Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:8 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC Sparta Praha
5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
HC Kometa Brno
Pátek 20.01.2023, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 39. kolo

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera. (21:08:09)

Nejlepší hráči utkání: Jan Buchtele (HC Sparta Praha) – Petr Holík (HC Kometa Brno).

I přes dramatický závěr ve kterém se Brněnským povedlo dokonce nejprve skóre vyrovnat se nakonec z tříbodového vítězství radují Pražané a zapisují tak již páté vítězství v řadě. Kometa naopak potvrdila svou nevábnou formu, když prohrála popáté z posledních šesti střetnutí.

59:31 Roman HORÁK - 5:3

59:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! David Kaše nyní nesobecky před prázdnou brankou přiťukl kotouč ROMANU HORÁKOVI a ten tak již měl jednoduchou práci. Asistence: David Kaše, Pavel Kousal.

59:13
    Brněnský trenérský tým si vyžádal oddechový čas.

59:13
    Jen těsně nyní kotouč minul odkrytou brněnskou branku, píská se tak místo toho zakázané uvolnění Pražanů.

58:35
    Kometa zkouší risk v podobě hry v šesti hráčích bez brankáře!

58:19
    Mohlo být opět vyrovnáno, proti střele Holíka z bezprostřední blízkosti musel čarovat Kovář, což se mu také povedlo.
    57:52 Jan BUCHTELE - 4:3

57:52
    Pražané v euforii, Kometa na kolenou! Přizemní nahození Martina Janduse nadzvedl JAN BUCHTELE nechytatelně pro Furcha a poslal tak Spartu opět do vedení. Asistence: Martin Jandus, David Němeček.

57:31
    Před dotírajícím Davidem Vitouchem nyní Furch kotouč raději podržel, vhazovat se tak bude po levici brněnského brankáře.
    55:53 Luboš HORKÝ - 3:3

55:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno! V rámci rychlého protiútoku nalezl Vincour do levého kruhu si najíždějícího LUBOŠE HORKÉHO, který nedal Kovářovi žádnou šanci a vymetl horní roh branky. Asistence: Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

55:47
    Furch nyní musel proti Buchtelemu vyjet z branky, a za pět minut dvanáct dokázal kotouč vypíchnout do bezpečného prostoru!

55:07
    Velké příležitosti vyrovnat se v závěru utkání dočkává Kometa, na dvě minuty za držení hole totiž na trestnou lavici míří Roman Horák (SPA).

54:45
    Dnešní utkání v O2 areně sleduje 12 406 diváků.

54:24
    Pražané kontrolují hru, když se již více než dvě minuty drží na kotouči a soupeře k němu vůbec nepouštějí.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 3. Konečný (Polášek, Kempný), 30. Řepík (G. Thorell, Kempný), 40. Safin (Buchtele, D. Vitouch), 58. Buchtele (Jandus, Němeček), 60. Horák (Kaše, P. Kousal) – 1. Holík (Horký), 17. Kollár (Pospíšil, Kučeřík), 56. Horký (Vincour, Zaťovič)

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, T. Tomek, Polášek (A) – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Kaše, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Vauhkonen.
    Trenér: Miloslav Hořava

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Kučeřík, Kundrátek (A), Ščotka, Ďaloga, Hrbas, Němec, Fajmon – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Raška I, Zbořil, Šalé – Vincour (A), Süss, Dufek.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: Šindel, Květoň – Brejcha, Ondráček