Havířov – Přerov 3:2 (kon.) | Prostějov – Opava 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná (Baník) 4:5 (po s.n.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Milevsko – Sokolov 4:1 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
SHK Hodonín – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Klatovy – Bílina 3:2 (kon.)
Tábor – Kobra 4:0 (kon.) | Jindř. Hradec – Chotěboř 7:2 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 3:5 (kon.)

59:51
    Přes mizerný začátek Vsetín kráčí k vítězství. Jeho výkon se postupně zlepšoval a nakonec dokázal zápas zvrátit.

59:02
    Zdá se že je rozhodnuto, hosté jsou bezradní a Vsetín kontroluje hru.

58:06
    Znovu je puk až u Gleicha.

57:52
    Zúbek dostal nabito na čtvrtý gól, po ledě ale Gleicha nepropálil.

57:35
    Ne, ne, Poruba se vůbec nedokáže dostat za polovinu hřiště.

56:23
    Poruba nakonec poslala puk do bezpečí, to ale hostům ke štěstí stačit nemůže. Vsetín ale vypadá v pohodě a zatím kontroluje závěrečné minuty.

56:00
    Vsetín drží puk na holích, navíc v útočném pásmu.

55:07
    Slabé nahození od modré Plšek zastavil a pro jistotu jej následně přikryl lapačkou.

54:19
    Vsetín už se nikam netlačí, dvoubrankový náskok mu očividně stačí.

53:38
    Teď hosté pobyli v útočném pásmu, nedostali se ale k ničemu.

53:11
    Další tvrdá střela na Gleicha, brankář Poruby zastavil puk maskou.

52:33
    Oddechový čas pro hosty.

52:33
    Vsetín vstřelil branku!
    František Zúbek završuje čistý hattrick. Vaněk zachytil puk v útočném pásmu, přiklepl ho Mikšovského. Jeho střelu ještě Gleich dokázal vyrazit, ovšem jen k FRANTIŠKU ZÚBKOVI, který měl dostatek času se s pukem otočit a pak jej poslat do odkryté brány. Asistence: Adam Mikšovský, Daniel Vaněk.

51:52
    Po Kubově přiklepnutí dotíral zblízka Kajaba, před Gleichovy betony ale puk do sítě neprocpal.

50:26
    Poruba sází především na nahazované puky, zatím jí to ale nepřinesla zhola nic.

49:32
    Až teď to v rychlé akci zkusil Krayzel, Plškovy betony byly na místě.

49:12
    Vsetín teď hraje chytrý hokej, Poruba se vůbec nedostává do útočné třetiny.

47:40
    Vodák dostal nabito na modrou, tak dlouho ale čekal, až se dostal pod tlak a toušem následně nastřelil jen hráče před sebou.

47:09
    Ani Krayzel teď při svém ofenzivním pokusu nedojel daleko.

46:02
    Valaši aktivní hrou zatím nepouštějí hosty do tlaku ani do střeleckých pozic.

45:31
    A icing ještě jednou.

45:22
    Nepřesná rozehrávka Vsetína přináší zakázané uvolnění.

45:11
    Kajaba se proháčkoval do útočného pásma, pokus mu beci srazili nad.

44:31
    Vsetín pokračuje v tlaku. Ondřej Hruška tečoval střelu od modré, puk ale skončil na Gleichových betonech.

44:23
    Petr Hruška se dostal k nebezpečné střele z mezikruží, trefil však jen Gleichovu hruď.

44:03
    Poruba se i tentokrát ubránila a nyní může začít střádat plány na vyrovnání.

43:39
    Od Vaňkovy brusle se puk odrazil do ochranné sítě. Gleich ještě puk zasáhl, vhazuje se tudíž znovu ve třetině Poruby.

43:32
    Vhazuje se před Gleichem.

42:40
    Kubo byl v dobré pozici lehce zahákován a ztratil rovnováhu. Poruba vyhazuje.

42:36
    Báchorovu střelu Gleich vytáhl.

42:03
    Hosté už sice byli v plném počtu, ne ale na dlouho. Vsetín si totiž v závěru přesilovky vynutil velký tlak a unavení hosté se nakonec uchýlili k faulu. Vyloučen Pavlačka za nedovolené bránění.

41:29
    Vsetín obsadil útočné pásmo.

40:49
    Další vyhození letí až za Plška, Poruba se zatím brání v pohodě.

40:19
    Farda napřáhl od modré, puk ale trefil špatně a hosté vyhazují.

40:01

Ve druhé třetině se Vsetínu podařilo dokonat obrat Paradoxně se tak stalo ve vlastním oslabení, kdy se z úniku prosadil Zúbek. Vsetín v prostředním dějství přeci jen ožil a byl o chloupek nebezpečnějším mužstvem, před třetí třetinou je ale utkání otevřené a Poruba rozhodně nemá k bodům daleko. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně 19:06.

40:00

40:00
    A společně se sirénou se bude ještě jednou vylučovat. Kubo schytal sekyru od Lukáše Prokopa a po intervenci jednoho z čárových se hlavní rozhodl trestat. Vsetín tak vstoupí do třetí třetiny přesilovkou.

39:36
    Farda se protáhl přes celé kluziště, střelu po ledě ale Gleich vykopnul.

38:52
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

38:18
    Holuša poslal nebezpečnou střelu přes obránce, Plšek udržel puk mezi rukou a tělem.

37:44
    Poruba se ubránila.

37:20
    Teď Vsetín hosty sevřel, puk ale zůstává v rozích.

36:26
    Teď hosté dokonce zahrozili před Plšek, puk nakonec do bezpečí posílal puk až jeden z beků.

36:06
    Hosté vyhazují.

35:44
    Luděk Krayzel s souboji o puk sekl domácího kráče a rozhodčí jej přísně vylučuje.

35:26
    Zakázané uvolnění Vsetína.

35:17
    Vítkovi zapsal puk někam pod dres. Vhazuje se po pravici Plška.

35:01
    Vítek posílal nebezpečný pas před bránu, Daniel Vaněk ale vzduchem letící touš nezasáhl.

33:57

33:00
    Obrovská šance Poruby, Hostující Rostislav Vaněk dostal přihrávku před prázdnou bránu. Nestihl ale přesně zakončit, částečně i díky hákování Tichého. Hlavní rozhodčí ale tento zákrok nechal bez povšimnutí.

32:20
    Domácí znovu ujeli do přečíslení, rychle se vracející hráči Poruby ale překazili Ondřeji Hruškovi přihrávku.

31:57
    Vaněk v souboji o puk podsekl obránce hostů, Porubě se tudíž nabízí další přesilovková možnost ke srovnání.

31:23

30:11
    Sledujeme bezesporu nejatraktivnější pasáž utkání. Vsetínu vlila vedoucí branka krev do žil a Vsetínští teď hýří aktivitou.

30:59
    Lukáš Prokop střílel od modré, Lukáš Plšek chytil.

30:02
    Velmi dobré střídání Vaňkovy formace. Zakončil ho střelou Petr Hruška, vyřítivší se ze střídačky, branku ale těsně minul.

29:19
    Mikšovský háčkoval v útočném pásmu, střelu z pravého křídla ale Gleich vytěsnil.

28:37
    Domácí v plném počtu. Kajaba po příchodu z trestné lavice ihned otestoval pozornost Gleicha.

28:13
    Teď už hosté Valachy zamkli a najíždějící Wolf div že neusměrnil prudkou přihrávku z rohu za Plškova záda.

27:35
    Znovu posílají domácí puk do středního pásma.

27:15
    Hosté pokračují v přesilové hře, zatím se jim ale nedaří.

26:52
    Hosté ale chybovali a pustili do brejku FRANTIŠKA ZÚBKA. Ten se s tím nepáral, přijel před Gleicha a pak golfákem uklidil puk do levého horního rohu branky. Gleich byl bez šance. Asistence: Adam Mikšovský.

26:37
    Lukáš Plšek poslal při pokusu o rozehrávku puk na hostující střídačku. Verdikt je jasný - dvě minuty, zdržování hry.

26:22
    Hosté jsou v plném počtu.

26:11
    Vsetínu se nedaří probít se do útočného pásma.

25:26
    Ondřej Hruška našel v přečíslení svého jmenovce Petra. Ten se tváří v tvář gólmanovi ještě pokusil o kličku, bekhendem ale následně zakončil mimo.

25:11
    Domácí kombinace v útočném pásmu skončila nepřesností, Poruba vyhazuje.

24:22
    Teď je tu ale přesilovková příležitost VHK. Patrik Prokop sekl dotírajícího Kubo a nabídl tak Vsetínu třetí přesilovou hru. Připomeňme, že předchozí dvě Vsetín využil.

24:00
    Druhá třetina je zatím hodně opatrná ani jeden tým se do šancí takřka nedostává.

22:49
    Puk odražený od zadního mantinelu dopadl přímo před Haška, ten ale skákavý touš poslal nad Plškovu klec.

22:27
    Zúbek tak dlouho přemýšlel zda vystřelit nebo přihrát, až z toho nebylo nic.

22:02
    Vsetín je v úvodu druhého dějství aktivnější, pozorní hosté jej ale zatím nepustili k ničemu.

21:20
    Hostům nevyšla rozehrávka, puk končí na domácí střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.

20:29
    Ofsajd Poruby.

20:23
    Krkolomná kombinace ale nic zajímavého nepřinesla.

20:12
    Valaši se ihned nastěhovali do útočného pásma.

20:01

První třetina je za námi a na ukazateli svítí nerozhodný stav 2:2. Spokojenější se stavem mohou být rozhodně domácí. Ti záhy prohrávali 0:2 a Poruba měli i další dobré šance. V té největší ale trefila tyčku. Domácí se probudili až v polovině třetiny. Soupeře sice nepřehráli, díky dvěma využitým přesilovkám ale přesto dokázali srovnat. Ve druhé třetině se tudíž bude začínat de facto od znova. Druhá třetina začne cca 18:16.

20:00

19:55
    Úvod třetiny patřil Porubě, závěr Vsetínu. Lukáš Vrba nahodil puk od modré a FRANTIŠEK ZÚBEK dokázal před Gleichem tečovat puk ze vzduchu a hostující muž s maskou neměl nárok. Asistence: Lukáš Vrba, Adam Mikšovský.

19:20
    Rozmíška před hostující brankou, kterou rozhodčí vyřešil šalamounsky. Po dvou minutách za hrubost udělil Vítkovi ze Vsetína a Šindelářovi z hostujícího celku. Domácí sice notně protestují, neboť rozhodčí odpustil evidentní sekyru brankáři Gleichovi, nic s tím ale nenadělají.

19:12
    Domácí obsadili útočné pásmo, chybí ale střelba.

18:27
    Hosté v poklidu bránili střední pásmo, ovšem pouze do chvíle, než si Pavlačka zbytečně pomohl holí - dvě minuty, sekání.

18:06
    Zakázané uvolnění Valachů. Vsetínu si teď nedaří založit kloudnou akci.

17:42
    Hosté se znovu pokoušeli kolmicí vysunout Krayzela, tentokrát ale přihrávka neprošla.

17:04
    Domácí teď raději odpálili kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Plška.

16:20
    Vítek nabil na modrou Vodákovi, jeho nahození ale Gleicha nepřekvapilo.

14:56
    Vsetín využívá přesilovou hru. Farda šikovně zachytil vyhození na útočné modré a poslal puk před bránu, kde byli zcela osamoceni Vaněk s Mikšovským. Prvně jmenovaný přiťukl touš ADAMU MIKŠOVSKÉMU a ten, ač nadvakrát, překonal Gleicha. Asistence: Daniel Vaněk, Jiří Farda.

14:25
    Před Ondřeje Hrušku se šťastně odrazil puk, z úhlu ale Gleicha nepropálil a hosté vyhazují.

13:59
    Přesilovou hru si vyzkouší i Vsetín. Buček je vyloučen za držení.

13:41
    Po Vaňkově průniku se ke střele dostal Zúbek, bekhendem ale jen vyprážil Gleichovy betony.

13:00
    Teď už si Gleich na puk sáhl, tvrdou ránu od modré ale zastavil levým betonem.

12:03
    Vsetínský pobyt v útočném pásmu nepřinesl valachům nic.

11:06
    Galajda vypálil přesněji než Zůbek a domácí měli velký kus štěstí, neb za Plškem zazvonila tyč.

10:52
    Zůbek pálil ihned po vhazování, branku ale přestřelil.

10:49
    Zakázané uvolnění hostů.

10:29
    Domácí už sice vyrovnali hru, zatím se ale nedokáží dostat na kobylku hostující defenzívě.

09:36
    Vítek na straně druhé obkroužil dránu, následnou dorážku Ondry Hrušky si ale Gleich pohlídal.

09:12
    Sedlář dostal přihrávku před Plška, v plné rychlosti ale nestihl usměrnit puk do požadovaného místa.

08:00
    Hosté jsou nadále aktivnějším týmem, puk se znovu pohybuje v blízkosti Plška.

07:32
    Vsetín si vytvořil první velkou příležitost. Kubo jel sám na Gleicha, proti střele k tyči ale hostující gólman dokázal zakročit betonem.

06:52
    Vůbec první střela z domácí hokejky zamířila mezi tři tyče Gleichovy svatyně. Postaral se o to Ondřej Hruška, střela ale letěla z uctivé vzdálenosti.

06:23
    Vsetín v plném počtu.

06:19
    Tři hostující hráči teď zůstali zcela sami před Plškem. Galajdova dorážka ale zamířila mimo tři tyče.

05:52
    Teď se hosté přeci jen nastěhovali před Plška, sražená střela od modré ale skončila až v ochranné síti.

05:10
    Porubě zatím přesilovka nejde, Vsetín se brání celkem bez problémů.

04:56
    Domácí vyhazují.

04:23
    Mikšovský si v obranném pásmu pomohl faulem a nabízí tak hostům první přesilovou hru. Prohřeškem je podražení.

03:18
    Poruba právě vstřelila branku!
    A je to o dvě branky. Seidler našel MARTINA BUČKA na mezikruží a jeho skrytá rána prošla houštinou těl do domácí svatyně. Asistence: Petr Seidler.

03:11
    Domácí se snad vůbec poprvé v utkání dostali do útočného pásma. Vítkův prudký pas před bránu ale nikdo z najíždějících Valachů nezasáhl.

02:01
    Krayzel znovu dotíral na Plška, poskakující puk ale nakonec nedokázal trefit.

01:23
    Na Valachy inkasovaná branka těžce dolehla. Poruba je i nadále aktivnější, puk se znovu nepříjemně motal kolem Plška.

00:32
    Tak takto si domácí rozhodně úvod nepředstavovali. Rudolf Wolf poslal nádherný pas mezi obránce přímo na hůl rozjetého LUĎKA KRAYZELA a ten svůj únik zakončil přesnou střelou na Plškovu vyrážečku. Asistence: Rudolf Wolf.

00:01

VHK Vsetín: Plšek (Kohn) - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Báchor, Mečiar, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Vítek, Hruška O., Hruška P. - Kubo, Podešva, Kajaba - Holík, Brezáni.

HC RT TORAX Poruba: Rudl (Gleich) - Wolf, Hruzík, Šindelář, Prokop P., Vychodil, Prokop L., Slavík, Šimkovič, Krayzel, Seidler, Buček, Galajda, Pavlačka, Vaněk, Holuša, Sedlář, Hašek, Piják.

Rozhodčí: Mrkva - Hanzlík, Štěpán.

Letos se zatím oba týmy střetly dvakrát, přičemž se pokaždé radovali Vsetínští. V Porubě vyhráli 6:5 po samostatných nájezdech, doma pak uspěli těsným poměrem 4:3. Dá se tudíž očekávat, že i dnešní střetnutí přinese dramatickou a vyrovnanou podívanou, jak je v soubojích těchto dvou celků tradicí.

Poruba má v posledních zápasech střídavé výsledky. V posledních čtyřech duelech dvakrát vyhrála a dvakrát odešla z ledu poražena. V minulém kole Ostravané po boji podlehli Přerovu 1:2.

Domácí Vsetín neprožívá šťastné období. Poslední tři duely totiž prohrál a to i přesto, že byl ve všech lepším týmem. Valašské Meziříčí, Prostějov i Frýdek - Místek ale dokázali nekompromisně trestat chyby defenzívy Valachů. Pro domácí celek tudíž bude dnešní utkání velmi důležité.

Již jen necelé dvě desítky minut nás dělí od utkání 21. kola východní skupiny druhé ligy mezi Vsetínem a Porubou. Oba celky dělí v tabulce jediný bod, v případě výhry tak Poruba může Vsetín vystřídat na sedmém místě tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 15. Mikšovský (Vaněk, Farda), 20. Zúbek (Vrba, Mikšovský), 27. Zúbek (Mikšovský), 53. Zúbek (Mikšovský, Vaněk) - 1. Krayzel (Wolf), 4. Buček (Seidler)

VHK ROBE Vsetín: Plšek (Kohn) - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Báchor, Mečiar, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Vítek, Hruška O., Hruška P. - Kubo, Podešva, Kajaba - Holík, Brezáni.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (Gleich) - Wolf, Hruzík, Šindelář, Prokop P., Vychodil, Prokop L., Slavík, Šimkovič, Krayzel, Seidler, Buček, Galajda, Pavlačka, Vaněk, Holuša, Sedlář, Hašek, Piják.

Rozhodčí: Mrkva - Hanzlík, Štěpán