Zlín – Vsetín 5:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC Plzeň – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Olomouc 5:1 (kon.) | Kladno – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Sobota 28.09.2013, 13:00DHL Extraliga juniorů

Třetí dvacetiminutovka nám tedy přinesla rozuzlení, ve kterém se dvakrát trefili Oceláři, konkrétně Tomáš Franek a Ondřej Kovařčík. I tato porce branek ze třetí třetiny by stačila k vítězství nad jednogólovou Kometou, a tak si Slezané připisují tři body na své konto. Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek víkendu a někdy zase u onlajnů na počtenou. (15:20:11)

60:00

60:00
    Paralelně se sirénou je ještě potrestán dvěmi minuty Jan Sedlák (KOM), který se také nesportovně choval.

59:40
    Zřejmě vyhrocený závěr duelu psychicky neustál dvougólový Tomáš Franek (TRI), jenž obdržuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

58:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Troufám si tvrdit, že Slezané už zpečeťují dnešní vítězství. Přesná trefa ONDŘEJE KOVAŘČÍKA dává domácím dvoubrankové vedení v samotném závěru třetí třetiny. Asistence: Lukáš Kasala, Adam Kofroň

54:57
    Třinec znovu fauluje během početní výhody a bude se hrát opět 4 na 4. Dvouminutový trest za Hrubost obdržel Jakub Ižacký.

53:46
    Kometa potřebuje vyrovnat, namísto toho však sehrají oslabení kvůli hákujícímu Marku Pappovi.

47:42
    Příliš dlouho si Oceláři přesilovou hru nezahráli, Jiří Běhal (TRI) je totiž vyloučen za podražení, a to znamená, že se bude hrát ve čtyřech na obou stranách a poté přijde krátká početní výhoda hostů.

47:06
    Třinec si navíc ještě zahraje přesilovou hru, dvouminutový trest za hákování si jde náležitě odpykat Jan Sedlák (KOM).

44:49
    Oceláři se dostávají do vedení! Hrdina domácího kádru ve druhé třetině nejprve vyrovnal skóre, nyní už TOMÁŠ FRANEK přidává přesný zásah znamenající prozatimní rozhodující gól. Asistence: Lukáš Motloch, Michal Kovařčík.

41:09
    Za podražení je na dvě minuty vyloučen Jiří Běhal (TRI).

40:01

Po dvou odehraných třetinách je hra tam, kde byla na začátku, jelikož se prosadil jako jediný Tomáš Franek, jenž vyrovnal, a to znamená, že rozuzlení přinese až třetí perioda.

40:00

36:54
    I Petr Heider (TRI) je dnes již podruhé vyloučen, a to za sekání.

34:28
    Rozhodčí nakonec přehodnotili situaci a Tomáš Pelikán (KOM) dostává navíc osobní trest do konce utkání.

34:28
    Ocelářům se naskytává příležitost k otočení skóre, neboť se Milan Pelikán (KOM) provinil nesportovním chováním a obdržel dvouminutový trest.

31:20
    Domácí vyrovnávají! Individuální akcí se prosazuje TOMÁŠ FRANEK. Bez asistence.

Luboš Olszar

Branky a nahrávky: 32. Franek, 45. Franek (Motloch, Kovařčík M.), 59. Kovařčík O. (Kasala, Kofroň A.) – 5. Raška (Grünwald)