Milevsko – Tábor 3:4 (kon.) | Děčín – Klatovy 5:4 (kon.) | Řisuty – Sokolov 6:2 (kon.)
Jablonec n/N – Bílina 5:2 (kon.) | Klášterec nO – Kobra 0:6 (kon.) | Nový Jičín – Vsetín 3:6 (kon.)
Havířov – Prostějov 11:1 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Přerov – Karviná (Baník) 4:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 3:4 (po pr.) | Jindř. Hradec – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Pelhřimov – Nymburk 5:1 (kon.)
Technika Brno – Břeclav 3:5 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 2:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Chotěboř 5:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
HK Baník Karviná
Středa 14.11.2012, 18:002. liga skupina Východ

Zubři v dnešním utkání vítězí nad Karvinou 4:1 a do tabulky se jim přípíší tři body. Baník v závěru doplatil na několik faulů, díky kterým se nemohl dostat do větší tlaku. Naopak inkasoval při hře bez brankáře čtvrtý gól. Z Přerova je to pro dnešek vše. Přejeme Vám hezký zbytek středečního večera! (20:19:39)

60:00

59:54
    V posledních vteřinách ještě došlo na menší strkanici a Sprušil (PRE) dostal dvě minuty za sekání.

59:05
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hra vabank bez brankáře Karviné vůbec nevyšla. Domácí Zubři brzy získali kotouč a RICHARD BRANČÍK se bez problémů trefil do opuštěné klece. Asistence: Petr Sakrajda, Tomáš Vlček.

58:46
    A je to tak, brankář Smolka zůstal na střídačce!

58:46
    Karvinská střídačka si vzala oddechový čas. Zřejmě to Baník zkusí v šesti bez brankáře.

58:46
    Oboustranné vyloučení: Sedlák (PRE) nesportovní chování, nafilmovaný pád - Krajíček (KAR) držeti protihráče. Bude se hrát ve čtyřech.

57:41
    Po Mikšanově střele brankář Vojtek kotouč nepodržel, ale naopak rychle rozehrál na Ference. Čas pro karvinský tým utíká hodně rychle.

57:00
    Karviná oslabení zvládla, ale dohnat gólovou ztrátu už nebude mít jednoduché. Do konce třetí části zbývají přesně tři minuty.

55:47
    Pokus o pěkný ťukec před brankou skončil po nepřesné Sprušilově přihrávce na Kundrátka. Na prostější straně pak střílel Moravec a Vojtek zasáhl ramenem.

54:46
    Závěr zápasu si Karviná hodně komplikuje. Za podražení je tentokrát vyloučen Kowalczyk (KAR) a Přerov proto bude hrát další přesilovku.

53:23
    Sedlák přihrál na modrou čáru Osinovi, jehož střelu bez přípravy ale brankář Smolka dobře viděl. Stav se nemění.

52:07
    Po malé chvilce už se však dvířka na trestnou lavici otvírají. Za krosček je potrestán Krajíček (KAR).

51:57
    Na ledě po jednom ze střetů zůstal ležet Vnenk a hrací plochu opustil až po dobré minutě za pomoci svých spoluhráčů. Hlavní rozhodčí Dědek se vylučovat nechystá.

50:59
    Sedlák se pokoušel dorážet, ale tentokrát si Smolka prostor mezi svými betony pohlídal. Vhazuje se v útočném pásmu Přerova.

50:21
    Po Palově nepřesné rozehrávce se Přerov provinil zakázaným uvolněním.

48:52
    Krátce po skončení přesilovky ale Přerov opět navyšuje své vedení. Faltýnek přihrál na PETRA SAKRAJDU, po jehož střele kotouč prošel za záda karvinského brankáře. Asistence: Daniel Faltýnek.

48:11
    Využití přesilovky se Zubrům nepodařilo. Vyloučený Sznapka už je zpátky na ledě a Karviná hraje v plném počtu.

46:57
    I v oslabení ale karvinský tým zahrozil. Pavliš svou střelou trefil Vojtka do masky.

46:07
    O možné vyrovnání se však hráči Karviné na chvíli připravují faulem. Za držení protihráče dostal dvě minuty Sznapka (KAR).

44:57
    Karviná právě vstřelila branku!
    Baník odpovídá na druhý gól Zubrů a znovu se vrací do zápasu. LUMÍR ROSŮLEK se prohnal po křídle a Vojtka překonal velmi přesnou střelou k tyči. Asistence: Libor Pavliš, Jan Krajíček.

43:27
    Málek zkoušel zpoza brány najít Sakrajdu, ale puk získal soupeř.

42:02
    Na druhé straně Mikšan z bezprostřední blízkosti minul Vojtkovu bránu.

40:33
    Vstup do třetí třetiny vyšel přerovskému týmu skvěle! ZDENĚK SEDLÁK se před bránou dostal ke střele, ta sice nebyla nikterak tvrdá, ale Smolkovi prošel kotouč mezi betony. Asistence: Petr Vaněk.

40:01

Ve druhé třetině byl jasně aktivnějším týmem Přerov. Dobytí karvinské brány se Zubrům podařilo až v závěru, a tak po čtyřiceti minutách hry domácí vedou 1:0. Karviná bude muset ve třetí části více zabojovat, pokud chce dosáhnout na nějaký ten bod. Třetí třetina začne asi v 19:37.

40:00

39:54
    Ještě jedno buly v útočném pásmu Zubrů. Do konce druhé třetiny už ale zbývá jen šest vteřin.

39:05
    Zubři pokračují v sevření soupeře. Vaněk se probojoval až levé tyči karvinské brány, kde však narazil na dobře postavený Smolkův beton.

38:22
    Po Sedlákově střele si kotouč našel cestu do Smolkovy lapačky.

36:51
    Pětice karvinských hráčů už je dlouho na ledě, ale znovu nemůže střídat. I teď totiž kotouč projel na zakázané uvolnění.

36:23
    Znovu už ale útočí Přerov a brankář Smolka se má co ohánět. Karvinští se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:34
    Mikšan měl na své holi vyrovnání, ale Vojtek předvedl krásný zákrok vyrážečkou!

34:13
    Teď už to ale Zubrům konečně vyšlo a bezgólový stav je zlomen! RICHARD BRANČÍK se přes dva obránce dostal do bezprostřední blízkosti brány a poslal kotouč nad Smolkovo rameno. Asistence: Petr Sakrajda.

33:27
    Smolka je zatím stále bezchybný. Ani z první střílející Pala karvinského gólmana nepřekonal.

32:15
    Ani další Sedlákova tutovka gól nepřinesla! Zkušený útočník byl sice znovu sám před Smolkou, ale jeho bránu přestřelil.

31:46
    Krajíček vyhodil přes všechny čáry a soupeř Zubrů už je na ledě opět kompletní.

30:58
    Přerovu se opět nedaří vytvořit si větší tlak. Javín měl navíc hodně štěstí, protože při jeho vyhození kotouč šel mimo hřiště a byl jen velmi lehce tečován o hranu plexiskla.

29:44
    Teď už se ale vylučovat bude, protože Karvinští hráli v šesti. Trest za hráčskou lavici odsedí Segíň (KAR).

28:30
    Hlavní rozhodčí teď hru pouští. Rosůlek byl zasažen holí v obličeji, ale znovu se nevylučuje.

27:41
    Sakrajda byl před přerovskou střídačkou evidentně podražen, ale vylučovat se nebude. Po zakázaném uvolnění Baníku bude mít Přerov výhodu útočného pásma.

26:20
    A po střele Vnenka přerovský gólman raději kotouč podržel. Hra je přerušená a bude se vhazovat v útočném pásmu Karviné.

24:38
    Na druhé straně musel Vojtek likvidovat hodně ostrou střelu Rosůlka.

23:52
    Sedlák dostal od Goiše krásnou přihrávku a najížděl sám na Smolku! Blafák mu ale nevyšel, kotouč se otřel jen o síťku z vnější strany. Někteří diváci už se dokonce začali radovat z gólu.

22:47
    Ofsajd Karviné. Vhazuje se ve středním pásmu.

22:08
    Přerov vlétl do druhé třetiny hodně rychle, ale teď to Kolář s rozehrávkou přehnal. Díky zakázanému uvolnění jde hra před Vojtka.

21:00
    Málkova střela z mezikruží byla zblokována Kowalczykem až do ochranné sítě.

20:17
    Sedlák byl dobře postavený před bránou, jenže hodně prudkou přihrávku od Goiše nezpracoval.

20:01

První třetina nabídla rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Díky dobře zasahujícím brankářům je ale po úvodních dvaceti minutách stav bezgólový. Druhá třetina dnešního střetnutí začne asi v 18:49.

20:00

18:45
    Oba týmy už hrají v plném počtu. Sakrajdovi při útoku utekl puk, takže karvinští jej získali téměř zadarmo.

17:10
    Kundrátek míchal s kotoučem za bránou, ale Krajíček jej po chvilce odzbrojil. Přerov je při hře ve čtyřech aktivnější, do střeleckých pozic se však nedostává.

16:31
    A síly na ledě budou srovnány, protože Kolář (PRE) dostal menší trest za hákování.

16:12
    Kolář stál v brankovišti příliš dlouho, proto hlavní rozhodčí vykazuje Zubry do středního pásma.

15:57
    Zubři dostávají druhou přesilovku. Za nedovolené bránění už odjel sedět Vnenk (KAR).

15:17
    Ferencova přihrávka na Sakrajdu byla hodně prudká, a tak se na kotouč znovu dostali karvinští hráči.

13:42
    Vyloučený Samiec krátce po svém návratu na led zkoušel Vojtkovu pozornost střelou z mezikruží.

13:06
    Až v závěru početní výhody Přerov zaútočil, ale se střelou Brančíka si karvinský strážce klece poradil.

12:20
    Minuta z přesilovky uběhla velice rychle a Zubři se ještě vůbec nedostali do útočného pásma. Po špatné rozehrávce je jim navíc odpískáno zakázané uvolnění.

11:24
    Přesilovku si zahraje už také Přerov. Za hákování dostal dvě minuty Samiec (KAR).

11:08
    Se střelou Ference měl gólman Smolka velké problémy. Chvíli vůbec nevěděl, kde kotouč skončil.

10:22
    Další pěkná spolupráce přerovských útočníků byla opět neúspěšná. Goiš u tyče minul kotouč. Následně Karviná zahrála na zakázané uvolnění.

09:08
    Proti Mikšanově střele zasáhla Vojtkova vyrážečka.

08:17
    Sakrajda krásně zakombinoval s Brančíkem a druhý jmenovaný byl před karvinskou klecí zcela sám! Smolka však znovu vytáhl úspěšný zákrok.

07:13
    Brančík prolačil kotouč před branku, kde byl Goiš, ale Smolka se mezi betony překonat nenechal.

06:22
    Po střele Rosůlka se bude vhazovat před Vojtkem. Zubři dvojnásobné oslabení přežili.

05:48
    Přerov se srdnatě brání a nyní už je ve čtyřech. Navíc se Palovi po buly podařilo kotouč vyhodit mimo nebezpečí.

05:22
    Pavliš hledal u tyče dobře postaveného Moravce, který promáchl. Tato šance opět volala po gólu!

04:50
    Karviná je ve velkém tlaku. Moravcův pokus o dorážku však nevyšel.

04:16
    A domácí Zubři půjdou na více než minutu do tří. Vyloučen je Osina (PRE) za zdržování hry, vystřelení puku mimo hřiště.

04:05
    Moravec krásně našel před bránou volného Mikšana, který kotouč lehce tečoval do Vojtkova betonu. Karviná byla hodně blízko prvnímu gólu!

03:38
    Segíň se natlačil před přerovskou klec a byl nedovoleně zastaven Ferencem (PRE). Ten je potrestán za držení protihráče, takže Karviná bude hrát přesilovku.

03:02
    Na větší šanci zatím stále čekáme. Goiše při přechodu do útočného pásma zastavil odpískaný ofsajd.

02:07
    Za bránou Baníku zůstal chvíli ležet přerovský útočník Kundrátek. S bolestivou grimasou nakonec hrací plochu opustil a nyní je v péči lékaře.

01:21
    Contratto a Rosůlek vyzkoušeli Vojtkovu pozornost, stav zůstává po jejich střeleckých pokusech nezměněn.

00:19
    Sedlák zkoušel rychlou střelu, ale ta postrádala razanci i přesnost. Smolka ani nemusel zasahovat.

00:01

Z Přerova všem hokejovým fandům přejeme hezký středeční podvečer. Na ledovou plochu už pomalu vjíždějí hráči Karviné a také Zubři na sebe nenechají dlouho čekat. Za okamžik bude tedy vhozeno úvodní buly.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář J.) – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek – Goiš, Sedlák, Vaněk – Málek, Brančík, Sakrajda – Sprušil, Kolář, Kundrátek – Brada, Matušenko

HC Baník Karviná: Smolka (Iláš) – Pavliš, Krajíček, Badžo, Samiec, Krause, Segíň, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Mareček, Sznapka, Contratto, Miczek

Rozhodčí: Dědek – Linhart, Lošťák

Přerov se nedávno držel na čele ligové tabulky, ale před středečním duelem mu patří třetí příčka. Zubrům totiž vůbec nevyšlo domácí derby s Prostějovem (1:6) a ve Frýdku-Místku pak s velkým štěstím vyválčili dva body za výhru v prodloužení (5:4), když museli stahovat dokonce třígólové manko. Je tedy zcela jasné, že pokud svěřenci trenérů Pavla Sedláka a Lubomíra Václavíčka chtějí dál atakovat nejvyšší příčky, nesmí si v tomto střetnutí na domácím ledě dovolit další ztrátu.

Karviná zatím v letošní sezóně předvádí nevyrovnané výkony, což ji řadí do našlapaného středu tabulky. Aktuálně je po víkendových bojích šestá. Vítězství sbírá v poslední době jen na domácím hřišti, zatímco venku se týmu okolo koučů Aleše Flašara a Radomíra Grimma nedaří. Doma Baník zdolal Valašské Meziříčí (5:3), ale předtím klopýtl na ledě Opavy (1:3). Pokud soupeř Zubrů dál pojede na vlně kolísavých výsledků, měly by všechny body z utkání 16. kola zůstat na Hané.

Ani tuto středu nebude chybět další kolo východní skupiny druhé ligy. V přerovské MEO Aréně se odehraje utkání mezi třetími Zubry a šestou Karvinou, ze kterého Vám samozřejmě přineseme podrobný on-line přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 35. Brančík (Sakrajda), 41. Sedlák (Vaněk), 49. Sakrajda (Faltýnek), 60. Brančík (Sakrajda, Vlček) - 45. Rosůlek (Pavliš, Krajíček)

HK Baník Karviná: Smolka (Iláš) – Pavliš, Krajíček, Badžo, Samiec, Krause, Segíň, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Mareček, Sznapka, Contratto, Miczek