Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:8 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 5:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 20.01.2023, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 39. kolo

Motor s Plzní prohrál 3:4 po prodloužení. V prodloužení se strhla menší mela před Svobodou, ze které vzešla přesilovka pro Plzeň, která ji využila. Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji a hezký večer. (20:16:57)

61:29 Petr ZÁMORSKÝ - 3:4

61:29
    Plzeň právě vstřelila branku! V prodloužení rozhoduje PETR ZÁMORSKÝ. Bez asistence.

61:10
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Jakub Valský – 5 min., bitka + 2 min., sekání, odpyká Michal Vondrka.

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Jakub Pour – 5 min., bitka.

60:31
    Zatím vidíme klidný průběh nastavení ve třech.

60:01

Uplynulo šedesát minut a body se budou dělit. Plzeňští dokázali smazat dvougólové manko, když se necelé dvě minuty před třetí třetinou prosadil Petr Kodýtek. Před ním snižoval Jan Schleiss. Prodloužení začne za malou chvíli.

60:00

59:19
    Dzierkals mohl vyslat Valského do útoku, ale na poslední chvíli mu to plzeňská obrana nedovolila.

58:24
    Pech to zkusil po pasu Gulaše těsně před Svobodou, ale nebyl úspěšný.
    57:36 Petr KODÝTEK - 3:3

57:36
    Plzeň právě vstřelila branku! Obrovské zmatky po vhazování v budějovickém pásmu přinášejí gól na 3:3. Kotouč se dostal k PETRU KODÝTKOVI, který nedal Strmeňovi z otočky šanci. Bez asistence.

57:26
    Tým Plzně si vyžádal oddechový čas!

57:07
    Doležal si z levého úhlu povyjel doprostřed pásma, jenže před Svobodou nikdo nestál, a tak v pořádku lapil jeho střelu.

56:18
    Valského pokus golfovým úderem zašpinil černou šmouhou pouze beton plzeňského gólmana.

Na dnešní utkání do Budvar arény dorazilo 5 592 diváků!

55:40
    Štencel nahodil puk po hrazení, ale pouze na plzeňské hokejky.

54:41
    Pech se dostal také do šance s novou holí, ale orazítkoval mantinel za Svobodou.

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 16. Valský (Hanzl, Dzierkals), 22. Percy, 40. Vondrka (Vráblík, Štencel) – 6. Blomstrand (Jiříček, Kvasnička), 43. Schleiss (Baránek, Zámorský), 58. Kodýtek, 62. Zámorský

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Doležal – Koláček, M. Toman, V. Tomeček.
    Trenér: David Čermák

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Houdek, Kaňák, Kvasnička, Jiříček – Schleiss (C), Kodýtek, Holešinský – Malát, Mertl (A), Rekonen – Hrabík, Suchý, Pour – Blomstrand, Bitten, Lang.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Šír, Jaroš – Lhotský, Hnát

Diváci: 5 592