Omsk – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Barys – Čeljabinsk 3:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 2:1 (po s.n.)
N.Novgorod – Lev 2:3 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 4:0 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Mytišči – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 2:3 (po s.n.) | Minsk – Petrohrad 1:4 (kon.)
Doněck – Nižněkamsk 3:2 (po s.n.) | Riga – Kazaň 0:3 (kon.)
Dinamo Riga
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Středa 14.11.2012, 18:30 • Arena Riga • KHL

59:54
    Kazaň vstřelila branku!
    Ale v šesti ve třetině Kazaně neudrželi kotouč a DANIS ZARIPOV definitivně do prázdné branky pečetí výhru svého celku. Asistence: Alexej Morozov.

17:42
    Opět překvapivá branka Kazaně, po zvlášním odrazu nahozeného puku do rohu. Obuchova polostřela se odrazil přesně na hůl do mezikruží na JANEHO PESONANE, který měl přede sebou pouze vyjíždějícího Tellqvista, který však nemohl nic dělat. Asistece: Dmitrij Obuchov, Jarkko Immonen.

00:19
    A máme tady první branku utkání! Tento bleskový úder má na starosti Morozov s Nikulinen, kteří skvěle udrželi puk v útočné třetině a NIKO KAPANEN dostal přihrávku na modrou. Také prostřelil vše před sebou. Tellqvist měl úplně zakrytý výhled. Asistence: Ilja Nikulin, Alexej Morozov.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 1. Kapanen (Nikulin, Morozov), 18. Pesonen (Obuchov, Immonen), 60. Zaripov (Morozov)

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) - Rekis, Galvinš (C), Redlihs, Cibulskis, Lavins, Sotnijeks, Porejs - Karsums, Indrašis, Johnson - Giroux, Niživijs, Szchechura - Schremp, Džerinš, Daugavins - Ankipans, Mejja, Bičevskis - Bijezajs.
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Medvěděv, Jemelin, Tokranov - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Skačkov, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Golubov, Abdullin, Sokolov - Darzinš.

Rozhodčí: Vasiljev, Gašilov - Aljošin, Ivanov