Ufa – Nižněkamsk 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Riga – Viťaz 2:1 (po pr.)
Dinamo Riga
2:1 (0:0, 0:0, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 05.10.2012, 18:30 • Arena Riga • KHL

Do poslední části přišli domácí i se změnou v brance. Tellqvista vystřídal Gudlevskis. A měl spoustu práce, protože Čechov vytušil svoji šanci na tři body a začal útočit. Ale udeřilo na druhé straně, protože hráči Rigy získali prostor, který v 51. minutě dokázali využít - 1:0. V závěru třetiny tlak hostů ještě zesílil a minutu a půl před koncem stihli vyrovnat - 1:1. V prodloužení byli domácí jasně lepší a díky brance Karsumova vyhráli 2:1prodl.. (20:46:29)

62:27
    Riga právě vstřelila branku!
    A hned poté ujel po levé straně Schremp a předložil puk Karsumsovi, který trefil růžek Kasutinovy brány. Asistence: Rob Schremp, Matthew Carle

62:26
    A v samostatném úniku Indrasis.

62:00
    Hra ve čtyřech více svědčí Rize.

61:00
    Ve větších šancích hostující Koroljak a na druhé straně Davgavinš.

61:26
    Výborný hokej na obě strany.

60:01

60:00

59:48
    Hra míři z poloviny na poloviny během snad čtyř sekund. Je vidět obrovské nasazení. Ale již se nic nestane.

58:52
    Další velká šance hostů, kteří nakonec neprocpali kotouč do brány.

58:32
    Čechov právě vstřelil branku!
    Po vhazování hned vystřelil NIKITA DVUREČENSKIS po přihrávce svého centra. Asistence: Pavel Černov.

58:26
    A tlak Čechova stále narůstá, ovšem domácí drží i výborný brankář.

57:09
    Čechov stále v tlaku, ale zadní vráta zůstávají otevřené. A do nich ochotně vstupují hráči Rigy.

55:46
    Nyní střílel D. Markov od modré, výborně nový brankář Gudlevskis.

55:26
    Hra výrazně ožila a hosté otevřeli hru. Čechov tlačí.

40:01
    A máme tu střídání brankářů Tellqvista střídá Gudlevskis.

53:20
    Hosté obléhají bránu Rigy, která ovšem nerezignovala na útok a hrozí brejky.

52:32
    Čechov se snaží oplatit, ale nejde mu to.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 51. Carle (Giroux), 63. Karsums (Schremp, Carle) - 59. Dvurečenskij (Černov)

Dinamo Riga: Tellqvist (40.Gulevskis) - Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Carle, Sotnijeks, Lavins, Redlish - Karsums, Daugavinš, Szčechura - Giroux, Indrasis, Johnson - Schremp, Džeriňš, Mejja - Ivanans, Bičevskis, Bijezajs - Lipsbergs.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Samonov) - Chafizullin, Troščinskij, Golovkov, Markov D., Markov A., Fahey, Maleivč, Kudinov - Koroljov, Baďjukov, Koroljuk - Timkin, Černov, Panarin - Hennessy, Bělousov, Dvurečenskij - Culen, Sergejev, Tuljakov.

Rozhodčí: Karabanov, Soin - Maitak, Birin