Dunajská Streda – Michalovce 2:1 (kon.) | Ružomberok – Žilina 0:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Skalica 0:1 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
2:1 (1:1)
MFK Zemplín Michalovce
sk Sobota 28.10.2023, 16:30Niké liga • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 12. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom DAC Dunajská Streda privíta na domácom štadióne MFK Zemplín Michalovce. Zápas sa začína o 16:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Dunajskej Strede patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 17 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Adriána Guľu prehrali v Žiline s MŠK 1:5 (gól DAC Csinger). Najlepším strelcom tímu je Željko Gavrić, ktorý má na svojom konte tri góly. V týždni si Dunajskostredčania napravili chuť, v Slovnaft Cupe zvíťazili v Snine vysoko 6:1 (góly DAC 2x Čermák, Goure, Risvanis, Trusa, Barišić).

Michalovciam patrí v tabuľke Niké ligy jedenáste miesto so ziskom 4 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci nového trénera Petra Struhára remizovali v Zlatých Moravciach s ViOnom 2:2 (góly MFK 2x Adekunle Issa). Najlepším strelcom tímu v súťaži je Matúš Marcin, ktorý má na svojom konte tri góly. Michalovce si v týždni rovnako ako DAC zahrali Slovnaft Cup, v Nových Zámkoch zvíťazili 4:1 (góly Michaloviec 2x Adekunle Issa, 2x Marcin).

V MOL aréne sa zápas začína o 16:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Oba tímy už máme na trávniku MOL arény, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Csinger, Brunetti, Andzouana (C) – Káčer, Dimun, Čermák – Trusa, Goure, Herc.
    Náhradníci: Veszelinov – Romero, Ramadan, Barišić, Mendez, Veselovský, Vitális, Risvanis, Gruszkowski.
    Tréner: Adrián Guľa

MFK Zemplín Michalovce: Ružinský – Marjanovič, Jeřábek, Volanakis – Magda, Karasjuk, Shimamura, Bahi – S. Danko, Adekunle, Marcin (C).
    Náhradníci: Száraz – Makrygiannis, Šimko, D. Pavúk, Zubairu, Vaško, van Kessel, Bednár, Mendes.
    Tréner: Peter Struhár

Rozhodca: Dohál – Vorel, Jánošík.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom DAC.

2
    Nad trávnikom v MOL aréne sa vznáša opar z dymovnice, na polovici ihriska domáceho tímu toho veru nie je veľa vidieť.

2
    Domáci DAC má výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

3
    Mäkučký center do šestnástky hostí dokázal upratal hosťujúci obranca Marjanović.

4
    Z pravej strany priletel pred Ružinského bránku výborný center od Trusu, Čermák si nabehol do priestoru, ale hlavou minul priestor bránky hostí.

4
    Ďalšia útočná snaha DAC, exmichalovský útočník Matej Trusa však v páde, tiesnený Volanakisom, nemieril presne.

5
    Hostia kombinujú na vlastnej polovici trávnika a snažia sa trošku upokojiť situáciu.

6
    Domáci znovu útočia po pravej strane, Pintovi je však odpískaný útočný faul.

7
    Lopta je v moci domáceho brankára Popovića. V MOL aréne vládne od úvodu skvelá atmosféra a fanúšikovia ženú svojich miláčikov dopredu.

8
    DAC v kombinácii v strede poľa.

9
    Hostia sa snažia vysoko napádať rozohrávku zverencov Adriána Guľu, zatiaľ im to celkom vychádza.

10
    Desať minút prvého polčasu je za nami, DAC hrá na domácom trávniku s Michalovcami nerozhodne 0:0.

10
    Herc ťahal útok domácich stredom, Marjanović ho nepríjemne fauloval a dostane žtlú kartu.

10
    Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Saša Marjanovič).

11
    Práve faulovaný Christián Herc hľadal centrom na pravú stranu šestnástky hostí Milana Dimuna, ktorý po súboji s obrancom hostí padá na trávnik. Pokutový kop to však nebude.

12
    Domáci znovu v typickej kombinácii v strede poľa.

13
    Obraz hry sa nám nemení, DAC sa snaží prebiť obranou Zemplína, ale zatiaľ neúspešne.

14
    Ďalší útok Dunajskej Stredy sa valí na bránku Ružinského, ale je zastavený pre postavenie mimo hru.

15
    Hostia z východu Slovenska sa po dlhom čase pozreli aj na polovicu súpera, príliš dlho sa tam však nezdržali.

16
    Súboj Brunettiho s Marcinom bol pomerne ostrý, lopta však ostáva v moci domáceho celku.

17
    Ďalší center hľadajúci Pinta, no Portugalčan bol v postavení mimo hru. Tento center nahneval Gourého, ktorý centrujúcemu Andzouanovi jasne ukázal, že bol v lepšej pozícii ako Pinto.

18
    Ale pozor, rýchly útok hostí po pravej strane, prudká prihrávka po zemi od Magdu nenašla adresáta v bielom drese MFK, následne ju do bezpečia upratal Csinger.

19
    Žltá karta pre tím MFK Zemplín Michalovce (Polydefkis Volanakis).

20
    DAC má po tvrdom faule Volanakisa výhodu priameho kopu z veľmi zaujímavej pozície.

20
    Čermák z pravej strany zakrútil loptu priamo na bránku hostí, Ružinský ju však pohotovo vyboxoval do poľa.

21
    Dvadsať minút zápasu je za nami, gól sme však na Žitnom ostrove zatiaľ nevideli.

22
    Súboj Magdu s Hercom, obaja borci ostávajú ležať na trávniku, ale zdá sa, že bude v poriadku a budú môcť pokračovať v zápase.

23
    Franck Bahi potiahol loptu po ľavej strane, tá však napokon končí za postrannou čiarou. Ostáva však v moci hostí z východu Slovenska.

24
    Aktuálne držanie lopty je 64% pred DAC a 36% pre MFK Zemplín.

25
    Bahi sa stredom snažil vysunúť do šance Adekunleho Issu, výborné však čítal hru Csinger a loptu zastavil.

25
    Dunajská Streda dala gól! Výstavný gól domáceho kapitána YHOANA ANDZOUANU, ktorý najskôr tesne pred šestnástkou hostí zobral loptu Magdovi, následne krásnou technickou strelou namieril do ľavého horného rohu Ružinského bránky!

26
    DAC pokračuje v ofenzívnom ťažení.

27
    Hostia však so snahou o útok, Adekunle Issa sa však k lopte nedokázal prebiť a vykopávať ju tak od svojej bránky bude Aleksandar Popović.

28
    Yhoan Andzouana posielal z ľavej strany zaujímavý strieľaný center pred bránku hostí, Ružinský však situáciu zvládol bez väčších problémov.

29
    Hostia v kombinácii v strede poľa.

30
    Michalovce dali gól! Pekná kombinačná akcia Zemplína, Adekunle Issa z pravej strany prihrávkou ideálne našiel MATÚŠA MARCINA, ktorý v jasnej pozícii pohotovo vyrovnal na 1:1!

31
    Polhodina zápasu je za nami, DAC hrá na domácom trávniku s Michalovcami nerozhodne 1:1.

32
    Michalovčania znovu v kombinácii v strede poľa.

33
    Volanakisov dlhý nákop po ľavej strane hľadal Marcina, no útočník hostí sa k lopte nedostal.

34
    Michalovciam vstrelený gól dodal novú energiu do síl. Pomerne ľahkú loptu však znovu pokazil Daniel Magda a vyslúžil si rázny príhovor trénera Petra Struhára.

35
    Tentoraz v kombinácii stredom poľa domáci futbalisti.

35
    Prudká strela Christiána Herca z pravej strany bola obrancom hostí tečovaná na rohový kop. Tečujúcim hráčom bol Čech Michal Jeřábek.

36
    Čermákov center z rohového kopu hľadal Andzouanu, ktorý sa oprel do strely, ale Magda loptu v poslednej chvíli tečoval na ďalší rohový kop.

37
    Rohový kop DAC tentoraz zahral Herc, ale lopta hľadajúca Csingera nebola dostatočne presná.

37
    Veľká šanca hostí, Marcin z pravej strany našiel prihrávkou Shimamuru, ktorý však zakončil len do rúk pozorného brankára Popovića.

38
    Nuž a v MOL aréne je pomerne rýchlo absolútne ticho, Michalovce umlčali gólom a následnou aktivitou domácich fanúšikov.

39
    Adekunle Issa sa prebíjal do úniku po ľavej strane, dostal sa až do šestnástky DAC, kde ukázal skvelý obranný zákrok maďarský obranca domáceho tímu Csinger.

40
    Prvý roh hostí v 40. minúte zápasu, zahrávať ho budú z ľavej strany.

41
    Dankov center na zadnú tyč, hostia však v zakončení nemierili vôbec presne a lopta sa dostáva na kopačky domácich hráčov.

41
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, DAC hrá so Zemplínom zatiaľ nerozhodne 1:1.

42
    Dunajskostredčania znovu v kombinácii v strede poľa.

43
    Trusa sa snažil naraziť si loptu s Gourem, ale ten je zatiaľ v prvom polčase viacmenej neviditeľný.

44
    Goure akoby ma čítal a konečne je pri lopte na ľavej strane, ale následný center pred Ružinského bránku mu vôbec nevyšiel podľa predstáv.

45
    Dve centrované lopty domáceho celku z pravej strany pred Ružinského, obe lopty však obrana hostí upratala do bezpečia.

45
    Hlavný rozhodca Martin Dohál bude v prvom polčase nadstavovať minimálne 2 minúty.

45+1
    Prvá strela Goureho v dnešnom zápase, Ružinskému však príliš veľa starostí nenarobila.

45+2
    Domáci znovu v kombinácii v strede poľa.

45+2
    Csingerov pas do pokutového územia hostí upratal do bezpečia hlavou Daniel Magda.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase hrá Dunajská Streda s Michalovcami nerozhodne 1:1. Druhý polčas sa začne približne o 17:32.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
    z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Ammar Ramadan.

47
    Hostia nastúpili do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

47
    Shimamura sa šikovne prebíjal domácou obranou, vystreliť však nestihol, pretože ho zastavil v poradí tretí obranca DAC.

48
    Prudký center Bahiho na Marcina bol veľmi nepresný.

48
    Dunajská Streda dala gól! Ramadanov center po rohu sa dostal na ľavú stranu na kopačky Csingera, ktorý ešte našiel prihrávkou kapitána DAC YHOANA ANDZOUANU, ktorý peknou strelou upratal loptu k pravej tyči michalovskej bránky!

50
    Päťdesiat minút zápasu je za nami, Dunajská Streda vedie nad Michalovcami už 2:1.

52
    Volanakis zašil malou domov svojho brankára Ružinského, ktorý loptu od svojej bránky odkopol priamo do blížiaceho sa Gourého, no tá sa následne odrazila vedľa domácej brány!

53
    Obaja tréneri už pri postrannej čiare rozdávajú pokyny svojim hráčom, podstatne emotívnejší je domáci kouč Adrián Guľa.

53
    Čermák pekným centrom hľadal Christiána Herca, ktorého však poctivo bránil Saša Marjanović.

54
    Michalovčania sú v stiahnutí pred vlastným pokutovým územím, sústredia sa na pozornú defenzívu.

56
    Obrovská šanca hostí, Issa Adekunle sa šikovne prebil po ľavej strane k bránke domáceho tímu, ale recept na Popovića nenašiel. Následne sa odrazená lopta dostala do priestoru, kde číhal Shimamura, ale do zakončenia mu chýbal povestný krok!

57
    Krásna akcia domáceho tímu, Andzouana si narazil loptu s Hercom a následne Gourem, skúsil krížnu strelu k pravej tyči, ale Ružinský mu výborným zákrokom pokazil hetrikovú radosť!

58
    Zápas má v týchto momentoch výborné tempo a hra má spád.

59
    Domáci fanúšikovia sa znovu snažia vyburcovať svoj tím k tretiemu gólu do siete Michaloviec.

60
    Na Žitnom ostrove máme za sebou hodinu hry, DAC vedie nad MFK zatiaľ 2:1.

61
    Domáci zahrávali rohový kop. Center na zadnú tyč z kopačky Ramadana hľadal Csingera, výborný obranný zákrok predviedol Daniel Magda a DAC si rohový kop zopakuje.

62
    Na trávniku ostáva ležať domáci Márk Csinger, ktorý musí byť ošetrovaný lekárom.

64
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce:
    z ihriska odchádza Stanislav Danko, prichádza Daniel Pavúk.

65
    Všetko vyzerá tak, že Csinger bude v poriadku a bude môcť pokračovať v dnešnom zápase.

66
    Shimamura centrom hľadal práve čerstvo striedajúceho Daniela Pavúka. Japonský futbalista poslal však na nového hráča príliš dlhú loptu.

66
    Rýchla akcia DAC, Goure našiel peknou prihrávkou dozadu Aleša Čermáka, ktorý sa oprel do strely, ale minul priestor Ružinského bránky.

67
    Na zemi ostáva Issa Adekunle, ale keďže vie, že domáci majú výhodu štandardnej situácie tak rýchlo vstáva a uteká pomáhať svojej obrane.

68
    Lopta končí v moci domáceho 24-ročného srbského brankára Aleksandara Popovića, domáci tak pôjdu znovu dopredu.

69
    Daniel Pavúk sa oprel do strely z diaľky, jeho bomba končí tesne nad Popovićovou bránkou.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času, DAC stále vedie nad Michalovcami 2:1.

71
    z ihriska odchádza Saša Marjanovič, prichádza Papu Mendes.

72
    Na trávniku ostáva ležať znovu domáci Márk Csinger, ktorý je stále otrasený po súboji s Marjanovićom spred 10 minút. Nuž a maďarský obranca DAC nebude môcť pokračovať v dnešnom zápase. Želáme skoré uzdravenie.

73
    z ihriska odchádza Márk Csinger, prichádza Spyros Risvanis.

74
    Domáci budú znovu zahrávať rohový kop, tentoraz z pravej strany.

75
    Rohový kop zahral český stredopoliar DAC Aleš Čermák, no Ramadan sa k lopte a teda do zakončenia nedostal.

76
    Andzouana hľadal pekným centrom Ramadana, ale sýrsky futbalista veru hlavičkárom nie je.

77
    z ihriska odchádza Fernand Goure, prichádza Bartol Barišić,
    z ihriska odchádza Matej Trusa, prichádza Konrad Gruszkowski.

77
    Ramadanov center na striedajúceho Barišića bol nepresný.

78
    Hostia sa v závere riadneho hracieho času snažia zvýšiť svoju aktivitu, budú zahrávať rohový kop.

79
    Rohový kop Michaloviec domáca obrana bez väčších problémov upratala do bezpečia, hostia však ostávajú pri lopte, keďže tá skončila za postrannou čiarou.

80
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Dunajská Streda stále vedie nad Michalovcami tesne 2:1.

81
    Domáci kombinujú na vlastnej polovici ihriska, do rozohrávky sa zapája aj brankár Popović. Domácim fanúšikom sa však tento štýl hry vôbec nepozdáva.

82
    Znovu sa ozýva mohutný piskot z domácich tribún.

83
    Ramadanov center na zadnú tyč nebol presný, pred Pintom sa k lopte dostal skôr michalovský Papu Mendes.

84
    Na trávniku v MOL aréne ostáva ležať v kŕčoch stopér Brunetti. Uvidíme či bude môcť brazílsky stopér dohrať dnešný zápas.

85
    Brunetti je späť na nohách, zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

86
    Papu Mendes sa snažil obísť obrancu DAC, lopta mu však celým objemom ušla za postrannú čiaru.

87
    Tréner hostí Peter Struhár chystá dvojité striedanie. Do hry príde Šimko a van Kessel.

87
    z ihriska odchádza Issa Adekunle, prichádza Gino van Kessel,
    z ihriska odchádza Daniel Magda, prichádza Lukáš Šimko.

88
    Oba tímy tvrdo bojujú o každý centimeter trávnika.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Dohál nadstavovať minimálne šesť minút.

90+1
    V samom závere tempo hry opadlo, domáci sa sústredia na pozornú obranu.

90+2
    Útočný faul Bartola Barišića, dopredu tak pôjdu Michalovce.

90+3
    Gino van Kessel prihrávkou na hranicu šestnástky našiel Francka Bahiho, ktorý skúsil strelu. Mieril však len do stredu bránky a Popović s jeho zakončením nemal žiadny problém.

90+4
    Domáci sa bránia, fanúšikom DAC sa to však vôbec nepáči a mohutne pískajú.

90+5
    Ďalší nákop hostí do šestnástky DAC, všetko ale rieši pozorný Popović.

90+5
    Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Spyros Risvanis).

90+7
    z ihriska odchádza Aleš Čermák, prichádza Alejandro Mendez.

90+7
    Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Aleksandar Popović).

90+7
    Domáci brankár Popović príliš dlho váhal s rozohrávkou a rozhodca Dohál ocenil jeho zbieranie sekúnd žltou kartou.

90+9
    Alex Pinto nešportovo zakopol loptu a rovnako ako Popović pred chvíľou si vyslúžil žltú kartu.

90+9

S konštatovaním, že Dunajská Streda v 12. kole Niké ligy víťazí na domácom trávniku nad Michalovcami 2:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok sobotného večera. Dočítania priatelia. (18:29:29)