Omsk – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Barys – Čeljabinsk 3:6 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 2:1 (po s.n.)
N.Novgorod – Lev 2:3 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 4:0 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Mytišči – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 2:3 (po s.n.) | Minsk – Petrohrad 1:4 (kon.)
Doněck – Nižněkamsk 3:2 (po s.n.) | Riga – Kazaň 0:3 (kon.)
Dinamo Riga
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Středa 14.11.2012, 18:30 • Arena Riga • KHL

59:54
    Kazaň vstřelila branku!
    Ale v šesti ve třetině Kazaně neudrželi kotouč a DANIS ZARIPOV definitivně do prázdné branky pečetí výhru svého celku. Asistence: Alexej Morozov.

58:04
    Kazaň jde do útoku. A zakončoval Nikulin, který se dostal do dobré příležitosti z druhé vlny. Ale tváří tvář Tellqvista nepřekonal.

55:29
    Vyloučen domácí Indrašis za zbytečné podražení protihráče.

55:24
    A je z toho velká šance pro Johnsona, který však neprostřelil Barulina.

55:04
    Karsums s Indrašisem zakládají další útok.

52:30
    Za vysokou hůl vyloučen hostující Tokranov. Perné chvilky Kazaně pokračují.

51:43
    Hodně nebezpečná střela od modré v podání Cibulskise, nikdo však nevěděl kde puk prolétl.

50:14
    Za držení vyloučen Nikulin, který musel zastavit rozjíždějícího se Daugavinse.

48:37
    Za hákování vyloučen domácí Galvinš.

47:14
    Nikulin si však nebezpečně sjel z modré a Morozov ho skvěle našel. Kazaňský obránce však přestřelil.

45:46
    První vyloučen ve třetí třetině za vysokou hůl dostává menší trest domácí Ankipans.

44:40
    A šance na straně domácích přibývají Lavins střílel z mezikruží a Giroux dorážel, parádní zákrok Barulina, ten je opěd dneska famózní!

34:02
    Na druhé straně Petrov napřáhl k obdivuhodnému prúniku, projel snad celým hřištěm až před Tellqvista, ten měl štěstí že kazaňský ofenzivní player měl na zádech snad tři hráče.

33:40
    A další pokus Cibulskise a po něm Daugavinse, hostující branka jako by byla zakletá.

30:06
    Vyloučen domácí Galvinš za faul loktem.

28:07
    Opět v dobré příležitosti domácí Džerinš, který dostal přihrávku od Daugavinse přesně před branku, netrefil.

26:37
    A ve velké šanci Lavins, nedal.

25:11
    Za podražení vyloučen hostující Petrov.

21:49
    Vyloučení také na straně domácího celku na dvě minuty je poslán na trestnou lavici Lavins za vysokou hůl.

21:27
    Niživijs a Galvinš. Z dnešního utkání vyjde nový hrdina Barulin.

20:29
    Nikulin dostal menší trest za hákování.

18:11
    Opět velká chyba v domácí obraně Galvinš málem namazal Darzinšovi, ten však nezakončil přesně.

17:42
    Opět překvapivá branka Kazaně, po zvlášním odrazu nahozeného puku do rohu. Obuchova polostřela se odrazil přesně na hůl do mezikruží na JANEHO PESONANE, který měl přede sebou pouze vyjíždějícího Tellqvista, který však nemohl nic dělat. Asistece: Dmitrij Obuchov, Jarkko Immonen.

11:33
    A obrovská šance domácího Girouxe po přihrávce Niživijse, střela jen těsně minula pravou tyč Barulinovy branky.

09:10
    A velká šance na druhé straně Karsumse se ocitl úplně sám před Barulinem po parádní a přesné přihrávce Indrašise, ale už ležícího Barulina nepřekonal.

05:09
    A také první zbytečné vyloučení. Menší trest dostává domácí hráč Galvinš za hákování.

00:19
    A máme tady první branku utkání! Tento bleskový úder má na starosti Morozov s Nikulinen, kteří skvěle udrželi puk v útočné třetině a NIKO KAPANEN dostal přihrávku na modrou. Také prostřelil vše před sebou. Tellqvist měl úplně zakrytý výhled. Asistence: Ilja Nikulin, Alexej Morozov.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 1. Kapanen (Nikulin, Morozov), 18. Pesonen (Obuchov, Immonen), 60. Zaripov (Morozov)

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) - Rekis, Galvinš (C), Redlihs, Cibulskis, Lavins, Sotnijeks, Porejs - Karsums, Indrašis, Johnson - Giroux, Niživijs, Szchechura - Schremp, Džerinš, Daugavins - Ankipans, Mejja, Bičevskis - Bijezajs.
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Medvěděv, Jemelin, Tokranov - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Skačkov, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Golubov, Abdullin, Sokolov - Darzinš.

Rozhodčí: Vasiljev, Gašilov - Aljošin, Ivanov