Zlín – Litoměřice 4:1 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 7:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 1:0 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
HC Baník Sokolov
Středa 05.10.2022, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 8. kolo

Je tu konec utkání mezi Duklou a Sokolovem. Sokolov se dokázal otřepat z gólu do šatny z hole Tobiáše Handla, který tím poslal Duklu poprvé v utkání do vedení. Do třetí třetiny nastoupil Sokolov velmi odhodlaný utkání otočit. Tři minuty po začátku třetí třetiny se v přesilové hře dokázal prosadit bývalý spoluhráč hráčů Dukly Jan Pohl. Následně se o deset minut později podařilo Jaromíru Kverkovi svým druhým gólem v utkání vzít vedení na svou stranu. Dukla to následně zkoušela se šesti hráči v poli, avšak marně.

Sokolov jede domů se třemi důležitými body, které ho posouvají na šestou pozici v tabulce. Dukla naopak po dnešní prohře padá minimálně na devátou pozici.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště! (19:49:14)

59:45
    Vracovský naposled vyhodí puk.

58:30
    Miškář to zkouší po pravé straně a nahazuje puk zpět do pásma poté, co se Sokolovu podařilo vyhodit.

58:00
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Dukla mačká Sokolov v pásmu.

57:40
    Čachotský kombinuje s Kočím, který číhá na modré čáře a čeká na pravý okamžik ke střele z první.

57:10
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune k Cichoňově kleci.

56:49
    Beran je již na střídačce. Dukla to zkusí se šestí hráči v poli.

56:30
    Nahození na branku Cichoně si jmenovaný gólman pohlídal a přikrytím puku přerušuje hru.

55:50
    Domácí Dukle čas ubíhá velmi rychle a Adam Beran už pomaličku pokukuje po střídačce, zda nemá do hry pustit šestého hráče.

55:15
    Haman nepřesně rozehrával na Miškáře, u puku je opět Baník.

54:40
    Skořepa pouze nahazuje do pásma, kde doufá, že najde někoho ze svých spoluhráčů první lajny.

53:40
    Dukla je teď jako opařená. Nemůže najít žádný recept na skvěle hrající Sokolov, kterému tento výsledek už hraje do karet.
    52:13 Jaromír KVERKA - 2:3

52:13
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov si bere vedení zpět. Je vidět, že spolupráce Safina s JAROMÍREM KVERKOU funguje na jedničku. Safin opět našel Kverku volného na ose hřiště, který střelou mezi nohy dokázal překonat Adama Berana – 2:3! Asistence: Ostap Safin.

51:20
    Tomi se pokusil o střelu z úhlu, k ohrožení ale nedošlo.

Dnešní utkání sleduje 516 diváků.

49:40
    Na ledě je opět vidět spolupráce Vracovský – Kverka – Safin, kteří nyní motají obranu Dukly jako na kolotoči.

Milan Horák

Branky a nahrávky: 10. Handl (V. Brož), 38. Handl (Dundáček) – 9. Kverka (Safin), 43. Pohl (Safin, Vracovský), 53. Kverka (Safin)

HC Dukla Jihlava: Beran (Wolf) – Dundáček, Matějíček, A. Dvořák, Haman, M. Jáchym, F. Kočí, Kowalczyk – Čachotský (A), Skořepa (C), Pořízek – Beránek, Miškář, Šik – Harkabus (A), Seman, Mácha – Cachnín, Handl, V. Brož.
    Trenér: Ujčík

HC Baník Sokolov: Cichoň (Michajlov) – Jan Novák (C), Klejna, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka (A), Safin – Osmík, Zadražil, Hauser – Švec, Jurčík (A), Tomi – Ton, Vrhel, Stehlík.
    Trenér: Štrba

Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Jindra, Štofa