Švédsko – Česko 3:2 (kon.) | USA – Rusko 7:0 (kon.) | Německo – Finsko 2:3 (kon.)
Kanada – Maďarsko 4:1 (kon.)
USA
7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Rusko
Sobota 29.12.2012, 13:00 • Vierumäki Arena, Vierumäki • Mistrovství světa žen do 18 let

To je z tohoto utkání ta poslední informace, ale program na mistrovství světa bude pokračovat a od 16:30 se Vám přihlásím s infem ze zápasu Kanada - Maďarsko. Pro tuto chvíli na shledanou. (15:09:30)

Skončilo utkání skupiny B na mistrovství světa hokejistek do 18 let mezi USA a Ruskem a výsledek je takový, jaký byl očekáván. Američanky si připisují pohodlné vítězství 7:0. V poslední části se prosadily Schipperová, Cameranesiová a Dunneová. Převaha týmu USA je nejlépe vidět v poměru střel, ten se nakonec zastavil na 48:7.

58:50
    Ještě jedno vyloučení, Natalia Voroncovová obdržela trest 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

56:01
    USA právě vstřelilo branku!
    Utkání je už střeleckou exhibicí týmu USA, sedmou branku střílí JINCY DUNNEOVÁ. Asistence: Megan Wolfeová, Katherine Schipperová.

53:07
    Američanky v klidu pŕečkaly své oslabení a už v plném počtu dávají šestou branku. Autorkou je DANIELLE CAMERANESIOVÁ. Asistence: Jincy Dunneová, Kelly Panneková.

48:35
    Přesilovou hru si zahrají i Rusky, tým USA je potrestán za příliš mnoho hráček na ledě.

46:45
    V ruské brance dochází ke střídání, Naděždu Morozovovou nahrazuje Taťána Šukinovová.

46:45
    A Američanky tuto přesilovku rychle využívají, úspěšnou střelkyní je KATHERINE SCHIPPEROVÁ. Asistence: Megan Wolfeová.

46:12
    Rusky budou hrát v dalším oslabení, za krosček je vyloučena Jekatěrina Nikolajevová.

40:01

Je za námi druhá třetina a i když se náskok týmu USA navýšil pouze o jednu branku, kterou ve 29. minutě vsítila Cianfaranová, pokračuje stálá převaha Američanek. V úvodu třetí části bude navíc pokračovat jejich přesilová hra.

39:25
    Američanky si zahrají přesilovku, neboť za nedovolené bránění je vyloučena Diana Bulatovová.

28:54
    Američanky se prosadily svým čtvrtým gólem, který si připisuje TAYLAR CIANFARANOVÁ. Asistence: Grace Zarzeckiová, Baylee Wellhausenová.

20:01

Je za námi první třetina utkání mezi USA a Ruskem a zcela dle předpokladů si hokejistky Spojených států vybudovaly slušný náskok. Postupné se trefily Morinová, Wolfeová a Rodgersová.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Morinová (Cianfaranová, Zarzeckiová), 17. Wolfeová (Schipperová, Rolfesová), 18. Rodgersová (Laingová, Kentová), 29. Cianfaranová (Zarzeckiová, Wellhausenová), 47. Schipperová (Wolfeová), 54. Cameranesiová (Dunneová, Panneková), 57. Dunneová (Wolfeová, Schipperová)

USA: Petersová (Shawová) - Dunneová, Ryanová, Hirschyová, Rolfesová, Morinová, Baldwinová, Willardová - Piazzaová, Cameranesiová, Panneková - Cianfaranová, Zarzeckiová, Wellhausenová - Wolfeová, Menkeová, Schipperová - McKennaová, Laingová, Kentová - Rodgersová. Trenér: Jeff Kampersal.
    Rusko: Morozovová (Šukinovová) - Batalovová, Čistjakovová, Voroncovová, Nikolajevová, Timofejevová, Bodrikovová, Maximovičová - Štarjovová, Šokinovová, Dergačovová - Bulatovová, Bocharovová, Pavlovová - Šhamenkovová, Kitajevová, Modinová - Rachimovová, Kovaljovová, Litvincevová. Trenér: Alexander Uljankin.

Rozhodčí: Hengstová (Nizozemsko) – Hüffnerová (Německo), Partnanenová (Finsko).