Havlíčkův Brod – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Olomouc – SHK Hodonín 17:0 (kon.) | Warriors Brno – Opava 1:9 (kon.)
Hr. Králové – Mladá Boleslav 7:2 (kon.) | Chomutov – Písek 12:2 (kon.) | Zlín – Vsetín 4:0 (kon.)
Letňany – Ústí n/L 2:3 (2:3 po s.n.) | HC Kladno – Sparta 4:6 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
7:2 (2:0, 3:2, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 08.09.2013, 11:30ELIOD extraliga mladšího dorostu

Těžko o utkání hovořit jinak než v superlativech, i když vzhledem ke skóre to pochopitelně byla větší zásluha domácího týmu. Mladá Boleslav mu ale byla velmi silným protivníkem a Hradeckým musel často dodat klid brankář Tomáš Vomáčka. Gólových šancí bylo však jednoznačně víc na straně Královských lvů, kteří tuto reklamu na hokej přetavili v sedm úspěchů a zisk prvních tří bodů do extraligové tabulky.

Ode mě je to z malé haly hradeckého stadionu vše, někdy příště se těším na počtenou! (13:43:26)

60:00

59:38
    Teď už se ale hraje spíš ve středním pásmu.

59:02
    Tomáš Vomáčka s ledovým klidem zastavil kotouč u své levé tyčky. Dorážel Dušan Kerda.

58:53
    Královští lvi jsou v pěti, máme před sebou závěrečnou pasáž zápasu.

58:15
    První vyloučený hokejista je zpátky na ledě.

57:53
    Rána David Jiráska je zblokována, Hradec se teď brání úspěšně.

57:15
    Do bekhendového zakončení Vojtěcha Outraty strčil v poslední chvíli hokejku hradecký bek, jinak by tahle skvělá kombinace asi skončila gólem.

56:49
    A pro Boleslav to bude přesilovka dvojnásobná. Adam Jonáš (HKR) – 2 minuty za podražení.

56:07
    Ještě ovšem čeká domácí hokejisty tvrdá práce v oslabení. Radim Šalda (HKR) – 2 minuty za hákování.

55:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    Krásná práce Martina Hejny navléká další korálek na šňůrku tohoto zápasu! Hradecký forvard zastavil na útočné modré rozehrávku soupeře a byla z toho situace dva na dva. Hejna se ovšem svého strážce zbavil parádní stahovačkou a pak vyzval ke skórování VÁCLAVA CYRANYHO, který akci chladnokrevně zakončil a zvýšil na 7:2! Asistence: Martin Hejna.

54:33
    Vít Fanderlik si na modré čáře počkal na Dušana Kerdu a ukázkovým bodyčekem mu zastavil cestu dál.

53:54
    Jediný kotouč nakonec na Vomáčku směřoval zpoza jeho klece. Hradec je kompletní.

53:11
    Středočeský tým se v početní výhodě nemůže prosadit. Teď ho zastavuje pro změnu ofsajd.

52:14
    Dvojice hokejek minula prudkou rozehrávku Františka Uřidila a je z toho zakázané uvolnění.

51:54
    A je tu pro změnu vyloučení na domácí straně. Adam Jonáš (HKR) zastavil protihráče na modré čáře nedovoleným bráněním.

51:02
    Boleslavští hokejisté hrají v plném počtu.

50:20
    Boleslavský Jan Jeník v oslabení parádně zabojoval a ještě stačil vylekat Tomáše Vomáčku. Také občasné akce hostů stále příspívají k vysoké kvalitě zápasu.

49:55
    Drtivý tlak Královských lvů neukončila ani trma-vrma na brankovišti, ani dělovka Martina Hejny od modré čáry. I na tu si Marcel Škoda skvěle počkal a puk ukryl do lapačky.

49:02
    Teď už je tu trest. Matouš Klikar (MBL) – 2 minuty za faul kolenem.

48:39
    Domácí mají k dispozici ponechanou výhodu, v níž soupeře svírají v kleštích.

47:57
    V protiútocích je obrovská síla hradeckého týmu. A to jich dnes velké množství ještě nevyužil.

47:39
    Václav Maršík si brousil zuby na sedmý úspěch hradeckého týmu. Mířil na druhou tyč, tam ale puk vykopl Škoda betonem!

46:47
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

46:29
    Pavlík dostal zpoza brány nabídku, kterou mu vychytal Marcel Škoda! Ten je v boleslavské kleci od začátku třetí třetiny.

45:36
    Před brankovištěm se po dorážce natahovali hned tři Hradečáci, ale Filip Jirásek ho v těžké situaci dorážel vedle.

44:47
    Martin Hejna uklouzl po boleslavské hokejce, což je samozřejmě faul. Vojtěch Outrata (MBL) – 2 minuty za podražení.

43:49
    Dál se pokračuje v obrovském tempu, ke kterému přispívají obě strany.

42:22
    Zrovna jsem chtěl Boleslav pochválit za to, jak zahájila třetí třetinu aktivně, když vtom přišlo hradecké přečíslení a šestý gól! RADOVAN PAVLÍK v tísni přihrál Patriku Hidveghymu, který akci vyšperkovat krásnou zpětnou nabídkou a před prázdnou bránou neměl hradecký kapitán problém – 6:2! Asistence: Patrik Hidveghy.

41:17
    Ve středním pásmu zůstal u hrazení ležet boleslavský bek Jan Řečinský. Rozhodčí okamžitě přerušili hru, ale Řečinský se naštěstí brzy zvedl a za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku.

40:37
    No vida, hosté mohli rychle zařídit zápletku! Mezi kruhy se k puku dvakrát dostal Jan Dvořák, jenže domácí blok a posléze Vomáčkův zákrok ho zastavily.

40:01

Nuda tedy v zápase úvodního kola rozhodně nepanuje! Mladá Boleslav v začátku druhé třetiny vybojovala rychlé vyrovnání, tím ale hradecké mladíky jen nabudila k vyšším obrátkám. Jejich převaha a mnohdy drtivý tlak se pak dočkaly trojitého zhodnocení. Zvládnou hosté dotáhnout i tohle, nebo už zůstanou body na domácí půdě?

Třetí třetina začne přibližně ve 13:09.

40:00

39:12
    Hodně důležitým úderem do šatny domácí svému soupeři odskakují už na rozdíl tří branek! Pro Mladou Boleslav však šlo o gól hodně nešťastný. Od hrazení přilétla na Kroftu střela JAROSLAVA DVOŘÁKA, kterou si brankář zřejmě sám srazil za záda – 5:2. Asistence: Lukáš Brádler.

38:03
    Hradečtí dál pokračují v územní převaze. Druhá třetina jim i přes dvě inkasované branky v úvodu patří jednoznačně.

36:27
    A je tady další gól z pera elitního hradeckého útoku! Po kombinaci Hejny z Pavlíkem vyzval hradecký kapitán ke skórování obránce FILIPA JIRÁSKA, který akci doplnil z druhé vlny, a ve svém prvním soutěžním zápase za mladší dorost střílí gól – 4:2! Asistence: Radovan Pavlík, Martin Hejna.

36:13
    Taky hosté umí v oslabení zahrozit. Dušan Kerda se opřel do Outratovy nabídky, ale o kousek přestřelil! Boleslav v plném počtu.

35:37
    Falešný obránce Martin Hejna nedá Kroftovi spát. První ránu musel brankář vytěsnit, druhá šla do boční konstrukce.

34:50
    Východočeši začali nadějně, jejich další kombinaci však zastavil ofsajd.

34:13
    Z aktivity domácích plyne přesilová hra. Jan Jeník (MBL) – 2 minuty za držení protihráče.

33:28
    A tak zase tlačí hradečtí hokejisté! Trojice hráčů dorážela puk na brankovišti, ale za Kroftova záda ho žádný nedostrkal.

31:42
    Po přečíslení hostující dvojice Outrata – Řípa mohlo být zase srovnáno. Druhý jmenovaný ale těžký kotouč nezpracoval.

29:51
    Vynikající zápas pokračuje a teď je tu zase reakce domácího týmu! Hradečtí se dostali do přečíslení, v němž Radovan Pavlík zvažoval střelu, ale zvolil přihrávku. Ačkoli byl PATRIK HIDVEGHY v dost krkolomné pozici, stejně ji z otočky dokázal bekhendem trefit ke druhé tyčce a Lvi zase vedou – 3:2! Asistence: Radovan Pavlík, Martin Hejna.

29:16
    Vojtěch Outrata uháněl po pravé straně kluziště, ovšem Adam Jonáš k němu přistoupil včas a kotouč jen dojel do Vomáčkovy náruče.

28:18
    Pro Hradec přišel gól v dost nečekané chvíli, ovšem můžeme očekávat, že ho zase jen nakopne dopředu.

27:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    V končící přesilovce nevyužili domácí hokejisté brejk a teď toho musí litovat, neboť hosté vyrovnávají skóre. Právě navrátilec z trestné MICHAL ŘÍPA zůstal za zády hradecké obrany, která sice dlouhý pas Outraty zblokovala, ale Řípa si poté kotouč dojel a stačil ho mezi betony Vomáčky propasírovat do sítě – 2:2! Asistence: Vojtěch Outrata.

26:46
    Výborná lapačka Michala Krofty proti ráně Martina Hejny.

26:19
    Pavlíkova prudká střela z pravého kruhu tyčku minula a kotouč rovnou zamířil až do pásma domácích.

25:56
    Teď už se každopádně pokračuje podle hradeckých not, Michal Krofta je pod palbou.

25:31
    Velké gesto! Radovan Pavlík měl být vyloučen za podražení, ale boleslavský hokejista se rozhodčímu přiznal, že spadl nezaviněně. Bohužel jsem přes celý stadion neviděl, o koho šlo.

25:13
    "Až" po pěti minutách prostřední části je tu faul. Michal Řípa (MBL) – 2 minuty za hákování.

24:45
    Hradecký bek vyslal dopředu Štěpána Matějčka. Tomu se málem povedla stahovačka kolem obránce, jenže nakonec mu kotouč o kousek uskočil a Krofta ho sebral jako první.

23:34
    Martin Hejna rychle pálil z pravé strany a Radovan Pavlík mohl dorážet. S Kroftou si ale stále neví rady!

23:14
    Na druhé straně vyslal vysoký oblouček Dušan Kerda, Vomáčka ho ze vzduchu sebral bez potíží.

22:28
    Hradec po inkasovaném gólu přebírá aktivitu, Krofta musel řešit třeba dělovku Radima Šaldy. Nyní se však domácí dostali do ofsajdové pozice.

21:52
    O dalši nebezpečí se postaral hradecký lídr Radovan Pavlík. Zakončoval bekhendem, ale ještě ho stihl zablokovat poslední obránce.

20:27
    Hodně rychle po návratu ze šaten přichází kontaktní gól hostů! Od modré tvrdě vystřelil FRANTIŠEK UŘIDIL a podle všeho někdo z domácích hráčů změnil dráhu kotouče zcela mimo Vomáčkův dosah – 2:1. Asistence: Zdeněk Křížek.

20:22
    Vojtěch Outrata stejně jako v úvodu první třetiny rychle najel do pásma, tentokrát pálil sám a domácí jeho ránu zblokovali.

20:01

Úvodní část byla protkaná tresty na obou stranách. I Mladá Boleslav si v útočném pásmu vytvářela tlak, ale gólovek měla méně než domácí. Těm celkem sedly přesilovky, ale i oslabení, díky kterým už mohli paradoxně vést vyšším rozdílem než 2:0. Sledujeme každopádně atraktivní duel, jehož vyústění je ještě daleko.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:19.

20:00

19:36
    Asi by bylo zvláštní, kdyby Radovan Pavlík neměl v oslabení další gólovku... Tentokrát ji Michal Krofta vytáhl zpod břevna držadlem hokejky!

18:56
    Mladá Boleslav teď startuje vlastní početní výhodu.

18:34
    Martin Hejna šel do souboje s Vojtěchem Outratou a zasáhl ho kolenem. Menší trest pro hradeckého útočníka a zase uvidíme hru čtyři na čtyři. Outrata je naštěstí v pořádku.

18:07
    A při rychlém přejezdu do útoku se dopustili ofsajdu.

17:54
    Kotouč je nicméně u Tomáše Vomáčky, domácí to zkusí odznova.

17:18
    Jakub Muška pálil přes několik těl, Michal Krofta si i tak puk našel. Hradec má velký nápor.

16:44
    Domácí jsou kompletní, ovšem příděl trestných minut nekončí. Teď je tu pro změnu přesilovka pro Královské lvy, David Jirásek (MBL) je vyloučen za nedovolené bránění.

16:03
    A další samostatný úprk domácího specialisty na oslabení! Radovan Pavlík měl tentokrát čas na bekhendový blafák, jenže boleslavský gólman znovu v tomto souboji vítězí!

15:46
    Zase je tu v hradeckém oslabení šance pro Radovana Pavlíka! Krofta mu ale úspěch nedopřál.

15:28
    Moc hezká akce. Musliu předvedl na modré zpětnou kličku a nabil Uřidilovi. Jeho rána nebyla pro Tomáše Vomáčku rozhodně snadná.

14:35
    Domácí hříšník se už vrátil na led, jenže ho následuje další. Štěpán Matějček (HKR) – 2 minuty za podražení. No, nebude to pro Hradecké opět výhoda?

13:51
    I ve čtyřech hráčích si domácí dokázali podmanit útočné pásmo a oslabení jim nezabránilo v navýšení náskoku na dvoubrankový! Radovan Pavlík vyslal kotouč přes klubko hráčů a poté, co ho Krofta vyrazil, se nejrychleji zorientoval MARTIN HEJNA – 2:0! Asistence: Radovan Pavlík.

13:14
    Teď se Mladá Boleslav navíc dostala do ofsajdu.

12:56
    Vomáčka musel řešit jednu zblokovanou střelu z úhlu, jinak jsou jeho spoluhráči zatím úspěšní.

12:01
    Ale ne na dlouho. Hned vzápětí je vyloučen Jaroslav Dvořák (HKR) za hákování.

11:44
    Už i Královští lvi se mohou opřít o pět bruslařů na ledě.

11:08
    Boleslav je v plném počtu a zůstává usazena před Tomášem Vomáčkou.

10:49
    Nyní se ale Hradec Králové musí zase bránit. Zatím sledujeme záživný hokej z obou stran.

09:54
    Nedáš – dostaneš, Hradec svému soupeři ukazuje, jak se proměňuje samostatný nájezd. Štěpán Matějček do něj vysunul DOMINIKA MATOUŠE, který překonal Kroftu zakončením nad vyrážečku – 1:0! Asistence: Štěpán Matějček.

09:44
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Martin Štohanzl (HKR) – 2 minuty za nedovolené bránění.

09:32
    Domácí chybovali v kombinaci a Martin Hošek jel dopředu úplně sám. Vomáčka ale jeho blafák vychytal!

09:08
    Dušan Kerda (MBL) v hradeckém brankovišti zavadil o Tomáše Vomáčku a je vyloučen za nedovolené bránění.

09:01
    Naopak je tu zase přečíslení dva na jednoho pro domácího kapitána Pavlíka. Znovu byl ale Krofta úspěšnější.

08:26
    Po střetu na modré čáře zůstal na ledě jeden z hostů, na střídačku ale odjel v pořádku. Královští lvi své oslabení rovněž přestáli bez inkasování.

08:13
    Jen chvíli měli domácí problémy, než se opět osvobodili.

07:29
    Domácí přejeli v oslabení do brejku a Radovan Pavlík cílil na druhý růžek. Krofta ale puk výtečně vytáhl lapačkou.

06:26
    A je tu také první trest pro hradeckou stranu. Někdo z domácích si vysloužil 2 minuty za držení protihráče, trestoměřiči bohužel jeho jméno tají.

05:38
    Oběma stranám se teď daří pouze nahazovat kotouče, které vždy získá soupeř.

04:40
    V plném počtu se hosté zase ujímají aktivity. Vomáčka musel povyjet z brankoviště, aby zastavil šanci úplně volného Dušana Kerdy!

04:03
    Martin Hejna svou vysokou dělovkou od modré trefil vlastního spoluhráče a to už je Mladá Boleslav kompletní.

03:35
    Až teď dostali Středočeši kotouč do bezpečí.

03:05
    Hradec se v přesilovce opírá o excelentní buly. Znovu ho vyhrál a Krofta měl plné ruce práce tentokrát při Matějčkově dorážce.

02:52
    Tentokrát pálili domácí hráči od modré a soupeř puk zblokoval do ochranné sítě.

02:28
    Hradec si hned vytvořil velký tlak a Jaroslav Dvořák byl z dorážky blízko gólu. Michal Krofta se ale rychle přesunul a kotouč udržel pod výstrojí!

02:03
    Poprvé rozhodčí přerušují hru kvůli útočnému boleslavskému faulu. Kroni Musliu (MBL) – 2 minuty za krosček.

01:34
    Forčeking hostujícího Kroniho Muslia přidělal hradeckému celku další potíže.

00:45
    Boleslavský kapitán Outrata se hnal po levé straně a zpětnou přihrávkou pak hledal svého spoluhráče. Puk ale vypíchl brankář Tomáš Vomáčka.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Weiss) – Hroudný, Kynčl, Muška, Šalda, Jonáš, Brádler, Fanderlik, Šimůnek – Hejna, Pavlík "C", Hidveghy, D. Matouš, Matějček, Maršík, Jaroslav Dvořák, Štohanzl, F. Jirásek, Pažourek, M. Matouš, Cyrany. Trenér: Tomáš Martinec.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Škoda) – Řečinský, D. Jirásek, Klikar, Uřidil, Dlabola, Vodseďálek – Hošek, Outrata "C", Jan Dvořák – Jeník, Křížek, Musliu – Kysela, Kerda, Řípa. Trenér: Jiří Zörkler.

Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Hidvéghy.

Pokud si vzpomeneme na předchozí ročník, Hradečtí v něm Boleslav porazili třikrát ze čtyř případů. Jakmile se přitom hrálo na jejich ledě, Středočeši si skutečně ani neškrtli a v obou případech šlo o naprosto jednostranné partie. Jen nízká efektivita stála Lvy vyšší výhry než 3:0 a 5:1.

Teď je tu ale nová sezóna a s ní souboje hokejistů ročníků 1998 a 1999. Jak to bude mezi dvěma týmy, které by určitě chtěly zabojovat o postupovou první čtveřici, vypadat letos?

Nejvyšší soutěže juniorů i starších dorostenců jsou už v plném proudu a dnes se dočkala také třetí mládežnická kategorie. Jedním z duelů prvního kola ELIOD extraligy mladšího dorostu je bitva celků, které se loni umístily v horní polovně skupiny Střed – domácí Hradec Králové na svém ledě přivítá Mladou Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 10. D. Matouš (Matějček), 14. Hejna (Pavlík), 30. Hidveghy (Pavlík, Hejna), 37. F. Jirásek (Pavlík, Hejna), 40. Jaroslav Dvořák (Brádler), 43. Pavlík (Hidveghy), 56. Cyrany (Hejna) – 21. Uřidil (Křížek), 28. Řípa (Outrata)

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Weiss) – Hroudný, Kynčl, Muška, Šalda, Jonáš, Brádler, Fanderlik, Šimůnek – Hejna, Pavlík "C", Hidveghy – D. Matouš, Matějček, Maršík – Jaroslav Dvořák, Štohanzl, F. Jirásek – Pažourek, M. Matouš, Cyrany. Trenér: Tomáš Martinec.
    BK Mladá Boleslav: Krofta (41. Škoda) – Řečinský, D. Jirásek, Klikar, Uřidil, Dlabola, Vodseďálek – Hošek, Outrata "C", Jan Dvořák – Jeník, Křížek, Musliu – Kysela, Kerda, Řípa. Trenér: Jiří Zörkler.