Bayern – Mönchengladbach 3:1 (kon.) | Bochum – Augsburg 1:1 (kon.) | Darmstadt – Leverkusen 0:2 (kon.)
Freiburg – Stuttgart 1:3 (kon.) | Mohuč – W. Brémy 0:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Frankfurt 2:0 (kon.)
Bayern Mnichov
3:1 (1:1)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 03.02.2024, 15:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 20. kolo

89
    Mohlo to být o tři góly, Mathys Tel po rohovém kopu velmi dobře hlavičkoval, ovšem na brankové čáře stačil zasáhnout Moritz Nicolas.

89
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Grant-Leon Ranos.

86
    Bayern právě vstřelil branku!
    O vítězi je zřejmě rozhodnuto. Sané rozehrál standardku a míč adresoval přesným centrem před malé vápno, kde se k hlavičce dostal nepokrytý MATTHIJS DE LIGT. Moritz Nicolas se míče dotkl, ovšem stačil jej tečovat jenom do břevna, od kterého se balón odrazil do sítě.

86
    Střídání v týmu Bayern Mnichov:
    ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Raphaël Guerreiro.

85
    ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Šio Fukuda.

71
    ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mathys Tel.

70
    Favorit přidává druhý gól a poprvé strhává vedení na svoji stranu. Leon Goretzka odcentroval do vápna, kde se nepovedlo míč lapit vyběhnutému Nicolasovi, k balónu se posléze dostal HARRY KANE, jenž jej hlavou adresoval do sítě.

62
    ze hřiště odchází Nusajr Mazráwí, přichází Sacha Boey.

62
    ze hřiště odchází Nathan Ngoumou, přichází Robin Hack.

62
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Stefan Lainer.

62
    ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Manu Koné.

45
    Domácí se přeci jen také prosazují a těsně před odchodem do kabin srovnávají, když v 45. minutě střílí gól hráč s č. 45 ALEKSANDAR PAVLOVIĆ. Tomu se po pěkné kombinaci povedlo dostat před Nicolase a překonat jej střelou na vzdálenější stranu jeho svatyně.

35
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Hosté přečkali několik kritických chvil a deset minut před koncem první půle jdou do vedení. Vše začalo Neuerovou chybou při rozehrávce, míč se zmocnil soupeře a po kombinaci střílel pravačkou po zemi do bližšího dolního rohu NICO ELVEDI.

31
    Krásná střela a ještě parádnější zákrok. Harry Kane zatočil svůj centr pod břevno, ovšem brankář Mönchengladbachu konečky prstů balón vytěsnil nad.

30
    Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Florian Neuhaus).

10
    Jamal Musiala proběhl obranou Borussie a dostal se až před brankáře, jehož sice překonal, avšak míč zaplul vedle vzdálenější tyče. Další velká příležitost.

5
    První obrovská možnost Bayernu. Leroy Sané se v pokutovém území dostal k balónu, ovšem svou střelu adresoval pouze do břevna brány Mönchengladbachu.

Petr Frömel

Branky: 45. Pavlović (T. Müller), 70. Kane, 86. de Ligt (Sané) – 35. Elvedi (Siebatcheu)

Karty:   30. Neuhaus (MNC)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 15:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:9.
    Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazráwí (62. Boey), de Ligt, Dier, Davies (86. Guerreiro) – Pavlović, Goretzka – Sané, T. Müller (71. Tel), Musiala – Kane.
    Náhradníci: Ulreich – Aznou, Zvonarek, Krätzig, Choupo-Moting, Zaragoza.

Trenér: T. Tuchel.

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Scally, Friedrich, Elvedi – Honorat (89. Ranos), Reitz (85. Fukuda), Weigl (C), Neuhaus (62. Koné), Netz (62. Lainer) – Siebatcheu, Ngoumou (62. Hack).
    Náhradníci: Olschowsky – Chiarodia, Jantschke, Kramer.