Edmonton – Arizona 3:2 (po s.n.) | Los Angeles – Colorado 4:1 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Nashville 4:0 (kon.) | Carolina – Tampa 2:5 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | St. Louis – Columbus 2:1 (kon.) | Dallas – San Jose 3:1 (kon.)
Calgary – Minnesota 3:1 (kon.) | Florida – Boston 1:4 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:4 (kon.)

3. Brian Little (Jets) (01:37:30)

Winnipeg nakonec dotáhl zápas do vítězného konce a připsal si velmi důležité body v boji o play-off. Do třetí třetiny Jets vstoupili s jednobrankovým vedením, které ve 48. minutě ještě zvýšil Ladd. Devils se nadechli k náporu příliš pozdě a nedosáhli už ani na kontaktní branku.

Střely na branku ve 3. třetině - 5:7

Střely na branku celkem - 26:27

60:00

59:45
    Dobrou šanci prováhal Eliáš. Hra je přerušena a vhazovat se bude před brankou Pavelce.

59:09
    Jets poslali kotouč až k brance Devils a domácím se už hodně krátí čas.

57:17
    Teď ale na icing zahrálo New Jersey a Hedberg musí zpět do své brány.

57:09
    Burmistrov odpálil puk tak šikovně, že z toho není zakázané uvolnění.

56:44
    Hedberg na střídačce, domácí to zkouší v šesti!

56:44
    Icing hostí.

56:23
    Pavelcova lapačka likviduje střelu Kovalčuka.

56:03
    Kane teď dokonce prověřil Hedberga.

55:49
    Jets po delší době vytlačili hru alespoň do středního pásma.

55:27
    Domácí se nadechli k velkému náporu. Pavelec ale uklidňuje svůj tým a přerušuje hru.

55:02
    Nabídka Židlického až před Pavelce neprolétla.

53:53
    Opakovaný záznam navíc ukázal, že Hainsey vyhodil kotouč z brankoviště rukou, takže to mělo být trestné střílení...

53:53
    Obrovský závar před brankovištěm Pavelce. Hostující gólman už jen bezmocně ležel, ale Bernier s Ponikarovskim za jeho záda puk nedostali. To se podařilo až Židlickému, jenže to už bylo pískáno. Chyba rozhodčích tak Devils stála kontaktní gól!

52:54
    Kovalčuk se protáhl až mezi kruhy, ale jeho nebezpečnou střelu vytlačil do bezpečí Pavelec.

51:58
    Hosté jeli dva na jednoho. Wheeler to vzal na sebe a Hedberga nepřekonal.

51:20
    Tentokrát se dopustili zakázaného uvolnění hráči Jets.

50:26
    Bezradní domácí zahráli na icing. Hra se vrací před jejich branku.

49:39
    Devils to budou mít těžké. V této periodě totiž nehrají dobře a Winnipeg je mnohem lepším celkem.

47:46
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tryskáči odskakují na rozdíl dvou branek! Marek Židlický nedokázal odpálit kotouč z obranné třetiny, černý kus gumy se tak dostal k ANDREWOVI LADDOVI, který ho z levého kruhu poslal do vzdálenější šibenice Hedbergovy branky. Asistence: Brian Little, Blake Wheeler.

46:38
    Ďáblové v plném počtu.

46:12
    Devils teď sbírali vteřinky v útočném pásmu.

45:50
    V blízkosti branky se ocitl Antropov, Hedberg zasáhl.

45:27
    Hosté se dostali do postavení mimo hru.

45:03
    Henrique vyhazuje.

44:37
    Volčenkov na dvě minuty vyloučen, přesilovka pro Winnipeg.

44:20
    Hned po buly střílel Stuart, Hedberg si připsal další zákrok.

44:16
    Hedberg schoval kotouč do lapačky.

43:56
    Jets jsou ve třetí třetině zatím živějším týmem.

43:08
    Wheeler byl chvíli sám před Hedbergem, ale netrefil puk.

42:47
    Hosté v ofsajdu.

42:39
    Žádný domácí nápor se zatím ve třetí třetině nekoná.

41:39
    Kane se dobře protáhl kolem hrazení, Hedberga však z těžkého úhlu nepřekvapil.

40:30
    Eliáš přihrával na Zajace, ale tomu kotouč přeskočil hůl.

40:01

Ve druhé třetině se Winnipegu podařilo otočit skóre. Ve 34. minutě vyrovnal v přesilovce obránce Clitsome a v čase 37:48 poslal Tryskáče do vedení po hezké individuální akci Evander Kane. Třetí třetina začne přibližně v 0:52.

Střely na branku ve 2. třetině - 13:11

Střely na branku celkem - 21:20

40:00

39:30
    Kotouč po akci hostí opustil ledovou plochu. Vhazuje se před Hedbergem.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:48
    EVANDER KANE střílí krásný gól! Burmistrov mu posunul ve střením pásmu puk a Kane se protáhl mezi dvojicí obránců až před Hedberga. Ten mu skočil pod nohy, ale Kane ho objel a uklidil puk do prázdné klece. Asistence: Alexander Burmistrov.

37:18
    Pokus Clarksona končí na Palelcově vyrážečce.

36:43
    Teď se nám hra přelévá ze strany na stranu. Zajímavá podívaná.

35:55
    Po akci Ponikarovského dobře zakročil Pavelec.

35:18
    Kovalčuk nahrával Loktionovovi, ale ten nedokázal z těžké pozice dobře vystřelit.

34:30
    Jets mohli jít i do vedení! Tangradi se ocitl sám před Hedbergem, ale jeho bekhendové zakončení skončilo v lapačce domácího brankáře. Hedberg teď NJ podržel.

33:01
    Tak přesilová hra nakonec využita! Postma našel na modré kolegu GRANTA CLITSOMEHO, před kterým se otevřel prostor. Hostující obránce si tak popojel až mezi kruhy a odsud prostřelil Hedberga. Ten si na kotouč sáhl, ale nezastavil ho. Asistence: Paul Postma.

32:35
    Opět Devils vyhazují.

31:59
    Domácí se zatím dobře brání a vyhazují.

31:18
    Anton Volčenkov vyloučen za faul kolenem. Početní výhodu si zahraje Winnipeg.

31:10
    Nahození Židlického se snažil tečovat Ponikarovskij, ale nezasáhl puk.

30:17
    Od mantinelu to zkoušel Peluso, Hedberg podržel kotouč na své hrudi.

29:36
    Z ostrého úhlu to zkoušel Kane, Hedberg byl u své tyče připraven.

28:36
    Puk nahrával před brankou Butler, jeho spoluhráč ale nestačil vystřelit, protože mu byla přizvednuta hůl bránícím hráčem.

28:16
    K dorážce se tlačil tentokrát Steve Bernier, ovšem Pavelec byl úspěšnější a dokázal kotouč přikrýt.

28:02
    Po střele Volčenkova zůstal puk na chvíli před brankovištěm, ale domácí se k němu nedokázali dostat.

27:16

26:28
    Jets zahrozili i v oslabení, ale Eliáš na druhé straně ihned kontroval. Jeho pokus zápěstím vyrazil Pavelec za svou klec.

26:03
    Střílel Bernier, Pavelec vyrazil betonem.

25:38
    Jets odpalují puk až za branku Devils.

25:16
    Antropov zasáhl holí Eliáše a domácí budou hrát přesilovku.

25:11
    Eliáš prověřil Pavelce, ten byl pozorný.

24:43
    Hedberg opět zasahuje a hra je přerušena.

23:57
    Hedberg teď raději přerušil hru.

23:35
    Z levého kruhu pálil vedle Wheeler.

23:04
    Střela Volčenkova byla sražena mimo Pavelcovu branku.

20:43
    Domácí sevřeli soupeře v jeho obranné třetině. Pavelec vyrážel pokus Židlického.

20:01

V první třetině jsme viděli hned tři góly. Skóre utkání otevřel už v čase 2:30 hostující Bogosian. V 10. minutě však po nahrávce Patrika Eliáše vyrovnal Zajac a necelé tři minuty před přestávkou otočil skóre ve prospěch Devils Bernier. Druhá třetina začne asi v 0:00.

Střely na branku v 1. třetině - 8:9

20:00

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

17:10
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí teď Pavelce ostřelovali a nakonec dostali kotouč za jeho záda. Ponikarovskij těsně minul, neujala se ani střela Loktionova, ale STEVE BERNIER si už našel cestu pod betony českého gólmana. Asistence: Andrej Loktionov, Alexej Ponikarovskij.

16:40
    Kovalčuk našel zadovkou Zajace, Ondřej Pavelec na místě.

15:21
    Greene pálil od modré, ale Pavelec si poradil i s následnou dorážkou.

14:31
    Pokus Evandera Kana vyrážel Hedberg.

14:11
    Ofsajd Jets. Teď se bruslilo od modré k modré bez náznaku zakončení. Reklamní přestávka.

13:08
    Winnipeg v plném počtu.

12:31
    Jets se osvobozují.

11:59
    Eliáš našel Clarksona, který z mezikruží nechal vyniknout Pavelce.

11:31
    Kovalčuk se s pukem dostal již za modrou čáru a tak je domácím odpískáno postavení mimo hru.

11:07
    Byfuglien fauluje Butlera a Devils si zahrají přesilovou hru.

09:52
    Vyrovnáno! Clarkson vybojoval ve vlastním pásmu puk pro Eliáše a založil tak protiútok 2 na 1. Eliáš v pravý čas nahrál TRAVISI ZAJACOVI a Pavelec na jeho střelu nedosáhl. Asistence: Patrik Eliáš, David Clarkson.

08:58
    Před branku najížděl Kane, pokryl ho Loktionov.

07:46
    Na Larssonovo nahození na zadní tyč nikdo z Ďáblů nedosáhl.

07:17
    Střelu Salvadora od modré zblokoval Hainsey.

07:01
    Dělovka Ladda od modré přelétla branku a následně puk opustil hrací plochu. Komerční přestávka.

06:19
    Hainsey nahazoval před branku, nikdo z jeho spoluhráčů ale netečoval.

05:13
    Domácí se snaží odpovědět, ale teď musel zasahovat Hedberg. Střela Ladda mu nenadělala větší problémy.

03:15
    Loktionov v obrovské šanci. Ze strany najížděl na Pavelce, který proti němu vyjel. Domácí útočník si ho položil a měl před sebou prázdnou branku. Z úhlu ji ale netrefil.

02:30
    Tryskáči jdou do vedení! Wheeler zavezl kotouč až do útočného pásma a pěknou přihrávkou oslovil najíždějícího obránce ZACHA BOGOSIANA a ten z mezikruží překonal Hedberga. Asistence: Blake Wheeler, Bryan Little.

01:57
    Oba kohouti jsou vyloučeni na pět minut.

01:57
    Bitka mezi Barchem a Pelusem!

01:55
    Z levého kruhu pálil Byfuglien, Hedberg má puk v lapačce.

01:29
    Kane nahazoval z úhlu na Hedberga, ten vyráží.

00:51
    Clarkson si vyjel až před Pavelce, ale díky dobré práci Ladda už nestačil zakončit. Hosté pak vyhodili na icing.

00:06
    Hned první přerušení hry po ofsajdu Devils.

00:01

New Jersey Devils: Hedberg (Brodeur) - Židlický, Salvador, Larsson, Greene, Fayne, Volčenkov - Kovalčuk, Zajac, Ponikarovskij - Clarkson, Henrique, Eliáš - Bernier, Josefson, Gionta - Butler, Loktionov, Barch.

Winnipeg Jets: Pavelec (Pasquale) - Byfuglien, Clitsome, Bogosian, Hainsey, Postma, Stuart - Wheeler, Little, Ladd - Antropov, Burmistrov, Kane - Miettinen, O. Jokinen, Tangradi - Peluso, Slater, Wright.

Rozhodčí: .

Pohled do statistik:

New Jersey Devils:
    Nejproduktivnější hráč: Patrik Eliáš - 21b (5+16)
    Nejlepší střelec: David Clarkson - 10g
    Nejlepší nahrávač: Patrik Eliáš - 16a
    Nejproduktivnější obránce: Andy Greene - 8b (2+6)
    +/-: Patrik Eliáš - +10
    Brankářská jednička: Martin Brodeur - 13z, 2.27, 91.12%
    Nejtrestanější hráč: David Clarkson - 35tm

Winnipeg Jets:
    Nejproduktivnější hráč: Andrew Ladd - 16b (9+7)
    Nejlepší střelec: Andrew Ladd - 9g
    Nejlepší nahrávač: Tobias Enström - 11a
    Nejproduktivnější obránce: Tobias Enström - 13b (2+11)
    +/-: Bryan Little - +7
    Brankářská jednička: Ondřej Pavelec - 15z, 3.05, 89.63%
    Nejtrestanější hráč: Chris Thorburn - 44tm

Oba týmy si zahrály i v rámci sobotního programu NHL a oba byly neúspěšné. Ďáblové prohráli 1:5 ve Washingtonu, kde je hattrickem sestřelil probuzený kanonýr Alexander Ovečkin. Jets, s Pavelcem v brance, padli 3:5 ve Philadelphii.

Úvod zkrácené sezóny vyšel lépe domácím Ďáblům, kteří v 18-ti zápasech získali 24 bodů a v tabulce Východní konference jsou čtvrtí, ale se stejným bodovým ziskem, jaký mají vedoucí týmy. Naopak Winnipeg je v konferenční tabulce jedenáctý a na postup do play-off nyní ztrácí čtyři body.

Zdravím všechny příznivce toho nejlepšího hokeje, tedy kanadskoamerické NHL. V neděli ve 23:00 našeho času se utkají New Jersey Devils s Winnipegem Jets. Utkání je pro českého fanouška zajímavé i v tom, že v něm může dojít k souboji útočníka Devils Patrika Eliáše s brankářem Jets Ondřejem Pavelcem. Eliáš se na led dostane určitě, otázkou tedy zůstává, kdo dostane příležitost v brankovišti „Tryskáčů.“

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Zajac (Eliáš, Clarkson), 18. Bernier (Loktionov, Ponikarovskij) - 3. Bogosian (Wheeler, Little), 34. Clitsome (Postma), 38. Kane (Burmistrov), 48. Ladd (Little, Wheeler)