Žilina – Skalica 0:3 (kon.) | Martin – Košice 1:4 (kon.) | Nitra – Zvolen 3:2 (kon.)
Banská Bystrica – Poprad 4:6 (kon.) | Trenčín – Piešťany 2:3 (kon.)
HK Nitra
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 24.02.2013, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Hlasy trénerov:
    Peter Mikula: Mal som inú predstavu o našom hernom prejave v prvej tretine. Výsledok 2:0 bol pre nás lichotivý. Potom sme sa zlepšili ale bolo to spôsobené tým, že Nitra poľavila. Keď sme nevyužili 5 minútovú presilovku tak nemôžeme pomýšlať na dobrý výsledok.

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: Dnes nastúpilo iné mužstvo na ľad ako v Košiciach. Zvolen sme valcovali ale iba vďaka Šimkovi sme neviedli vyšším rozdielom. Po zranení Nováka a Jokilu sme zredukovali zostavu na tri útoky a aj vďaka skvelým fanúšikom sme zvíťazili. (19:21:51)

Hojné množstvo fanúšikov domácich zostalo na svojich miestach a bojovým pokrikom spolu s hráčmi na ľadobej ploche oslavujú dnešné víťazné stretnutie.

Ďakujem za pozornosť.

Nitrania zvíťazili v dnešnom stretnutí 3:2 nad istým víťazom základnej časti a do tabuľky si pripisujú tri body. Pre Zvolenčanov to je po priebehu prvej polovice stretnutia lichotivý výsledok.

60:00

58:12
    Hosťujúci tréner si berie oddychový čas. Chce sa pokúsiť o zázrak. Nitrania v pätici, Zvolenčania sú traja a vhadzuje sa v ich obrannom pásme. Nitrania sú blízko víťazstva.

59:28
    Krátko pred koncom zápasu budú hrať Nitrania presilovú hru. Podkonický - vrazenie na mantinel.

58:45
    V úniku strieľal Brabenec a o malu chvíľu bol faulovaný hráč domácich. Nitrania majú prázdnu bránku pretože bude jeden zo Zvolenčanov vylúčený.

58:12
    Nitrania sa do útoku príliš nehrnú, naopak Lacove betóny vyprášil Podkonický.

57:24
    156 sekúnd pred koncom tretej tretiny bude hrať Nitra presilovku. Za sekanie si oddýchne na trestnej lavici Hraško.

57:00
    Zvolenčania nahodili kanadským spôsobom puk do utočného pásma ale domáci sa zmocnili puk a dvojica Chrenko Hrnka sa nebezpečne natlačila pred Čimka.

56:26
    Po tečovanej strele končí puk na ochrannej sieti za bránkou Zvolena.

55:59
    Po Tománkovej prihrávke na modrú čiaru strieľal Bača, Šimko chytá.

55:00
    Do konca tretej tretiny ostáva 5 minút, diváci ženú svojich dopredu, ale tí skôr vyčkávajú čo vymyslia Zvolenčania.

53:30
    Nitrania sa už nehrnú veľmi do útoku a bránia sa akciám Zvolenčanov, zatiaľ úspešne.

53:06
    Nitrania v plnom počte, hrá sa pred Marekom Lacom, strela Ladislava Čierneho trafila obrancu Trefného na nechránené miesto a ten končí na lade.

52:24
    Škvaridlovu strelu Laco chytá a vyzerá to tak, že domáci sa ubránia dlhej presilovke Zvolena.

51:40
    Nitrania doslova vyhadzujú puk zo svojej obrannej tretiny.

50:40
    Strela Zvolenčanov, Laco pozorný.

49:45
    V úniku sa ocitla dvojica Tománek Stumpel. Tománek prihrával pred bránku Šimka ale jeho nahrávku nevyužil Stumpel.Domáci získali aspoň cenné sekundy.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 13. Piatak (Novák), 17. Pupák (König, Stümpel), 17. Nádašdi (König, Tománek), 18. Jurík Lukáš (Škvaridlo, Čurilla), 42. Čurila (Jurík Lukáš, Škvaridlo)

HK Nitra: Laco, Hollý - Rais, Bača, Vosátko, Nádašdi, König, Vantroba, Ordzovenský, Trefný - Tománek, Stümpel, Pupák, Podstavek, Chrenko, Hrnka, Jokila Hamrák, Mašlonka, Kmeč, Piatak, Novák,
    HKM Zvolen: Šimko, Cibuľa - Mucha, Pichnarčík, Juraško, Výborný, Novajovský, Čierny, Murček, Hraško - Puliš, Čanky, Zuzin, Jurík Lukáš, Brabenec, Kalla, Ďaloga, Jurík Milan, Podkonický, Čurilla, Škvaridlo

Rozhodčí: Müllner, Kubuš - Kacej, Rovenský