Vsetín – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:5 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 2:5 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 3:1 (kon.) | Kladno – Sparta 4:2 (kon.) | Slavia – Písek 7:0 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Třinec – Poruba 2011 5:1 (kon.) | Zlín – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.)
Ústí n/L – K. Vary 0:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
HC Kometa Brno
Sobota 14.09.2013, 10:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

56:31
    Tydlačka je vyloučen za faul vysokou holí. Kometa má k dobru další přesilovku.

51:27
    Celá skrumáž přešla v bitku. Trestné lavice se nám tedy pořádně zaplňují. Za hosty jsou na dvě minuty vyloučeni Marcello a Švejda, kteří se ve dvou vrhli na Svozílka. I ten samozřejmě míří na trestnou lavici. Všichni tři jsou vyloučeni za hrubost. Vsetí si nicméně může zahrát dlouho přesilovku pět na tři.

50:55
    Ošklivý zákrok na Tydlačku předvedl Gotthard. Vyloučen je na 2+10 za vražení zezadu.

07:53
    Lejska je vyloučen za zdržování hry.

42:15
    Obří tlak Komety zastavili Valaši jen za cenu faulu. Trest na 2+10 minut na zásah do oblasti hlavy a krku si odsedí Hohl.

36:21
    Nesportovní gesto předvedl domácí Miko, který schválně zabrzdil tak, aby nastříkal brankáři hostů co nejvíce sněhu do očí. Po právu za to dostal desetiminutový osobní trest. Mikovi se ale pomstil Švejda a za svůj zákrok taktéž po právu obdržel dvouminutový trest. Vsetín z toho nicméně může těžit, pět sekund si totiž zahraje v pěti proti třem.

34:20
    Vsetín může snížit v přesilovce. Na trestnou lavici putuje Gotthard.

02:55
    Vsetín může pokračovat v tlaku. Dymáček atakoval domácího brankáře v brankovišti a hlavní rozhodčí ho zcela po právu vylučuje za podražení.

17:29
    Jenže zbytečný faul si připisuje i Kometa. Konkrétně jde o Garčice, který se v souboji ohnal po svém soupeři vysokou holí.

16:58
    Dojíždějící Grygar navíc sekl brankáře a Valaši tak darují Kometě dvě minuty početní výhody.

10:28
    Vsetínští si svou snahou vykoledovali alespoň přesilovou hru. Za držení je vyloučen Gotthard.

06:11
    První přesilovka pro domácí. Obránce Komety je vyloučen za sekání.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 40. Hořanský (Lejska) – 6. Hroudný (Nohel), 34. Šnajdr (Švejda, Gotthard), 47. Dvořák, 49. Hájek (Švejda), 58. Havlát (Šnajnar, Hájek)

VHK ROBE Vsetín: Bechný – Metelka, Haničák, Lejska, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Dobiáš, Miko, Blahunek, Willert.
    HC Kometa Brno: Slavíček – Hájek, Sedláček, Marcello, Švejda, Kratochvíl, Šnajnar, Gotthard – Nohel, Kališ, Dvořák, Hasoň, Denk, Dymáček, Garčic, Biolek, Hroudný, Havlát.

Rozhodčí: Dobeš – Laczko, Štefková