Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 2:0 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Olomouc – Litvínov 1:8 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 20.01.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 39. kolo

Vítkovice si mohou odškrtnou první výhru z domácí šňůry pěti zápasů, kterou dnes odstartovaly. Výborní gólmani na obou stranách dlouho odolávali, ale nakonec to byli právě domácí, kteří dvě vteřiny před vypršením potrestali vyloučení nejproduktivnějšího hostujícího hráče Najmana. Ve třetí třetině mohlo být srovnáno, když Stezka byl už réměř mimo branku a před Rychlovským se otevřela zívající klec, hostující útočník poslal puk do tohoto prostoru, ale Stezka spektakulárním zákrokem dostal hůl zpět a puk se o ní odrazil mimo. Domácí naopak navýšili své skóre po trefě Kotaly a Tygry do mnoha šancí nepouštěli, navíc měli za sebou jistotu jménem Stezka. V samotném závěru odvolali hosté brankáře a pokusili se o závěrečný nápor, bylo už ale příliš pozdě. Vítkovice dnes berou tři body a Stezka si připisuje pátou nulu v sezóně. Z Ostravy je to už pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:10:10)

59:57
    Domácí fanoušci aplaudují, tohle už vítkovičtí udrží.

59:50
    Liberečtí rozjeli přihrávkový kolotoč, ale domácí v čele se Stezkou drží svůj náskok.

59:34
    Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec, po něm zůstává Kváča na střídačce.

59:34
    Za krosček je vyloučen domácí Krieger na 5 minut plus do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Lednický.

59:19
    Domácí se s vypršením Jelínkova trestu usazují v útočném pásmu.

59:04
    Vítkovičtí v ofsajdu, bude se vhazovat před jejich útočnou modrou.

58:33
    Nahozený kotouč končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

58:07
    Domácí v plném počtu, hrají v přesile 5 na 4.

57:44
    Mueller si najel mezi kruhy a cvičně protáhl hostujícího gólmana.

57:21
    Dej s Kalusem cvičí s hostující čtveřicí v pásmu u Kváči.

56:51
    Lakatoš zavezl kotouč až do středního pásma a o mantinel odehrál zpět na spoluhráče.

56:30
    Hosté se drží v pásmu, ale mají potíže udržet kotouč.

56:07
    Síly na ledě se vyrovnají, za krosček je vyloučen domácí Krieger, přitom z opakovaných záběrů je zcela jasné, že fauloval hostující hráč. Sudí ale své rozhodnutí nemění, vhazuje se u domácí klece.

55:56
    Domácí v přesilovkovém kolotoči, ale zatím příliš nestřílejí.

55:19
    Hostující kapitán jelínek usedá na trestnou lavici, dostává dvě minuty za hákování a za následné protesty další dvě minuty za nesportovní chování.