Feyenoord – Ajax 2:2 (kon.) | Zwolle – Eindhoven 1:2 (kon.) | Heracles – Heerenveen 6:3 (kon.)
Waalwijk – Twente 0:1 (kon.) | Arnhem – Alkmaar 1:2 (kon.)
RKC Waalwijk
0:1 (0:1)
FC Twente
Neděle 28.10.2012, 14:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanoušky dobrého nizozemského fotbalu, dnes je na programu 10. kolo tamní Eredivisie, v odpoledním utkání přivítá Waalwijk na svém stadionu Twente.

Waalwijk před sezónou výrazně posílil a jeho ambice se pro letošní sezónu zvýšili. Jejich dosavadní zápasy ale nebyli výsledkově příliš dobré, z devíti zápasů vybojovali pouze 10 bodů za 2 vítězství a 4 remízy. Z posledních 5 zápasů vybojovali pouhé 2 body.

Tým z Enschede je na tom zatím výrazně jinak. Po 9 kolech jsou na samém čele tabulky s 22 body,Twente ztratilo pouze 5 bodů za remízu s Kerkrade 1:1 a prohru s Ajaxem 0:1. Skóre 20:6 ukazuje nejlepší obranu v celé nizozemské lize.

1

RKC Waalwijk: Zoet - Boukhari, Braber, Chevalier, Drost, Duits, Jozefzoon, Martina, Stans, van Mosselveld, Van Peppen

FC Twente: Michajlov - Bengtsson, Braafheid, Brama, Castaignos, Chadli, Douglas, Janssen, Rosales, Schilder, Tadić

Rozhodčí: Van Sichem - Siebert, Lapar.

3
    Hosté jsou od úvodu aktivnějším týmem, Tadić se v první akci po pravé straně neprosadil.

5
    Rosalesův centr měl najít Chadliho, ten se ale pohyboval v jiném prostoru než míč.

6
    Tadić se prokličkoval až k centru, který vyrazil do bezpečí domácí brankář Zoet.

7
    Obrovský závar v pokutovém území domácích! Tadić ani Castaignos ale nedokázali propálit blok složený z domácích hráčů.

9
    Chevalier v ofsajdu.

12
    Willem Janssen prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.

13
    V pokutovém území hostů zůstal ležet Boukhari, po krátkém ošetření bude v pořádku.

15
    Tadić míří rozehrát první rohový kop v dnešním zápase.

16
    Boukhari odvrací nebezpečí za cenu dalšího rohu.

16
    Domácí vyběhli do brejku dvou proti jednomu, Boukhari ale zpomalil natolik, že hostující hráči stihli doběhnout a tak jeho následná střela nebyla nikterak nebezpečná.

18
    Drobnou rozmíšku mezi Chevalierem a Rosalesem ukončuje sudí rázným pokáráním obou zúčastněných.

20
    Dobrý Tadićův centr našel přesně hlavu Chadliho, jehož hlavička ale nebyla vůbec přesná.

21
    Roberto Rosales tvrdě dojel Boukhari a je tak druhým potrestaným hráčem hostů žlutou kartou.

24
    Bengtsson zkusil štěstí dalekonosnou střelou, která ale skončila hodně mimo tři tyče.

26
    Další střela z velké dálky, tentokrát z kopačky Roberta Schildera, skončila mimo.

28
    Martina už nestihl míč na hrací ploše, hrát tak mohou opět hosté.

29
    Tvrdý střet, po kterém se na zemi objevili Brama, Bengtsson a Braber, se obejde bez odpískání.

30
    Martina je důrazně napomínán sudím Van Sichemem.

33
    Domácí se trochu oklepali z úvodního tlaku Twente a snaží se nyní o postupnou kombinaci na útočné polovině.

36
    Do útoku nyní míří opět hosté.

40
    Twente právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení, Castaignos zatáhl míč po levé straně, centrem pak našel přesně volného DUŠANA TADIĆE, pro kterého už nebyl problém skórovat!

42
    Braber z 20 metrů minul branku.

44
    Domácí se snaží o nějakou odpověď na vedoucí gól, hosté se stáhli ale do tuhého bloku.

45
    V prvním poločase se bude nastavovat 1 minuta.

45+1
    Boukhari se položil do centru Stanse, Michajlov byl ale připraven.

35
    Žlutou kartu vidí domácí Stans.

Po prvním 45ti minutách je stav 0:1 pro favorizované Twente, které do vedení poslal ve 40. minutě po krásném centru Castaignose Dušan Tadić. Druhý poločas začne přibližně v 15:30.

46

48
    Duits fauloval Tadiće, kterému poté ještě něco vzkázal, srbský záložník se pouze pousmál.

50
    Tadićovy utekl míč až za autovou čáru.

51
    Chadli ztratil míč, poté zbytečně zatáhl za dres Duitse, za což vidí zaslouženě žlutou kartu.

54
    Hosté rozjíždí další postupný útok.

56
    Castaignos si zcela evidentně zpracoval míč rukou.

57
    Domácí střídají, ze hry byl stažen Boukhari, na jeho místo přišel Rodney Sneijder.

58
    Chevalier si zpracoval míč v pokutovém území, poté ho nabídl Braberovi, který ale trestuhodně přestřelil branku.

59
    Chadli vybojoval rohový kop pro své barvy.

59
    Na rohový kop si nejvýše naskočil Douglas, jeho hlavička šla ale nad.

63
    Domácím se dnes nedaří vůbec nic, Chevalier opět přestřelil branku.

65
    Rohový kop hostů opět míří rozehrát Dušan Tadić.

65
    Ještě před rohem ale hosté střídají, ze hry odstupuje Rasmus Bengtsson, na jeho místo nastupuje Dedryck Boyata.

66
    Douglas si znovu našel centrovaný míč z rohového kopu, opět ale minul branku.

69
    Hosté kontrolují hru.

72
    Rohový kop domácích.

73
    Hosté podruhé střídají, Willema Janssena nahrazuje Felipe Gutierrez.

75
    Na hřišti se nyní přiostřilo, několik po sobě jdoucích tvrdých zákroků na půlící čáře rozhodčí nechal bez odezvy.

76
    Domácí střídají, ze hry odešel Jeff Stans, na jeho místo přišel Mart Lieder.

78
    Další roh pro domácí.

80
    Poslední střídání hostů, Roberta Schildera nahrazuje na posledních 10 minut Denny Landzaat.

82
    Chadli centrem našel přesně Castaignose, který ale přes blok domácích nedokázal vystřelit na branku.

84
    Sneijderova střela provětrala Michajlovovy rukavice.

85
    Poslední střídání v dnešním utkání, ze hry odstoupil Ard Van Peppen, kterého nahradil Imad Najah.

87
    Florian Jozefzoon z hranice pokutového území nastřeluje tyč!

89
    Velmi aktivní Jozefzoon nakonec nevybojoval rohový kop, ikdyž se mu to velmi nelíbí.

90
    V dnešním utkání se budou nastavovat 3 minuty.

90+2
    Domácí se dostávají do tlaku.

90+3
    Za útočný faul vidí žluté napomenutí Teddy Chevalier.

Utkání končí hubeným vítězstvím hostů z Enschede 1:0. O vítězství rozhodl v prvním poločase Dušan Tadić, který zužitkoval výborné práce Luca Castaignose. V 87. minutě mohl srovnat Jozefsson, trefil ale pouze tyč. Twente si tak uhájilo vedení v Eredivisie i po 10. kole.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek neděle a u dalších online přenosů na počtenou! (16:22:22)