebo tři hráče, jeho tvrdou střelu na kratší tyč poslal Costil na roh.

76
    ze hřiště odchází Falaye Sacko, přichází Enzo Tchato.
    75. Mathias AUTRET - 1:2

75
    Auxerre právě vstřelilo branku!
    MATHIAS AUTRET proměňuje ke své pravé tyči, Omlin trefil stranu a nebyl rukama daleko, aby vyrazil balón. Nicméně na to už se nikdo nikdy ptát nebude.

73
    Joly vnikl kolem Ferriho do pravé poloviny vápna, kde zamotal hlavu Sakhovi, ten jej podrazil. Sudí tasí žlutou kartu za penaltový zákrok.
    73. Penaltový zákrok

73
    Penalta pro hosty!

73
    Tlak hostů skončil centrem Dugimonta z levé strany vedle vzdálenější tyče, a to docela výrazně.
    70. Nuno Da Costa - 1:1

70
    Omlin nezvládl rozehrávku a hosté rychle trestali posunutím Dugimonta do levé poloviny vápna, kde nasadil NUNO DA COSTA jesle Cozzovi a poslal balón po zemi na bližší tyč do protipohybu gólmana.

70
    Při centru z pravé strany se málem Jubal srazil se spoluhráčem v domácí šestnáctce. Teoreticky se mohla pískat jeho vysoká noha proti Cozzovi.

69
    Sacko naběhl v malém vápně do druhé vlny, ale zakončil hlavou u bližší tyče nad branku.

68
    Théo Sainte-Luce dostal křižnou přihrávku a zvolil centr mezi nohama obránce na zadní tyč, kde odvedl výbornou práci Coeff.

67
    Montpellier v poklidu kombinoval na půli až si po vyzvání Cozzy z pravé strany zahrál i Omlin.

66
    Po tečovaném centru trefil Sainte-Luce míč nečistě, ten ale šel z hrany malého vápna nad branku a na výstavní vlastenec tak nedošlo.

65
    ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Youssouf M'Changama.
    ze hřiště odchází Gaëtan Perrin, přichází Rémy Dugimont.

64
    Théo Sainte-Luce našel na levé straně Chazrího, po jeho centru srazili hosté balón do rukou Costila.

63
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Faitout Maouassa.

63
    Da Costa postrčil rozehrávajícího Sacka z pravé strany.

62
    Kenji van Boto centroval z levé strany pod sebe na nohu bránícího fotbalisty a domácí reagují trpělivou kombinací.

61
    Kenji van Boto zasekával na levé straně na pravačku, ale poté mířil nad branku.

60
    Savanier nakopával z pravé strany, Sainte-Luce nezpracoval balón, ten doletěl až ke Costilovi.

59
    Domácí si přihrávají na vlastní obranné polovině.

58
    Auxerre si zavařilo ve vlastní šestnáctce, ale pak se ubránilo a od Perrina se chystá zahájit kontr.

57
    Jubal zůstal volný na hraně malého vápna, ale zakončoval hlavou z výskoku vedle brány.

56
    Sacko odhlavičkoval střelu Sakhiho z pravé strany vedle přední tyče. Sudí pak sdělí hráčům, jak by si představoval dění ve vápně před rohem.

55
    Úvodních deset minut druhé půle bylo atraktivnější než celý první poločas.

54
    Sacko sklepával hlavou za sebe, Omlin na poslední chvíli zachránil balón na hřišti.
    51. Červená karta

51
    Pane jo, Niang strávil na hřišti pět minut a sudí vytahuje druhou přímou červenou kartu ve druhém poločase. To je opravdu stylový začátek angažmá.

Joly se rozhodl pro centr z pravé strany a za naskočení do Sacka je Niang vyloučený. Sacko si nechal ošetřit nos a sudí po minutě usoudil, že tak moc otřesený asi nebude jen tak a bude se dohrávat deset na deset.

49
    Po centru Perrina z pravé strany hosté aktivně napadali a chtěli využít toho, že mají na place o jednoho hráče víc.
    46. Červená karta

46
    Tak to bylo rychlé! Po ani ne třiceti sekundách druhého poločasu se Fayad vrací do kabiny. Sudí zdůvodňuje svůj verdikt Savanierovi. Fayad šlápl Da Costu při souboji na půli do pravé nohy zhruba nad kotník a do prostoru, kde začíná holenní kost. Tím pádem přímá červená karta.

46
    ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází M'Baye Niang.

46

Montpellier je zatím jasně lepší. Domácí mají výraznou převahu na držení míče a ačkoliv se trápí v postupném útoku, tak vedou 1:0. Ve chvíli, kdy první půle spěla k remíze, tak po rohu nakrátko udeřil Sacko. Tento gól už platil, zatímco trefa Wahiho při centru Savaniera nebyla uznaná pro ofsajd. Hosté zatím nepředvedli směrem dopředu vůbec nic. Ostatně ani jednou nevystřelili na bránu. Jsou dost pasivní.

45+4

45+4
    Sacko uhýbal centru z pravé strany vedle vzdálenější tyče a balón si tak vezme Omlin.

45+3
    Savanier zakončoval ze střední vzdálenosti do rukou gólmana Costila.

45+3
    ze hřiště odchází Julian Jeanvier, přichází Alexandre Coeff.

45+2
    Signalizace je jasná. Dál to nepůjde a Auxerre bude střídat v závěru prvního poločasu. Wahi přilehl kotník Jeanvierovi a to muselo být opravdu hodně příjemné.

45+1
    Nastavují se tři minuty.

45
    Hosté přizvedli centr a následně foukl sudí faul na Jeanviera v podání Wahiho.

44
    Chazrí si ještě vyžádal ošetření.

43
    Joly se diví, ale za faul z pravé strany na Chazrího přebírajícího balón vidí kartu.

42
    Joly si pokryl míč na levé straně před Sackem, ale útok Auxerre byl zastavený na půli.

41
    Odpískán faul na Nordina na levé straně, domácí pak drží balón u svého vápna.
    39. Mamadou SAKHO - 1:0

39
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Domácí rozehráli nakrátko a při centru z pravé strany vyskočil MAMADOU SAKHO nad Jeanviera a poslal balón hlavou k levé tyči. Costil se ani nepohnul a tento gól už platí.
    39. Costil krásně vytáhl střelu Savaniera

39
    Savanier si pohrál s hostujícími hráči, prošel mezi dvěma na středu a střílel ke své pravé tyči, přesouvající se Costil natáhl levou ruku.

38
    Teď se hraje hlavně mimo vápno a neděje se nic zásadního.

36
    Montpellier si vyměňuje balón a snaží se přelstít obranný blok Auxerre. To je takový typický obrázek tohoto duelu.

35
    V ponechané výhodě šel bránící se Jubal do skluzu z pravé strany a počínal si čistě.

34
    Van Boto vyhrál jeden na jednoho ve vápně, rukama sáhl na útočícího hráče, ale k penaltě to mělo skutečně daleko.

33
    Perrin měl dost místa na levé straně, ale jeho tvrdá střela pravačkou ze střední vzdálenosti směřovala vedle přední tyče.

32
    Že bychom zatím sledovali strhující zápas, to se opravdu říci nedá.

31
    Joly převzal míč na pravé straně, ale hned jej ztratil a všechno hasil vypíchnutím balónu do zámezí.

30
    Hosté kombinovali na půli tak dlouho až zvolil Jubal jistotu v podobě přihrávky z pravé strany na svého brankáře.

29
    Auxerre doposud nevystřelilo na branku.

28
    Perfektní centr Nordina zprava propadl vápnem. Fayadovi ale nechybělo tolik, aby měl tutovku proti Costilovi.

27
    Van Botův centr z levé strany odehráli domácí hlavou do bezpečí.

25
    Jeanvier se ještě málem srazil s podavačem míčů. Ten byl až moc blízko u lajny.

25
    Jeanvier překřížil z pravé strany Wahiho, ten ještě leží ve vápně.

24
    Sudí zapískal a dal pokyn Omlinovi, aby rozehrál.

22
    Útočný faul nováčka nejvyšší francouzské soutěže, následuje pauza na občerstvení.

21
    Sakhi bude kopal volný přímý kop z pravé strany. Ještě se čeká až sudí zklidní Sainteho a Jolyho.

19
    Wahi zaběhl na centr Savaniera a využil přihrávky o zem k zakončení na levou rukou. Nicméně byl v ofsajdu a gól byl okamžitě odvolán.

18
    Auxerre se snad ještě nepodívalo do šestnáctky.

17
    Nordin hlavičkoval na pravé straně již mimo hrací plochu, a to přímo před před zraky pomezního rozhodčího.
    16. Chazrího krásné zakončení vytáhl Costil parádně na roh

16
    Savanier nacentroval z pravé strany na Chazrího, ten si z prvního doteku připravil ránu ze vzduchu přes obránce a Costil měl, co dělat svou pravou rukou pod horní tyčí.

15
    Sacko postrčil míč z pravé strany do vápna, tam kralovalo Auxerre. Nicméně pokračuje ještě Nordin.

14
    Chazrí nedosáhl míč na levé straně, ale hosté se nedostali na svou útočnou polovinu.

13
    Fayadovo přenesení hry na levou stranu končí až za brankou Costila.

13
    Držení míče v procentech – 77:23.

12
    Wahi byl zdvojený na levé straně a nevybojoval ani roh, popř. aut.

11
    Montpellier vysunul presink až při nákopu z levé strany na střed se otáčel Da Costa na rozhodčího, jestli se nejednalo o faul zezadu.

10
    Dobře myšlená nahrávka Savaniera na levou stranu na dlouhou nohu Chazrího, útočník ji nezpracoval, ale na dálku poděkoval.

9
    Fayad zachránil míč na pravé straně na hřišti, ale Savanierův centr byl zablokovaný.

8
    Wahi sváděl souboj s Jubalem na levé straně. Ke kontaktu mezi nohou obránce a útočícího hráče tam došlo a Wahi upadl, nicméně sudí nepíská pokutový kop.

7
    Chazrí strčil soupeře na pravé straně mimo hostující vápno a píská se v neprospěch domácího mužstva.

6
    Chazrí nahrával do běhu na levou stranu, kde Jeanvier dostoupil Nordina.

5
    Omlin je připraven pokračovat a domácí jdou do postupného útoku.

4
    Sacko málem namazal hostům pasem z pravé strany pod sebe, Da Costa hned vycítil šanci, ale při souboji o balón udeřil nohu Omlina a dostává kartu.

4
    Po Savanierově centru se míč odrazil k Wahimu, ten byl asi dost překvapený, balón zasáhl nečistě. V ofsajdu rozhodně nebyl.

3
    Křižná nahrávka propadla k Nordinovi na pravou stranu, ten udělal kličku van Botovi a centr srazil Jeanvier kolenem na roh.

2
    Wahi se nedostal přes Jolyho na levé straně a rozehrávat tak bude Costil.

1
    Domácí hrající v tmavém ještě nepůjčili hostům balón. Ti nastoupili v bílém.

1

Montpellier HSC: Omlin – Sacko, Sakho, Cozza, Sainte-Luce – Fayad – Nordin, Ferri, Savanier (C), Wahi – Chazrí.
    Náhradníci: Bertaud – Chotard, Tchato, Souquet, Makouana, Maouassa, L. Leroy, Esteve, Germain.
    Trenér: Dall´Oglio

AJ Auxerre: Costil – Joly, Jubal, Jeanvier, van Boto – B. Touré (C) – G. Perrin, Hein, Sakhi, Autret – Da Costa.
    Náhradníci: Léon – Ruiz-Atil, Pereira, Niang, Bernard, Coeff, Raveloson, M'Changama, Dugimont.
    Trenér: Furlan

Rozhodčí: Vernice – Goncalves de Araujo, Mugnier.

Delegace
    Hlavním rozhodčím tohoto duelu je Mathieu Vernice, jeho asistenty Florian Goncalves de Araujo a Cyril Mugnier, čtvrtým sudím Antoine Valnet.

AJ Auxerre
    Auxerre skončilo v minulém ročníku Ligue 2 na třetí pozici a skrze vyhranou baráž se vrátilo po deseti letech do nejvyšší francouzské soutěže. Dvojzápas se Saint Etienne musel rozhodnout až penaltový rozstřel a sestup Saint Etienne absolutně neunesli jeho fanoušci, kteří hned po prohrané odvetě vpadli na hrací plochu.

Tou dobou už bylo jasné, že Auxerre bude jedním ze tří nováčků tohoto ročníku Ligue 1, společně s Ajacciem a Toulouse. V prvním kole zavítalo na trávník Lille a od mistra ze sezony 2020/21 schytalo debakl v poměru 1:4. Za stavu 4:0 pro domácí už hosté pouze snížili Charbonierem. O minulém víkendu si Auxerre rozdělilo body s Angers, přičemž promarnilo vedení 2:0 i díky tomu, že dohrávalo více než třicet minut bez Sinayoka. Ten byl vyloučený po dvou žlutých kartách.

V roce 2012 získal Montpellier titul, následovala nadvláda PSG, které triumfovalo čtyřikrát za sebou než jej přerušilo Monako. V loňské sezoně skončil bývalý klub někdejšího českého obránce Lukáše Pokorného (dříve Slavia či Bohemians) na třinácté pozici s jedenáctibodovým náskokem na Saint Etienne, které si zahrálo baráž s dnešním soupeřem Montpellieru.

V létě odešel z Montpellieru bývalý hráč pražské Sparty Mihajlo Ristič. Ten se v Česku úplně neprosadil. Nyní je zlákala Benfica Lisabon. Již bez něj odehrál Montpeiller své úvodní střetnutí v Ligue 1 Uber Eats. V prvním kole zdolal doma Troyes poměrem 3:2. Soupeř dvakrát srovnal, ale na gól Savaniera z 81. minuty už nenašel odpověď. Před týdnem zavítal do Parku princů a podlehl Paris Saint Germain 2:5. V prvním poločase zlikvidoval gólman Omlin penaltu Mbappého. Ve druhé půli Montpellier korigoval Chazrím a Tchatem.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola Ligue 1 Uber Eats, ve kterém se střetnou Montpellier a Auxerre. Začínáme v 15:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.