Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:8 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 20.01.2023, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga • 39. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost. (19:56:40)

Už to vypadalo, že se bude zase prodlužovat, ale v 59. minutě vstřelil jediný gól zápasu Tim Söderlund. Zápas byl nesmírně vyrovnaný s tím, že prvních čtyřicet minut měla větší převahu Boleslav vyjma oslabení, neboť Třinec zahrál dobré přesilovky, a v posledních dvaceti minutách byli naopak aktivnější hosté. Přesto paradoxně Boleslav byla efektivnější a nejspíš asi i šťastnější. Bruslaři tím ukončují i dlouhou sérii porážek s tímto soupeřem. Třinci se tedy ještě více vzdálí druhé Vítkovice a Boleslav upevňuje svou pozici na deváté příčce a přiblížila se k Hradci na dostřel.

59:25
    Nějaký konflikt se odehrává u střídaček, sudí to hned rozhánějí.

59:05
    Ondřej Kacetl ujíždí na střídačku. Třinec hraje v šesti v poli.
    58:46 Tim SÖDERLUND - 1:0

58:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Téměř 59 minut čekala ŠKOENERGO Arena na tento moment! Bruslaři se řítili zleva do útočného pásma a TIM SÖDERLUND rozvlnil síť ránou přesně do vzdálenějšího vinglu. Asistence: Róbert Lantoši, Roman, Martin Plánek

58:19
    Před Novotným byla menší potyčka mezi Radkem Jeřábkem a Aronem Chmielewským. Obešlo se to bez pěstí i bez vyloučení.

57:35
    Po boji u mantinelu v rozích za jejich branou se puku ujímají hosté. A dávají si načas s rozehráním.

56:44
    Už je to v pořádku, vhazuje se ve středním pásmu blíže ke Kacetlovi.

56:44
    Náhle zhasla světla, sudí okamžitě přerušili hru.

56:32
    Ale podruhé již na zakázané uvolnění vyhodili.

56:10
    Bruslaři přestáli tlak soupeře a osvobodili se z tlaku bez vyhození na zakázané uvolnění.

55:35
    Hned několik střel vyslali Třinečtí mimo bránu. I když si vypracovali střelecké pozice, mají Slezané rozladěná mířidla.