Chabarovsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.)
Jaroslavl – Omsk 2:5 (kon.) | Mytišči – Barys 1:3 (kon.) | Lev – Petrohrad 3:4 (kon.)
Lev – Petrohrad 3:4 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 06.10.2012, 12:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Ve třeti třetině to bylo o dobývání Lazušinovi branky, ale skvělými zákroky podržel svůj tým, který při risku Magnitogorsku rozhodl do prázdné branky - 3:1. Ovšem ti ještě nesložili zbraně a zkusili to znovu, ale opět jim Novokuzněck vstřelil do opuštěné svatyně gol - 4:1. (14:09:52)

60:00

59:34
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Ale Magnitogorsk znovu riskuje a do opustěné branky jim dává další gol NIKITA VYGLAZOV. Asistence: Randy Robitaille.

59:00
    BRENT SOPEL rozhoduje dnešní zápas a dává do prázdné branky ve vlastním oslabení.

58:58
    Ale domácí se ujmají puku Sopel jede sám na opuštěnou branku.

58:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:54
    Vyloučení. Za vysokou hůl dostane menší trest domácí hráč Jefimov.

58:35
    A znovu. Lazušin kryje další pokus, spíše nahozený puk na jeho branku.

58:21
    A usazovali se ve třetině, ale nic z toho opět nebylo.

58:05
    Hosté zakládají nový útok.

57:27
    Ale již se hosté ujali puku a jsou zpátky v jejich třetině.

57:21
    Domácí presují u Magnitogorsku.

56:34
    Magnitogorsk nahazuje puk do útočního pásma, který ovšem domácí hned sbírají a vyhazují ho pryč do středního pásma.

55:30
    Novokuzněck je nyní aktivní a několikrát vyzkoušel nudícího se Ahonena.

54:21
    Domácí se dobře brání.

54:00
    Hosté jsou v útočné třetině.

53:49
    Kulemin to vzal na sebe a po levé straně prošel do třetiny, kde hledal najíždějícího Zuccarella, kterého skvěle vychytal Lazušin.

53:26
    Obrázek je neustále stejný. Hráči hostujícího Metallurgu se snaží jen dostat do třetiny Novokuzněcku, který pokrývá snad všechny prostory, vrátka do svého výsostného území.

52:47
    Nyní Magnitogorsk znovu kombinuje ve své útočné třetině. Ale opět se domácí osvobozují. Zakázané uvolnění.

52:17
    Lazarev vyhazuje a hosté opět začínají až od své branky.

51:45
    Až nyní prošel Jevgenij Malkin, který šel do čtyřech hráčů a dostal se až k Lazušinovi, který ovšem puk bez kontroli útočníka v pohodě lapá.

51:02
    Hosté kombinují ve vlastním pásmu a dopředu jim to příliš nejde.

50:54
    Další vhazování na území domácích.

50:49
    Zakázané uvolnění obléhaného Novokuzněcku.

50:00
    Magnitogorsk se snaží vyrovnat, ale stěžuje mu to dobrý pohyb obránců domácích, kteří jim nenechávají ani píď prostoru.

48:36
    Naopak se dostávali domácí do protiútoku, který musel zastavit Ahonen.

48:26
    Gončar se snažil vymanit ze sevření obránců Novokuzněcku, ale nepřešel je.

48:21
    Vhazování před Lazušinem.

48:20
    Nyní se hosté usadili ve třetině domácího Novokuzněcku, ale všemu dává konec pozorný Lazušin.

47:54
    Hosté na výletě, při kterém vznikl závar před Lazušinem, ten zatím odolává.

47:13
    Obrany jsou zatím hodně bezchybné a pozorně si hlídají své protihráče.

46:43
    Domácí se dostávali do slibné možnosti, ale nic z toho nebylo. Také hosté zahrozili, ale z rohů nic nevymysleli.

45:20
    Kotouč putuje z hole na druhou a hra je hodně neurovnaná.

43:46

43:06
    A domácí tlačí hosty v jejich třetině, kombinují, ale zatím jen menší příležitosti.

42:03
    Hosté vyhazují.

41:46
    A za úder na hlavu dostal hostující Sergej Bernackij menší trest + deset osobního.

41:36
    Hosté hrají hodně dobře. Ale teďka si pomohli faulem.

41:35
    A při dalším nebezpečně vystřelil hráč hostů, a Lazušin skvěle zakročil.

41:00
    Magnitogorsk vedl první útok závěrečné třetiny, domácí se ubránili.

40:01

Co postrádala první třetina, vynahradila ta druhá. Šance, branky, přesilovky, bojovnost, nasazení, snad vše, co by měl skvělý hokej mít. Hosté začali opět nátlakem, ale již jejich dominance vzali pomalu za své. A taktovku přebýral Novokuzněck, který měl obrovské šance Robitaille, Metljuk a další. Ale nedali. Tak udeřili hosté, kteří hráli již druhé housle a díky Mozjakinovi vedli 0:1. Ovšem to už domácí dominovali zápasu a za 5 minut a čtyři sekundy vyrovnali - 1:1. A hned po buly znovu vyrazili na steč, kterou proměnil vedoucí brankou a obratem v utkání Jefimov, který měl také poslední šanci svého týmu v prostřední třetině. Ale i přes řadu nebezpečných situací skončila tato třetina 2:1.

40:00

39:22
    Ale domácí jim berou puk a zakončoval po modré Jefimov, který mířil těsně nad.

39:08
    Magnitogorsk začíná ofenzívu od své branky.

38:55
    A Lazušin měl práci.

38:45
    Ale i Magnitogorsk se pomalu vzpamatovává z dvougolového šoku, opět se snaží o nátlak.

38:23
    Hosté jsou hodně v útlumu a Novokuzněck ovládá zápas. Jsou všude a snadno své soupeře přehrává.

37:30
    Opět nebezpečně zakončoval domácí Mereskin.

37:02
    Hosté se ubránili. Jsou již v plném počtu.

35:02
    A vyloučení hostujícího Zuccarella za podražení.

34:16
    A bleskově obrací domácí zápas. Hned po vhazování prošel do třetiny protivníká Lazarev, který předložil puk ALEXEJI JEFIMOVI, který se do prázdné branky nemohl nedat. Asistence: Anton Lazarev, Alexandr Mereškin.

33:48
    A DAMIR ŽAFJAROV obchází Gončara a prostřeluje Ahonena mezi betony. Asistence: Dmitrij Megalinskij.

33:30
    Ale ti unikají do dalšího přečíslení.

33:23
    Magnitogorsk stále lepší a kombinuje ve třetině domácích.

32:45
    Nyní se osmělili hosté díky Birjukově střele. Která ovšem neprošla ani k Lazušinovi.

31:52
    Lazarev v obrovské šanci, kdy tři domácí najížděli na jednoho obránce Magnitogorsku, ale jeho spoluhráči se stačili včas vrátit. Přesto Zoginov vystřelil do připraveného Ahonena.

31:26
    Domácí Metallurg tlačí, ale hostující obrana spolu a Ahonenem drží.

30:00
    Domácí se hned tlačí do útoku.

28:44
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Po zavezení puku Gončarem do třetiny prošel puk přes mezikruží až k najíždějícímu SERGEJI MOZJAKINOVI, který se nemýlil. Bez asistence.

Magnitogorsk se hned pustil do útočení.

28:14

27:52
    Domácí nyní nemohou rozehrát přes dobře napadající hosty.

27:36
    Ve velkých příležitostí Robitaille a Metljuk. Ahonen chytá.

27:00
    Ale zatím nic nevymysleli, a hosté vyhodili. Nakonec se přece jen domácí usadili ve třetině a zkouší zakončit.

26:38
    Domácí rozestavěni.

26:14
    Vyloučen za hákování hostující hráč Denis Platonov (C).

26:11
    Novokuzněck nyní zavřel hráče hostů v jejich pásmu, ale branku nedal.

25:47
    Ahonen měl další práci z protiútoku Bumagina.

25:21
    Nyní se brání Novokuzněck, který vyhazuje na zakázané uvolnění.

24:58
    Domácí se ubránili a zahajují vlastní akci. Robitaille, ale neprošel.

24:25
    Na druhé straně kryje nahozený puk Lazušin. Vhozování u Novokuzněcku.

23:55
    A v další pernamenci Ahonen. Který si asi zachytá.

23:15
    Hosté se ale osvobozují. Novokuzněck vstoupil do prostřední části skoro jako vyměněný a nedává Magnitogorsku dýchat.

22:52
    Novokuzněck si vzal ponaučení a obléhá branku Ahonena, který ale odolává.

22:00
    Hosté začínají od své branky.

21:36
    Ale málem udeřilo na druhé straně z protiútoku.

21:00
    Magnitogorsk se vrací ke své nátlakové hře.

20:01

Od začátku utkání bylo jasné, že se hosté ujmou taktovky a budou se snažit svým náporem vstřelit první branku. Novokuzněck spoléhal na protiútoky, ale více ze hry měl Magnitogorsk. Do vážnějších situací obrana své protivníky příliš nepouštěla a když už tak byli na místě domácí Lazušin a na druhé straně Ahonen. Po úvodní třetině, ve které dominovala hlavně defenzivní hra, je stav 0:0.

20:00

19:55
    Třetina se dohrává ve třetině domácích, kteří další nápor ubránili.

19:36
    Zakázané uvolnění hostů.

19:04
    Ti ale dál zlobí a zkouší výpady i kombinaci v útočné třetině. Novokuzněck se ubránil.

18:45
    Nyní domácí nepouští hosty do třetiny.

18:05
    A hosté v další obrovské šanci, ale Lazušin skvěle zakročil. Obrana pak vše včas zažehnala.

17:36
    A znovu Magnitogorsk, do šance se dostával Malkin, ale u úhlu Lazušina neprostřelil.

17:00
    Hosté se vrátili zpátky do třetiny. A zahrozili dobrou přihrávkou před bránu. Nic z toho ale nebylo.

16:13
    Hosté stále v tlaku, který tlumí jen střela vedle od Zuccarelli, který je hodně aktivní.

15:30
    Magnitogorsk se vrací zpátky k obléhací hře, ale nedokáží se prosadit vůči dobře bruslícím a nechybujícím domácím.

14:14

13:25
    Stále domácí kombinují, ale k žádné možnosti se nedostali.

12:43

Oprava brankáře: Na straně Novokuzněcku nastoupil Lazušin.

12:14
    Za podražení jde také hostující Kulemin.

Opět dobře domácí brankář.

11:54
    Jejich nahození pokrývá Ključinkov.

11:50
    A opět nic.

11:40
    Hosté se nemohou dostat do žádné kombinace, domácí skvěle brání.

10:43
    A máme tu první vyloučení domácí obránce Megalinskij dostal menší trest za hákování.

10:40
    Ale ani si nevytvořili žádnou možnost.

10:15
    Stále Kuljomin, kterému už pomáha Zuccarella, oba kombinují v útočném pásmo.

10:00
    Kuljomin se vydal z vlastní poloviny a zaměstnal svojí dalekosáhlou střelou Lazušina.

09:41
    Obě mužstva s názvem Metallurg hrají hodně obezřetně, bez faulu a také s pozornou obranou.

09:00
    Magnitogorsk začíná od své branky.

08:00
    Ti se osvobozují a zakládají vlastní útok, který končí hned ve střední části.

07:34
    Magnitogorsk v náporu, krouží ve třetině domácích.

07:00
    První vážnější situace před Ahonenem, domácí na něj celkem zblízka poslali pár střel.

06:15
    Novokuzněck v náporu, ale i hosté se dobře brání a z rohu je nepustili.

06:00
    A závar také před Lazušina, který tak má první zákrok. Zuccarella ho vyzkoušel, ale poměrně z dálky.

05:55
    Znovu hosté v útočné třetině.

05:20
    Malkin v postavení mimo hru.

05:15
    Ale už jsou z něj vyhnáni, přesto zůstávají u puku.

05:10
    Oba týmy se snaží spíše více bránit. Přesto hosté se usazují v pásmu.

05:00
    Hra se hodně kouskuje, taktickou bitvou a offsidy.

04:45
    A další zákrok Ahonena přímo po vhazování.

04:21
    Přesto se dá usuzovat, že Novokuzněck spoléhá spíš na přímočarost a brejky. Jefimův zakončený průnik. Ale Ahonen kryje.

04:00
    Stále není jasné, kdo bude tím určujícím tempo zápasu.

03:10
    Nyní si obě mužstva vyměnili návštěvy ve svým pásmech, ale nic vážného z toho nevzniklo ani pro jeden tým.

02:45
    Hra se bohybuje hlavně ve středním pásmu.

02:05
    Offside.

02:30
    Novokuzněck zachytil jejich rozehrávku a sám rozehrál.

02:00

01:55
    Ze kterého se domácí vymanili a založili vlastní útok. Mereskin pozdravil svojí střelou Ahonena. Který se tak představuje v dresu Magnitogorsku.

01:27
    Ale již hosté se usadili ve své útočtné třetině. Ovšem domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

00:47
    Hra je od začátku hodně opatrný. I Malkin pouze nahodil puk, za kterým se ani nevydal.

00:01

METALLURG NOVOKUZNĚCK:
    Novokuzněck na svém ledě odehrál sedm zápasů, v nichž získal pouze sedm bodů. Také je velmi trápí statistika obdržených branek, jelikož mají průměr na utkání 3,3, ale s takto dobrou produktivitou se dá něco vymyslet.

METALLURG MAGNITOGORSK:
    Magnitogorsk přijíždí s úplně jinou náladou. Usadil se na čtvrtém místě s 21 body a skvělou formou, kdy pouze v předcházejícím utkání nestačil na vlastním kluzišti na CSKA Moskvu a prohrál s ní na nájezdy, jinak si vede velice suverénně. Z posledních devíti zápasů vyválčil minimálně bod a šest jich plně bodově zúročil. Tým vedený zkušeným kanadským trenérem Paulem Mauricem také získal velkou posilu do útoku v podobě J.Malkina, kterého zařadil do první úderné formace k Mozjakinovi a Platonovi. Za tým také nastupují ostřílení obránci z NHL Sergej Gončar a Oleg Tvěrdovskij

Další zápas má KHL na programu mezi Metallurgem Novokuněck a Magnitogorsk. Jedná se o zápas východní konference. Domácí se drží na osmé příčce zaručující účast v play-off, ale jejich bilance sbírání bodů je dost ošidná. Prohráli dvě předcházející utkání a v minulém zápase s Čeljabinskem dokonce obdrželi debakl 0:6, což jim na klidu příliš nepřidá.
    Odehraje se pikantní duel mezi těmito skvělými týmy. Dívejte se, začínáme ve 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 34. Žafjarov (Megalinski), 35. Jefimov (Lazarev, Mereškin), 59. Sopel, 60. Vyglazov (Robitaille) - 29. Mozjakin

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Ključinkov) - Metljuk, Megalinskij, Ramonov, Grišin, Arzamascev, Soper, Jacenkov - Garlickij, Rogitaille, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Černých, Vyglazov, Žafjarov - Turukin, Nazarov, Simov - Kurepanov.
    Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Gončar, Kabarov, Bondarev, Tverdovskij, Bernackij - Kulemin, Zuccarello, Malkin - O'Reilly, Lisin, Mozjakin - Hodgman, Platonov, Zdunov - Kosov, Jakubov, Potěchin - Kazionov.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov - Aljošin, Ivanov