Bordeaux – Monaco 0:2 (kon.) | Évian TG – Sochaux 1:1 (kon.) | Lille – Lorient 1:0 (kon.)
Lyon – Nice 4:0 (kon.) | Nantes – Bastia 2:0 (kon.) | Rennes – Remeš 2:1 (kon.)
Valenciennes – Toulouse 3:0 (kon.)
Girondins Bordeaux
0:2 (0:0)
AS Monaco
Sobota 10.08.2013, 21:00 • Stade Chaban-Delmas, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Monaco si odváží tři body a nutno dodat, že zaslouženě. Druhý poločas byl poměrně vyrovnaný. Plašil měl na kopačce dokonce vedoucí gól. Jenže nedal a hosté začali trestat. Nejprve se v 82. minutě prosadil Riviere a v závěru také Falcao. Domácí se ale přeci jen mohli vrátit to zápasu, když se Saivet dostal do velké šance, ale hosté i toto ustáli. To je ode mne vše. Přeji příjemný zbytek večera. (22:53:39)

90+2
    Monačané vědí, že zápas mají v kapse a nikam nespěchají. Vyčkávají konce zápasu s balónem pod kontrolou.

90
    Nastavují se tři minuty.

90
    Nakonec se ale přeci jen žlutí. Karetnímu postihu neunikl domácí Planus.

89
    Hosté přichystali ještě jedno střídaní. Ze hřiště odejde Yannick Ferreira-Carrasco a nahradí ho Marcel Tisserand.

88
    Tak to je neuvěřitelné! Obrovská šance domácích se vrátit zpět do zápasu. Saivet zůstal trestuhodně osamocený před brankařem. Toho dokázal propálil. Balón již mířil za brankovou čáru, když v tom se zjevil jeden z hostujících hráčů, jenž doslova v poslední vteřině balón odpálil pryč!

87
    Monaco právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Ocampos dostal míč k rohovému praporku, kde ho následným centrem předložil k hranici malého vápna. Tam vyčkával Sane, který ale nebyl příliš důrazný. Toho využil FALCAO, který svého soupeře odtlačil. S kulatým nesmyslem se obtočil kolem vlastní osy a střelou k bližší tyči rozhoduje tento zápas.

86
    Hostům se teď daří držet míč daleko od své branky. Jak potvrzuje Monaco téměř celý zápas, jakmile začne kombinovat, soupeř nemá skoro žádnou šanci se k balónu dostat.

85
    Nicméně domácí hodně plaší a kombinují zbrkle. Z toho vznikají chyby a nebezpečné úniky hráčů Monaca.

84
    Ze hřiště odchází Landry N'Guemo, místo něj příjde Hadi Sacko.

83
    Bordeaux teď utíká čas velmi rychle. Do závěru zápasu zbývá pár minut, a tak musí vrhnout veškeré síly do útoku.

82
    Tak to je pro domácí velký šok! Nedáš – dostaneš. Nevyužitou šanci Plašila dokonale potrestal EMMANUEL RIVIERE, který dostal centr do pokutového území, kde si jej elegantně sklepl za obránce. V následné situaci zůstal zcela osamocený před Carassem, kterého bleskovou přízemní střelou propálil.

80
    Ten rozehrál Plašil k bližší tyči, kde se nejlépe zorientoval Carvalho, jenž míč odhlavičkoval pryč.

79
    Toulalan zblokoval centr. Jeho celek ale bude čelit rohovému kopu.

78
    Hodně se přiostřuje. Každou chvíli je hra přerušena kvůli nějakému faulu. Hráči se asi snaží zneužít toho, že arbitr je vůči těmto zákrokům zatím střídmý.

76
    O chvíli později byl Plašil hodně nebezpečně podražen zezadu. Rozhodčí je zatím ale hodně benevolentní a kartu nevytáhl.

75
    Tu ale mohl potrestat z ničeho nic po jedné chybě domácích hráčů Plašil, ale z dobré pozice minul branku o pár centimetrů!

74
    S blížícím závěrem se hra ale přeci jen pomalu uklidňuje. Nikdo z týmu nechce udělat sebemenší chybu.

Martin Doležal

Branky: 82. Rivière, 87. Falcao

Karty:   90. Planus (BOR)

Girondins Bordeaux: Carasso – Mariano, Sane, Planus, Poundje – N'Guemo, Biyogo Poko – Maurice-Belay, Obraniak, Plašil – Saivet.
    AS Monaco: Subasič – Fabinho, Carvalho, Abidal, Kurzawa – Toulalan, Obbadi – Ferreira, Rodriguez, Ocampos – Falcao.

Rozhodčí: Duhamel – Haquette, Bremont