Columbus – Anaheim 3:5 (kon.) | NY Rangers – Boston 1:3 (kon.) | Philadelphia – Chicago 1:4 (kon.)
Montreal – Florida 2:6 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:1 (kon.)
Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 5:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 5:3 (kon.)
Arizona – Washington 0:4 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (po pr.)

3. Rem Pitlick (MTL) 1+1 (04:05:10)

Zápas mezi Montrealem a Floridou skončil výsledkem 2:6. Největší kus chleba se lámal v prostřední třetině, kterou domácí hokejisté prospali. Dvojnásobný budíček ve třetí části pak zazvonil už příliš pozdě. Poslední slovo navíc měli Panteři, kteří si z Bell Centre zaslouženě vezou plný počet bodů.
    Florida deklasovala Montreal na jeho ledě 6:2

59:40
    Oba týmy uklidnily emoce a vypadá to, že zápas dohrají ve férovém duchu.

58:51
    Mahurova křižná střela prosvištěla kolem tyče.

58:00
    Kirby Dach u mantinelu srazil na led Gudase. Oba borci se pak chvíli pošťuchovali, ale jít do rvačky se žádnému z nich nechtělo.

57:00
    Nick Cousins a Eetu Luostarinen v přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe, ale Cayden Primeau v posledních minutách působí jako neprůstřelná zeď.

56:09
    Montreal je kompletní.

55:59
    Palebnou pozici si připravil i Brandon Montour, Cayden Primeau opět připraven.

55:37
    Ekbladovu střelu po ledě Cayden Primeau vyrazil do bezpečných míst rohu kluziště.

54:10
    Florida má k dispozici přesilovku.

54:09
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Michael Pezzetta – 5 min., bitka + 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Ryan Lomberg – 5 min., bitka.

54:09
    A další pěstní souboj! Michael Pezzetta nepříjemně dohrál Lundella, kterého šel pomstít Ryan Lomberg. Tady bych to viděl na spravedlivou remízu.

53:50
    Přiostřuje se. Kirby Dach dohrál Marca Staala, ten chtěl potom trefit Andersona, ale netrefil ho.

52:46
    Arber Xhekaj – 5 min., bitka.

Givani Smith – 5 min., bitka.

52:46
    Diváky přivedla do varu další bitka! Arber Xhekaj a Givani Smith si to mezi sebou rozdali po odpykání osobních trestů. Pěstní výměnu vyhrál domácí bek.

51:49
    Barronovu pumelici od modré dorážel Jevgenij Dadonov jen do brankáře.

50:58
    Zkusil to, nevyšlo to. Jordan Harris brankáře Lyona střelou od mantinelu nepřekvapil.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 43. R. Pitlick (Hoffman), 49. Jos. Anderson (R. Pitlick, Ylönen) – 27. Reinhart (Barkov), 29. Bennett (Forsling, Lundell), 35. M. Tkachuk (Reinhart), 37. G. Smith (Gudas), 40. M. Tkachuk (Reinhart, Barkov), 50. Lomberg (Verhaeghe, Bennett)

Montreal Canadiens: Montembeault (41. Primeau) – Savard, Matheson, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj – Ylönen, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson (A), Dvorak, Hoffman – Dadonov, Dach, Pezzetta – R. Pitlick, Harvey-Pinard.
    Trenér: Martin St. Louis.

Florida Panthers: Bobrovskij (3. Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Děnisenko, Luostarinen, Cousins – G. Smith, E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Jake Brenk – Scott Cherrey, Matt MacPherson.