Skalica – Vyškov 0:1 (kon.) | Příbram – Admira Praha 3:1 (kon.) | Prešov – Trebišov 5:0 (kon.)
B. Bystrica – Považská Bystrica 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 2:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Táborsko 2:0 (kon.)
Varnsdorf – Bischofswerdaer FV 08 3:1 (kon.) | Plzeň – Žižkov 2:0 (kon.) | Kisvárda FC – Michalovce 1:1 (kon.)
Karkonosze – Jablonec 1:6 (kon.) | Karviná – Líšeň 1:0 (kon.) | Liberec – Miedź 3:0 (kon.)
Ružomberok – Pohronie 2:1 (kon.) | Karviná – Opava 4:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:0 (1:0)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 13.01.2024, 11:00 • Stadion v Luční ulici, Plzeň • Přípravný zápas

Já děkuji za pozornost a přeji krásnou sobotu, příště zase na počtenou. (12:48:29)

Plzeň začala přípravu vítězstvím také nad Viktorkou, ale tou pražskou. Celý zápas měla převahu a Žižkov pustila do zakončení jen málokdy. Plzeň vsítila dvě branky, obě pěkné. Jedlička neměl moc práce a domácí jsou rádi za výborné načnutí zimní přípravy.

90

90
    Ještě rána zleva na Kotka, ta letěla přímo na něj a on jí chytil v pohodě do hrudního koše.

90
    Domácí létají po hřišti a založili další nebezpečný útok.

88
    Žižkovští vzali nohy na ramena a utekli po pravém křídle, předložili míč před branku na vápno do středu a pálili, ovšem vysoko nad branku.

87
    Míč poskakuje po hřišti ze strany na stranu, teď koncovka domácích, vedle brány.

Dnešní utkání sleduje 500 diváků.

86
    Viktoria Plzeň přetáhla centr zprava a ten skočil až do autu.

84
    Plzeňští otočili hru a kombinují na půlce.

84
    Plzeňští nadvakrát zakončovali, Kotek nemusel zasahovat, první rána zblokována, druhá šla vedle.

83
    Domácí se dostali k ráně na branku zprava, míč letěl mimo branku.

81
    Standardka pro Žižkov. Zahrána přímo na branku Jedličky, ten míč zpacifikoval a poslal zpět do hry.

80
    Dlouhý balón na spoluhráče, Žižkov odvrátil a sám zakládá útok.

80
    Jedlička hraje s beky, úspěšně zatím.

79
    Standardka Žižkova zleva, absolutně nepovedená, exekutor trefil prvního hráče.

79
    Žižkovští přelezli půlku po nějaké době a snaží se něco vymyslet.

77
    Hosté se nestíhají vracet. Útok vedený po levém křídle, odvrácen.

76
    Jedlička rozehrál napravo, domácí jdou kupředu.

75
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Souaré).

75
    Hosté se chtějí dostat pře obranu domácích, nejsou vpuštěni.

74
    Roh pro Plzeň, zahrán na zadní tyč, pěkně, velmi pěkně, hlavička, Kotek chytá do náručí.

74
    Domácí centrují zleva, do vzduchu se šplhá hráč, ale balón ho minul.

73
    Žižkovstí vyjeli z presinku, o míč ale přicházejí nepřesným nákopem.

71
    Balón se dostal až ke Kotkovi, ten bude rozehrávat.

71
    Plzeňští kombinují na své polovině.

70
    Západočechům pískán faul na útočné polovině. Dokonce ve vápně.

69
    Plzeň však neprostřelila Kotka.

69
    Žižkovská obrana jakoby padla, další šance Plzeňských.
    68. Pavel ŠULC - 2:0

68
    Plzeň právě vstřelila branku! Autorem branky je PAVEL ŠULC. Plzeňští se dostali přess tuhou defenzívu soupeře, zakombinovali v šetsnáctce, posunuli si míč nakrátko a Šulc obstřelil gólmana. JE to už 2:0.

66
    Roh pro domácí, zahrán na přední tyč. Opakovaný centr před bránu, míč je ztečován nad branku a odkopávat bude Kotek.

65
    Domácí táhnou míč po levé straně, zkouší odcentrovat, odvráceno.

64
    Plzeň je přeci jen kvalitnější mužstvo a na hřišti to dokazuje převahou.

63
    Pokus o centr a domácí se málem dostali ke střele.

62
    Útok skončil a kupředu utíkají hosté.

62
    Plzeň na míči, co vymyslí?

61
    Utkání postrádá nějaký zápal a tempo s nasazením. Musíme brát v potaz, že je to pouze příprava.

59
    Žižkovští budou rozehrávat od své půlky.

58
    Bucha ukázal proč je ceněný, ve středu hřiště přebral míč a operoval s ním velmi hezky a umně. Jeho práce s ním vypadala opravdu ligově.

56
    Boj o balón ve středu hřiště. Vítězně z něj vyšli Plzeňští.

56
    Z autu vhodila do hry míč pražská Viktoria.

55
    Kotek měl málem práci, centr na útočníka, ovšem míč propadl trochu za hráče a Viktorián z Plzně se nestačil zorientovat a přišel míč.

54
    Hra začíná od beků Plzně.

54
    Tempo odpovídá začátku přípravy.

53
    Pražané navedli míč po levém křídle a centrovali před branku, odvráceno.

51
    Plzeňská Viktorka vykopává od brány, nyní už je na polovině soupeře tam rozehrála kombinaci, tu nikdo nenarušil. Balón se ovšem vrací na půlku Plzeňských.

50
    Žižkov se vytáhl a hraje v útoku, balón se vrací na jeho beky. Teď šance z levé strany šestnáctky, ovšem míč letí mimo bránu.

49
    Roh pro Plzeňské, zahraný zle nedobře, Plzeň ovšem pokračuje v kombinaci.

48
    Západočeši vhodili aut a snaží se přejít na půlku soupeře to se zatím nedaří, oni to však prolomí.

47
    Žižkov byl krátce na balónu, ten mu vzal soupeř, který pokrčaoval v dobývání.

46
    Kotek rozehrává od branky.

46
    Plzeň rozehrála.

46

Pauza bude trvat jen 10 minut, nikam moc neodbíhejte, za chvíli zase začínáme.

První půlka měla jasného favorita a ten také vede, sice jen o gól, avšak je jasně lepším týmem na hřišti. Domácí kombinují, jsou na míči, hrají kolem protivníka. Plzeň ovládla první půlku minimálně převahou na hřišti, gólově se prosadila jen jednou a to když Matěj Vydra "vymetl" pavučiny v levé šibenici.

45

45
    Roh pro domácí, zahraný na přední tyč do malého vápna, hosté odklidili.

44
    Plzeňští jsou zase na balónu a v levém rohu kombinují kolem protivníka.
    43. Matěj VYDRA - 1:0

43
    Plzeň právě vstřelila branku! Autorem branky je MATĚJ VYDRA. Vydra si navedl míč a pálil z hranice vápna do levé šibenice z jeho pohledu.

42
    Zahraný na přední tyč, míč jim ale odebrali domácí.

42
    Pozor na Pražany, po pravé straně slibný útok. Alespoň roh pro ně.

40
    Roh zahraný velmi špatně, Žižkov pokračuje nákopem od brankáře.

40
    Útok Západočechů přes střed, vybojovaný roh.

40
    Žižkov dlouho nekombinoval a dopředu jdou domácí.

39
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Sýkora, přichází Šulc.

38
    Nejspíš zraněné koleno.

38
    Se Sýkorou to nevypadá dobře.

36
    Střet hráčů na levé straně Plzně v útoku, oba jsou na zemi, dříve se zvedá žižkovský hráč, plzeňský je ošetřován.

35
    Žižkov se zase po delší době podíval dopředu, dlouho tam však nevydržel.

34
    Takový dloubák do vápna Plzeňských, ale záměr hezký, nicméně nepodařené celkově.

33
    Dobrá kombinace ve středu hřiště, útok vedený přes tuto část hřiště, ale střela nebyla dostatečně přesná a povedená.

32
    Hra se zpomalila a tempo opadlo, uvidíme, co přinesou další minuty.

31
    Střela Západočechů, Čtvrtečka si pro střelu došel, byla tečována a zpomalena.

29
    Plzeň se vrací pro míč dozadu a bude zase dobývat soupeře.

29
    Žižkov se ocitá v útoku po delší odmlce, zkouší míč posílat rychle od nohy, ale nevyvedlo se a hraje Plzeň.

28
    Centr zprava, jen do náruče Čtvrtečky.

27
    Souboj Viktorek stále bez branek, avšak ta plzeňská zatím předvádí lepší fotbal, chybí lepší zakončení a finální fáze.

26
    Západočeši nalezlí v útoku, ale stále se nepodařilo vstřelit branku.

25
    Hráč Žižkova padá a Plzeň toho využívá, jde kupředu, jenže akce byla špatně vyřešena nepřesnou přihrávkou.

24
    Míč je na půlce a utkání se překlápí do druhé čtvrtiny.

23
    Hra pokračuje pozvolnou kombinací domácích.

21
    Viktorka Plzeň na míči a přenesla hru na opačnou stranu. Z akce nic nevzešlo.

20
    Protiútok Západočechů přes pravou stranu, centr, hlavička, ale ta letí přímo do náruče Čtvrtečkovi.

20
    Žižkov při pokusu dobýt území domácích, Jedlička hru přenesl jinam.

18
    Domácí motají hru přes pravou stranu. Obránce Žižkova si připadá jako na centrifuze, Plzni se nepodařilo odcentrovat.

18
    Do hry vstoupil i Jedlička po delší době a rozehrál.

17
    Standardka pro Plzeň. Skončila v zámezí. Hodně špatně zahráno.

16
    Žižkovští se chtěli prosadit, nebylo jim to povoleno a domácí zase tlačí.

16
    Čtvrtečka vrátil míč do hry, ten vzali Plzeňští a opět se snaží vytvořit nápor.

15
    Plzeň v tlaku a následuje hra dozadu. Tlak upuštěn.

14
    Sýkorův dobrý centr do vápna, odvrácen.

13
    Sýkora si sbíhá pro míč a kombinace pokračuje středem.

13
    Plzeňští v klidu a pohodě kombinují.

12
    Pražská Viktorka šla do centru, ale ten odvrátil bek domácích.

11
    Žižkov se brání, balón chytil Čtvrtečka a nepůjčil ho soupeři.

10
    Plzeň na křídle zasekla hru a chtěla odcentrovat, míč jí zabavili hosté.

9
    Na druhé straně střela z vápna, ale též postrádala razanci a přesnost.

9
    Roh pro Pražany, zahraný na přední tyč, ovšem špatně a dopředu jdou domácí.

8
    Plzeň ukazuje, proč patří mezi českou špičku v kombinaci je opravdu výborná.

8
    V kombinaci domácí.

7
    Pražané zavedli těžiště hry na střed a pokračovali v útoku individuálně, následná střela ale neměla razanci ani přesnost.

6
    Pražané pokračují ve hře za velkého větru. Uvidíme, nakolik ovlivní hru.

5
    Západočeši kombinují na středu, uklidňují hru a čerpají síly pro další atak.

4
    Sýkora táhne atak po levé straně. Útok se přesunul na pravé křídlo.

4
    Zkouška Viktorie, té pražské, centru na útočníky. Nevyšlo to.

3
    Čtvrtečka chtěl spoluhráče poslat do útoku, Plzeňští míč zabalili a hrají sami.

2
    Pražané rozehrají přes brankáře odkopem.

2
    Západočeši ukazují, kdo bude na hřišti pánem.

1
    Kombinace Plzně přes středový kruh, přihrávka však obránce zahnala do obranné pozice.

1
    Pokus o kombinaci domácích. Celá akce skončila v autu.

1
    Žižkovští rozehráli.

1

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Jedlička – Hranáč, Paluska, Jemelka – Sýkora, Červ (C), Kalvach, Cadu – Mosquera, Kliment, Vydra
    Trenér: M. Koubek (CZE)

FK Viktoria Žižkov: 1. poločas: Čtvrtečka – Řezáč, Tregler, Divíšek, Bárta, Hönig, Sixta, Edrees, Ret, Kovinič, Sekir

2. poločas: Kotek – Kozojed, Richter, Hanč, Klusák, Štrombach, Petrák, Rosa, Žežulka, Toula, Kuchař
    Trenér: M. Nikl (CZE).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Jan Volf

Branky: 43. Vydra, 68. Šulc

Karty:   75. Souaré (PLZ)

2. poločas: Jedlička – Hejda, Dweh, Holík – Kopic, Traoré, Souaré, Bucha, Šulc, M. Valenta, Tamm

Trenér: M. Nikl (CZE)