Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 1:2 (po s.n.)
po s.n.
Moser Medical Graz 99ers
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 04.01.2013, 19:15 • Eisstadion Graz Liebenau • bet-at-home ICE Hockey League

Konec zápasu. (21:43:59)

65:00
    Orli právě vstřelili branku!
    BRYAN BICKELL proměňuje rozhodující nájezd a Orli si připisují dva body do tabulky.

GRA 3: Latendresse nedal. Znojmo vítězí!! (0:1)

ZNO 2: Bickel střílí gól! (0:1)

GRA 2: Ani Day neuspěl. (0:0)

ZNO 1: Uram neúspěšný. (0:0)

GRA 1: Wren nedal. (0:0)

Mezi tyče Znojma se postaví Filip Landsman!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo. Čekají nás trestná střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

62:59
    Orli se ubránili! Bořuta je na ledové ploše.

62:50
    Day těsně přestřelil!

61:30
    Na Kacetla lítá jedna střela za druhou...

Dnešní utkání sleduje 2750 diváků.

60:59
    Oddechový čas pro tým domácích.

60:59
    Těžké chvíle pro hosty. Bořuta (ZNO) - 2 minuty za hákování.

60:01

Bude se tedy prodlužovat. Pro Znojmo již třetí prodloužení v posledních čtyřech zápasech.

60:00

58:10
    Znojemský trenér Martin Stloukal si bere oddechový čas.

57:19
    Graz v pěti.

56:16
    Znojmu se přesilovka nedaří. Zatím se ani nedostalo do pásma.

55:19
    Šance pro hosty. Potrestán Latendresse (GRA) - 2 minuty za hákování.

53:50
    Holst střílel z prostoru mezi kruhy, avšak neúspěšně.

50:12
    Posledních deset minut třetí dvacetiminutovky. Scalzo zasáhl hostujícího gólmana do masky. Kacetl zůstal chvíli ležet na ledě, ale zdá se, že bude pokračovat.

48:17
    Pláněk skáče na led. Orli v pěti.

47:55
    Labelle, Day ani Daoust na znojemského Kacetla nevyzráli. Poslední sekundy přesilovky.

46:17
    Na trestnou lavici míří Pláněk (ZNO) - 2 minuty za držení hole.

45:25
    Na druhé straně nastřelil tvrdou ranou tyčku Moderer!

44:08
    Ganahl je na ledě. Znojmo nevyužilo ani tuto přesilovou hru.

43:55
    Obrovská šance Orlů! Kotouč poskakoval v brankovišti, Cloutier byl téměř bezmocný, avšak žádnému z hostujících hráčů se nepodařilo puk do odkryté klece dorazit.

42:08
    Šance pro Orly. Vyloučen Ganahl (GRA) - 2 minuty za napadení.

40:48
    Hned na úvod šance Znojma. Bickell vyhrál buly, dostal se až před Cloutiera, který střelu vyrazil přímo na hůl Jarůška, ale znojemský útočník těsně minul.

40:45
    Domácí jsou v plném počtu.

40:01

Ve druhé třetině se domácímu týmu podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Rozhodne třetí třetina? Znojmo začne přesilovkou.

40:00

38:45
    Další vyloučení Rakušanů. Labelle (GRA) - 2 minuty za napadení.

36:56
    Dobrá přesilovka Znojma, avšak bez využití. Hosté uzamkli Graz v pásmu, dostali se do dobrých šancí, ale "devětadevadesátky" se nakonec ubránily.

34:56
    První přesilovka pro Orly. Vyloučen Scalzo (GRA) - 2 minuty za hákování.

34:42
    Graz právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. OLIVIER LABELLE se protáhl kolem mantinelu, udělal kličku kolem obránce a zavěsil do pravého rohu. Asistence: Olivier Latendresse.

34:22
    Oba hráči jsou na ledové ploše. Hra čtyři na čtyři nic nepřinesla.

32:22
    Vyloučení na obou stranách. Labelle (GRA) a Pláněk (ZNO) - oba 2 minuty za hrubost.

30:50
    Šeda těsně minul odkrytý vzdálený roh rakouské branky.

30:00
    Polovina utkání je za námi. Hraje se rychlý hokej s šancemi na obou stranách.

28:26
    Bickell se snažil zakončit v pádu, ale rakouský gólman si s pukem včas poradil.

26:13
    Domácí celek dostává soupeře místy pod tlak. Stále mu však chybí úspěšnost v koncovce.

23:59
    Znojemská šance dva na jednoho, avšak také Cloutier se nyní vyznamenal.

23:03
    Z mezikruží vystřelil na Kacetla Jarrett, avšak puk byl tečován a přeletěl přes klec.

22:03
    Graz vstoupil do druhé třetiny s velkou chutí, ovšem zatím nedokázal Kacetla nebezpečněji ohrozit.

21:33
    Další velká šance znojemského útočníka Jana Lattnera. Ten nyní nastřelil tyčku!

20:01

Orli vyhrávají první třetinu 1:0 i přesto, že se museli v prvních deseti minutách bránit třem oslabením. Herně je utkání zatím vyrovnané.

20:00

19:35
    V posledních sekundách to ještě zkouší Latendresse, avšak neúspěšně. Znojemský gólman na svém místě.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:45
    Pucher zůstal po střetu ležet na ledě. Hra je přerušena, ale znojemský útočník nakonec odjíždí na střídačku po svých nohou.

14:44
    Hosté trestají tři nevyužité přesilovky Grazu. Z mezikruží posílá kotouč do horního rohu za Cloutiera JAN LATTNER. Asistence: David Bartoš, Kyle Wharton.

14:20
    Graz se osvobodil. Následně prověřil znojemského gólmana Frischmon. Kacetl schoval kotouč.

13:12
    Hosté dostali soupeře pod tlak. Již dvě minuty je na ledě druhá obranná dvojice Novák - Szcalo.

10:51
    Nyní útočí Orli. Cloutier kryje dělovku Strömberga.

10:02
    Havlík je zpět na ledě.

09:48
    Znojmo je pod tlakem, ale všechny střely blokují buď obránci nebo dobře postavený gólman Kacetl.

08:06
    Kulmala je na ledě. Přesilovka Grazu však pokračuje.

08:02
    Graz bude hrát čtyři sekundy proti třem. Na trestnou lavici nyní odjíždí Havlík (ZNO) - 2 minuty za hákování.

06:06
    Další trest pro Orly. Kulmala (ZNO) - 2 minuty za podražení.

05:45
    Kolem levého mantinelu se dostal do útoku Wharton, Cloutier jeho střelu kryje.

03:48
    Graz střílí z velké vzdálenosti. Přesilovka gólovější moment nepřinesla. Sova na ledě.

01:50
    Obránce Pláněk si před brankou nerozuměl s Kacetlem, ale soupeř naštěstí zareagoval pozdě.

01:48
    Znojmo se již ve druhé minutě bude muset bránit ve čtyřech. Sova (ZNO) - 2 minuty za napadení.

00:01

Aréna v Grazu je dnes velmi slušně zaplněná. Bohužel jen sektor hostů zůstal prázdný.

Hráči jsou již na ledové ploše. Zápas za malou chvíli začne.

Moser Medical Graz 99ers: Cloutier (Stefaniszin) - Jarett, van Ballegooie, Reinthaller, Lannon, Scalzo, Novák, Unterweger, Lembacher - Latendresse, Day, Labelle - Iberer, Wren, Daoust - Lefebvre, Frischmon, Ganahl - Holst, Moderer, Zusevics.

Rozhodčí: Berneker, Graber - Ettlmayr, Loicht .

V extrémně vyrovnané tabulce EBEL je důležitý každý bod i každý zápas: podrobnou tabulku najdete na oficiálním webu Orlů Znojmo hcorli.cz zde.

Znojmo si v minulém zápase na domácím ledě ani pojedenácté neporadilo se Záhřebem, proti kterému ale dlouho vedlo. Největším problémem je u Orlů již dlouhodobě marodka. Po dlouhé nepřítomnosti se do tréninkového procesu zapojilo duo Pucher - Uram.

Petr Beránek je stále na mistrovství světa juniorů. Nemocní byli Jakub Stehlík s Kimem Strömbergem, jejichž start je stejně nejistý jako u Jiřího Berouna, kterého trápí otřes mozku ze zápasu s Lublaní. Mimo na více jak čtyři týdny je také Martin Podešva, který si vážně zranil koleno. Chybět bude i Lubomír Štach, kterého trápí třísla.

Ze třech vzájemných střetnutí v letošní sezóně vyšli prozatím vždy vítězně rakouští hokejisté. V prvním duelu sice prohráli Orli až po nájezdech, zápasy 3:0 a 4:2 pro Graz však byly zcela jednoznačné. Graz má u Znojma podobnou pověst jako Záhřeb. Z devíti vzájemných utkání, které proti sobě týmy odehrály, se osmkrát radoval Graz.

Týmy, které třikrát v řadě prohrály. Mančafty, při jejichž střetnutí téměř pravidelně dojde k šarvátce. Znojmo a Graz se utkají o body, které mohou být pro přímý postup do play-off klíčové. Domácí jsou však ve výhodě, oproti Orlům disponují čtyřmi body navíc, také jim může pomoci domácí prostředí. Znojmo navíc trápí rozsáhlá marodka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 35. Labelle (Latendresse) - 15. Lattner (Bartoš, Wharton), 65. Bickell

Moser Medical Graz 99ers: Cloutier (Stefaniszin) - Jarrett, van Ballegooie, Reinthaller, Lannon, Scalzo, Novák, Unterweger, Lembacher - Latendresse, Day, Labelle - Iberer, Wren, Daoust - Lefebvre, Frischmon, Ganahl - Holst, Moderer, Zusevics.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Kulmala, Sova, Stehlík - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Komínek, Šeda, Havlík - Rožník, Pucher, Uram.

Rozhodčí: Berneker, Graber - Ettlmayr, Loicht