Buffalo – Carolina 4:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:5 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 3:4 (po pr.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 5:4 (kon.) | Vegas – Arizona 4:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:3 (2:0, 0:2, 2:1)
Arizona Coyotes
Středa 05.10.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Příprava NHL

Arizona v tomto zápase střelecky dominovala, v tomto ohledu vyhrála 53:28, druhou třetinu 28:5, ale vyhrát se jí nepodařilo. Poslední domácí přípravný zápas zvládlo Vegas a díky skvělému výkonu brankáře vyhrálo 4:3. (06:47:35)

59:30
    Hraje se ve středním pásmu, následně musel zasahovat Hill po střele soupeře.

59:07
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas, bude se vhazovat.

58:50
    Zakázané uvolnění Vegas, hosté hrají znovu bez brankáře.
    58:02 William KARLSSON - 4:3

58:02
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Bleskově domácí celek dokázal odpovědět a jde znovu do vedení. Amadio našel spoluhráče, kterým byl WILLIAM KARLSSON. Jeho rána ke vzdálenější tyči se ujala a domácí fanoušci se znovu radují. Asistence: Michael Amadio a Brayden Pachal.
    57:45 Alex CHIASSON - 3:3

57:45
    Arizona právě vstřelila branku!
    Krásná přesilovková kombinace a je vyrovnáno, prosazuje se střelou z předbrankového prostoru osamocený ALEX CHIASSON. Asistence: Barrett Hayton a Nick Bjugstad.

57:00
    Domácí obrana hraje zodpovědně, další šanci měl Gostisbehere, ale jeho pokus i nyní kryje brankář Vegas.

56:40
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:21
    Gostisbehere minul z dobré střelecké pozice branku Vegas, Hill zasahovat nemusel.

56:02
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Nicolas Roy – 2 min., hákování.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek navzdory střelecké pasivitě vede na góly.

54:23
    Nemeth zakončoval zápěstím, puk ale končí vedle. Následně kotouč vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

54:05
    Coyotes se vrací k aktivní hře a domácí celek se musí bránit útočným akcím soupeře.

53:41
    26:47, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
    52:07 Pavel DOROFEYEV - 3:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Hayes (Amadio), 14. Hayes (Amadio, Hutton), 53. Dorofeyev (Manninen, Howden), 59. Karlsson (Amadio, Pachal) – 25. Maccelli (Nemeth, Hayton), 27. Hayton (Guenther), 58. Chiasson (Hayton, Bjugstad)

Vegas Golden Knights: Hill (Hutchinson) – Bischoff, Whitecloud, Hutton, Korczak, Hayes, Pachal – Howden, Karlsson, Amadio – Wuinney, Manninen, Dorofeyev – Primeau, Leschyshyn, Rondbjerg – Cotter, Roy, Kolesar
    Arizona Coyotes: Johansson (Vejmelka) – Kolyachonok, Stecher, Nemeth, Timmins, Moser, Gostisbehere – Carcone, Boyd, Kassian – Jeník, Dauphin, Chiasson – Ritchie, Hayton, Guenther – Crouse, Bjugstad, Maccelli

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Toomey, Mahon

Diváci: 17 127