Mytišči – Petrohrad 3:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Lev – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
HC Slovan – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:4 (1:0, 1:4, 0:0)
Dynamo Moskva
Neděle 24.02.2013, 17:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Play-off KHL

Dinamo Moskva zvládlo dnešní utkání i díky výbornému obratu ve druhé třetině a může se tak radovat ze třetího vyhraného utkání v této sérii. Ve třetí třetině si Dinamo vítězství velmi zkušeně pohlídalo a nedalo Slovanu žádnou šanci.

Nejlepším hráčem Dinama je vyhlášen Alexej Sopin, na druhé straně si pro cenu, kterou mu předá Miroslav Šatan, jde Libor Hudáček.

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u zítřejšího zápasu, ve kterém si bude moci Dinamo zajistit postup do dalšího kola Gagarinova poháru.

Stav série: HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 0:3 (19:22:06)

60:00

59:35
    Sersen zachytil puk letící do prázdné brány. Hosté mají zápas plně pod kontrolou.

59:24
    Bližňák dostal puk před bránu, ale nestihl si kotouč přehodit z bekhendu a Jerjemenko tak jeho pokus chytá.

59:16
    Slovan kombinuje v útočném pásmu, ale chybí tomu střela.

58:58
    Slovan to zkusí bez brankáře!

58:58
    Oddechový čas pro Slovan Bratislava.

58:58
    Gorochov posílá puk přes všechny čáry a tak se hra vrací před Jerjemenka.

58:42
    Vyloučení na obou stranách. Mihálík (SBA) a Baběnko (DIN) se osekávali před buly a tak si jdou odpočinout. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

58:42
    Slovan není schopen přejít do útočné třetiny, opět se to povedlo pouze za cenu postavení mimo hry. Dnešní zápas je zřejmě rozhodnut.

58:24
    Graňák (DIN) dostal kotoučem do tváře a tak se hra přerušuje.

57:50
    Bližňák pálil přes obránce, ale takovéto střely dnes Jerjemenko s přehledem chytá.

57:38
    Jerjemenko dostal puk do masky a tak hlavní rozhodčí hru přerušuje.

57:34
    Hosté hráli se zvednutou hokejkou a bude se tak vhazovat před Jerjemenkem.

56:53
    Kukumberg je zpět na ledě. Slovan v pěti, ale dokonce třetí třetiny zbývá již jen něco málo přes tři minuty.

56:23
    Štajnoch vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

55:35
    Gorovikov dorážel puk do odkryté brány, ale Konrád drží naděje domácích!

54:53
    Zřejmě je po nadějích. Roman Kukumberg je vyloučen na dvě minuty za faul loktem a Slovan tak jde do čtyř.

53:43
    Hosté již v podstatě pouze brání své obranné pásmo a to jim za tohoto stavu stačí. Chtělo by to kontaktní gól Slovana.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 3. Bližňák (Miklík, Sersen), 23. Kytnár (Hudáček, Mojžíš) - 24. Sopin (Soin), 26. Kvapil (Solovjov, Jerjomenko), 36. Graňák (Kokarev, Petružálek), 39. Petružálek (Kokarev, Cvětkov)

HC Slovan Bratislava: Konrád (Janus) - Sigalet, Sersen, Mojžiš, Švarný, Mihalik, Štajnoch, Preisinger, Šťastný - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg - Hudáček, Kytnár, Svatoš - T. Mikúš, Ölvecký, Daňo
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Graňák, Novák, Solovjov, Jalasvaara, Gorochov, Mironov, Lukin, Barancev - Koňkov, Soin, Baběnko - Kokarev, Cvětkov, Petružálek - Kasjančuk, Gorovikov, Sopin - Kvapil, Pěstunov, Mosaljov

Rozhodčí: Sergeyev, Ravodin - Balodis, Dedulya