Catania – Juventus 0:1 (kon.) | Bologna – Inter 1:3 (kon.) | Fiorentina – Lazio 2:0 (kon.)
Pescara – Atalanta BC 0:0 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 0:1 (kon.) | Turín – Parma 1:3 (kon.)
Neapol – Chievo 1:0 (kon.) | AS Řím – Udinese 2:3 (kon.)
Turín FC
1:3 (0:0)
Parma Calcio 1913
Neděle 28.10.2012, 15:00 • Stadio Olimpico, Turín • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý fotbalový den z Turína. Stadio Olimpico bude svědky střetnutí 9. kola mezi domácím Turín FC a hostující Parma FC. Utkání klasicky na nedělní čas o třetí hodině, dvou týmů ze středu tabulky, kde špíl může dopadnout prakticky jakkoliv.

Turín FC:

Domácím "Býkům" patří slušné deváté místo s devíty body. Krom toho mají také spolu s Neapolí druhou nejlepší obranu v lize, což je velká devíze tohoto týmu. Nemalý podíl na ní má taky Italský reprezetant Angelo Ogbonna. Na domácím stánku získala "Granata" 4 body, což je dělá stejně silnými soupeři jako venku. Ve svém posledním utkání remizovalo v Palermu 0:0, kolo předtím je zdolalo Cagliari 0:1, když z penalty skóroval Nené.
    Turínu nepomůžou zraněný Ogbonna, což je citelné oslabení, dále pak Santana a Suciu.

Parma FC:

Také hosté z Parmy mají 9 bodů po dosavadních kláních. O skóre však pokulhávají proti svému soupeři. Nadšený je však kouč Roberto Donadoni, který se týmu znovu upsal a prodloužil svou stávající smlouvu. Parma má z venku nelichotivou bilanci.. Získali pouze jeden bod z venkovního prostředí, což z nich dělá přijatelného soupeře pro Turín. K tomu se hosté nebudou moc opřít o oporu střední řady Galloppu a taky Santacroceho. Mimo hru kvůli karetnímu trestu je stálice v bráně Mirante, jehož nahradí dlouholetá dvojka Pavoleti. Na Galloppové místo je favorit Marchionni.

Ze vzájemných zápasů musíme zajít dál do minulosti, protože naposled se tyto týmy utkali v roce 2008, tehdy skončil zápas divokým skórem 4:4. Toro má Parmě, co oplácet... Vždyť naposledy vyhrálo před 10 lety! Budeme tedy svědky další přestřelky, nebo konečně zvítězí Torino? Jak dopadne tento match dvou týmů, který nemá favorita?

Turín FC: Gillet - Darmian, Glik, Rodriguez, Masiello - Brighi, Gazzi - Vives, Meggiorini, Sansone, Stevanovič.

Parma FC: Pavarini - Zaccardo, Paletta, Lucarelli - Rosi, Ninis, Valdes, Parolo, Gobbi - Biabiany, Amauri.
    Rozhodčí: Giacomelli - Viazzi, Liberti.

Sudí Giacomelli již vede obě mužstva. Domácí Toro v klasických granátových dresech. Parma v žlutomodrých.

1

1
    U míče Amauri s Biabianym. Ti popré rozehráli.

2
    Vhazuje Lucarelli.

4
    Rosiho pas sebral Rodriguez.

4
    Darmianův křižný pas nezachytil nikoho v pokutovém území Parmy.

5
    Gillet ze vzduchu lapil hlavičku Amauriho.

5
    Vhazovat po pravé straně bude Darmian z Torina.

6
    První karta utkání pro beka Parmy - Lucarelliho.

8
    Darmian vypálil do boční sítě brankáře Pavoletiho. Rána byla tečovaná roh pro Toro.

8
    Sansone se dopustil útočného faulu na Valdese.

9
    Meggiorini pálil z voleje, rána z úhlu letěla na bránu. Pavoleti ji před sebe vyrazil. Obrana balón zametla do bezpečí.

10
    Další nebezpečná hlavička tentokráte od Sansoneho - mířila nad.

11
    Opět to byl Sansone, který pálil vedle.

13
    Amauri po kombinaci s Biabianym pálil tvrdě. Střelu na roh vyrazil Gillet.

14
    Znovu Gillet na zemi po hlavičce Zaccarda. Ten byl ale v ofsajdu.

17
    Amauri překopl prázdnou bránu! Po kombinaci s Biabianym, který mu odkryl bránu.. trestuhodná situace.

18
    Paletta brilantně obral o míč Stevanoviče a sám ho vyvezl.

20
    Centr Stevanoviče sklepl do rukavic Pavarini.

21
    Rodriguez fauloval Ninise. Standartka pro Parmu.

23
    Gillet vystihl Zaccardovu hlavičku. Výtečný brankář.

24
    Vhazuje Paletta po levé straně.

25
    Toro nyní kontroluje hru, má více ze hry, Parma praktikuje protiútoky.

27
    Znovu vhazuje parma na své půlce.

28
    Žlutá karta pro registu Parmy Valdése za faul na Vivese.

29
    Masiello odvrací centrovaný míč na roh. Zahrávat budou hosté.

30
    Biabiany pálil nad.

31
    Sansone z Torina obdržil žlutou kartu za faul na Ninise.

32
    Útočného faulu se dopustil bývalý hráč Chieva a Romy Matteo Brighi.

33
    Zaccardo se dohodlal ke střele, rána však mířila vedle. Odkop od brány Gilleta.

35
    Toro nyní kombinuje a drží míč, Parma je dobře zorganizovaná, a nedovoluje Torinu větší šance ani náznaky.

35
    Meggiorini opět pálil z voleje, z mírného úhlu ale bránu netrefil.

36
    Pavarini odkopl míč do zázemí. Vhazuje Torino po pravé straně.

37
    Po chybě Rosiho se ke střele dostal Sansone, rána ale byla tečována a Torino tak bude kopat roh.

39
    Brighi pálil z dálky nepřesně, míč mu sjel a vhazuje Gobbi.

40
    Meggiorini fauloval hráče Parmy. Valdes si staví míč ze vzdálenosti 35 metrů.

40
    Po Glikově hlavičce bude zahrávat Parma roh.

41
    Za faul na Rosiho vidí Meggiorini žlutou kartu.

42
    Sansone byl faulován Palettou, jenž si odnáží žlutou kartu. Třetí žlutá pro Parmu

44
    Vhazuje Torino.

45
    Gazzi se dopustil útočného faulu na Rosiho.

45
    Nastavuje se 1 minuta nad rámec řádné hrací doby.

45+1
    Amauri pálil nad.

A je tady konec první půle. V ní mělo více ze hry domácí Torino, které více drželo míč a zejména Meggiorini a jeho rány z voleje patřily k tomu lepšímu, co jsme mohli vidět. Dále pálil i Sansone z Tora. Na druhé straně se v dobré příležitosti dostal Amauri, který vklizenou bránu z pozice 16ky netrefil. Uvidíme, co přinese druhá půle, která začne přibližně v 16:02.

Parma o půli střídá, nevýrazného Ninise nahrazuje Marchionni.

46

47
    Rozehrálo Torino a vykoledovalo si faul.. konkrétně Sansone.

47
    Pavarini vytáhl střelu Sansoneho na roh.

49
    Standarttní situace pro Toro poblíž postranní čáry.

50
    Stevanovičovi ukrald míč Pavarini a vykopává od své brány.

52
    Meggiorini fauloval Zaccarda an půli Parmy.

53
    Vhazuje Darmian.

53
    Sansone dostává druhou žlutou, tedy červenou za simulaci v pokutovém území Parmy.

55
    Torino tedy v deseti, možná už teď přichystávají střídání.

56
    Odkop od Gilettovy brány.

57
    Meggiorini se nyní hněvá, že na něj nebyl pískán faul.

58
    Vhazuje Parma po akci, kdy Amaurimu odkopl míč obránce Tora.

60
    Fal Lucarelliho na Vivese. Standartní situaci bude zahrávat Torino.

61
    Vives nachytán v ofsajdu.

61
    Amauriho ránu vystihl Gillet a ihned rozehrává.

62
    Nyní kombinují na své půli domácí.

63
    První střídání na straně domácíh, přichází Baša a odchází Brighi. Také Parma střídá. Obránce Lucarelliho nahrazuje ofensivní Sansone.

64
    Obrana Granaty ubránila mrštného Biabianyho.

66
    Roh pro Torino.

67
    Hosté se ubránili a míří do protiútoku.

67
    Marchionni vyslal přihrávku Amaurimu do běhu, ale byla příliš dlouhá. Odkop od brány Tora.

68
    Další střídání na straně Torina, Stevanoviče mění Cerci.

70
    Marchionni se dopustil točného faulu na Meggiorinim.

72

73
    Gazzi se dopustil faulu na hráče Parmy ve středu pole.

73
    Parma právě vstřelila branku!
    Čerstvý muž NICOLA SANSONE z lévé strany prostřelil vše, comu stálo v cestě včetně brankáře Gilleta. Parma se uímá vední 0:1!

75
    marchionni po pravé straně hřiště odcentroval. Míč se snesl na hlavu Aamuriho, který se uvolnil a posílá svůj tým do vedení 0:2. Rychlé dva góly od hostujícího celku.

75
    Torino to nyní bude mít extrémně těžké, hají o deseti a prohrávají o dvě branky.

76
    Míč má na svých kopačkách Parma.

76
    Poslední střídání domácích. Vivese nahrazuje Birsa.