Buffalo – Carolina 4:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:5 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 3:4 (po pr.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 5:4 (kon.) | Vegas – Arizona 4:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
New York Islanders
Středa 05.10.2022, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:00:14)

Hvězdy utkání

1. Noah Dobson (NYI) – 1+0
    2. Samuel Ersson (PHI) – 15 zákroků
    3. Tanner Laczynski (PHI) – 1+0

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Islanders nakonec dotáhli zápas do vítězného konce

New York Islanders tedy nakonec poráží Philadelphii Flyers i ve druhém přátelském utkání, když tentokrát svého soupeře zdolali 4:3 po prodloužení, ve kterém se o rozhodující trefu postaral Dobson.

64:52 DOBSON - 3:4

64:52
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované využívají přesilovou hru a rozhodují utkání! Tak to je obrovská škoda pro domácí hokejisty, kteří téměř ubránili přesilovku v prodloužení, ale pouhé dvě vteřiny před koncem nakonec NOAH DOBSON svou ráznou střelou prostřelil Grosenicka a přisoudil výhru hokejistům z New Yorku. Asistence: Anthony Beauvillier, Josh Bailey.

64:39
    Tak to je neskutečný zámek hostí. Beauvillier nyní se svou střelou trefil bránícího hráče.

64:14
    Znova pálil z první Dobson, avšak jeho pokus minul bránu Philadelphie.

64:06
    Dobsonova střela pro změnu končí hned na prvním bránícím hráči.

63:51
    Pageau dostal nabito na střelu z první, avšak jeho projektil letí mimo bránu.

63:23
    Nelsonova střela je sražena domácí obranou.

63:06
    Grosenick skvěle podržel svůj tým, když nyní vychytal Leeho, jenž byl zcela sám mezi kruhy!

62:54
    Jackson Cates (PHI) dostává dvě minuty za hákování a Islanders už prodloužení dohrají v početní výhodě!

62:11
    Velkou příležitost rozhodnout utkání měl nyní Tippett, jenže ve skvěle střelecké pozici jej vychytal Sorokin!

61:02
    Jackson Cates střílel z poměrně velké vzdálenosti a Sorokin jeho pokus vytáhl za svou bránu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 23. Laughton, 46. Tippett (Hayes, Laughton), 49. Laczynski (Deslauriers, Braun) – 37. Bailey (Martin, Bellows), 39. Cizikas (Bailey, Pelech), 53. Lee (Nelson, Pelech), 65. Dobson (Beauvillier, Bailey)

Philadelphia Flyers: Ersson (31. Grosenick) – York, Attard, Sanheim, Braun, Seeler, Belpedio – N. Cates, Hayes, Tipett – van Riemsdyk, Frost, Hodgson – J. Cates, Laughton, Allison – Deslauriers, Laczynski, MacEwen.
    New York Islanders: Sorokin (Schneider) – Pelech, Hutton, Dobson, Aho, Romanov, LaDue – Bailey, Martin, Beauvillier, Bellows, Lee, Nelson, Johnston, Koivula, Sošnikov, Pageau, Cizikas, Bardreau.