Oostende – Leuven 1:1 (kon.) | Lierse – Cercle Bruggy 1:1 (kon.) | Mons – Charleroi 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Mechelen 0:0 (kon.)
Lierse SK
1:1 (1:0)
Cercle Bruggy KSV
Sobota 10.08.2013, 20:00 • Herman Vanderpoortenstadion, Lier • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer, vítám Vás u sledování utkání třetího kola belgické nejvyšší soutěže, ve kterém se střetnou Lierse SK a Cercle Brugge KSV. Uvidíme tak souboj týmů, které čekají na svou první letošní výhru.

Lierse je na předposledním, patnáctém místě s nulou na kontě a pouhou jedinou vstřelenou brankou. V minulém kole se tým představil v Lutychu na Standardu a odvezl si příděl v podobě prohry 0:3. Už ve 20. minutě to bylo vcelku jasno, dvakrát se trefil Bia, který pak v 68. minutě pečetil výhru třetím gólem a zaznamenal tak hattrick.

Club Brugge na tom nejsou o moc lépe, na 12. místě mají jediný bod a v živé paměti domácí debakl 0:4 proti Anderlechtu. Ten vedl po půli o dvě branky – trefili se Deschacht a Suárez a svou dominanci potvrdil po přestávce, kdy dvakrát skóroval Bruno.

Start do sezóny si oba celky zajisté představovaly jinak a bude zajímavé sledovat, jak dopadne tento jejich vzájemný duel. To, kterému celku se podaří nastartovat, to uvidíme od 20 hodin, kdy na Herman Vanderpoortenstadion zazní úvodní hvizd. Ten vydá Carlos Alho-Guerreiro, kterému budou nápomocni Styn Hutsebaut a Jean Dans. Užijte si náš přenos, ke kterému Vás tímto zvu.

Lierse SK: Goris – Jääger, Saidi, Swinkels, Farag – Ghaly, T. Wils, Bourabia – Farssi, Menga, Losada. Trenér: Stanley Menzo.

Cercle Brugge KSV: Verbist – Cornelis, S. Wils, Mertens, Buysse – Smolders, Van Acker, Van Eeno – Boi, Kabananga, D'Haene. Trenér: Lorenzo Staelens.

Rozhodčí: Carlos Alho-Guerreiro – Styn Hutsebaut, Jean Dans.

1

1
    První útok zápasu podnikli domácí, po levé straně se snažil uniknout Losada, nepřešel však přes Cornelise.

2
    Je tu první rohový kop pro domácí tým.

3
    Na centr si nejvýše naskočil Swinkels, jeho hlavička byla sražena na další roh.

3
    Po něm centroval Farag a pálil Losada – Verbist se musel hodně natahovat, aby ránu vyrazil!

4
    Hned přes dva obránce pálil domácí Farag a skákavou střelu musel na brankové čáře hasit gólman Verbist. Domácí se do svého soupeře obuli od samého začátku.

7
    První přímý kop pro hosty, postupná rozehrávka ovšem nic nepřinesla. U míče jsou opět hráči Lierse.

9
    Losada se snažil o centr do malého vápna, plán se mu ovšem nevydařil podle jeho představ. Hosté odhlavičkovali mimo bezprostřední ohrožení.

10
    Bourabia mohl už sám střílet, volil však ještě přihrávku na Ghalyho a to byl okamžik, který zabrzdil zajímavou akci Lierse po levém křídle.

11
    Hosté v útoku, na levém křídle si obhlédl situaci Buysse, poslal vysoký centr do pokutového území, tak se ale k míči dostali domácí obránci.

12
    Losada se snažil u rohového praporku obehrát Van Eena, nebo alespoň vybojovat roh, ani jedno se mu nezdařilo. Od vlastní branky rozehraje brankář Verbist.

13
    Pokus o vysunutí D'Haeneho skončil neúspěchem, přihrávka byla příliš prudká, tohle nemohl hostující útočník stihnout.

15
    D'Haene opět v akci, na levé straně chtěl využít volného prostoru k centru, ten mu odvrátil Swinkels razantním odkopem do autu.

16
    Domácí Bourabia přijal dlouhý pas, upaloval po levém křídle k brance Verbista, svou střelu ale nedokázal umístit do prostoru vymezeného třemi tyčemi.

18
    Na konci osmnácté minuty přiklepl Kabananga nabíhajícímu Van Eenovi a jeho tvrdá rána proletěla asi metr nad Gorisovou bránou.

19
    Rohový kop pro Bruggy.

20
    Centr Van Eena našel pouze domácího Ghalyho, navíc se hráči Brugg dopustili útočného faulu.

21
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení a zasloužil se o to RACHID BOURABIA, který si naběhl na přihrávku, proběhl mezi dvěma obránci, špičkou podebral míč a i když si na něj Verbist sáhl, nedokázal mu zabránit v cestě do sítě!

23
    Do dalšího úniku se už dostával Menga, zdvižený praporek jej ale zastavil. Na vině byl velice těsný ofsajd.

25
    Když je potřeba, hodí se každý způsob obranného zákroku. Předvedl to domácí Swinkels, který kopl míč až pod střechu jedné z tribun.

26
    Po faulu Wilse mají hráči Lierse možnost rozehrání přímého kopu, zvolili postupnou rozehru.

27
    Míč nakonec zamířil dlouhým centrem na Losadu, toho ovšem zakřižoval Cornelis a i když pak bolestivě narazil do reklamních panelů, zabránil domácímu kapitánovi v jakékoliv akci.

30
    Trochu se jiskří, zejména Van Eeno a domácí Losada si koledovali o žluté napomenutí, rozhodčí je však stále v tomto směru shovívavý.

31
    Rohový kop pro Lierse.

31
    Hostům se sice primární centr podařilo dostat z vápna, v akci ale pokračovali hráči Lierse. Vzniklo z toho obléhání Verbistovy branky, plné centrů. Ovšem bez zakončení.

33
    Hosté jsou v posledních minutách hodně bezradní, brankář Lierse se v brance docela nudí.

35
    Domácí opět u míče, velkým množstvím přihrávek se snaží přečíslit hostující obranu.

36
    Hosté měli k dispozici přímý kop, jenže branku neohrozili a navíc z toho vznikl brejk Lierse.

36
    Do něj se dostal Menga, z pravé strany se stahoval na střed, jednoho hráče jednoduše obešel, jenže při nápřahu ke střele jej o míč obral Cornelis.

38
    Buysse školácky ztratil u vlastního pokutového území míč a zajisté si oddechl, když to domácí nedokázali využít a vystavili se do ofsajdu.

40
    Ne, hostům se prostě nedaří vzduchem, ani po zemi, zastavují je zcela nepřesné přihrávky.

41
    Ofsajd Lierse a v něm chycený Menga.

42
    Konečně práce pro domácího brankáře. Musel na zem po dalekonosnému pokusu Van Ackera a poradil si.

44
    Centr, který mířil na Verbista vypadal v prvním okamžiku jako zcela jednoduchý, nakonec však nadělal gólmanovi docela problémy. Přesto jej zachytil před brankovou čarou.

45
    Po přímém kopu z pravé strany se ve vzdušném souboji střetl domácí gólman s WIlsem. Vítězně z něj vyšel Goris.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45+1
    Domácí obrana nechala chvíli volného Boie, který si naběhl na centr z levého křídla, jenže z malého vápna hlavičkoval vysoko nad.

Skončil první poločas a po něm odchází do kabin domácí fotbalisté s jednobrankovým náskokem. Byli v celé půli lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy se dokáží prosadit. Ten okamžik přišel ve 21. minutě, kdy se obranou prosmýkl Bourabia a překonal i gólmana Verbista. Hosté z Brugg se probudili až v závěru, do nějaké vysloveně ložené šance se ale nedostali.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.

46

46
    Domácí do druhé půle jednou vystřídali, do hry se už nepodívá Rachid Farssi a místo něj bude hrát Kostadin Hazurov.

48
    Začátek druhé půle je v duchu poměrně ostrých faulů, stále se vše řeší pomocí domluv.

49
    Krátké obléhání domácího pokutového území končí nepodařenou přihrávkou D'Haeneho. Hráči Lierse odhlavičkovali mimo nebezpečí.

50
    Velká šance hostů na vyrovnání. Po centru z pravého křídla hlavičkoval zcela volný Boi, ale zblízka poslal míč nad bránu!

51
    Na druhé straně neuspěl s hlavičkovým pokusem Menga, jeho pokus z úhlu vykryl gólman Verbist.

53
    Domácí mají k dispozici rohový kop.

53
    Do vápna se dostal nebezpečný centr,, který hosté pouze se štěstím dokázali odkopnout.

55
    Domácí hrají běhavý fotbal, snaží se soupeře utahat, zatím se ale jedná o hru kolem pokutového území bez zakončení.

56
    Změnit to hodlal Losada, jeho rána z dálky ale skončila o notný kus vedle branky.

57
    Hosté střídají. Tim Smolders dnes končí, místo něj si zahraje Gaetano Monachello.

59
    Za úder loktem ve výskoku dostává domácí Kostadin Hazurov žlutou kartu.

61
    Máme za sebou hodinu jry a hosté si začínají uvědomovat, že čas na vyrovnání se jim krátí. O přihrávku do zakončení se tak pokusil Kabananga, jeho úmysl ale zůstal nepochopen.

63
    Domácí Menga se snažil proběhnout mezi dvěma obránci, hosté si už ale na podobné průniky dávají velký pozor.

63
    Výtečné zákroky gólmana Verbista! Z levé strany přilétl ideální centr na Hazurova, jeho prudkou hlavičku gólman vyrazil a poradil si i s dorážkou zblízka! Je z toho pouze roh.

64
    Z něj už nebezpečí nevzniklo, Verbist a jeho obránci dokázali vše pokrýt.

65
    Kabananga se snažil o rychlý průnik zleva, jeho pokus o centr byl sražen na rohový kop.

66
    Ani dva Cornelisovy centry nepřinesly úspěch, domácí začínají od vlastního gólmana.

67
    Van Acker odstrčil Bourabiu, domácí se pokusili rychle rozehrát přímák, hostující obrana ale byla připravena na všechny možnosti.

68
    Junior Kabananga se dnes loučí a přepouští místo Gaëlu Etockovi.

70
    Za ostrý skluz vidí žlutou kartu hostující Grégory Mertens.

71
    Z následného přímého kopu přišel centr na Ghalyho, který zcela zřejmě tečoval hostující hráč a měl se kopat roh. K překvapení celého stadionu se ale bude rozehrávat od branky Brugg.

72
    Losada unikal po levé straně, hledal Hazurova, jeho přízemní pas byl ale zblokován hostující obranou.

73
    Thomas Wils je dalším hráčem, potrestaným žlutou kartou.

75
    Po dalším centru se natahoval Hazurov, jenže míč zasáhl až za brankovou čárou a je z toho pouze odkop od Verbistovy branky.

76
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Tohle je pro domácí studená sprcha. Po několika nevyužitých šancích se do útoku podívaly také Bruggy, po levé straně potáhl D'Haene, naservíroval před branku přesný centr a GAËL ETOCK už měl jednoduchou práci, aby zblízka překonal Gorise.

78
    Domácím fotbalistům se tento stav samozřejmě nezamlouvá a ihned se cpou opět dopředu. Jenže Jäägerův centr byl odvrácen.

79
    Roh pro Lierse, centr od praporku ale skončil v rukavicích gólmana Verbista.

81
    Domácí snaha o druhý gól je v posledních minutách otupena, svou roli určitě hraje i šok z vyrovnávají branky.

83
    Neuspěl ani Bourabia svým pokusem z dálky.

84
    Roh pro Lierse, domácí diváci burcují své hráče ke zteči.

86
    Losada poslal na Verbista dva centry, s prvním si poradila obrana, druhý vyboxoval Verbist daleko před vápno.

86
    Obrovská šance na obrat! Etock jemně přiťukl na Buysseho, jenže tomu skočil na poslední chvíli pod nohy jeden z obránců a tuto loženou šanci odvrátil.

86
    Z kontru mohlo udeřit na druhé straně, Menga se dokázal zbavit svého strážce, ale jeho razantní zakončení postrádalo přesnost, rána skončila vysoko nad.

88
    Za faul u středu hřiště dostal žlutou kartu Bart Buysse.

90
    Další změna domácích. Na lavičku pospíchá Dolly Menga a na zbývající minuty nastupuje Julien Vercauteren.

90
    Rozhodčí přidá dvě minuty.

90+2
    Rozhodnout chtěl střídající Monachello, přehnal to však s důrazem v pokutovém území a byl mu odpískán faul.

Utkání končí a oba týmy si rozdělí po bodu. Dlouho to vypadalo, že hráči Lierse dotáhnou dobře rozehraný zápas do vítězného konce, jenže v 76. minutě zapomněli na volného Etocka a ten zblízka nedal Gorisovi šanci. Ve zbývajícím čase už domácí nic nevymysleli a Bruggy si tak odváží bod za remízu 1:1.

To je z tohoto zápasu vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:52:44)